Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

nie mowie ze operation flashpoint jest do bani, rowniez gralem pare dobrych lat w niego na lanparty.

a co do optymalizacji na amd x2 3800+ , 8800GTS 320mb, 2gb 800mhz ddr2 chodzi mi w granicach 30klatek - niezaleznie od detali (!) .. ale jak zejde do kanałów - to jedno z pierwszych zadan - to spada mi do 10fps..... ZAL ZAL i jeszcze raz ZAL. a zeby cokolwiek ustrzelic w tej grze to tez wyczyn...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy graficzne z Dooma i Half-Life'a w grze S.T.A.L.K.E.R.?

Wygląda na to, że S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla dołączy do grona gier, o których ciągle jest głośno. Już na długo przed ukazaniem się wspomnianego tytułu na rynku sporo się o nim mówiło i pisało. Po premierze medialna wrzawa nie ucichła, a to za sprawą informacji o tym, jakoby autorzy gry wykorzystali bez zezwolenia elementy graficzne innych produkcji.

W ostatnim tygodniu na różnych forach internetowych zaczęły pojawiać się wątki, których uczestnicy zestawiali ze sobą Cienia Czarnobyla oraz inne tytuły. Znaleziono sporo dowodów na to, że GSC World wykorzystało elementy graficzne bezpośrednio przeniesione z takich gier jak Doom 3 czy Half-Life 2. Co ciekawe, podobieństwo nie dotyczy tylko samego wyglądu, lecz także nazewnictwa plików. Znamienna jest tutaj nazwa: lights_impflash.dds, której drugi człon odnosi się do doskonale znanych z Dooma potworów, natomiast w grze ukraińskiego dewelopera nie ma uzasadnienia. To jednak nie wszystko. Nazwy innych plików, jak i katalogów również pokrywają się z tymi, które znalazły się w Doomie. Oczywiście na nazwach podobieństwo się nie kończy, również zawartość jest taka sama, choć, jak przyznają wnikliwi obserwatorzy, została poddana szeregom przekształceń: przefiltrowaniu, zmianie kolorystyki etc.

Jeżeli chodzi o „zapożyczenie” z Half-Life 2, odnosi się ono do tekstury wody, która w Cieniu Czarnobyla jest niemal identyczna. Jedyna różnica dotyczy rozszerzenia pliku, które w obu przypadkach jest odmienne.

Informacje o domniemanej kradzieży dotarły również do id Software. Tod Hollshead, szef firmy, stwierdził, że wie o tych pogłoskach, jednak aktualnie nie może się zająć ich weryfikacją z powodu wytężonych prac całego zespołu nad Enemy Territory: Quake Wars. Przyznał, że informacje są niepokojące, ale wstrzyma się od wydawania opinii zanim sprawa nie zostanie dokładniej sprawdzona.

gry-online.pl

Nic dziwnego, że narzekacie na grafikę skoro twórcy podebrali elementy graficzne z gier, które ukazały się w 2004 roku :wink: . Zobaczymy czy są to tylko spekulacje czy też wyrośnie z tego wielka afera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, odpalająć te gre, cholernie przypominała mi HalfLife 2. Nie wiem, te tekstury i wogóle. Tylko, ze HalfLife 2 wygladał lepiej w 2004 roku na moim kompie niż teraz STALKER.

1. Ukraincy moze i podwedzili kody silnika ale nie potrafili tego wykorzystać.

2. Nasi sasiedzi zoptymalizowali giere tylko pod wypasiste sprzety zapominajac o starszych

3. Sasiedzi Rusów wypuścili gre nie w tempo, nawet po tempie. To śmieszne, 5 lat ogłaszania premiery i jej opoźnianie. Cieszyłem sie gdy czytałem w jakiejś gazecie, ze pójdzie płynnie na GF3, a płakałem gdy czytałem w jakims portalu dzisiejsze wymagania gry. Nie dlatego, ze mi płynnie nie pójdzie, tylko dlatego, ze producenci wspomagaja niestety rynek chocby kart graficznych. Bo jak gra miała biegac w 2003 roku, to czemu teraz tak nie biega na sprzęcie z 2003. Przepraszam ale czy doszło do tak rewolucyjnego rozszerzenia kodu tej gry? Nie widać. Płakać sie chce. Wg mnie gra jest srednia, bo po odpaleniu grałem 30 minut i nie chciało mi sie więcej. Fakt, nie miałem czasu ale nie ma tego "coś".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie... sprawa wymagan mnie bardzo ciekawi. sprzet mam podany w podpisie. i teraz pojawila sie kasa na gre(dzis mam urodziny :twisted: ) i nie wiem czy jest sens kupowac skoro nie bedzie dzialac.... A wydawac 100 zl na gre to niemalo. Za ta kase moge miec SupComa ktory dziala mi wzorowo No i pojawia sie spora zbieznosc w opisie dzialania gry. jedni pisza ze maja kompy dobre i podaja konfigi a gra im dziala 30 klatek na sekunde... na dwurdzieniowym procku z 2 gb ramu... ktos inny pisze znowu ze ma slabszego kompa niz moj i gra dziala na srednich detalach bardzo plynnie... Czyzby to takie fanaberie sprzetowe czy rozne wersje gry? stadionowa/oryginal z zagranicy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie miała , a co mnie jakiś Azerbejdżan albo inny Irak interesuję , aaa już wiem, wujek ci przywiózł...

Zacytuję swoją wypowiedź z tematu w "Grach".

http://www.play.com/Games/PC/4-/3324704/S_T_A_L_K_E_R_Shadow_of_Chernobyl/Product.html ://http://www.play.com/Games/PC/4-/332...l/Product.html ://http://www.play.com/Games/PC/4-/332...l/Product.html ://http://www.play.com/Games/PC/4-/332...l/Product.html ://http://www.play.com/Games/PC/4-/332...l/Product.html ://http://www.play.com/Games/PC/4-/332...l/Product.html ://http://www.play.com/Games/PC/4-/332...l/Product.html

Wyobraź sobie że mamy XXI wiek i karty kredytowe nie są tak egzotyczne jak 10 lat temu.

Czyzby to takie fanaberie sprzetowe czy rozne wersje gry?

Z tego co słychać na forach, gra jest dosyć kapryśna i może się kisić na niektórych konfiguracjach. Z tego co widzę to Stalker powinień ci odpalić bez problemu, ale któż to wie...to tak jak z rosyjską ruletką :)

Tylko kwiestia czasu zaczym to wszystko spaczują :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patche nie pomogą, bo to wersja gamma, radioaktywna i trzeba poczekać na tę, no tę, wersje omega czy jakoś tak. Wtedy być może skonczą sie klopoty. A no tak, po co maja optymalizowac kod gry skoro i tak wszyscy pójda do sklepu i kupia sobie GeForce 8800 GTXTurboDisel, Pentium 20rdzeni, RAMu co much. A jak nie pójda to troche poklna ale i tak kupia, jak nie teraz to moze za 5, moze 10 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wymagania nie mogą być aż tak straszne jak mówicie ... kupiłem kompa nowego, praktycznie pod stalkera (jest w opisie) i mam nadzieje ,że będzie hulał :] Przesyłka dziś o 15 ( dzwonił kurier i się umówił), dam wam więc znać jak chodzi na moim sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam pecha :(

Przychodze po szkolę do domu, patrzę: nie ma żadnego badziewnego świstka informującego o tym, że nie było mnie w domu (nigdy bym się nie domyślił ;)). "haha! To może będzie dzisiaj!" myślę sobie. I co? Pupcia blada, nie ma :(...a tak chciałem se dziś pograć trochę i poczytać "Piknik..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...dziś mi właśnie przesłali STALKER`a i już nieco pobiegałem sobie po świecie. Nie powiem, że od samego początku gra jest naprawdę trudna, szczególnie tutaj trzeba często się kampować aby przeżyć, bo inaczej nie da rady, żebyśmy zabili bande bandytów. A świat gry hoho podoba mi sie to, że tutaj świat naprawdę żyje, inni stalkerzy co chwile sie gdzies przemieszczaja, poluja, czy nawet giną...no wlasnie umieraja ;]. Na samym poczatku gry bralem co sie da, potem jednak zaczalem zbierac jedynie ammo i jedznie oraz apteczki, bo normalnie tragedia jest jak co chwile przeciążony Stalker musi sie zatrzymac, bo sie zmeczyl ;[. A anomalie fajny bajerek ;].

A co do grafiki...dla mnie wcale taka zla nie jest, choc nie gram niestety na full deatalach, bo przez nie normalnie nie da sie grac ale graficznie dla mnie jest i tak ok :>. Hoh...tylko docelowywanie mi z lekka nie pasuje :P, jakos gorzej mi sie trafia gdy pistolet przykladam pod oko : P. No to na razie tylko z moich wrażeń z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj dostałem Stalkera w łapy. :D Świata też trochę pozwiedzałem i póki co gra wydaje mi się genialna. Jak to w moim przypadku niestety bywa, jest jedno ale, jednak nie spowodowane bugami w grze, ale moim sprzętem. Bo choć ogólnie słaby nie jest, to karta graficzna (Radeon 9600 Atlantis) wyraźnie się grze nie spodobała. Mogę ustawić TYLKO renderowanie DX8 i nie da rady inaczej, co trochę wrażenia z gry psuje... Pozostaje mi mieć nadzieję na jakiegoś patcha, który może to zmieni, albo zmiana sprzętu. Może to i dobrze, bo już od dawna o tym myślałem :wink: Jednak jakby ktoś znał sposób na zmuszenie gry do obsługi DX9 nawet na mojej karcie, to z chęcią go wysłucham :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie ludzie czy lektor jest cały czas, czy tylko w przerywnikach filmowych i czy jest opcja wyłączenia lektora/włączenia napisów???
Lektor jest wszędzie.Nie ma możliwości wyłączenia go i "zamiany" na napisy. To nie film DVD ;) Nie zdziwię się jeśli takie rozwiązanie podzieli graczy na dwa obozy. Ja jestem jednym z zachwyconych Na razie grałem jakieś 20-30 minut bo czekam na nowy RAM, ale już po tym czasie mogę powiedzieć, że klimat wciska w fotel.

O grafice się nie wypowiadam bo póki co wydziałem minimalne detale, na których granie nie ma sensu. Muzyka to co innego. Powiem tak - oprawa audio Stalkera jest jedną z najlepszych jakie słyszałem. Muzyka leci w tle, jest praktycznie niezauważalna (nieusłyszalna? ;) ), ale potęguje i tak już intensywny klimat całości.

PS. Fotki z edycji kolekcjonerskiej w sygnaturce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pozegnałem STALKERa. Zawita na moim nowym kompie, bo szkoda nerwów, mało klatek, a ja jestem wymagajacy i te 30 to musi być. Myśłałem, hm, no cóż źle mysłałem a........

rozgoryczony ? - wystarczy AMD 4200, 2 x 1 gigowy Kingmax 800mHz w dualu na timingach 5-5-5-15 2L, i AMD / ATI Radeon 1650 XT - wystarczy też, zmienić ustawienia rozdzielczości oraz detali ! do tego na windowsie XP 64BIT

Pocieszony jestem niezmiernie i czekam na nastepne oferty poprawiania humoru. Oby tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy moglibyście mi ją z czystym sumieniem polecić?

Bo miałem w planach kupno, ale nie wiem czy tak naprawde to dobra gra jest. Komputer mam mocny, rosyjska wersja multi chodziła na max. ale cała gra jest mi niewiadomą. Czy ktoś mogłby przedstawić jej waqdy i zalety pls? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz, kopmuter na którym odpaliłem STALKERA wyglada mniejwięcej tak: Intel Pentium 2,6 GHz, 64bit, 1024 MB RAM, Radeon 9550. Sprzet nie pierwsza świeżość ale STALKER przecież był zapowiadany wtedy gdy ta maszyna była marzeniem kazdego gracza. Przepraszam ale Half Life śmigał jak diabli, a ten "Rusek wyglada po prostu cienko". Odpaliłem na okrojonym w nLite Windowsie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...