Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

Grałem tylko w Cień Czarnobyla. A w zasadzie, to grałem, gram i będę grał, gdyż zamiast szybko śledzić fabułę, powoli poznaję Zonę i zarabiam, wykonując misje poboczne. Gra mnie zauroczyła. Z początku wydała mi się dziwna, lecz dałem się wciągnąć w sugestywny świat i nie żałuję. Świetny model strzelania, odstępujący od tego, co nam co rok serwuje seria Call of Duty. Realizm całkiem wysoki, co objawia się nie tyle co przy tym, że gra potrafi dać popalić czasem, lecz przy tym, że trzeba coś podjeść co jakiś czas, zachowanie ludzi jest prawdziwe (tak, wliczę to twego znakomitą sztuczna inteligencję) i te inne sprawy. Grafika - buduje niesamowita atmosferę gry, ma styl, jest bardzo szczegółowa i po prostu bardzo dobra. Muzyka - choć pojawia się rzadko, jest niesamowita. Ludziom z Ukrainy udało się stworzyć nie zwyczajną grę, a niesamowity świat, którego trzeba spróbować.

Niesamowita produkcja, zagrać koniecznie trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyszedłem z X16. I mam taki mały problem i pytanie. Wyłączyłem te wszystkie maszyny, idę do tunelu, wychodzę, helikopter strzela a ja udaję się do naukowca z informacjami. Tyle że gdzieś zapodziałem DUCHA. W poradniku jest napisane, ze on jest gdzieś na wyższym piętrze, lecz ja spenetrowałem cały tunel i go nie znalazłem. A teraz pozostaje mi tylko tam wrócić (mam tylko 1 save). I czy będą tam znowu zombiaki i snorki, czy spokój?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się pomyliłeś, bo mój dziadek mówi, ze siedem :)

W sumie dobrze, myślałem, że zakończenia wybiera się pod koniec gry...

Kurczę, w moim poradniku jest napisane, ze wykonuję misję dla Powinności z jakimś granatnikiem, dostaję Wintar, a potem dopiero idę do Przewodnika. Już się pogubiłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest napisane, ze dla strażnika Powinności ten granatnik ma być, inaczej mnie nie wpuści. A od szefa Powinności mam wziąć informacje o tym X19...

Oj dobra, gra jest super. Więc zrobię dwa save'y i będę przechodził różnymi ścieżkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj ukończyłem. Zobaczyłem oba zakończenia z projektem i jedno z monolitem (sejwy). Nie za bardzo rozumiem dlaczego te z monolitem uznawane są za "fałszywe". Przeca to normalne zakończenie.

Pod koniec albo idziemy do niego albo nie. Ja miałem "Chcę żyć wiecznie".Nie spełniłem warunków: uzbierać 50 tys Rubli "Chcę być bogaty" (ciekawe po co jak już jest

:P), zabić przywódców Wolności i Powinności "Chcę rządzić światem", mieć okropną reputację "Ludzie są błe i trzeba ich kontrolować w zamknięciu", mieć znakomitą reputację (miałem bardzo dobrą :)) "Chcę by zona znikneła". Natomiast z proejktem i się przyłączyłem i nie.

Najlepsze jest to że mogę grać dalej, ale nie wiem po co. Tzn. gra nie jest zabugowana (ktoś wcześniej pisał) bo mam taką opcję

gdy nie przyłączyłem nię do projektu świadomość-z

. Po prostu mam moda Complete 2009. Po zakończeniu znalazłem się obok tunelu w kordonie gdzie był znajdowało się pancerz w zleceniu. W każdym razie - wszystko śmiga: ludzie chodzą, bandyci strzelają, mutanty zabijają itp :P.

Gra jest świetna. Jedynie co mnie wkurzyło to to że po dojściu do elektrowni nie da się cofnąć. Przestroga dla tych co dopiero grają. Musiałem wczytać sejwa z prypeci i zapierniczać do baru żeby naprawić pancerz i zakupić niezbędne towary. A i tak w samej elektrowni początek jest najtrudniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj ukończyłem. Zobaczyłem oba zakończenia z projektem i jedno z monolitem (sejwy). Nie za bardzo rozumiem dlaczego te z monolitem uznawane są za "fałszywe".

Ponieważ Monolit nie pokazuje rzeczywistości - on tworzy iluzję spełnienia życzenia a w rzeczywistości bohater ginie. Zakończenie jest prawdziwe o tyle o ile jest zakończeniem. Fałszywość polega na tym, że nasz bohater zostaje przysłowiowo "wycyckany" i załatwiony na szaro.

Pozostałe są "prawdziwe" bo przebijamy się przez iluzję.

Zakończenia można sobie obejrzeć na YT ;)

Ja miałem fałszywe "Chcę być bogaty" a potem przebiłem się do obu wersji prawdziwych. Najpierw dołączyłem do nich, a na sam koniec ich załatwiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ostatnimi dwomo zrobiłem w takiej samej kolejności :).

Hagan - no racja. Ale mimo to początek i tak był najtrudniejszy ze względu na helikoptery. Gości w egzoszkieletach kosiłem z G36 i AS Wał - o dziwo nie wydawali się tacy silni. A po zdobyciu większej ilości amunicji do Gaussa, bawiłem się nim prawie do końca (na samym końcu przy ostatnim portalu miałem problem - włażę po drabincę a tu nagle materializuje się kilku jełopków. A ja lichy - zero amunicji :). Miałem tylko .45 ACP i próbowałem ich podobijać z Desert Eagle (Black Kite) ale nie szło mi za bardzo. W końcu się wkurzyłem i za następnym podejściem pobiegłem prosto do portalu :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóz własnie skończyłem STALKER: Cień Czarnobyla, powiem że było bardzo trudno, amunicji miałem mało przez całą gre, zresztą kasy też... to zapewne zasługi Stalker Complete 2009, na którym grałem, i tego nie załuje. Skończyłem gre przystępując do projektu Świadomość - Z i nie przystępując...i tutaj pojawia sie pare nieścisłości....

1. To wreszcie co to była za frakcja ten "Monolit" ? Oni chronili cały ten projekt itp czy co?

2. Jak to zrobili "pranie mózgu" Strelokowi? Jak dostał sie po raz bodaj 3 do Sarkofagu, to co go tam do licha dopadło?

3. Po co został zrobiony ten cały "Spełniacz Życzeń"?

Mogą wam sie te pytania wydawać troche dziwne, ale po prostu wole sie upewnić.... :P

PS. Jaka była wasza ulubiona broń? Bo moja Thunder S14... zakochałem sie w niej odrazu jak pierwszy raz sie nią walczyło na arenie.. :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem z modem Oblivion Lost i na najtrudniejszym poziomie trudności. Fakt że mutanty w podziemiach (Bloodsucker, Burer i Controler) czasem dawały mocno w kość (szczególnie Bloodsucker) ale z ludźmi i innymi mutantami nie było aż tak wielkich problemów. Oczywiście o ile nie leciało na wroga z jęzorem na brodzie tylko z ukrycia zdejmowało wszystkich ze przez lunetę.

Podstawa to VSS Vintorez który może nie miał imponującego zbliżenia jak np Dragunov czy SVU ale był najbardziej celną bronią do czasu zdobycia FN2000. Czasem nawet nie trzeba było przyklękać do strzału żeby ustabilizować celownik bo i tak headshoty wchodziły jak w masło. Używałem go zamiennie z jakimś AK z lunetą i Enfieldem L85A2 żeby nie tracić dużo amunicji.

Druga sprawa to artefakty. Warto czasem kilka dni/nocy pod rząd stracić na upichcenie w anomaliach jakichś dobrych artefaktów jeżeli mamy ciekawe recepty niż "na golasa" latać i tracić niepotrzebnie apteczki i Anti-Rad'y

Z żołnierzami Monolitu podczas zakończenia "z portalami" też nie było większego problemu jak się wcześniej nie bawiliśmy przesadnie Gauss Riflem. Jak się zrobi zakupy u handlarza w samej Prypeci (hmm on chyba jednak z modem był) a przy bramie reaktora uzywamy go tylko na naprawdę dalekie cele to nie ma siły, zawsze wystarczy naboi.

Edytowano przez Doman18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak większość najlepszych modów jest do jedynki.

Przyznam szczerze że nigdy nie grałem w oryginalnego Stalkera. Zawsze myślałem że Oblivion Lost który ponoć miał być pierwotną wersją gry jest bardziej realistyczny i wymagający.

BTW czy w oryginalnym są recepty na anomalie? Bo z tego co widzę to chyba tylko na Droplets jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion Lost i Priboy Story są to mody do Cienia Czarnobyla. Z tym, że przy ten pierwszy to taki zbiór wielu modów a Priboy jest z nową fabułą. Oba mody są warte polecenia ponieważ w znaczem stopniu urozmaicają rozgrywkę i są przetłumaczone na język Polski. A modów do pierwszego Stalker powstało bardzo dużo, jest w czym wybierać. Dla ciekawostki wspomnę, że powstaje modyfikacji o nazwie Lost Alpha, która może być największym i najlepszym modem do tej gry. Jakby kogoś to zainteresowało to może zajrzeć TU i TU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, w takim układzie trzymam kciuki z całej siły. Ciekawe tylko jak to wszystko będzie grało z innymi dużymi modami bo widzę że zmiany nie będą dotyczyć tylko samych lokacji.

Tak czy inaczej ci goście mnie zadziwiają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przeszedłem na Stalker Complete. Ulubiona broń??. Hmm. Na początku to chyba latałem z waltherem p99 i strzelbą myśliwską. potem beretta 92 i sig sauer P220 a z długiej gwintowany Spas i AS Wał. A pod koniec gry - FN2000 i HK G36 oraz Desert Eagle (Black Kite, Big Bena na ammo 9x39 sprzedalem bo używałem jej jescze do Wała).

Ogólnie:

Pistolety:Desert Eagle (pomimo ogromnego odrzutu)

Strzelby (myśliwski karabin)

Karabiny (hmm. Jednak AS Wał)

Broni snajperskiej i ciężkiej nie używałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...