Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

1. To wreszcie co to była za frakcja ten "Monolit" ? Oni chronili cały ten projekt itp czy co?

2. Jak to zrobili "pranie mózgu" Strelokowi? Jak dostał sie po raz bodaj 3 do Sarkofagu, to co go tam do licha dopadło?

3. Po co został zrobiony ten cały "Spełniacz Życzeń"?

AD1 - To sekta wyznawcy Monolitu - nic więcej. Możliwe, że powstali w wyniku jakichś działań Nadświadomości celem utrudnienia dotarcia do nich, ale nie ma na ten temat danych w Cieniu Czernobyla.

AD2. Za pierwszym razem nie zdążył wypowiedzieć życzenia - wrócił nieprzytomny (został przez kogos uratowany). Po kuracji poszedł tam raz jeszcze no i nie wiadomo właściwie co się stało. Miał służyć jako przykład odstraszający od centrum Zony.

AD3 - Aby ukryć prawdę ;)

PS. Poprzedniego posta ktoś raportował za spoilery a tymczasem tutaj dużo więcej jest spoilowania - myślcie chłopaki i dziewczęta.

Zastanawiam się, czy realia Stalkera to dobra podstawa dla gry MMOFPS. Sądzę, że byłby to co najmniej niezły pomysł. :happy: A co sądzicie wy?

Hmm... Jest to jakiś pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej czesci gry jest mozliwosc upgradowania broni? Pasuje to do klimatu wiec bardzo mnie zastanawia czy tworcy pokusili sie o taka innowacje. W momencie wydania tej gry taki pomysl byl by calkiem nowatorski. No i czy to prawda (bo CDA czesto niesamowicie przesadza - moim zdaniem podchodza do gier ze zbyt mala krytyka), ze w grze bardzo wazne jest opanowanie ulubionej broni? Ogolnie nie mam teraz za duzo kasy i zastanawiam sie czy kupic pre-order BC2 czy STALKERa jedynke. Dzieki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedynce ulepszania broni nie ma (poza montowaniem lunetek na kompatybilnych karabinach), za to można znaleźć ulepszone warianty niektórych broni, jak np. szybkosztrzelny AK-74, który pluł ołowiem dostatecznie dobrze żeby starczyć mi na dobre kilkanaście godzin, co w sumie było dość długim okresem czasu. Co prawda było to możliwe chyba tylko dzięki temu że grałem na modzie dodającym naprawianie broni.

Co do opanowania broni - nie wiem dokładnie co to może znaczyć (nie pamiętam żeby były jakieś bonusy za długie używanie), ale warto się obznajomić z odrzutem, celnością itd. Ale to nic specjalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mody do jedynki dodaja usprawnianie broni? Z tego co pamietam bylo to w Clear Sky wiec wydaje mi sie, ze moze fani serii chcieli troszke polepszyc jedynke i dac jej ficzery sequela... Gre raczej kupie (BC2 moze poczekac - na ta gre jestem juz mocno 'napalony':D), ale mam pewne pytanie. Nie jestem jakims fanem przechodzenia strzelanek po kilka razy (choc na pewno warto) wiec chcialbym najciekawsze mody zaimplementowac od samego poczatku. Co polecacie i co te mody wprowadzaja? Fajnie byloby takze pograc na modzie z lepsza grafa (czytalem o nim w CDA) bo mam kompa, ktory ja pociagnie. MOzecie mi pomoc?

PS: Z tym opanowaniem broni to chodzilo mi o uczenie sie samemu jak opanowywac recoil, a nie zadne skille itp. W CDA pisali, ze w grze wybiera sie raczej jedna-dwie odpowiadajace bronie i sie z nimi gra zamiast wymieniac je co chwile. BTW: Czy bronie z poczatku gry nie sa zbyt slabe w dalekich etapach?

Sorry za te wszystkie pytania, ale nie lubie wydawac kasy na cos czego zbytnio nie znam. Tym bardziej, ze wywalilem kilka stow na nowy komp i mam teraz mocno uszczuplonu budzet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion Lost i Priboy Story są może w polskiej wersji językowej?

Są ale u mnie Oblivion lost i oryginał się coś gryzły. Kombinowałem z patchami ale tak czy siak musiałem grać w angielską wersję. Nie było to dla mnie problemem ale tak czy siak wspominam o tym

Doman18 - no oczywiście. Tzn do strzelby nie ma lunety a przy AS Wał rzadko miałem ją zamontowaną. Ale podczas używania HK G36 i FN2000 cały czas latałem z lunetą

No nie wiem, może dlatego że nie gram w strzelanki hardcorowo albo dlatego że grałem na najtrudniejszym poziomie ja nie wyobrażam sobie walk na średnim i krótkim dystansie. Zazwyczaj dążyłem do tego żeby był jeden strzał - jeden trup. Tylko w czasie walk z mutantami używałem serii.

Co do modów to ja używałem tylko Oblivion lost i bardzo polecam. Dodaje bardzo dużo motywów urealniających grę i ją utrudniających, charakterystyczne burze nuklearne, noc jest na prawdę ciemna a nie "uciemniona", zniszczone pojazdy i wiele wiele innych rzeczy które znajdziesz w opisie moda. Mi się najbardziej podobały recepty z artefaktami. Wrzucając odpowiednie artefakty, do odpowiednich anomalii na określony czas (kilka-kilkanaście godzin) powstają lepsze artefakty. Ale nie zawsze, czasem nie wychodzi i artefakt się zamienia w coś na kształt wypalonego artefaktu. Nie ma żadnych właściwości ale przynajmniej można za jakieś grosze to sprzedać.

Polecam bo gra z tym modem jest bardziej nieograniczona, bardziej zbliżona do jakiegoś cRPG aniżeli to oskryptowanej strzelanki.

//EDIT

Aj zapomniałem. Nie wiem jak jest teraz ale OL ma błąd który powoduje że po najdłuższym zakończaniu (wersja z portalami) po wskoczeniu do ostatniego portalu nie włącza się filmik. Po prostu wypadamy na dziedzińcu reaktora i dalej gramy jak gdyby nigdy nic. Wszystkie inne zakończenia chodzą normalnie

Edytowano przez Doman18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mody do jedynki dodaja usprawnianie broni?

Nie jestem mocno obczajony w modach ale chyba nie.

Nie jestem jakims fanem przechodzenia strzelanek po kilka razy (choc na pewno warto) wiec chcialbym najciekawsze mody zaimplementowac od samego poczatku. Co polecacie i co te mody wprowadzaja?

Stalker Complete albo Oblivion Lost albo LURK. Wszystkie trzy dodają mnóstwo rzeczy, a LURK i SC ponadto mocno dopalają grafikę. Sam grałem na OL więc mogę powiedzieć że dodaje ona naprawianie broni, zmienia nazwy sprzętu na autentyczne oraz dodaje "blowouty", tj. wybuchy Zony, w trakcie których trzeba się gdzieś schować i przeczekać. LURK ponoć usprawnia/wymusza skradanie się, a o SC niewiele mi wiadomo.

Fajnie byloby takze pograc na modzie z lepsza grafa (czytalem o nim w CDA) bo mam kompa, ktory ja pociagnie. MOzecie mi pomoc?

Stalker Complete lub LURK.

PS: Z tym opanowaniem broni to chodzilo mi o uczenie sie samemu jak opanowywac recoil, a nie zadne skille itp. W CDA pisali, ze w grze wybiera sie raczej jedna-dwie odpowiadajace bronie i sie z nimi gra zamiast wymieniac je co chwile.

Nah. Myślę że to raczej chodziło o to żeby nie dźwigać dziesięciu typów naboi bo każde trochę ważą. Najważniejsze to wyczuć na jakim zasięgu broń jest najbardziej skuteczna.

BTW: Czy bronie z poczatku gry nie sa zbyt slabe w dalekich etapach?

Niestety są bo niemilce z czasem mają więcej zdrowia/jest ich więcej/mają lepsze pancerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G36 był we wszystkich Stalkerach, tylko właśnie trzeba było się bardziej postarać żeby go zdobyć. W Czystym Niebie był nagrodą od bandytów za zdobycie bazy stalkerów w Kordonie, a w Zewie można chyba go dostać na zamówienie od takiego jednego kolesia w Zatonie na statku (baza stalkerów, nie pamiętam nazwy).

PS. W żadnej części nie ma oryginalnych nazw broni, są jednak na to mody.

Edytowano przez Tiger98
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mody to:

LURK - poprawia grafike, efekty pogodowe,dodaje motion blura czyli rozmycie (o ile je włączymy) i poprawia gre pod względem skradania, czyli teraz bez problemu można po cichu podejść i zabić wroga. (W nocy mozna tak wyrznąć cała baze wroga). Ogólnie Zona jest bardziej fotorealistyczna pod wzgledem grafiki i bardziej realistyczna pod wzgledem skradania. Spiwór też chyba jest.

Stalker Complete 2009 - grafika w tym modzie to już jest chyba totalne MAXIMUM, chwilami jest lepsza niż ta w Zewie Prypeci. Są kompletnie nowe shadery, niektóre wyciągniete z... CRYSISA!!! Teraz Zona jest po prostu piękna. Nowe textury itp.... nawet skiny broni. Jeżeli chodzi o samą gre, to w sklepach możemy kupić pancerze i bronie których sie normalnie zdobyć nie da (lecz są drogie, wiec mało kto je kupuje ;p). Dodany jest też śpiwór.

To są 2 najlepsze mody na grafike... z czym mi sie chyba bardziej podobał Complete 2009... :)

Edytowano przez Wizardius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważam tendencje do owczego pędu w kierunku grafiki, którego kompletnie nie rozumiem. Poza tym grafika w Stalkerze jest idealnie ponura i nie czuje potrzeby jej ulepszania (abstrahując już od tego że grafika to dla mnie rzecz totalnie marginalna, vide geniusz X-COM Defense)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jak masz pod obudową jakiegoś potwora to raczej chciałbyś wykorzystać jego możliwości. Po to się właśnie w taki sprzęt inwestuje. Więc w sumie ja się nie dziwie że ludzie szukają poprawy jakości grafy. Nie zmienia to jednak faktu że jeżeli miałbym wybierać między modem bogatym w usprawnienia techniczne (np realistyczne motywy z utratą ciepła, większa różnorodność potworów, zwiększona inteligencja przeciwników, więcej różnorodnej broni i celowników, różne rodzaje granatów, jeżdżenie pojazdami, dodatkowe zadania itp itd...) a ulepszonymi efektami graficznymi (więcej detali, dodane jakieś shadery, zwiększona widoczność, więcej rodzajów efektów pogodowych, poprawiona woda itp itd...) to zdecydowanie bardziej postawiłbym na technikę i fabułę od grafiki. W tym przypadku zdaje się że nie musimy wybierać

Prawda Wizardius?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie @2up tylko że ja pierwszy raz przechodziłem Stalkera, dlatego nie chciałem odrazu OL albo Priboy Story bo co to za gra...;p

PS. A zreszta jest mod Oblivion Lost ULTIMATE który nie dosyc ze calkowicie zmienia fabułe itp to bardzo mocno upiększa samą gre...;)

Edytowano przez Wizardius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...