Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MRTO

Wyłączający się komputer podczas gry

Polecane posty

Witam

Może wszystkiego nie doczytałem?

Ale podkręcałeś procka (wentylator potrafisz). Myślę, że coś "grzebałeś" w podkręcaniu CPU (2500K dają radę), a potem Ci poszło nie po Twojej myśli. Nie wszystko chyba zdradzasz Nam. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal FurMarka jeszcze raz, tym razem dłużej (na razie ze trzy minuty). Nie przejmuj się temperaturą, karcie - nawet jak chwilowo dojdzie do stu stopni - nic się nie stanie (ale lepiej być ostrożnym, więc jak przekroczy, powiedzmy 93, to przerwij test).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia sie pytanie, czy to ostatecznie moze byc wina zasilacza? Jesli nie to jak to mozna jeszcze sprawdzic, bo jesli tak to moge go oddac na gwarancje bo moze to byc jakas wada fabryczna.

ps. Poza tamtym smieciowym zasilaczem i tym xfx nic innego nie mam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie można jednoznacznie stwierdzić, że to jest wina zasilacza (dlatego najpierw, dokładnie chciałem sprawdzić wszystko inne). Masz możliwość podmiany karty graficznej? BTW jak wyglądała temperatura po drugim teście?

Zobacz czy wentylator na zasilaczu "dobrze wieje".

Poza tym, jak już sprawdzać to wszystko, więc dotknij jedną ręką np. kaloryfera, a drugą obudowy kompa i zobacz czy "nie kopie" (to, akurat mało prawdopodobne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, zebym mogl tak siegnac :P

Co do temp po 2 tescie to wynosila 60*C. Wentylator na zasilaczu dobrze wieje, w sensie, ze odczuwalnie, z tym ze czy aby napewno ma brac powietrze z pokoju i wpuszczac do kompa?

PS. Czy to normalne, ze wiatrak od karty graficznej strasznie halasuje?(przy 70% czuje sie jakby ten komp mial zaraz odleciec)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź: MI POMOGŁO

Wyczyść sprężonym powietrzem zasilacz i kartę graficzną ( jeżeli nie masz kompresora to zrób to pompką do materacy lub piłki, po prostu zatykaj palcem koniec rurki tak aby wytworzyć ciśnienie i puść palec wypuszczając przy tym powietrze i tak wydmuchaj kurz, najlepiej poproś kogoś z domowników o pomoc niech wezmą odkurzacz i gdy będziesz wydmuchiwał kurz to oni go wciągali odkurzaczem)

Zmień listwę (przedłużacz) na inną a najlepiej nową, możliwe że kiedyś wylało ci się coś np Pepsi,Woda,Sok i nic się nie stało dopóki nie wypiąłeś z listwy kabli na dłużej. Nastąpiło jakieś zwarcie, coś w tym stylu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy to nowy.. wszystko czyste -.- a z listwa nic nie jest

EDIT:

W ogole zapomnialem o fakcie, iz u mnie w domu sa takie skoki napiecia np. gdy ktos zalaczy swiatlo w kuchni to albo mi na monitorze jakis pasek przeleci albo zgasnie na ~1 sek. czy to moze byc z tym zwiazane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nic sie z nim nie dzieje, ale moze kiedy jest w stresie i ma wieksze zapotrzebowanie na prad takie cos go wylaczy ale nie wiem, czekam az ktos jeszcze sie na ten temat wypowie

PS po tym jak sie wylaczy widze jakby chcial sie zalaczyc czy cos bo obudowa przez chwile zaswieci i zgasnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak następuje chwilowe wyłączenie prądu, są (czasami) dokładnie takie same objawy, jak u Ciebie. Raz, nawet (dawno temu) spalił się bezpiecznik w zasilaczu. Jednak dzieje się to bardzo rzadko, zazwyczaj, pomimo przerwania dopływu prądu (praktycznie niezauważalnego), komputer dalej działa, gdy np. wieża się wyłącza.

Zatem jest to możliwe, iż winne są skoki napięcia i chwilowe wyłączenia prądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y

Witaj,

przede wszystkim, aby wykluczyć BSOD Prawym klawiszem na Komputer -> Właściwości -> Ustawienia zaawansowane po lewej -> zakładka Zaawansowane i w polu Uruchamianie i odzyskiwanie (Startup and recovery) kliknij ustawienia, a następnie odznacz opcję automatycznego restartu. Przy następnym Bsod'zie spisz, co w nim jest. Zmień stery od grafy, reinstaluj system i nie instaluj sterowników od chipsetu i kontrolerów dysków twardych. Sprawdź pamięć memtestem (nowa kość też może być uszkodzona). Ew. jeśli masz dwie kości, spróbuj jedną wyciągnąć, sprawdzić, potem drugą. Daj znać, co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to bedzie lezalo po stronie systemu(komp sie nie restartuje tylko wylacza) a po tym jak sie wylaczy to musze troche odczekac bo wylaczy sie znowu zanim sie zalaczy system(cos piszczy)

PS. Komputer za kazdym razem zanim sie wylaczy piszczy delikatnie. Po tym jak sie wylaczy musze odczekac troche, jak od razu zalacze to slychac znowu jak cos piszczy, chwile pozniej sie komputer wylaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakas czesc kompa, gdyby to byl PC Speaker dawalby po uszach, a to jest bardzo ciche

Nasluchiwalem z czego sie dzwiek wydobywa ale nie potrafilem zlokalizowac

EDIT: Problem zostal prawdopodobnie rozwiazany(prawie 3h grania w gta4 bez wylaczenia kompa) w UEFI nie byly powylaczane wszystkie opcje dotyczace oszczedzania energii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...