Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

Ja mam pytanie odnośnie CN. Czy w tej grze można zdobyć jaki kolwiek lepszy "garniturek" poza SEVĄ i Berylem? Grałem na poziomie trudności weteran, i po odbiciu mostu w Czerwonym Lesie pozbierałem cały złom z bandytów w nadzieji, że jak go sprzedam to zostanie mi na jakiś exo. No więc wracam do sprzedawców, patrzę... lipa. I grę musiałem ukończyć z SEVĄ która przy sarkofagu była już w takim stanie, że dwie krótkie serie oznaczały dla mnie wczytanie poprzedniego stanu gry ;). Na szczęście miałem trzy fajne artefakty - na krwawienie, leczenie i promieniowanie + zaraz na początku przy odbijaniu posterunku przez który wchodzi się na złomowisko jeden stalker pozostawił mi Wintara BC :D.

+

Czy ktoś próbował grać w CN na jakimś modzie w stylu endgame? Fajnie się gra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci żaden pancerz nie jest dobry na koniec. Ja sam miałem egzoszkielet a on (mimo iż zakupiłem go na sekundę przed wejściem do Limańska i ulepszyłem go na maxa)

wyczerpał się tuż przed elektrownią i Stierłoka pokonałem "nago" . Jaki z tego wniosek trzeba wyciągnąć kupić dwa pancerze.

A co do kasy po pokonaniu Bandytów na moście w obozie Czystego nieba czeka500 000 rubli (przynajmniej tak było u mnie.

Edytowano przez koreon97
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakiegoś buga miałeś , ja wszystkie kłejsty pozaliczałem i żadnej ( aż tak kosmicznej ) nagrody ni było , przecież równie dobrze można było zasunąć nieskończoność kasy i problem z głowy (ale po co przecież zbieranie kasy w stalkerze i ciułanie paru rubli które brakują do kombinezonu - zarypiste uczucie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby powiedzieć mi jaki S.T.A.L.K.E.R jest najlepszy bo chcę sobię kupić :nuke:

Wszystkie są bardzo dobre, jednak Cień Czarnobyla jest najdłuższy i najciekawszy, a Zew Prypeci jest najmniej zabugowany. Radzę zagrać we wszystkie gry z serii, jest po prostu super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra otrzymuje niezłe oceny, w granicach 80% także jest nieźle... Sam jeszcze nie kupiłem, ale ostrze sobie ząbki :D A Zew Prypeci? Na pewno jest godnym następcą... Jeszcze takie pytanko do grających. Jak jest z wymaganiami i optymalizacją? Bo ta w Czystym Niebie była raczej średniawa, a w Zewie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w nowego Stalkera. Jeszcze nie.

Przyznam, że trochę szkoda, że nie ma żadnych większych nowości w grze. Mogliby twórcy pokusić się o stworzenie całkowicie nowych lokalizacji, a nie przerabiane i łączenie starych, chociaż z drugiej strony mogłoby to zabić klimat gry, a tego byśmy nie chcieli.

Cieszy mnie fakt, ze znowu jest Mirek Utta w polonizacji. Ten koleś ma talent :)

Na razie nie kupię, bo cierpię na brak kasy (prezenty panie, prezenty dla rodziny trzeba kupić).

Jednak jak gra wyjdzie w jakieś tańszej serii, to chyba się skuszę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ZP zawiera to co dobre z SoC i CS. Jednocześnie wyklucza to co było złe.

Świetna sprawa to misjie poboczne, w CS panował haos , wojna frakcji itd,kiszka. W ZP wygląda to zupełnie inaczej i dobrze.

Zaskoczyły mnie pozytywnie skupiska anomalii, w SoC artefakty poniewierały się wszędzie , w CS już wglądało to lepiej. W ZP już całkiem zajefajnie.

Fajna sprawa mehanicy,niedość że muszą się napić to jeszcze trza ich napoić Kozakiem,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dodatkowa misje by zabic snajpera i potem isc do Czachy jednak gdy wracam okazuje sie ze on nie zyje... to jakis bug czy co? I ciagle mam uaktywnione zadanie a on lezy martwy.... Od tego momoentu gra zaczela mi sie typowo rowniez przycinac, a wczesniej nie mialem zadnych problemow. I czy istnieja kody na kase lub brak limitu w noszonym sprzecie do cienia czarnobyla?

Edytowano przez LARRY
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde... tylko save juz nie mam...;/ A mial w nagrode dac caly sprzet chyba.... A w ogole podejmowanie tych pobocznych zadan zmienia cos w glownym watku czy wystarczy tylko isc po glownych misjach i nie przejmowac sie tymi innymi? Gdybym chcial zaliczac wszystko poboczne i dopiero wtedy glowna fabula to gra zajelaby mi mnostwo czasu :D

Edytowano przez LARRY
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misje poboczne nie mają wpływu na główny wątek, to taki urozmaiceni jak w innych grach. No i kasy można trochę zdobyć. Mi ten Czaha za wykonanie tego zadania dał kase (i to wg mnie nie dużą, coś ok 5000 ru), ale ja grałem z modem, więc może ten mod coś zmieniał w systemie wynagrodzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zna ktos jakies trainery czy kody do cienia czarnobyla?:) W zadaniach niewykonanych mam 4 zadania bo np nie odebralem nagrody glupie to troche, szkoda ze nie moge do nich wrocic. A da sie zaznaczyc w zadaniach obecnych zeby strzalka prowadzila mnie nie do zadania glownego ale jakiesgos innego? Bo mam jeszcze cos obronic i spotkac sie z jakims kolesieim i strzalka by mi pomogla. Wlasnie udaje sie do anteny, lecz chcialbym najpierw wykonac te rzeczy. Ogolnie gra jest dla mnie trudna, teraz mam 4 bronie lecz ciagle stoje bo nie mam sily, a jak te bronie wywale to zaraz mi zabraknie amunicji jak w podziemiach...

Edytowano przez LARRY
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrałem znowu S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo i zainstalowałem wszystkie dostępne patche do gry.Przyjemność z grania okazała się dużo większa niż bez patchów.Teraz nie wyłączają sie misje poboczne po wczytaniu gry i wrogowie nie walczą z mutantami jak z ludźmi.Ruszają się i to jest dobre.Są lepsze wynagrodzenia za misje i pijawki, które są nieśmiertelne gdy są niewidoczne.Świetna gra!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem wszystkie części i uważam że klimat jaki stworzyli twórcy S.T.A.L.K.E.R.A jest świetny , niepowtarzalny i genialny. Jestem dumny z trzech pudełek z napisem S.T.A.L.K.E.R stojących na mojej półce.Naprawdę warto wydać te kilkadziesiąt złociszy na najnowszą część. A jeśli posiadasz trochę większe zasoby gotówki to zakup sobie całą serię i przejdź od początku. Obiecuje że klimat zony cię pochłonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam bardzo trudny moment jest pełno kolesi ze snajperkami i jeszcze na dodatek helikopter do mnie nawala. Jak wy przeszliscie ten fragment? Dodam ze mam malo amunicji..

Rozumiem że jesteś na podejściu do elektrowni w SOC. Po przejściu mostu napieraj w lewo (pod rurociągiem) jest tam dzióra w płocie,myknij ibiegiem unikając walki w stronę wejścia do reaktora. Taki styl przejścia wymaga apteczek i drinków, ale da się to zrobić. W połowie trasy nastanie emisja a pod samym wejściem do sarkofagu jest nieomijalny posterunek, tża trochę popukać, jak wpadniesz do wejścia po lewej jest właz i droga bez powrotu. Powodzonka.

Z ciekawości, jak po prejściu Prypeci i rozwałce Monolitu zostałeś bez amunicji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś w cieniu czarnobyla, zatakowano obóz ten w którym zaczynasz grę, po zatakowaniu jednostki wojskowej, bo ja wybiłem wszystkich żołnierzy tam , wyczytałem tu http://stalker.wikia.com/wiki/Rookie_Camp że jak tam się wybije tych żołnierzy to oni przyślą posiłki i zatakują obóz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, za pierwszym podejściem zadarłem z wojskiem i potem robili pacyfikację obozu (był bodajże quest obronny). Co prawda za drugim razem gdy asekuracyjnie nie zbliżałem się do bazy dopóki to nie było niezbędne, zjawiła się wesoła grupka najemników, do których też był quest obronny. Za to gdy w trakcie pewnego questa musiałem wykraść coś z bazy to zrobiłem to na Thiefa i nikogo nie zabiłem. Potem już nie wracałem, ale chyba żadnej wycieczki wojskowych nie było.

Swoją drogą, czy komuś też brakowało

Wilka

gdy gdzieś w połowie gry znikał bez śladu z obozu i poprawiała humor wiadomość że wcale nie zginął i ma się dobrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...