Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makemebad

LCD CZY LED ? 22'

Polecane posty

WITAM ! nie wiem czy dobry dział...

Potrzebuje pilnie kupić 22 calowy monitor. Do 400zł. Nasuwa się pytanie - czy ma to być LCD czy LED ? Jaki lepiej wybrać do gier oraz częstego oglądania filmów ?

Znalazłem różne oferty na allegro aczkolwiek nie wiem czy nie znajdzie się czegoś lepszego na innych stronkach.

Prosiłbym o podpowiedź oraz jeśli to nie problem - linki do ciekawych modeli wraz z krótkim uzasadnieniem "czemu ten a nie tamten"

Z góry dzięki za kolejną pomoc z Waszej strony ! Pozdrawiam

PS: monitor MUSI być nowy : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400zł na 22 calowy monitor LCD i w dodatku nowy? :laugh:

Takie coś to tylko w "Erze". :laugh: A na serio, to za tyle to kupisz co najwyżej monitor na matrycy TN pierwszej generacji z 6 bitowymi przetwornikami kolorów i nic więcej. Używkę za 400zł by się znalazło (mowo oczywiście o w miearę dobrej), ale zapomnij o dobrym nowym monitorku. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400zł ciężko będzie o nowy monitor, ale od 500 możesz kupić coś przyzwoitego. Benq oferuje w tym przedziale najlepszy sprzęt.

400zł na 22 calowy monitor LCD i w dodatku nowy? :laugh:

Takie coś to tylko w "Erze". :laugh: A na serio, to za tyle to kupisz co najwyżej monitor na matrycy TN pierwszej generacji z 6 bitowymi przetwornikami kolorów i nic więcej. Używkę za 400zł by się znalazło (mowo oczywiście o w miearę dobrej), ale zapomnij o dobrym nowym monitorku. :cool:

OMG MATRYCA TN JA O JAJA JJA.

I po co wyśmiewasz, kiedy tak na dobrą sprawę nie masz pojęcia o temacie. Matryce TN, owszem starsze ale miast tego wprowadzono TFT, gdzie każdy pikselek jest podświetlany przez osobny tranzystor. Masz przez to większy kąt widzenia i świetne odwzorowanie kolorów. Te kąty widzenia też są często determinantem zakupu. Odpowiedz więc sobie pod jakim kątem patrzysz na monitor 178 stopni to raczej hardcore, ale wiadomo jak jest - ŁOOOOOOO JAKI KOND WISENIA!!!!!111; bez jaj ludziska. Nie daj się mamrotaniem omotać że matryce starsze to szit. Jeśli planujesz tworzyć coś sobie typu grafika, filmy albo inne cuda, to tak. Jeśli gaming, surfing, filmy - matryce TFT w zupełności wystarcza i w zasadzie różnicy nie zauważysz na pva, ips, mva, więc po co przepłacać? Takie rzeczy to tylko w erze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie widzisz różnicy między TN a IPS to zapraszam do okulisty. Włącz pierwszy lepszy program do obróbki grafiki, zdjęć i zobacz co będziesz miał na wydruku, a co na monitorku TN - nawet po w miarę dokładnej kalibracji będzie to znacznie odbiegało od tego, co zobaczysz na IPS (i jego wariacjach), VA, itd... Nawet gdybyś jakimś cudem miał precyzję 6bit + 2bit A-FRC na TN.

A co do kątów - akurat do gier używam monitora S-IPS pochylonego pod kątem -- wszystko pieknie widać - na monitorku TN (a miałem ich kilka) niestety nie było już tak ładnie.

I nikogo nie wyśmiewałem - stwierdziłem fakt, że DO 400zł nie kupi NOWEGO monitora 22 cale z wymaganiemi jakie podał. W sklepie ładnie by się do niego uśmiechnęli i zaproponowaliby mu najgorsze g...o, które leży im na magazynie od x czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie widzisz różnicy między TN a IPS to zapraszam do okulisty. Włącz pierwszy lepszy program do obróbki grafiki, zdjęć i zobacz co będziesz miał na wydruku, a co na monitorku TN - nawet po w miarę dokładnej kalibracji będzie to znacznie odbiegało od tego, co zobaczysz na IPS (i jego wariacjach), VA, itd... Nawet gdybyś jakimś cudem miał precyzję 6bit + 2bit A-FRC na TN.

A co do kątów - akurat do gier używam monitora S-IPS pochylonego pod kątem -- wszystko pieknie widać - na monitorku TN (a miałem ich kilka) niestety nie było już tak ładnie.

I nikogo nie wyśmiewałem - stwierdziłem fakt, że DO 400zł nie kupi NOWEGO monitora 22 cale z wymaganiemi jakie podał. W sklepie ładnie by się do niego uśmiechnęli i zaproponowaliby mu najgorsze g...o, które leży im na magazynie od x czasu.

casual nie potrzebuje takich paramentrów.

Zwracam honor za "nie masz pojęcia o temacie". :)

Widać trocheś obyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki monitor warto kupić za ok 400zł 19" ? może być lcd bądź led.

Chodzi mi głównie o to żeby można było ustawić rozdzielczość 1440x900.

Bo w każdym co widze to "Rozdzielczość nominalna 1366x768"

Aaa i jest to monitor dla brata. Który gra głównie w gierki dla dzieci ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...