Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nocoty7

Kabel HDMI

Polecane posty

Witam wszystkich, to znowu ja. I znowu pytanie o konsole tym razem o kabel HDMI. Chodzi mi mianowicie o to czy jest jakaś wielka różnica między kablami HDMI? Jakość obrazu czy cuś? Bo są kable za dychę, a są kable za 50zł xD I czy to robi jakąś różnicę? Bo mam zamiar kupić sobie PS3 i szukałem pakietów z kablem HDMI, ale tata powiedział, że ma kabel HDMI. Według mnie to na pewno nie jest nowy kabel i na pewno ma już trochę lat. Więc czy on wystarczy? Będzie się dobrze grało??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI to kabel HDMI - obraz bedzie wygladal tak samo. Jedyna roznica moze byc w jakosci wykonania kabla/koncowek. Sam najpierw mialem jakis tanszy kabel HDMI, ktorym podlaczalem konsole do TV, ale po ktoryms przelaczaniu koncowka mi sie rozleciala i musialem kupic nowy. Kupujac drugi kabel wybralem drozsza wersje - kabel jest wykonany porzadnie, ale roznicy w jakosci obrazu miedzy nim a tym tanim zadnej nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI wysyła sygnał cyfrowy (czyli albo jest wysyłany, albo nie), jakość przewodu (a dalej sygnału) niema znaczenia. Możesz spokojnie używać starego, a jeśli się rozleci to możesz kupić nowy za 20zł i będzie śmigać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli kupisz tanią chińszczyznę to czasami mogą Ci się zdarzyć tzw. "duchy obrazowe".

Tak ogólnie koledzy mają rację. Nie ma to większego znaczenia, czy kabel jest starszy. Obraz i dźwięk będzie ten sam. Są oczywiście kable z pozłacanymi końcówkami, ale te kable przydają się przede wszystkim, gdzie występuje spory przepływ energii (złoto lepiej przewodzi energię elektryczną)-duże głośniki etc. W Twoim przypadku zakup takiego kabla mijał by się z celem. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...