Skocz do zawartości
Gość kabura

Quake 3 Arena

Polecane posty

a mi się tam Q3 podobał. przeszłem całą grę, mapy multi nawet dobrze poznałem, a to wszystko na lekcjach informatyki w gimnazjum :):):) a tak w ogóle to jest to gra dla kawiarenek komputerowych. wskażcie mi taką kawiarenkę gdzie nie ma tej gry zainstalowanej :) impossible :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie można pograć od czasu do czasu jak w UT2004 nie ma z kim :D .

Nie no ale tak na serio to pocina się bardzo przyjemnie, do szybkośći gry trzeba się dostosować no ale jak już zaczniesz grać to nawet ciekawie się robi. Chociaż preferuję UT to jednak oddaję honor quake bo to taki pionier shoter'ow. No ale jak dla mnie to nic pozatym ( no może SPAWARA 8) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku przypominam, że macie do czynienia z fanem sagi Unreal.

Quake I: Sukces. Naprawdę świetny FPS, w którego zagrywałem się dniami i nocami. Przeszedłem całego, podobało mi się cholernie.

Quake II: Tydzień pierwszy - cudo, wymiata niczym jednynka, będę grał zawsze... zwłaszcza przez multi. Tydzień drugi - "o, nowa gra... A cóż to za tytuł? Unreal?". Quake podszedł w odstawkę.

Quake III: Został zmasakrowany przez Unreal Tournament. Do dziś pamiętam, jak na nocce w kawiarence graliśmy z kumplami przez pół nocy w UT, resztę mieliśmy poświęcić na Quake III. Oczywiście olaliśmy Q3, graliśmy całą noc w UTka :)

Quake IV: IMHO śmieć. Niedługo po nim wyszedł pięć razy lepszy Prey, który był bardziej podobny do Quake I, niż sam Quake IV.

ET: Quake Wars: Zapowiada się ciekawie, chętnie zobaczę. Może nawet będę się zagrywał przez długie lata. Choć jestem nastawiony raczej negatywnie - ze względu na nowe kfaki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quake III: Został zmasakrowany przez Unreal Tournament.

UT był dla mnie za brzydki, za nudny i zbyt wolny, miał wiele niepotrzebnych broni, słabe mapy (o kurde wyszło na to że nie ma zalet :P) i nikt ze znajomych nie chciał grać w niego na LANie hyhy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UT był dla mnie za brzydki,

Zabawne... W porównaniu do QIV, czy QIII?

za nudny i zbyt wolny,

Wolny też na pewno nie był. A jeśli był, to widziałem sporo serwerów z prędkością 140%...

miał wiele niepotrzebnych broni,

Które? Ja tam nic nie zauważyłem...

słabe mapy

Tja, udowodnij to. A to UT miał olbrzymie mapy na otwartych przestrzeniach, nie QIII.

(o kurde wyszło na to że nie ma zalet :P)

Zabawne, ale wszystkie te wady są tak słabo udowodnione, że mógłbym dokładnie to samo napisać o QIII - i też w pewien sposób miałbym rację. Tylko ja miałbym więcej racji :P.

i nikt ze znajomych nie chciał grać w niego na LANie hyhy

To ma być wada? Tak czy inaczej współczuję kumpli. I wiedziałem, że napisanie pokojowego postu w temacie o Kfaku będzie głupstwem. Wy zawsze tak macie, że jesteście ślepi na inne gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quake III: Został zmasakrowany przez Unreal Tournament.

True, true.

UT był dla mnie za brzydki,

Przynajmniej engine U był w stanie renderować duże, otwarte przestrzenie. Carmackowi takie coś udało się osiągnąć dopiero w Q IV. Poza tym, WSZYSTKIE mapy w Q III to albo katedry, albo jasno-szare platformy kosmiczne.

za nudny i zbyt wolny, miał wiele niepotrzebnych broni,

Jedyna NAPRAWDĘ niepotrzebna broń w UT to Ripper, bez reszty giwer nie wyobrażam sobie gry. Gnaty są doskonale wyważone, czego najlepszym dowodem są gracze - niektórzy używają tylko Shocka (SHOMBO ROXXOR!), inni kochają ponad życie mini, jeszcze inni sprzedają heady ze snajperki, a playerzy bez dobrego aima spamują z RL/ Flaka. :P

słabe mapy

Naturalnie Deck, Turbine, Liandri, Gothic, Codex to niegrywalne badziewia, tak samo jak mapy stworzone przez Hourencesa czy El Chicoverde.

Oczywiście w Q III wszystkie mapy mają taką grywalność, że aż miód leje się z monitora, poza tym wyglądają obłędnie (...do dziś się zastanawiam, jak można zrobić tyle map w klimatach katedra/szara stacja kosmiczna. Momentami nie można odróżnić jednej mapy od drugiej. :P)

Nie zapominajmy także o bardzo intuicyjnym w obsłudze i dającym ogromne możliwości edytorze dołączonym do Q3. xP (IMO to kpina żeby to fani tworzyli edytor.)

(o kurde wyszło na to że nie ma zalet :P) i nikt ze znajomych nie chciał grać w niego na LANie hyhy

I wyszło na to, że Q3 nie ma zalet (a ma? :P). Jedyną wadą UT jest to, że większość noobów odbija się od tego tytułu kiedy zostają rozsmarowani przez bardziej doświadczonych graczy. Przyczyna? Zanim taki noobek odkryje, że ten "cheat dzięki któremu twoja postać porusza się szybciej" nazywa się dodge, a każda broń ma drugi tryb ognia minie trochę czasu, przez co większość z nich zniechęci się do UT po pierwszych pięciu minutach gry. UT to gra dla ludzi bardziej ambitnych. (czego najlepszym dowodem jest to, że jakieś 30-40% grających w UT zrobiło kiedyś włąsną mapę) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UT był o wiele lepszy... w QIII tylko się skacze, a poza tym jest przekopiowany Quad Damage (QII to było gra, miała nawet fabułę), a w UT jest wiele więcej rzeczy..... dla mnie QIII jest nieudany - najbardziej mnie denerwują napisy po zabijaniu przeciwnikow "You are 1 with killing bot "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu uprzedzam - jestem mocno zapalonym graczem i fanem serii UT (pozdro dla klanowicza Cmq :) ), już od pierwszej części tego arcydzieła 8)

Do Quake'a mam więc pewien dystans.

Kwaczek III...chyba jedyna część sagi, jaką polubiłem.

Ja wiem - pierwszy Quake = rewolucja itd. ale żeby do docenić, musiałbym rozpocząć swoją karierę z grami w roku jego premiery, a jako że takim uczciwym graczem stałem się w okolicach roku 1999...

Na początku podchodziłem jak pies do jeża, głównie z braku czasu, ale jak

już spróbowałem to "zassało" mnie na bagatela miesiąc.

Pykałem sporo, postacie były fajne, map...hmmm....pomysłowo były

nawet całkiem fajnie zaprojektowane, jednak ich wykonanie i pustość , brak klimatu

zniechęcały mnie do eksploracji.

Bronie - były, i właściwie tyle o nich mogę powiedzieć.

W większości sztampa, jedynie "spawara" i BFG jakoś zapadły mi w pamięci.

Ale gdzie im tam do rippera, reedemeera, czy chociażby shock rifle.

Oprócz tego, UT ma u mnie jeszcze jedną przewagę, tym razem sentymentalną - pierwszy UT był moją pierwszą grą na pierwszym kompie! :)

Czyli po prostu "Namber łan" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quake 3 - zainstalowalem , 3-4 dni pograłem ,usunołem , zbeształem , schowalem ech... grafa była wporzo, dobrze mi szło, ale no coś mi nie podpasiło , może te mapy? Bronie były gut, no nie wiem może ja tylko wojenne lubie nawalanki na multi np ET hmmm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Q3 gramy na informatyce (niestety tylko LAN), poznaliśmy wszystkie mapy , tajniki giwer. Kolega ostatnio znalazł ogłoszenie jakiegoś turnieju w Q3, zastanawiamy się czy nie pojechać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku bardzo wyszukiwałem Q3. Jednak ta gra mnie zawiodła :cry: Jest to jedna z najkrótszych gier w jakie grałem i w dodatku (prawie) cała gra opiera się na ciągłym skakaniu. Myślę,że Q4 będzie duuuużo lepszy, ponieważ nie chce przeżyć kolejnego zawodu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i to bardzo dawno ;) Ale ja i tak nie rozumiem tego przezywania Quake'a od shitow i kitow. Rowniez nie kumam tego zarzucania DOOM'owi, ze jest crpem. Quake przeszedlem i nawet mi sie podabala. Multi taki sobie tylko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje czasy Q3 już minęły. Pamiętam jak z kolegami włóczyliśmy się po kafejkach, żeby w niego zamielić. Grafika Q3 już się zestarzała, ale nie to jest najważniejsze (patrz:sygnaturka). Jedno słowo:GRYWALNOŚĆ. To od niej zależy, czy gra jest fajna, czy nie. A Q3 miało setki ton grywalności. Jak odechciało się grać w UT'99 to odpalało się od razu to. Ocena Q3 nie może być mniejsza od 9+\10 (grafika nie jest najważniejsza, ale zawsze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...