Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kretson

Rozwiązany: Obniżenie prędkości procesora

Polecane posty

Witam.

Mam bardzo poważny problem.

Uruchomiłem program CPU-Z i zobaczyłem, że mnożnik (multiplier) zamiast 9 wynosi 6. W efekcie sprzęt pracuje na 2000Mhz, a to powoduje krytyczny spadek wydajności. Czym to może być spowodowane?

Mój procesor to Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz.

Problem występuje nawet podczas prawie 100% użycia CPU

Program Everest pokazuję, że maksymalny mnożnik wynosi 9x

EDIT: Jaka jest maksymalna dopuszczalna temperatura dla mojego procesora?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że mnożnik nie zwiększa się przy obciążeniu procka (sorry za to pytanie, ale muszę się upewnić)?

Na początek przywróć domyślne ustawienia w BIOSie (najpierw sprawdź jak tam wygląda sprawa mnożnika; potem również), jeżeli to nic nie da, to pomyślimy co zrobić dalej (zawsze można ustawić mnożnik samemu, choć w tym przypadku może nie być tak łatwo).

Jeśli zaś chodzi o maksymalną, dopuszczalną temperaturę Twojego procka, to wynosi ona 72.4*C (tyle, że to nie jest temperatura rdzeni).

P.S. Nie bawiłeś się żadnym programem, którym można podkręcać procesor? Jaką masz płytę główną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem pewny, że się samoistnie nie zwiększa... a szkoda :wink:

Nie bawiłem się w podkręcanie, ani nic w tym stylu.

Mój sprzęt to:

Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3L

Karta graficzna: GeForce 9600 GT

CPU: DualCore Intel Core 2 Duo E8400

4 GB RAMu

Mógłbyś mi napisać (albo podać linka) jak przywrócić ustawienia domyślne BIOSa, bo niestety tego nie wiem.

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło baterii na płycie głównej powinny być odpowiedzialne 2 piny (wystające druciki), na nie załóż zworkę - tylko pamiętaj żeby ją zdjąć po chwili, ewentualnie wyjmij baterię z PG na kilkanaście sekund (tylko wciśnij ją tam przed uruchomieniem)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się coś dziwnego - komputer się zahibernował i po ponownym uruchomieniu mnożnik sam wrócił na właściwą ścieżkę. Nic w tym czasie nie zrobiłem :blink:

Proszę o zamknięcie tematu, jeśli do jutra się nie odezwę.

Dziękuję za waszą pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prosiłem o reset BIOSu (w każdym razie, o wyjmowanie baterii), a o wczytanie domyślnych ustawień. Jednakowoż, właściwie to to samo (wyjęcie baterii czy przestawienie zworki, może być nawet skuteczniejsze), więc "wsio ryba" jakiego sposobu użyjesz.

Tu masz opisane wszystkie sposoby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu? To znaczy, że działał już prawidłowo?

(Przywracałeś już wcześniej domyślne ustawienia?)

EDIT: @down- Aj, nie wiem jakim cudem nie zauważyłem tego posta. Niepotrzebnie wcześniej się produkowałem (choć opis sposobów resetowania BIOSu, teraz, pewnie autorowi się przyda). W każdym, razie dzięki za zwrócenie na to uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset BIOSu pomógł, prędkość podczas "spoczynku" wynosi 2Ghz, ale jeśli trzeba wzrasta. Za to pojawił się inny problem, ale oni nim - zgodnie z regulaminem - napiszę w nowym temacie :wink:

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...