Skocz do zawartości
Gość kabura

Warcraft (seria)

Polecane posty

Heh nie zupełnie, można wpisać jeden z numerów karty wygenerowanych, poprawność numeru zostanie sprawdzona dopiero przy 1 płatności... której nie każdy zamierza dokonać.

W sumie to masz rację... do pewnego stopnia... Ale i tak ja wole grać w WoWa na legalnych serwach... Mniejsze lagi, więcej osób, żyć nie umierać!! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na legalnych (Obecnie szkole Orka Wojownikna na PVP Emeriss) ale potrafie zrozumieć że ktoś kasy na abonament nie ma a Warcrafta bardzo lubi. Niech kupi chociaż org. ale nie każmy mu już płacić skoro nie może... niech chociaż pozna fabułę wykonując questy aby wiedzieć co działo się dalej po wydarzeniach z W3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę... wszyscy tylko WoW i WoW... (niemówię że nie warto :) ) ale bez przesady... fajnie że ejst warcraft the board game... widziałem tylko kilka zdijęć (albo czegoś innego niewiem co to było) ale może byc fajne... do warcrafta niewychodzą narazie żadne dodatki ani nowe części (no opucz WoW)... a szkoda bo może by się przydały... z nową szatą graficzną itd. wyobraźcie sobie że wasz arthas wygląda tak jak na filmiku (ostatnim) w czasie rozgrywki... znaczy ja się do grafiki niemoę przyczepić (i niechcę) ale jest mile widziana lepsza... no i szkoda że umarł (zabił go ten &*%&$@ arthas) ILLIDAN... ja go uwielbiałem (no i nadal uwielbiam :) ). No i według mnie była to najlepsza postać. Coraz to nowsze wychodzą mapy do w3 no i niktóre są nawet świetne (lubię matixa 8) ). Gdzie masz chwile na kupienie sobię"książeczek" ulepszająych twoje umiejetności i po yej chwili przeteleportowujesz się na arene gdzie musisz pokonać przeciwników... mi się oczywiście najlepiej gra Neo (czyli illidanem 8) ) ale inne postacie też są dobre. Mogę się tylko trochę uczepić łuczników którzy się słabo sprawdzają w tej rozgrywce. Lubię też TOWER DEFENCE gdzie buduje się wie że aby powstrzymać wroga. (najbadziej lubie dragon ball z tower def jest naprawde bardzo fajna). no i pytanie: te wszystki różne mapy są tworzone przez fanó a nie przez BLIZZARD prawda?? bo w normalne rozgrywki coraz mniej osób gra... a jeszcze mniej po wyjściu WIELKIEGO WOW-a. (ja się go nie czepiam! poprostu przyćmił on nieco sławe w3 ale tylko troszke :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mogę Cię pocieszyć... Illidan nie umarł, poprostu po porażce wywalił ze swojej armii Krwawe Efy i Draneich i wraz z Nagami zaszył się w Czarnej Cytadeli i teraz sobie wspomina, powróci jako... niewiadomo, Boss(raczej nie :) ), NPC czy przywódca nacji neutralnej w WoW Burning Crusade. Oczywiście Info o Illidanie jest na oficialnej WoW-a :), nie musisz się o niego martwić, powróci pewno w Warcraft IV :). Co do grafiki w ew. Warcraft IV to byćmoże będzie ona wyglądała tak jak na filmikach z W3, choć wątpie bo nawet pięknemu Oblivonowi do grafy z tych filmików sporo brakuje. Lecz nigdy nic nie wiadomo, jak za te kilka latek wyjdzie W4 grafika może pójść bardzo do przodu i kto to wie jak będą wyglądały RTS-y... miejmy nadzieje, że tak to właśnie będzie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO... to dobrze że nie umarł :cry: (to som łzy szczęścia :) ). No masz nowym grom (no starategicznym oczywiście) jeszcze brakuje do takiej grafiki ale w niedalekiej przyszłości może... Ciekawe jaka będzie fabuła warcrafta "czwórki"?? może: (bo ja moge się tylko domyślać w WoW grałm tylko u kolegi) ilidan faktycznie przezył i gromadzi swoja wielką armię w ukryciu (z która będziesz sie musiał zmierzyć pod koniec gry) i arthas który zasiadł na lodowym tronie i włada armią nieumarłych także twoży wileką armię. Ludzie już dawno sobie odpuścili ( :) ) zato orcowie z thrallem na czele wkurzyli się na nieumarłych i atakują ich z nienacak... nowa rasa jakiś tam ( :lol: ) elfów atakuje orców... orcowie atakują nieumarłych... nieumarli atakują wielką już armię illidana... a illidan się zdenerwował na elfy i zaczyna się tłuc z elfami... (no i tak zatoczyliśmy krąg). Będzie sie każdą rasą i właśnie jak w tym "wingu" będzie sie tłuc ze swoimi przeciwnikami... w ostatnim filmiku jest pokazane jak każdu umiera i wygrali tak nprawde ludzi którzy jak wcześniej wspomniałem sobie dawno odpuścili. Ludzie świętują a illidan z arthasem pala fajkę pokoju w "niebie". no albo raczej w piekle patrząc po tych "typach". :lol: wiem zę moja fabuła (o ile można to tak nazwać :/) nawet niezasługuje na miano fabuły: TIBIa (gdzie jej niema ale gra się bardzo dobrze: tak chwalę tibie :) ) ale może będzie cos podobnego?? :lol: kto wie... no nawet niewie blizzard ale on dowie sie napewno w wtedy nasze WSZYSTKO WIĘDZĄCE i WSZYSTKO SŁYSZĄCE CDA nas o tym powiadomi i będzie wiedziałao tym prawie cała polska...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciekawa fantazja ale po 1. Po co Orkowie mieli by atakować Plage (nie pisz nieumarłych bo Ci podzieleni są na Plage Arthasa i Forsaken Sylvanas) I raczej wątpliwy wydaje się atak Orków (Kalimdor) na ziemie Plagi (Wschodnie Lorderon)... już prędziej Sylvanas połączy siły z Kael'Thasem... ale nie spekulujmy bo nawet nie znamy jeszcze fabuły WoW Burning Crusade... Co będzie to będzie... Ale wiedząc że robi to Blizz wiadomo, że będzie na wysokim poziomie!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mogę Cię pocieszyć... Illidan nie umarł, poprostu po porażce wywalił ze swojej armii Krwawe Efy i Draneich i wraz z Nagami zaszył się w Czarnej Cytadeli i teraz sobie wspomina, powróci jako... niewiadomo, Boss(raczej nie ),
A wg. mnie spekulowanie na tema tego, co będzie w WarcrafcieIV(moje małe osobiste marzenie :roll: ) nie ma sensu, bo wierzę, że Blizzard znów zaskoczy nas wgniatającą w fotel fabułą :)

A co do grafiki w W4 też nie mam specjalnych wymagań: tylko takie, żeby gra wyglądała dość dobrze, żeby pójść normalnie na moim komputerze(czyli niewielkie zmiany, bo i W3 się przycinało :D )

ale bez przesady... fajnie że ejst warcraft the board game...
A na czym to polega? Nie jest to przypadkiem tzw. "bitewniak" (czyli plansza+ figurki do malowania? :> )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak. i faktycznie niema co rozmawiać na temat w4 którego jeszcze (najprawdopodobniej) niezobaczymy przez długi czas. no bo przecież BLIZZARD pracuje teraz nad: WoW (różne pathe dodatki itd. znaczy dodatek jeden :) ). I pewnie jeszcze nad innymi wielkimi produkcjami. teraz się tylko zastanawiam czy: warcraft 4 będzie kontynuacja "trójki" czy WoW. to pytanie mnie troche męczy ale poczekamy zobaczymy.

ps.: trójka miała bardzo dobrą grafike i myślę że czwórka niemusi mieć 100 razy lepszej. (wystarczy 50) 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaliczeniu warcrafta 3 stwierdzam że było to jedna z najlepszych gier w jakie miałem przyjemność grać.Fabuła wnet wgniotła mnie w fotel.Grafika & dźwięk niczego sobie.Strasznie podobały mi się misje bez rozbudowy bazy(wtedy rozgrywka przyjmowąła postać ala Diablo).Z niecierpliwością oczekuję Warcrafta 4.(niestety* słyszałem plotki że Bliz zajmie się narazie Starcraftem,a później raczej ajmie się Diablo 3)*

*niestety dla fanów warcrafta

*wiadomości niepotwierdzone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja słyszałem to narazie Blizzard kończy WoW Burning Crusade i SC Ghost, następnie zabiera się za Diablo III... jako kolejną grę obstawiałbym StarCraft II a puzniej... kto to wie... World of Starcraft/World of Diablo/Warcraft IV?? Szkoda spekulacji, zobaczymy za 5-8lat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardziej za 8 lat. pomyśl: jeśli Diablo 3 ma byc kolejna SUPERPRODUKCJĄ musą sie troche postarać... tworzeni gry zajmie im (według mnie) bardzo długo. no ale mam nadzieje że niebędziemy tego załowali. Każdy spodziewa się po diablo 3 niewiem czego... pozatym faktycznie naraizie "szlifują" wow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 'szlifowanie' im jeszcze trochę zajmie - Burning Crusade nadchodzi, a można się domyślać, że po dodatku będzie sporo patchowania :).

Ja jakoś nie moge sobie wyobrazić Diablo 3. Trójwymiar? Izometria? Jak na mój gust, to dwójka na zawsze pozostanie najlepszą częścią. Tak samo jest z Warcraftem. Co można do niego dodać w czwórce? Rasy? Budynki? Lepszą grafikę? Wszystko jest już na bardzo wysokim poziomie :wink: .

Teraz zostaje tylko nadzieja, żeby jakiś szaleniec przekonwertował StarCraft: Ghost na pieca. Ta gra może być tylko rewelacyjnym shooterem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeśli chodzi o Diablo III, to moim zdaniem, musi to być trójwymiar, ponieważ bedzie ono (jesli zaistnieje) konkurować z Hellgate: London, któe zapowiada się naprawdę dobrze, a mimo wszystko, do wielu graczy trafia głównie gafika, więc Blizzard musi zadbać choćby o to, żeby nie odpychała takich maniaków. Może nawet kupią jakiś porządny silnik graficzny, a nie napisza własny (choć wole, żeby pisali, zawsze to łatwiej na własnym silniku dobrą grę zrobić niz na cudzym :P ) Poza tym, myślę zę jezeli zabiorą się za Diablo III to nie powstrzyma to innych projektów, ponieważ ma być ono robione przez nową ekipę Blizzard North, co oznacza, że jezeli firma nie będzie miała kłopotów z finansami na tyle projektów (a nie sądzę, po WoW :) ), to zaraz po wyjściu The Burning Crusade będą mogli zacząć nowy. ale to tylko moje zdanie...

A co do nowosci w WarCrafcie IV - nie muszą wymyślać nowych ras (choć nie zaszkodzi :) ). Jeżeli w WoWie rasy sie podziela, to mogą rónie dobrze dać np. Krwawe Elfy jako całkowicie nową rasę, oprócz tego bardzo duzo mozna zrobić z nagami, które miały raptem kilka różnych budynków, a powinni jeszcze dopracować bieżące rasy i je rozwinać, bo np. w niektórych rasach fajnie by było mieć więcej magów itd. Do tego dochodzą jeszcze inne nowosci, niz rasy, jak choćby nowe bydynki neutralne. I jest jeszcze jedna rzecz, jaką mogliby zrobić i NAPRAWDE by mi się to spodobało - powrót do statków z WarCrafta II - były po prostu świetne i naprawdę brakuje mi ich w trzecziej części. Wiem, że wprowadzili w War III statki w dodatku, ale to nie to samo - nie mozemy ich budować samemu, tylko w stoczniach, a w dodatku sa tylko dwa do kupienia, bo nawet pancerników nie można kupić w normalnej grze, więc zostają tylko głupie fregaty i tronsportowce. Fajnie by było znowu poprowadzić bitwy morskie, pozbierać ropę ze złóż podwodnych czy rozwalić nic się nie spodziewającemu wrogowi statki za pomocą łodzi podwodnych - tego mi najbardziej brakuje w trójce i mam nadzieję, że wyjdzie czwarta część właśnie z tymi dodatkami i jeszcze czymś więcej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Diablo, to nadal nie wyobrażam sobie go w trójwymiarze. Swobodny obrót kamery? To już bylo. Jeżeli udoskonalą system multiplayer, to może im wyjść coś podobnego do Lineagea :P.

Nie zgadzam się też z Twoim poglądem dotyczącym nowych ras. Dzieląc inne, które aktualnie pełnią doskonałą rolę, sprawisz, że możnaby się pogubić. Od gracza wymaganoby o wiele więcej umiejętności i pamięci, bowiem nowe rasy - nowe taktyki (a także kontrtaktyki, a dopóki nie opanowałem Orc vs. Ud to się nie odzywam na ten temat :D).

a powinni jeszcze dopracować bieżące rasy i je rozwinać, bo np. w niektórych rasach fajnie by było mieć więcej magów itd.

Przy zwiększeniu liczby magów, wszystkie rasy stałyby się bardziej do siebie podobne a nie o to tu chyba chodzi. Np. potęga orków opiera się tylko na sile gruntów i riderów, którzy z kolei polegają na siłach swoich mięśni - siłach natury. Więc raczej sensownym pomysłem na zwiększenie klimatu gry jest stworzenie szamanów, którzy czcząc bóstwa natury zwiększą umiejętności wojowników. Pasuje? To teraz wyobraź sobie Warlocków z Płonącego Legionu miotających kule ognia i deszcz płomieni obok wyzwolonych orków. Jest sens? Nie? No właśnie :D .

Jednak pomysł z Nagami jest bardzo dobry - Blizzardowi wystarczyłoby dodać kilka budynków i ZMNIEJSZYĆ liczbę żywności dodawaną po wybudowaniu Kolarowego Łoża (100? Bez jaj!).

Co do statków kolejny raz się zgodzę - te w trójce to tylko blask cienia tych, znanych z poprzedniej wersji. Tamtymi bez problemu można było niszczyć wrogie jednostki, a tutaj galery niszczą nam kilkoma strzelcami.

Wybaczcie za chaotyczność, ale się chyba jeszcze do końca nie obudziłem :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Diablo, to nadal nie wyobrażam sobie go w trójwymiarze. Swobodny obrót kamery? To już bylo. Jeżeli udoskonalą system multiplayer, to może im wyjść coś podobnego do Lineagea :P .

A kto mówi o swobodnym obrocie kamery? Czy WarCraft III ma takowy? Zdaje mi się, że tylko namiastkę, a zdawałoby się, ze RTS bez tego się nie obejdzie. A mogę zrobić też trójwymiar vide WoW albo Gothic, chociaż to mi troche do Diablo nie pasuje. W każdym razie sądzę, zę Blizz potrafi zrobić i Diablo w trójwymiarze i to nie tracąc klimatu. Pamiętaj, że robienie kolejnej takiej samej gry jest praktycznie jak podpisanie na siebie wyroku śmierci, a "konserwatyści" którzy chcą mieć praktycznie pakie misji do Diablo II są o wiele mniej liczni, niż ci którzy chcą nowosci, choćby i nielicznych. Popatrz zreszta znowu na WarCrafty - czy wszyscy zaakceptowali zmiany w trójce? Oczywiscie NIE! A mimo to jest ona świetna grą i ma wielu fanów, śmiem twierdzić nawet, że Blizzard zarobił na niej więcej, nizna drugiej części. Z Diablo moze bć podobnie...

Nie zgadzam się też z Twoim poglądem dotyczącym nowych ras. Dzieląc inne, które aktualnie pełnią doskonałą rolę, sprawisz, że możnaby się pogubić. Od gracza wymaganoby o wiele więcej umiejętności i pamięci, bowiem nowe rasy - nowe taktyki (a także kontrtaktyki, a dopóki nie opanowałem Orc vs. Ud to się nie odzywam na ten temat :D).

JA to tylko sugeruję, wcale nie sądzę, ze tak będzie najlepiej. Ale Krwawych Elfów wcale nie jest wiele u ludzi, a patrzac na przemodelowanie ras w WIII wzgledem WII to jest możliwe, że mozna je bedzie odłączyć bez strat. A co do strategii, to nie sądzę, żeby to miało jakieś znaczenie - znów jestem za tym (jak przy kawałku o 3D w Diablo), żeby nie bać sie wprowadzania zmian - klonowanie poprzednich części wcale sie nie opłaca i wcale nie wyjdzie grze na plus, bo jezęli ktoś woli poprzednia czesć, to niech w niagra, a jak mu mało, to niech ściągnie mody itd. Poza tym, to że jest dobrze, nie znaczy, ze nie może być lepiej, a strategie w nowym Warcrafcie powinny ustalać się od podstaw :D

Zresztą, co za różnica, nawet nie wiadomo, czy WIV kiedyś powstanie :P

Przy zwiększeniu liczby magów, wszystkie rasy stałyby się bardziej do siebie podobne a nie o to tu chyba chodzi. Np. potęga orków opiera się tylko na sile gruntów i riderów, którzy z kolei polegają na siłach swoich mięśni - siłach natury. Więc raczej sensownym pomysłem na zwiększenie klimatu gry jest stworzenie szamanów, którzy czcząc bóstwa natury zwiększą umiejętności wojowników. Pasuje? To teraz wyobraź sobie Warlocków z Płonącego Legionu miotających kule ognia i deszcz płomieni obok wyzwolonych orków. Jest sens? Nie? No właśnie .

Hmm, źle to napisałem, sorry. Chodziło mi o to, że magowie mają mieć wiecej zaklęć. I w sumie nie tylko magowie. Bohaterowie powinni mieć ogólnie więkssze możliwości do rozwoju, ale nie należy także przesadzać -po prostu mogliby zwiększyc lvl w standardowych rozgrywkach do 15 i zrobić odrobinę więcej RPG, tzn. dodać np. więcej okienek w ekwipunku. Mam też nadzieję, że nie zwiększą tego za bardzo, bo na razie RPG robi tu za lekki smaczek i to mi odpowiada. Dlatego też bardzej lubię WarCrafta III niż Spellforce - bo w tym drugim jest za duzo mocno rozbudowanego RPG. Chociaż oczywiście i Spellforce jest dobry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie moge sobie wyobrazić Diablo 3. Trójwymiar? Izometria? Jak na mój gust, to dwójka na zawsze pozostanie najlepszą częścią. Tak samo jest z Warcraftem. Co można do niego dodać w czwórce? Rasy? Budynki? Lepszą grafikę? Wszystko jest już na bardzo wysokim poziomie :wink: .

Czekam na Warcraft 4 bo oczekuję kontynuacji fabuły.To jest właśnie rzecz dzięki której pokochałem warcrafta 3 (chyba zresztą nie tylko ja).A grafe to można troszke poprawić :P

A co do Diablo to niestety się nie wypowiem bo jeszcze nie grałem :oops: ,ale mam zamiar poprawić to żałosne niedociągnięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi o swobodnym obrocie kamery? Czy WarCraft III ma takowy? Zdaje mi się, że tylko namiastkę, a zdawałoby się, ze RTS bez tego się nie obejdzie. A mogę zrobić też trójwymiar vide WoW albo Gothic, chociaż to mi troche do Diablo nie pasuje.

Nawiązałem do swobodnego obrotu, bo właśnie to jest moja pierwsza myśl, kiedy ktoś mówi o trójwymiarze. Blizzard od pierwszej części cieszył nasze oczy świetną grafiką pokazywaną z rzutu izometrycznego, i jakoś nigdy nie mogę sobie wyobrazić przejścia w trójwymiar.

Ale Krwawych Elfów wcale nie jest wiele u ludzi, a patrzac na przemodelowanie ras w WIII wzgledem WII to jest możliwe, że mozna je bedzie odłączyć bez strat. A co do strategii, to nie sądzę, żeby to miało jakieś znaczenie - znów jestem za tym (jak przy kawałku o 3D w Diablo), żeby nie bać sie wprowadzania zmian - klonowanie poprzednich części wcale sie nie opłaca i wcale nie wyjdzie grze na plus,

No, klonowanie na pewno nie wyjdzie grze na dobre. Ale jednak wciąż upieram się, że po rozdzieleniu aktualnych ras na kilka innych może spowodować zamęt.

Jak dla mnie Warcraft 3 to po prostu szczyt umiejętności, które pokazał w doskonałym stylu Blizzard. Jedyna rzecz której chciałbym udoskonalenia to edytor, który aktualnie jest napisany w 'łamanym' języku i w którym skrypty sprawiają trudności (obiektywna opinia).

Hmm, źle to napisałem, sorry. Chodziło mi o to, że magowie mają mieć wiecej zaklęć. I w sumie nie tylko magowie. Bohaterowie powinni mieć ogólnie więkssze możliwości do rozwoju, ale nie należy także przesadzać -po prostu mogliby zwiększyc lvl w standardowych rozgrywkach do 15 i zrobić odrobinę więcej RPG, tzn. dodać np. więcej okienek w ekwipunku. Mam też nadzieję, że nie zwiększą tego za bardzo, bo na razie RPG robi tu za lekki smaczek i to mi odpowiada

Ok. W sumie stworzenie większej ilości zaklęć dla magów mogłoby wypalić, ale Blizz musiałby zwiększyć liczbę 'ikonek' w interfejsie, bo nie miałyby się gdzie podziać :).

Jeżeli chodzi o bohaterów, to całkowicie się z tobą zgadzam - RPG w Warcrafcie jest, ale zdecydowanie zbyt mało. Tak, 15 poziom doświadczenia powinien być w sam raz - brakuje mi powiększenia poziomu ostatecznej umiejętności. Bo aktualnie bohater (nawet na 10 poziomie) wciąż poziostaje tylko lekko przypakowaną jednostką.

Czekam na Warcraft 4 bo oczekuję kontynuacji fabuły.To jest właśnie rzecz dzięki której pokochałem warcrafta 3 (chyba zresztą nie tylko ja)

Fabułę uznajesz za najlepszy element gry? A grałeś w doskonały tryb multi na Battle.net? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niegrałeś w multi?? heh... w WARCRAFT 3 multi to najlepsza żecz jaką zrobiono... a szczególnie mapy fanów. Pozatym ostatnio pokazuje się coraz więcej map. Na stronie blizzarda jest link do strony gdzie ściagniecie naprawde dużo dobrych map. Ja ściągnąłem dwie i muszę was zapawnić że:

1. Mapy są świetne :)

2. Nieobawiajcie się o wirusy. przed rozpakowaniem mapy zeskanowałem ja i wszystko w najlepszym porzadku.

Czy ktos z was tworzy takie mapy? takie w które później się gra jak się wejdzie na battke.net. :?:

I chciałbym powiedzieć (a raczej napisac...) że premiera WoW wcale nie zmiejszyła lilości ludzi grających w w3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie bohater (nawet na 10 poziomie) wciąż poziostaje tylko lekko przypakowaną jednostką.

No cóż, akurat tu to trochę przedobrzyłeś, umiejętne wykorzystanie bohatera, szczgólnie na początku gry, jest kluczowe do zwycięstwa i czesto samym bohaterem można naprwdę zdziałać cuda. Ale fakt, że żeby z niego coś "wycisnąć" trzeba mieć spore umiejętności. Moim zdnaiem nawet Blizzard zrobił max lvl 10, bo są trochę za małe mapy - słabsi gracze ginęliby na samym początku i niczego by się nie mogli nauczyć, bo dobzi gracze po prostu by ich zmiatali samym herosem. I teraz tak bywa (vide repki 4k.Grubby'ego - http://www.replayers.com/ - jak t en koleś steruje oddziałami i bohaterem - trzeba wprawnego oka, żeby dostrzec, jak skomplikowane są niektóre akcje :) ), a gdyby podrasować jeszcze bohaterków, to juz by była rzeźnia, bo przecież taki hero mógłby roznieść kolesiowi bazę - wszyscy inwestowali by w hero a nie w jednostki i zrobiłby się RPG, dlatego przy zwiększaniu mocy herosów, musiałyby być większe mapy i więcej jednostek, żeby można było to lepiej rozegrać strategicznie, a to już bardzo zmienia grę i trzeba się wiele napracować, żeby zoptymalizować ją wtedy tak idealnie, jak jest teraz .

a szczególnie mapy fanów. Pozatym ostatnio pokazuje się coraz więcej map. Na stronie blizzarda jest link do strony gdzie ściagniecie naprawde dużo dobrych map. Ja ściągnąłem dwie i muszę was zapawnić że:

1. Mapy są świetne

2. Nieobawiajcie się o wirusy. przed rozpakowaniem mapy zeskanowałem ja i wszystko w najlepszym porzadku.

Czy ktos z was tworzy takie mapy? takie w które później się gra jak się wejdzie na battke.net.

I chciałbym powiedzieć (a raczej napisac...) że premiera WoW wcale nie zmiejszyła lilości ludzi grających w w3.

1. Multi jest rzeczywiście świetne ;)

2. Mapy fanów - nie ma znaczenia, ile ich wychodzi ostatnio, bo jest ich jużtyle, żę nikt nie jest w stanie zliczyc chyba. Ja sam jes swego czasu robiłem, ale niestety, od czasu przeprowadzki mam takiego neta, że nie da się grać, więc mogę tylko czasami u kumpla zagrać. W domu pozyskuję skąd się da najnowasze patche i gram z kompem, ogrywam już sam kompa Szalonego w sojuszu z Łatwym :)

Jedyna rzecz której chciałbym udoskonalenia to edytor, który aktualnie jest napisany w 'łamanym' języku i w którym skrypty sprawiają trudności (obiektywna opinia).

Moim zdaniem edytor jest w obsłudze, nawet przy skryptach, znośnie zrobiony, niełatwo to zrobić lepiej. Za to mogliby go rozwinąć i dodać więcej funkcji, ale to już nie jest tak ważne, bo z tymi co są, mozna osiągnac i tak naprawdę wiele :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no te mapy naprawdę cieżko policzyc... ja próbowałem tworzyć taka mape ale coś mi nie wyszkło :D . i co do herosów: na niektórych mapach na battle.net bohaterów nieda się pokonać. Gość ruszył na mnie cała armią (nniepamiętam jakimi jednostkaiwiem ze było dużo i że były to orkowe) a ja go zmiotłem dwoma bohaterami. (niepamiętam jaka mapa ale stworzona przez jakiegos fana. w jednym miejscu mapy są "książeczki" ze 50 które podwyższaja statystyki) ja miałem DEMON HUNTERA (najlepszego bohatera moim zdaniem :) ) i tą księżycową jakoms tam babkę :wink: . Miałem tam chyba dwie łuczniczki i co?? zmiotłem go...

Pozatym teraz (niedawno) wyszła nowa GENIALNA mapa. LORD OF THE RING. jesteś albo złymi albo dobrymi. dobrzy bronią zamku (przez 30 min do przybycia gandalfa :) ) a źli mają go zniszczyć przez ten czas. Bardzo ją polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co do herosów: na niektórych mapach na battle.net bohaterów nieda się pokonać. Gość ruszył na mnie cała armią (nniepamiętam jakimi jednostkaiwiem ze było dużo i że były to orkowe) a ja go zmiotłem dwoma bohaterami. (niepamiętam jaka mapa ale stworzona przez jakiegos fana. w jednym miejscu mapy są "książeczki" ze 50 które podwyższaja statystyki) ja miałem DEMON HUNTERA (najlepszego bohatera moim zdaniem ) i tą księżycową jakoms tam babkę . Miałem tam chyba dwie łuczniczki i co?? zmiotłem go...

Ale takich map się nie dopuszcza do ladder'owych rozgrywek. To była zwykła fanowska mapa. Nie mzieniająć nic w statystykach. Na takich mapach wszystko jest określone przez twórce i tutaj zazwyczaj osoba znająca mape może ławo wygrać z takimi graczami, z którymi w normalnej rozgrywce nie miałąby nawet najmniejszych szans - w przypadku takich map moc bohaterów jest bez znaczenia, liczy się wyłącznie taktyka. Poza tym, w rozgrywkach we Własnej grze można ustawić maks lvl nawet na 99, wystarczy trochę się pobawić edytorkiem :)

Pozatym teraz (niedawno) wyszła nowa GENIALNA mapa. LORD OF THE RING. jesteś albo złymi albo dobrymi. dobrzy bronią zamku (przez 30 min do przybycia gandalfa ) a źli mają go zniszczyć przez ten czas. Bardzo ją polecam!

Kurczę, człowieku! Ta mapa jest stara jak świat! Pamiętam, jak w nią grałęm chyba jeszcze za czasów patcha 1.12. Ale fakt, jest niezła...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co do herosów: na niektórych mapach na battle.net bohaterów nieda się pokonać. Gość ruszył na mnie cała armią (nniepamiętam jakimi jednostkaiwiem ze było dużo i że były to orkowe) a ja go zmiotłem dwoma bohaterami. (niepamiętam jaka mapa ale stworzona przez jakiegos fana. w jednym miejscu mapy są "książeczki" ze 50 które podwyższaja statystyki) ja miałem DEMON HUNTERA (najlepszego bohatera moim zdaniem :) ) i tą księżycową jakoms tam babkę :wink: . Miałem tam chyba dwie łuczniczki i co?? zmiotłem go...

Muhaha. Spróbuj powtórzyć to samo na normalnej mapie (tj. mass grunts & riders vs. 2 hero) - zobaczysz, że nie będzie czego po tobie sprzątać. Przy odrobinie szczęścia zabijesz może dwóch gruntów...

Kurczę, człowieku! Ta mapa jest stara jak świat! Pamiętam, jak w nią grałęm chyba jeszcze za czasów patcha 1.12. Ale fakt, jest niezła...

Map opartych na starym motywie LoTR jest bardzo wiele. Z dnia na dzień przybywa kolejnych - była już nasza 'Helmowy Jar' oraz 'Władca Pierśćieni' (ta, to właściwa nazwa mapy).

Osobiście jakoś nigdy nie czułem do tej serii mięty. Świat Warcrafta nijak mi pasuje do świata LoTR'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jakoś nigdy nie czułem do tej serii mięty. Świat Warcrafta nijak mi pasuje do świata LoTR'a.

Tutaj zgadzam się z tym, że LoTR i cały jego świat nie za bardzo pasuje do świata wykreowanego przez firmę Blizzard. Może mapki a la LoTR są ciekawe jednak dalsze ich łączenie nie ma sensu ponieważrozbieżnośc pomiędzy serią Warcrafta a serią Tolkiena jest olbrzymia a wiadomo, że łączenie dwóch skrajnych rzeczy nie zawsze dobrze wychodzi. A poza tym żeby nabawić się w świecie Śródziemia to jest od tego LoTR Battle For Middle Earth II i to niech wystarczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...