Skocz do zawartości
Gość kabura

Quake 3 Arena

Polecane posty

Na forum zrobiła się nagle taka mała wojna między graczami w UT i Q3.

Więc pozwolę sobie na opisanie obu gier ocena będzie dla każdego inna więc jej tu nie podam....

Najpierw UT: dośc dobra grafa (ale słabsza niż w Q3), tekstury słabiej wykonane, wciągająca na maksa (tego brakuje w Q3), bronie które mają dwa tryby gry, lepsze zachowanie botów,i na tym skończę/

Q3:Grafa cud, tekstury wręcz świetne, mało wciągająca, bronie zbyt małostkowe, słabe boty.

Jak widać obie gry mają plusy i minusy, ale to wy wybieracie w co chcecie grać!!!!

Hehe... q3 mało wciągający, a grałeś kiedyś w multi? Jeśli grałeś (w co wątpię) to zapewne zbyt krótko by wypowiedzieć się na jego temat! :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Quake III sa przynajmniej sensowne bronie. 2 tryby to bajer - w tej broni co pluje galareta oba sa do d... Albo beznadziejna wyrzutnia zyletek. W Unrealu nawet rakietnica jest beznadziejna. Co z tego ze miala 2 tryby i wyrzucala rakiety w dwoch schematach jak i tak ta z Q3 byla skuteczniejsza. W Quake nie ma broni ktora bylaby niepotrzebna, a w Unrealu owszem, sa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto pokonuje Xaera w cpma na nightmare i na raile??? :lol:

Ja. :P

Na cpm1a, bo o tą mapkę Ci chyba chodzi, jeśli ustawi się InstaGib, Xaero w ogóle nie kwapi się nawet do wyciągnięcia RailGuna...

A na q3dm17 ile Xaerów ustawicie cwaniaki, aby tylko i wyłącznie przeżyć? 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q3 jest niezle ale wole jakos tak jak wojtek UT 8)

Tjaaa... UT rozkłada wszystkie kwaki na całej linii. Najnowszy - 10 trybów, 100 plansz i coś, czego nie ma nigdzie indziej - nieodparte wrażenie, że grasz nie z botem, a z CZŁOWIEKIEM!

Aha, co do podpisu - Bruce, Maiden, Running Free i Live After Death wymiatają!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q3 jest niezle ale wole jakos tak jak wojtek UT 8)

Tjaaa... UT rozkłada wszystkie kwaki na całej linii. Najnowszy - 10 trybów, 100 plansz i coś, czego nie ma nigdzie indziej - nieodparte wrażenie, że grasz nie z botem, a z CZŁOWIEKIEM!

Tylko, że nie wziąleś pod uwagę różnice wydań obu gier kolego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość borowik_

Chciałem wszystkich ogromnie przeprosić.W Kwietniu Quake 3 jakoś przestał działać.Po naprawieniu (3 tygodnie problemu) brat mi powidział że zmienił poziomy na odwrót (tzn najtrudniejszy to najlatwiejszy itp).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj.... ale dawno tu nie pisałem :oops: Czas odświerzyć temat. Więc wpadłem na pomysł, żeby napisać "pare" sekretów, ciekawych miejsc w mapkach jakie odkryłem:

:arrow: Q3DM11: DEVASTATION - na mapce jest dużo ciekawych miejsc:

- prawdziwe sekretne miejsce znajduje się niedaleko pewnego portalu(nie chce podawać dokładnie gdzie, ponieważ w czasie szukania jest dużo frajdy :) ) - znajduje się w nim "apteczka 50" a na ścianie jest śmieszny rysunek :P

- tajemniczy "parapet" w pomieszczeniu ze Speedem(przy oknie z kratami)

- Główny korytarz: znajdują się w nim otwory(okienka) "wentylacyjne". Jeden jest nad Plasma Gunem. Widać z niego kawałek korytarza i całą przepaść z Mega Healtem. Drugi otwór jest naprzeciwko wejścia do Plasmy.

- Ponad to można wejść na różne skały(np. z tej wyskoczni z Mega Healtem)

:arrow: Q3TOURNEY3: HELLS GATE

- na mapie można wejść na "dachy"(za pomocą wyskoczni i Rocket Lounchera) - fajnie widać z nich jatke(jak się gra np. w 10 osóB)

- z dachów można wskoczyć na tajemnicze zbiorniki z lawą (nie widać ich normalnie - ciekawe po co twórcy je robili)

:arrow: Q3DM12: THE DREDWERKS

- W "hali"(bez dachu z wodą) z Quadem widać wysoko dachy... można na nie wskoczyć :) Z mostku(pod nim jest Mega Healt) da się za pomocą Rocked Jumpa wskoczyć na któryś z dachów. Następnie można przeskakiwać z jednego na drugi 8) Pamiętam jak grałem z 15 osobami na tej mapce i tam "wpadłem" - super wyglądała walka paru graczy(wszędzie latały rakiety, pociski) - mogłem wtedy zebrać dużo fragów, bo nikt mnie nie widzał(!), ale nie jestem kamperem

:arrow: Q3DM17: THE LONGEST YARD

- na tej mapce można zrobić pewien "myk?" :wink: Otóż na jednej z platform z shotgunem można zeskoczyć na taki gzyms. Jest to bardzo trudno i nie można z niego bezpiesznie zejść, ale za to można nieźle pośmiać. Nie widać z niego dosłownie NIC. Ale pamiętam jak grałem z kumplem i tam wskoczyłem... hehehe, koleś mnie nie mógł znaleźć :lol: i się nieźle wkurzył(przeklinał) Wszyscy na spec-u(graliśmy 1 vs. 1 na Raile) śmiali się niego, a on się dziwił dlaczego sie nie Respawnuje(myślał że spadłem :!: ) hehehehe....

Aha: wiem, że to wygląda tak jak ja bym był jakimś camperem, ale wierzcie mi - ja ich nie znosze. Wszystkie te miesjca są wg. mnie dosyc ciekawe :wink: A wy może znacie jakieś ciekawe miejsca ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Q3DM17: THE LONGEST YARD

Moja ulubiona mapka, kocham ją.

Ale ciekawy myk znalazłeś, napewno sprawdzę.

A jak tam skakujesz, rocket jumpem?

Co do kamperów, to fajnie się ich ściąga railem :).

Stoi sobie taki na platformie z railem (największe lamery) i ja nagle pyk z raila i ich nie ma :D

Te lepsze lamery wskakują na góre na platformę z quadem (jeśli tam dolecą :D) bo myślą że ich tam nie dostaniemy :D

I najmądrzejsi lamerzy - stoją na platformach z shoutgunami.

I kampują z góry (a tak nawiasem mówiąć to nawet dobrze się tam kampuje ;] )

Jak ja kocham tą gierkę (szczególnie jak się wygrywa we FFA na raile 50 fragów do 49 [gościu na drugim miejscu])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Q3DM17: THE LONGEST YARD

Moja ulubiona mapka, kocham ją.

Ale ciekawy myk znalazłeś, napewno sprawdzę.

A jak tam skakujesz, rocket jumpem?

---->>> Nie, tam się wskakuje normalnie. Należy podejść jak najbliżej przepaści(czyli na kraniec platformy), koło takiej "lampy" z shotgunem :) i trzeba skoczyć jak najbliżej ścianki - jest tam taki gzyms ! (sprawdzone - jak napisałem w poście wyżej) Jak nie wierzysz to wejdz na Spec i "polataj" tam (przy ścianie klinkij kalwisz kucania i w pewnym momencie się zatrzymasz na tym gzymsie)

Aha, mówie o stronie zewnętrznej, a patrząc od platformy z Railem to jest to platforma ppo prawej(z shotgunem).

Co do kamperów, to fajnie się ich ściąga railem :).

Stoi sobie taki na platformie z railem (największe lamery) i ja nagle pyk z raila i ich nie ma :D

Te lepsze lamery wskakują na góre na platformę z quadem (jeśli tam dolecą :D) bo myślą że ich tam nie dostaniemy :D

I najmądrzejsi lamerzy - stoją na platformach z shoutgunami.

I kampują z góry (a tak nawiasem mówiąć to nawet dobrze się tam kampuje ;] )

----->>> Tja... ale najlepiej się gra(przez neta) TDM(Raile) na tej mapce :) jak ktoś z twojej drużyny tam "wpadnie"(mówie o platformie z Quadem)i będzie strzelał do wroga, a tym mu przywalisz.... hehehe koleś poleciiiii....

Jak ja kocham tą gierkę (szczególnie jak się wygrywa we FFA na raile 50 fragów do 49 [gościu na drugim miejscu])

Aha, jak by ktoś czegoś nie wiedział - to walcie śmiało(napisze dokładniej jak tam wskoczyć) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za podwójnego, ale wolałem napisać nowego posta :(

Właśnie zauważyłem, że troche źle napisałem jak tam wsoczyć, a więc:

Jeżeli jesteśmy przy tej lampie(za shotgunem) - należy iść po krawędzi aż do momentu zwężania się platformy w kierunku wyskoczni. Powinniśmy zobaczaczyć niżej taki biały pasek - to nasz gzyms :) Powodzenia (jest trudno)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Q3DM17: THE LONGEST YARD

Moja ulubiona mapka, kocham ją.

Ale ciekawy myk znalazłeś, napewno sprawdzę.

A jak tam skakujesz, rocket jumpem?

Najłatwiej w to miejsce wskoczyć przy pomocy przeciwległej rampy, po prostu wybijamy się i robimy taką "eskę" i "myk" jesteśmy :). Oczywiście ja gram/grałem (niestety, już z pół roku nie odpaliłem q3...) na OSP... Na czystym vq3 niemożliwym jest tak wskoczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w multi niie gram bo moim zdaniem jest do kitu ...

A może byś tak uzasadnił swoją wypowiedz dlaczego multi jest do kitu?

IMHO multi w Q3 (jeśli w ogóle wiesz że ten dział to Quake) jest bardzo dobre.

I jakoś masa ludzi się w niego zagrywa, nawet teraz tyle lat po premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jack_003
w multi niie gram bo moim zdaniem jest do kitu ...

A może byś tak uzasadnił swoją wypowiedz dlaczego multi jest do kitu?

IMHO multi w Q3 (jeśli w ogóle wiesz że ten dział to Quake) jest bardzo dobre.

I jakoś masa ludzi się w niego zagrywa, nawet teraz tyle lat po premierze.

Ja im nie bronie w to grac. Dla mnie jest do kitu poniewaz widzialem [i gralem] duzo gier i ta gra pod wzgledem multi innych nie jest fenomenalna. Wiec jesli pozwolisz dla mnie ta gra jest do kitu [chyba moge sie wypowiadac subiektywnie????]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w multi niie gram bo moim zdaniem jest do kitu ...

A może byś tak uzasadnił swoją wypowiedz dlaczego multi jest do kitu?

IMHO multi w Q3 (jeśli w ogóle wiesz że ten dział to Quake) jest bardzo dobre.

I jakoś masa ludzi się w niego zagrywa, nawet teraz tyle lat po premierze.

Ja im nie bronie w to grac. Dla mnie jest do kitu poniewaz widzialem [i gralem] duzo gier i ta gra pod wzgledem multi innych nie jest fenomenalna. Wiec jesli pozwolisz dla mnie ta gra jest do kitu [chyba moge sie wypowiadac subiektywnie????]

Ej, oczywiście że możesz się wypowiadać o tej grze jak chcesz, ale dalej nie uzasadaniłeś tego co napisałeś. "Bo takie jest moje zdanie" - nie można tak pisać(wiem że tak nie napisałeś, ale wiadomo o co chodzi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koluso_mATRIXOpULA

Mi się ta gra pdobała i nadal się podoba :D . Multi jest świetne :D . Na najwyższym poziomie trudności dostawałem po tyłku z lewa i z prawa ( cienki w to byłem ) :oops: , na średnim walczyłem aż wreszcie przeszedłem całą grę :D i w mojej pamięci ta gra pozostanie na długo :lol: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ta gra pdobała i nadal się podoba :D . .

A najlepsza jest satysfakcja jaką czerpie się z gry (tu raczej mi tylko daje multi bo single nie jest dobry jako gra na dłużej)

Szczególnie jak po 2 latach spotykam się z kumplem który nieźle grał (wymiatał na DM17) i z nim przegrywałem (po lanie w kafejce graliśmy) a teraz w grze na necie spokojnie wygrywam 1vs1.(oczywiście DM17)

A jakie jest zaskoczenie kumpla jak przy pingu 500 ściągnąłem go z raila to nie da się opisać (teraz gramy na lepszym serwie 60-110 ping)

Multi jest świetne - szczególnie biorąc pod uwage ile ta gra ma lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jack_003
w multi niie gram bo moim zdaniem jest do kitu ...

A może byś tak uzasadnił swoją wypowiedz dlaczego multi jest do kitu?

IMHO multi w Q3 (jeśli w ogóle wiesz że ten dział to Quake) jest bardzo dobre.

I jakoś masa ludzi się w niego zagrywa, nawet teraz tyle lat po premierze.

Ja im nie bronie w to grac. Dla mnie jest do kitu poniewaz widzialem [i gralem] duzo gier i ta gra pod wzgledem multi innych nie jest fenomenalna. Wiec jesli pozwolisz dla mnie ta gra jest do kitu [chyba moge sie wypowiadac subiektywnie????]

Ej, oczywiście że możesz się wypowiadać o tej grze jak chcesz, ale dalej nie uzasadaniłeś tego co napisałeś. "Bo takie jest moje zdanie" - nie można tak pisać(wiem że tak nie napisałeś, ale wiadomo o co chodzi)

Uzasadnienie moje jast takie:

multi tej gry mi nie przypadlo do gust bo mam takie odczucie :) pasi???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare slow o Q3a. Swietna gra. Ona ma dusze :D i swoj siwetny klimacik dawno w nia nie gralem :] ahh ten railgun :] moja ulubiona bron !!

I jeszcze ten piękny dodatek "Team Arena" :lol: dzieło sztuki hehe... ktoś pomyślał robiąc tą gre :) a teraz wielkie oczekiwanie na Quake IV 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja dożuce swoje 3 grosze , jeżeli chodzi o tą całą NooBerską wojne między graczami w UT i Q3...

Ja tam lubie grać w obie , ale biorąć pod uwagę tylko UT i Q3 to moim zdaniem lepszy był UT , co prawda grafike miał gorszą , ale klimacik lepszy , no i te tryby , ale jak sie zestawi już UT2003 i Q3 to "Kwak" wygrywa , w UT naścianach są rurki , lampki , jakieś drewniane podłogi klatki i inne "duperszmelce" - człowieka to rozprasza ( ja to bym wolał oglądać widoki niż walczyć :D 0 a w Q3 "surowe" tekstury - jasno i przejrzyście , o UT 2004 niebęde mówił , bo to troche tak jhak bym mówił o UT2003 , tyle , żę tu dodano w końcu te tryby co ich zabrakło w UT2003

Wyniki :

UT vs. Q3 - 1 : 0

Ut 2003 vs. Q3 - 0 : 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki :

UT vs. Q3 - 1 : 0

Ut 2003 vs. Q3 - 0 : 1

Bez przesady kolego :) Nie powiesz mi że UT 2003 jest gorszy od Quake III :P może ci sie pomyliły części gry i mówisz o Quake IV zamiast Quake III hehe... Tak czy inaczej nie zgadzam się z twoim WYNIKIEM :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe , tak między nami (kobietami? :P )

Ja napewno nie jestem kobietą :P

a Ut 2004 jest lepsze od Q 3 ..... ale Ciiiiii , żeby sie fani Q3 nie przyczepili

Okłamujesz ich że Q3 jest lepszy hehe... nieładnie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...