Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

Można robić save kiedy się chce, ale jak wchodzisz do nowej lokacji zawsze jest auto save. Uwaga save waża po 700 mega więc uważaj ile ich robisz :D

Ile???

Coś mi się nie chce w to wierzyć. Często sobie robie save'y i zapisują się one momentalnie, gdyby to rzeczywiście miało być 700MB dysk pracowałby o wiele dłużej. Ale aż dziś sprawdzę z czystej ciekawości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz nie wierz u mnie tyle zajmuje jeden plik "gamedata" hyba ze to nie sa save tylko co innego wycialem przy reinstalce :P jak tak to mam beret... bo wszytko od poczatku.

Pomieszało Ci sie coś. Pliki "gamedata" w folderze głównym gry to nie są "save-y" tylko główne pliki z danymi gry - modele, tekstury, dźwięki itp. Jesli wywalisz te pliki to po prostu Ci się gra w ogóle nie włączy.

Save-y zaś są zwykle na dysku C: w folderze z dokumentami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Kurde STALKER ma w miare duze wymagania ciekawe jakie bedzie mial dodatek.... :blink:

W stosunku do tego jak wyglądała grafika to nie powiedziałbym, że były to jakoś specjalnie duże wymagania... Jedyny ich minus to wymagane 2GB RAMu, które sprawiają, że gra nie ma żadnych zacinek (chociaż teraz 2GB to powoli standard).

A Clear Sky.. hmm.. w sumie nie planuję grać w DX10 (bo i ma obecna karta graficzna na to nie pozwala :P) to nie sądzę, żeby jakoś drastycznie wzrosły one w stosunku do "podstawki" w DX9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Clear Sky - będzie to samodzielny dodatek, ale drogi... 99zł, to trochę dużo (jak na dodatek).

No i tu mylisz się kolego, ponieważ Clear Sky jest osobną tzn. samodzielną grą, a nie żadnym dodatkiem. Więc wydaje mi się że cena na tym poziomie jest ceną dobrą. Zapewne jeszcze na stronie CDProjekt (gram.pl) będzie można wykorzystać wirtualne pieniądze tak jak to było w przypadku pierwszego Stalkera. Za pierwszego Stalkera zapłaciłem dokładnie 75 zł po wykorzystaniu wirtualnej kasy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez określenie "samodzielna gra"?

Ten sam engine, ten sam świat, itd. Nazywaj to jak chcesz, ale dla mnie to ewidentnie samodzielny dodatek.

Co do ceny - pamiętaj, że trzeba jeszcze doliczy koszty wysyłki.

Samodzielna gra czyli taka, która nie wymaga poprzedniej częsci aby grać. Natomiast dodatek kojaży mi się całkowicie odwrotnie czyli aby pograć w Clear Sky potrzebował bym Cienia Czarnobyla. Proste :)

Co do ceny - pamiętaj, że trzeba jeszcze doliczy koszty wysyłki

Zależy. Ja naprzykład odebrałem swoją przesyłke w samym sklepie (gram.pl) Ale nawet jak byś zapłacił za przesyłke to zawsze jest taniej o te 10 zl. (gra 75 zl po wykorzystaniu wp + 15 zl przesylka) Uważam że jak na tak dobrą gre jaką był pierwszy Stalker warto wydać te pieniądze. Tym bardziej że w tą gre można grać i grać ja np. przechodzę ją już 4 raz. Tym razem z kilkoma modami :)

Edytowano przez sylwassss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Clear Sky.. hmm.. w sumie nie planuję grać w DX10 (bo i ma obecna karta graficzna na to nie pozwala tongue.gif) to nie sądzę, żeby jakoś drastycznie wzrosły one w stosunku do "podstawki" w DX9.
No nie wiem, a CS powstaje na tym samym silniku co Cień? Bo z tego co mi wiadomo, Cień Czarnobyla powstał na tym samym silniku, na którym montowano Stalkera jeszcze jako Oblivion Lost. Czyli engine obsługiwał DX 8.1 bodajże, a obsługę 9 dodano dopiero później, a gra podobno śmigała na kartach nieposiadających DX9. Jeśli zostanie ten silnik myślę, że i wymagania powinny pozostać na zbliżonym poziomie. Oczywiście mówię o realnych, nie pudełkowych.
No i tu mylisz się kolego, ponieważ Clear Sky jest osobną tzn. samodzielną grą, a nie żadnym dodatkiem.
Fajnie. Clear Sky będzie samodzielnym dodatkiem, a nie drugą częścią.
Zapewne jeszcze na stronie CDProjekt (gram.pl) będzie można wykorzystać wirtualne pieniądze tak jak to było w przypadku pierwszego Stalkera. Za pierwszego Stalkera zapłaciłem dokładnie 75 zł po wykorzystaniu wirtualnej kasy
Z tym, że o ile ktoś nie mieszka w Wawie, do ceny z gram.pl musi doliczyć koszt wysyłki, więc cena i tak będzie zbliżona do poziomu tej ze zwykłego sklepu. W okresie premiery Stalkera nie było jeszcze opcji odbioru osobistego, więc i Ty musiałeś zapłacić za przesyłkę, nie ma innej opcji. No, chyba że i ją pokryłeś wPLNami (czasami jest taka możliwość), ale to już inna bajka. Generalnie to gram.pl nie ma wcale korzystnych cen, jeśli idzie o całokształt, no ale to topic o Stalkerze, więc nie offujmy.
Samodzielna gra czyli taka, która nie wymaga poprzedniej częsci aby grać. Natomiast dodatek kojaży mi się całkowicie odwrotnie czyli aby pograć w Clear Sky potrzebował bym Cienia Czarnobyla. Proste smile.gif
Krzywe, a nie proste. I Clear Sky jest dodatkiem, czy Ci się to kojarzy, czy nie :/
Zależy. Ja naprzykład odebrałem swoją przesyłke w samym sklepie (gram.pl) Ale nawet jak byś zapłacił za przesyłke to zawsze jest taniej o te 10 zl.
Z tym, że w sklepach typu MM, czy Saturn, gry są z reguły tańsze niż cena zalecana i podejrzewam, że tam będzie można kupić CS za 80. Czyli 20 taniej. A jak już mówiłem, w dniu premiery Stalkera nie było opcji odbioru osobistego. Albo kupiłeś grę później, albo coś kręcisz ;) Edytowano przez vainqueur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że gra ma być dodatkiem to wygląda na to, że będzie bardziej rozbudowana niż nie jeden pełnoprawny sequel/prequel. Z resztą nie ma się o co sprzeczać, oficjalnie będzie to samodzielny dodatek, ale w tym przypadku to tylko niewiele nam mówiące nazewnictwo. Siłą rzeczy gra powinna być na tych samych terenach + kilka nowych lokacji, nie wyobrażam sobie Stalkera w innych realiach. Ja mam tylko nadzieję, że gra nie będzie zanadto uproszczona (teraz taka moda :angry: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak tam sobie chcecie. Niech będzie że Clear Sky jest "samodzielnym dodatkiem". Nie będe się z tego powodu tu sprzeczał. Bo nie o tym temat. Każdy niech sobie to nazywa jak chce

Edytowano przez sylwassss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak tam sobie chcecie. Niech będzie że Clear Sky jest "samodzielnym dodatkiem". Nie będe się z tego powodu tu sprzeczał. Bo nie o tym temat. Każdy niech sobie to nazywa jak chce

A nie łatwiej powiedzieć po prostu, że Clear Sky jest prequelem Shadow of Chernobyl? :P

Moje zdanie na temat STALKERa (SoCh, a nie CS! :) ) jest takie: świetna gra, klimat ma (prawie) doskonały, fabułę też ma niczego sobie, no i ma dużą grywalność. Co jednak nie przeszkadza mi patrzeć na CS z nadzieją, że będzie to gra jeszcze doskonalsza. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie o Czyste niebo:

Uważam, że gr będzie tak samo dobra jak podstawka, ale będzie krótsza...nie wiem czemu, ale tak mi się wydaję. (Krótsza, ale bardziej rozbudowana).

Czy kupię ją za 100 zł? Raczej nie...poczekam jak cena spadnie poniżej 80zł.

Ps. Czytałem na różnych portalach,że głónym bohaterem nie będzie Naznaczony, ale będzie go mozna spotkać...nawet fajny pomysł :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, bo w sumie to nie uzyskałem dokładnej odpowiedzi.

Ile czasu potrzeba na ukończenie Stalkera?

Czy kupię ją za 100 zł? Raczej nie...poczekam jak cena spadnie poniżej 80zł.
Bez problemu kupisz CSa za tyle w dniu premiery w marketach typu MM, czy Saturn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, bo w sumie to nie uzyskałem dokładnej odpowiedzi.

Ile czasu potrzeba na ukończenie Stalkera?Bez problemu kupisz CSa za tyle w dniu premiery w marketach typu MM, czy Saturn.

Ile czasu? Jak będziesz wykonywać tylko zadania główne to tak z 20 godzin.

ja grałem po ok. 4h dziennie przez 5 dni.

Ze wszystkimi questami to czas moze się wydłużyć trzykrotnie.

co do czystego nieba- Jeśli będzie kosztować w dniu premiery CS poniżej lub 8 dych to świetnie :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się to podoba - zawsze w STALKERZE wkurzało mnie gdy patrzę na zegarek w PDA - 23:40 - a na dworze jasno jak w pochmurny dzień, grzyby można zbierać....

Bardzo podoba mi się pod tym względem mod Oblivion Lost - pochmurne noce są ciemne jak atrament, bez latarki w sumie nic nie widać, natomiast pogodne, księzycowe są już jaśniejsze i takie "przyjemne". Zresztą nie musimy łazić po nocach - w OL można spać a jeśli nie chcemy grać w OL to jest "Dream Mod".

I nie zgodzę się, że OL wprowadza "chory poziom trudności". Fakt, jest trudniej - bo bandaże już nie leczą, żarcia jest ogólnie mniej, celownik się do niczego nie nadaje ale nie jest to jakieś wielkie przegięcie. Zresztą poziomów trudności w STALKERZE jest co najmniej kilka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po filmiku prezentujacym nowego Stalkera i wszystko jest piękne,ładne, itp, itd., ale mam takie małe pytanko:

Jak sądzicie-mocno podskoczą wymagania sprzętowe,czy też będą one minimalnie wyższe albo w ogóle nie podskoczą?

A najlepiej bedzie jesli mi powiecie,czy już są jakieś informacje o wymaganiach...szukałem na googlach,nie znalazłem <_< .

Jeśli dam radę na moim sprzęcie pograć na średnich detalach,to bedzie dobrze xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum:

* Microsoft Windows 2000 (SP4) / XP /Vista

* Intel Pentium 4 mit 2 GHz / AMD XP 2200 +

* 512 MB Ram

* 10 GB wolnego miejsca na dysku

* 128 MB Direct X 9c

Rekomendowane:

* Microsoft Windows XP /Vista

* Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200 +

* 1,5 GBRam

* 10 GB wolnego miejsca na dysku

* 256 MB Direct X 9c

W sumie nie jest źle, ale zobaczymy jak to wyjdzie w życiu. Mam nadzieję, że faktycznie 2GB RAMu starczy i nie będzie doczytywać tak jak część pierwsza przy 1GB...

Edytowano przez AdeKK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...