Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miczkus

Telefon z QWERTY i WiFi do 400 zł

Polecane posty

Witam SiDiEkszynową brać!

Otóż, poszukuję telefonu z anteną WiFi oraz QWERTY w cenie do 400 zł.

mile widziane(ale nie wymagane):

-dotykowy ekran

-system(najlepiej Android, ale tak naprawdę wzgardzam tylko Symbianem Nokii)

-mocna bateria

Dziękuję z góry za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, bez przesadyzmu, aż tak źle z nią nie jest. Jeśli ktoś szuka fona z qwerty, wifi oraz z Androidem na pokładzie i do 400 zł, to niech bierze. Co do Milestone, to faktycznie troche przesadziłem, ale pamiętam, że, gdzieś widziałem za cenę oscylującą w tej kwocie :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje Ci wave 533, motorola flipout lub p500. Innego dobrego w tej cenie nie ma.

Z owej gamy, najlepiej prezentuje się flipout.

Po pierwsze Android, po drugie wygoda.

LG to syf, nie wiem po co w ogóle polecać telefony tej marki. Może i model P500 jest jednym z lepszych tego producenta, ale to tak jakby kupując telewizor miast Sonego czy Samsunga wybrać Oriona.

Wave jest niezły, ale nie ma Androida, co jest imho największą wadą.

Ktoś tu przytoczył wcześniej Xperie x10 mini pro. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie po prostu Xperia mini pro z ekranem 3 calowy, niestety trzeba będzie dać za nią ok. 450 pln. Ale telefon lepszy niż w/w...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG to syf, nie wiem po co w ogóle polecać telefony tej marki.

Dość odważne zdanie. Jakieś argumenty potwierdzające to (oczywiście pomińmy LG Bali i inne tego rodzaju telefonopodobne produkty), że LG na Androidzie jest słabe ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG to syf, nie wiem po co w ogóle polecać telefony tej marki.

Dość odważne zdanie. Jakieś argumenty potwierdzające to (oczywiście pomińmy LG Bali i inne tego rodzaju telefonopodobne produkty), że LG na Androidzie jest słabe ?

Doświadczenie w branży wystarczy?

Od lutego br. do końca września działem w firmie zajmującej się sprzedażą telefonów komórkowych ilość reklamacji telefonów tej firmy była zatrważająca.

To co producent wkłada w te modele na pierwszy rzut oka wydaje się fantastyczne, jednak radziłbym zobaczyć zdjęcia serwisowanego telefonu. Ekran po upadku był w zasadzie niezdatny do użycia, żywotność baterii to też wątpliwa sprawa, bo telefon po paru m-cach użytkowania nie powinien trzymać baterii niecały dzień...

W P500 sytuacja akurat zła nie jest, bo ma baterie 1500 mAh, która przy ekranie 3,2 jest naprawdę świetna.

Model posiada jednak słaby aparat, co zdecydowanie bym uznał za wadę.

Kolejna sprawa to GPS, w tym modelu można tyle powiedzieć,że jest, no ale nie ma się co dziwić, premiera była ponad rok temu...

Sam w czerwcu zaopatrzyłem się w Xperię x10 mini pro, głównie ze względu na moją niechęć do telefonów dotykowych i zarówno chęć "zrozumienia ich". Do zakupu skłonił mnie kolega z pracy, wspominając coś o "niezniszczalnym wyświetlaczu".

O ile to jest prawda z tym wyświetlaczem, to nie wiem, bo nie miałem okazji/nieszczęścia się przekonać, aczkolwiek gdy był u nas jegomość prezentujący nowe modele telefonów, testy wytrzymałościowe wykonywane na SE,HTC i Samsungu zrobiły na mnie spore wrażenie.

No ale wracając do telefonu, klawiatura qwerty była świetna, pisanie maili,czy smsów -> czysta przyjemność.

Pech chciał,że na początku września miałem możliwość wymiany tego modelu na HTC Wildfire S.

Oczywiście się połasiłem, czego później żałowałem. Co do HTC, to telefon naprawdę dobry, ale kompletnie nie mogłem przyzwyczaić się do pisania na nim smsów,ze względu na zbyt mały ekran do tego przeznaczony. W końcu się poddałem, sprzedałem telefon i zacząłem szukać jakiegoś modelu z qwerty. Myślałem o jakimś modelu HTC,ale każda klawiatura wydawała mi się niewygodna w porównaniu do tej z SE -> tamta była duża, klawisze były idealnie ułożone, nawet dla osób z dużymi palcami.

W końcu dałem za wygraną i zaopatrzyłem się na początku tego miesiąca w Arca i w sumie nie żałuję.

Ekran jest na tyle duży,że o wiele łatwiej wstukuje się jakieś litery aniżeli w modelach poniżej 4calowych.

Powiedzmy,że kwestia gustu,ale jak dla mnie ekrany mniejsze od Arcowego (4,2cala) są za małe do wygodnej obsługi telefonu, nie mówiąc już o jakiś 3,2 calowych.

Czemu więc Xperia x10 mini pro mi odpowiadała? Ano dlatego,że wygodne pisanie miałem zapewnione przez wysuwaną klawiaturę, a przeglądanie internetu było intuicyjne i wygodne, pomimo dość małego ekranu.

Fanboyem SE nie jestem, ale prawda jest taka,że obecnie trzy firmy -> Samsung, Sony Ericsson i HTC mają najlepsze modele telefonów oparte na systemie Android.

Są jeszcze jakieś modele z Windows Phone, ale jak dla mnie to shit, chyba,że ktoś koniecznie musi mieć aplikacje typu AutoMapa....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym na lg nie narzekał. Widać że ostatnio zaczeli się starać. Coraz lepsza jakość wykonania. I awaryjność nie jest aż tak duża jeśli chodzi o ostatnie modele. Kolega ma swift i nie narzeka. Zero rys, stan igła a ma już go długo. P500 jest jeszcze lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym na lg nie narzekał. Widać że ostatnio zaczeli się starać. Coraz lepsza jakość wykonania. I awaryjność nie jest aż tak duża jeśli chodzi o ostatnie modele. Kolega ma swift i nie narzeka. Zero rys, stan igła a ma już go długo. P500 jest jeszcze lepszy.

Nie wiem co ma staranie się do doświadczenia w produkcji telefonów.

Sony Ericsson istnieje na rynku już lata, Samsung też zawsze miał jakiegoś swojego przedstawiciela, który wyróżniał się czymś więcej niż wyglądem. Przykładem najlepiej rozwijającej się firmy jest dla mnie HTC, który od zwykłego średniaka stał się poważnym graczem na rynku tel. komórkowych.

LG miało w swoich szeregach zaledwie kilka dobrych modeli, p500 też bym do nich zaliczył, aczkolwiek firma ta przyciągała klienta zazwyczaj designem, nie solidnością czy wyposażeniem telefonu.

Osobiście nigdy nie kupiłem jeszcze żadnego LG, może to ze względu na złe opinie, a może dlatego,że w ich przedziale cenowym zawsze znajdowałem lepszy model od innego producenta.

Dla mnie osobiście jeśli telefon komórkowy, to HTC,SE,Samsung,Motorola,Nokia. Kiedyś liczył się jeszcze Siemens, Sagem też miał tam jakieś swoje modele, podobnie jak Alcatel, teraz te modele furory nie robią.

LG faktycznie może coś namieszać, jednak na pewno nie zrobi tego wypuszczając 1 dobry model na rok, bo to trochę za mało, tym bardziej,że w segmencie powyżej 1k ta firma po prostu nie istnieje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej,że w segmencie powyżej 1k ta firma po prostu nie istnieje...

Owszem istenieje. Ma chociażby dobrego LG Optimusa 2X: >> KLIK <<. Jest to świetny produkt pod względem technicznym. P500 nie ma wielu konkurentów w swoim przedziale cenowym, jedynie podciągnąłbym ZTE Blade (Orange San Francisco).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej,że w segmencie powyżej 1k ta firma po prostu nie istnieje...

Owszem istenieje. Ma chociażby dobrego LG Optimusa 2X: >> KLIK <<. Jest to świetny produkt pod względem technicznym. P500 nie ma wielu konkurentów w swoim przedziale cenowym, jedynie podciągnąłbym ZTE Blade (Orange San Francisco).

Z tym optimusem bym się kłócił.

Osiągi faktycznie niezłe, ale czułość ekranu pozostawia już wiele do życzenia, podobnie jak aparat, a za tę cenę większość ludzi chciałaby mieć jednak sprzęt naprawdę wielofunkcyjny.

Kwestia wyglądu to już sprawa gustu, więc o niej wypowiadać się nie będę.

Co do ZTE Blade, to jest to ciekawy model, ale mnie osobiście oficjalne Chińskie produkty nie przekonują ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czułość ekranu pozostawia już wiele do życzenia

Hm... Co jest z nią nie tak :) ? Używałem go przez 2 miesiące i nie stwierdziłem żadnych problemów z dotykiem. Jakość wyświetlanego obrazu jest dobra. Do zdjęć owszem można się przyczepić, ale ktoś parający się fotografią ma lustrzankę ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ZTE Blade, to jest to

ciekawy model, ale mnie

osobiście oficjalne Chińskie

produkty nie przekonują

I to że jest chiński czyni go gorszym? Nie wydaje mi się. HTC też nie jest made in japan a ma dobre wsparcie i pomoc techniczną. Zte blade jest bardzo udanym modelem a po wgraniu modow jest sensowną propozycją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2xup

Przewijały mi się w dłoniach różne modele i jak weźmiesz sobie do ręki Optimusa i np Samsunga Galaxy to zobaczysz różnicę.

Inaczej trudno coś porównać.

Poza tym reszta to kwesta gustu, dla Ciebie Optimus jest ok, dla mnie jego jeszcze jego aparat to jedna wielka żenada.

No ale to zależy kto czego oczekuje od fona.

@up

Napisałem swoje subiektywne zdanie.

Jak już wcześniej wspomniałem, HTC kiedyś też był przeciętniakiem, może to samo spotka ZTE, ale ja osobiście nie zdecydowałbym się na zakup telefonu tej marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewijały mi się w dłoniach różne modele i jak weźmiesz sobie do ręki Optimusa i np Samsunga Galaxy to zobaczysz różnicę.

Inaczej trudno coś porównać.

Również przewinęło mi się wiele modeli przez ręce ze względu na to, że wystawiam opinię/recenzję sprzętu telefonicznego dla pewnego portalu. Porównując Galaxy S z Optimusem 2X nie widzę większej różnicy przemawiającej na rzecz tego pierwszego.

Jako iż robi się off-topic proponuję przenieść rozmowę PW jeśli ktoś chcę się dalej wdawać w dyskusję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewijały mi się w dłoniach różne modele i jak weźmiesz sobie do ręki Optimusa i np Samsunga Galaxy to zobaczysz różnicę.

Inaczej trudno coś porównać.

Również przewinęło mi się wiele modeli przez ręce ze względu na to, że wystawiam opinię/recenzję sprzętu telefonicznego dla pewnego portalu. Porównując Galaxy S z Optimusem 2X nie widzę większej różnicy przemawiającej na rzecz tego pierwszego.

Kwestia gustu więc(?).

Po zapoznaniu się z innymi recenzjami, stwierdzam jednak iż w swojej opinii nie jestem osamotniony ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam telefon nokia c6. Od 2 tygodni mam już ten telefon i kupiłem za 400zł (używany) stan jest bardzo dobry. Telefon wg. mnie robi świetne zdjęcia (aparat 5 MPiX), dobry głośnik, qwerty, szybki czas ładowania, bateria długo trzyma. Mogę go polecić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam telefon nokia c6. Od 2 tygodni mam już ten telefon i kupiłem za 400zł (używany) stan jest bardzo dobry. Telefon wg. mnie robi świetne zdjęcia (aparat 5 MPiX), dobry głośnik, qwerty, szybki czas ładowania, bateria długo trzyma. Mogę go polecić ;)

Tyle, że ekran jest taki sobie, w dodatku qwerty też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...