Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Camilo

Polecane posty

Gość Czarnos

Jednym gra Zebrowskiego przypadla do gustu, innym nie, wg. mnie - gral nadzwyczaj dobrze.

Nie wiem jak wy, ale skoro Sapkowski powiedzial, ze Zebrowski pasuje do roli Geralta, to mysle, ze ZEBROWSKI PASUJE DO ROLI GERALTA :P Wiecie, moze wasze wyobrazenie wiedzmina jest inne niz Sapka :D Nikogo nie atakuje, w koncu kazdy widzi Geralta troche inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość Czarnos

Wiem, wiem, skaszanili charakteryzacje. Ale Zebrowski pasuje do Geralta, jezeli chodzi o posture, ksztalt twarzy i jej urode.

Co do dynamiki z jaka gral, to juz nie jego wina. To winna slabych kamer i obrobki technicznej. Mogli tez go lepiej przygodowac do tej roli (wiecej lekcji fechtunku). Gdyby film zrobili amerykanie, spiewali byscie piesni pochwalne na czesc Zebrowskiego po wsze czasy. Naprawde, nie napastujcie czlowieka, w polskim filme fantasy, nie da sie wypasc dobrze w dynamicznej roli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnos

"(...)nie da sie wypasc dobrze w dynamicznej roli" - chodzilo mi dnamiczne sceny (walki), nie role.

Mowie wam, w USA wzieliby do roli czlowieka, ktory w zyciu nie trzymal miecza w rekach, a na ekranie widzielibysmy "blademaster'a".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

Ja popieram Czarnosa.

Nie wińmy Zebrowskiego.

Smutny wędrowiec napisał, że wolałby w trej roli gościa, który grał Aragorna. Ja uważam, że gdyby polską ekipę filmowców zastąpiła hollywoodzka z Jacksonem to Żebrowskiemu nikt by nie nic nie zarzucał, bo film wyszedłby świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film wiele traci na tym, że nie ma dynamicznej kamery. W takim Matrixie pokazano, co znaczy dobry objazd kamery. Wyobraźcie sobie te same sceny ze statyczną wizją... To już nie to samo.

A propos muzyki: Coś tam grało? Ja w ogóle nie zwróciłem uwagi. Chociaż może to dobrze, wybijająca się muzyka niszczy klimat, ale o jakim można klimacie mówić w przypadku Wiedźmina?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najgorsze były elfy :shock: tak ich skaszanili <<rze asz musk staje>> :wink: gdy je zobaczyłem myślałem że to ludzie jakieś sztuczne włosy a feee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnos

Jak dla mnie, Elfy we Wladcy Pierscieni byly COOL.

Co do tych w Wiedzminie - wygladali jak wyglodniali indiancy lachmaniarze (nie wiem co za dziad stworzym im taki wizerunek) :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan
Jak dla mnie, Elfy we Wladcy Pierscieni byly COOL.

Co do tych w Wiedzminie - wygladali jak wyglodniali indiancy lachmaniarze (nie wiem co za dziad stworzym im taki wizerunek) :P

Z drugiej strony Sapkowski nie przedstawiał elfów jako rasę piękną i dumną tak jak Tolkien. U niego bandy wiewiórek to byli właśnie tacy łachmaniarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony Sapkowski nie przedstawiał elfów jako rasę piękną i dumną tak jak Tolkien. U niego bandy wiewiórek to byli właśnie tacy łachmaniarze.

Nie wszędzie elfy muszą być najlepsze/najdostojniejsze i najstarsze ze wszystkich ras (chociaż najstarsze to one akurat zawsze są :wink: ) i tak właśnie przedstawił je sapkowski: jak wszyscy cierpieli oni głód czy biedę.

Co do elfów w wiedźminie, przypominali mi trochę cyganów, albo poprzebierane indiańskie kobiety :D Zresztą, zarówno serial jak i film, to delikatnie mówiąc niższa półka, więc co my porównujemy je do Lotr'a.

Jak dla mnie, Elfy we Wladcy Pierscieni byly COOL.

Jeśli chodzi o elfy z Władcy, to jeden mankament: mieli trochę mało szpiczaste uszy, tzn. były tak minimalnie zaostrzone, że mogłyby wcale nie być :) Wyglądali prawie jak ludzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnos

Tworcy zawarli w Wiedzminie pewna aluzje - upodobnili elfow do amerykanskich indian. Przygladajac sie blizej calej sprawie - mozna dostrzec spora analogie pomiedzy elfami a indianami. Mimo, iz ci pierwsi byli rdzennymi mieszkancami swych ziem - zostali najechani i wyparci z nich - zueplnie jak indianie.

Nie usprawiedliwia to jednak tak beznadziejnego image'u elfow :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworcy zawarli w Wiedzminie pewna aluzje - upodobnili elfow do amerykanskich indian. Przygladajac sie blizej calej sprawie - mozna dostrzec spora analogie pomiedzy elfami a indianami. Mimo, iz ci pierwsi byli rdzennymi mieszkancami swych ziem - zostali najechani i wyparci z nich - zueplnie jak indianie.

Nie usprawiedliwia to jednak tak beznadziejnego image'u elfow :P

Chyba raczej przypadkiem to porownanie im wyszlo... nie ufalbym tak w inteligencje tworcow filmu... ;)

A jednak i u Sapka elfy byly piekne... np. przeczytajcie opis Franceski (chyba tak sie pisalo) tej czarodziejki... Zazwyczaj byli oni piekni, no chyba, ze byli oszpeceni ranami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...