Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Czego jeszcze chcesz? Jakiegoś I WIN Button?

Chcę żeby była trochę twardsza na początku i później bo nawet jak się jej kupi ten mieczyk Dorana to jest strasznie krucha. A zanim zdążę jej kupić np. frozen malet to minie sporo czasu. Dodatkowo jej pasyw prawie nie działa. Robię jej buty bersekra lub swiftness i phantom dancera a i tak mogę się pocałować w nos z moim pasywem bo zanim kogokolwiek bym dogonił to zdążyłby przelecieć przez 2 swoje wieże. Oczywiście gdybym go gonił do tego momentu. Tak jak pisałem - Vayne ładnie wygląda na piśmie i można to logicznie uargumentować dlaczego jest niezła. Kupiłem ją kilka miesięcy temu. Przez jakiś czas mi się nawet podobała. Oczywiście do czasu gdy nie wypuścili Gravesa. Wtedy można ją sobie wsadzić w buty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Do tej pory bywało tak, że jak wychodził nowy champ to był insta lock w każdym meczu. Teraz Sejuani widziałem raptem 2 razy odkąd wyszła. Sam zagrałem raz i nie wyszło, bo nie byłem w stanie nic zrobić przy typowym tanky buildzie. Dopiero później przejrzałem solomid i faktycznie budowanie jej w oparciu o Shurelię, Heart Gold, Merce i Dopiero Warmog, Atme, Triforce jak starczy kasy daje ciekawy efekt.

Mam takie wrażenie, że jako junglerem powinno się nią przyjemnie dość grać. Q+E+W i za chwilę znów E a od 6 lvl w razie czego ulti :) W sumie shurelię jako item stosowałem wcześniej niezwykle rzadko, ale w tym wypadku jej bonusy świetnie się sprawdzają. Zwłaszcza ten aktywny do movement speed.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę żeby była trochę twardsza na początku i później bo nawet jak się jej kupi ten mieczyk Dorana to jest strasznie krucha. A zanim zdążę jej kupić np. frozen malet to minie sporo czasu. Dodatkowo jej pasyw prawie nie działa. Robię jej buty bersekra lub swiftness i phantom dancera a i tak mogę się pocałować w nos z moim pasywem bo zanim kogokolwiek bym dogonił to zdążyłby przelecieć przez 2 swoje wieże. Oczywiście gdybym go gonił do tego momentu. Tak jak pisałem - Vayne ładnie wygląda na piśmie i można to logicznie uargumentować dlaczego jest niezła. Kupiłem ją kilka miesięcy temu. Przez jakiś czas mi się nawet podobała. Oczywiście do czasu gdy nie wypuścili Gravesa. Wtedy można ją sobie wsadzić w buty.

To, że jest krucha na początku nie znaczy, że jest słaba. Dobry gracz umie się pozycjonować i nie da się tak po prostu zabić tylko dlatego, że ma mało hp. Nie nazywaj kogoś słabym tylko dlatego, że nie umiesz tym grać. A nie umiesz - bo właśnie to udowodniłeś pisząc, że kupujesz jej Frozen Malleta. Vayne to najlepszy AD carry w late game, i na początku kupujesz 2x Dorans Blade, Berserkerki i rushujesz BT, potem Phantoma. Albo inaczej: BF sword -> Zeal -> Vamp Scepter -> Infinity Edge -> Phantom -> BT. Droższe, ale skuteczniejsze. Jednak rush BT + zeal to nadal mocne i dość tanie rozwiązanie. Nie buduj Malleta na Vayne. Jak nie umiesz się pozycjonować i nie masz wyczucia, skąd i kiedy wejść do walki, nawet sześć Malletów ci nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 ms

30.

Osobiście polecałbym zignorować pana Santusa, którego motyw przewodni to "skoro ja nie mogę sobie radzić, to znaczy iż XYZ ssie".

Pograłem trochę nowym Vladem. Zmiana pasywa sprawiła, że w late tracimy 200-300hp top. Okay, to nieco jest, jednak wciąż bez HP itemów można przeskoczyć 3k hp.

Brak kosztu na R sprawia, że nie zaczynamy każdego teamfightu z 85%hp - bardzo fajna sprawa.

Ale najważniejsze - z WoTA Tides of Blood teraz praktycznie nic nie kosztuje. Czy teamfight, czy pushowanie lane - hp jakie tracimy podczas używania jest bardzo słabo widoczne, nie ma już sytuacji, gdy zabijamy się spamowaniem E.

Czy Vlad będzie kompetetywnym pickiem? Nyah, ale dla nas szaraczków będzie co najmniej dobry na tym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ostatnio nie udzielałem się zbytnio w tym temacie, ale chyba czas nadrobić zaległości.

@Santus Faustus I

Vayne słabym ad carry? Samo to, że stwierdziłeś, że Kayle jest ad carry pokazuje, jak wiele o tej grze wiesz(praktycznie nic). Naprawdę następnym razem zastanów się co za brednie wypisujesz, bo czysta głupota od trollowania trochę się różni. To, że nie umiesz grać kruchym AD carry(każdy jest kruchy, tylko Graves się trochę wybija), nie oznacza, że jest słaby. Idąc Twoim tokiem myślenia Akali jest do bani, Ahri zresztą też(NIE UMIEM NIMI GRAĆ OMG).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest krucha na początku nie znaczy, że jest słaba. Dobry gracz umie się pozycjonować i nie da się tak po prostu zabić tylko dlatego, że ma mało hp. Nie nazywaj kogoś słabym tylko dlatego, że nie umiesz tym grać. A nie umiesz - bo właśnie to udowodniłeś pisząc, że kupujesz jej Frozen Malleta. Vayne to najlepszy AD carry w late game, i na początku kupujesz 2x Dorans Blade, Berserkerki i rushujesz BT, potem Phantoma. Albo inaczej: BF sword -> Zeal -> Vamp Scepter -> Infinity Edge -> Phantom -> BT. Droższe, ale skuteczniejsze. Jednak rush BT + zeal to nadal mocne i dość tanie rozwiązanie. Nie buduj Malleta na Vayne. Jak nie umiesz się pozycjonować i nie masz wyczucia, skąd i kiedy wejść do walki, nawet sześć Malletów ci nie pomoże.

Frozen Malleta zacząłem kupować dość od niedawna jako eksperyment. Dorana mogę kupić tylko 1 na początku. Kiedyś zaczynałem srebrnymi bełtami i sztyletem. Potem były butki bersekra, phantom, infinity, black cleaver, może drugie IE, czasem BT. Z tym, że ten ostatni ma taką paskudną cechę, że jak się go nastackuje i przypadkiem padniemy to potem trzeba zaczynać od nowa więc jego robiłem trochę rzadziej. Być może mój problem z Vayne polega na tym, że mam słaby procesor i mało fps i dlatego nie mogę się pozycjonować tak dobrze jakbym chciał. 30 fps jak mam to się cieszę a w spokojnych momentach nawet dochodzi do 40. Jednak o takiej gze jaką możemy obejrzeć np. na filmikach na YT mogę zapomnieć na moim celeronie 2,66. Najczęściej jest to około 20 fps albo nawet trochę poniżej. To samo jest z Ezrealem. Widziałem jak kolego nim grał na normalnej ilości fps i było dobrze bo ta postać wymaga sporo timingu.

I jeszcze jedna sprawa na koniec: wydawało mi się to oczywiste, ale ŻADEN CANDY PANDA ANI INNY KOALA NIE BĘDZIE GRAŁ ZA MNIE! Przepraszam, że wcześniej o tym nie wspomniałem, ale wydawało mi się to oczywiste. Wielkie litery są po to, żeby to sobie dobrze utrwalić. Jeśli oceniam jakiegoś championa, że obsysa to znaczy, że obsysa jak DLA MNIE. Nie znaczy to, że zawsze mam dziadowskie staty tym championem. Po prostu źle lub trudno MI się nim gra. Z różnych przyczyn. Problem może być w championie, w moim procesorze lub we mnie - nie ważne. Zastanawiam się tylko czy znowu poćwiczyć Vayne po długiej przerwie czy całkiem ją odstawić do kąta.

@Santus Faustus I

Vayne słabym ad carry? Samo to, że stwierdziłeś, że Kayle jest ad carry pokazuje, jak wiele o tej grze wiesz(praktycznie nic).

Ktoś tu na forum robił wyliczankę carry. Kyle była na samym końcu. To support, wojownik lub może ap carry. Kiedyś zrobiłem ją pod ad i maxowanie E skilla. Tak czy inaczej było kiepsko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frozen Malleta zacząłem kupować dość od niedawna jako eksperyment.

To lepiej przestań, bo będziesz zgarniał reporty za trollowanie. Kupując Malleta zamiast BT/IE na Vayne jesteś ZEREM dla drużyny i niesiesz ją tylko ku przegranej. Nie po to Vayne ma swój pasyw i zapiernicza 300 km/h żeby mieć slowa. Jej to niepotrzebne. Zresztą masz Exhausta. Chyba że bierzesz Revive i Smite na nią, hę?

Dorana mogę kupić tylko 1 na początku.

Kupisz jednego Dorana na początku, wyfarmisz trochę kasy na lane i wracasz do basy po drugiego Dorana i buty. Nie widzę problemu.

Potem były butki bersekra, phantom, infinity, black cleaver, może drugie IE, czasem BT.

W tej kolejności? Pierwszy Phantom? Nie osłabiaj mnie, lol..

...czasem BT. Z tym, że ten ostatni ma taką paskudną cechę, że jak się go nastackuje i przypadkiem padniemy to potem trzeba zaczynać od nowa więc jego robiłem trochę rzadziej.

Nadal to jest naprawdę mocny item i daje ci pewnego rodzaju "survi" w walkach, sustain na lane i możliwość wygrania 1v1 z przeciwnym carry. BT nawet nienastackowany jest mocny.

Być może mój problem z Vayne polega na tym, że mam słaby procesor i mało fps i dlatego nie mogę się pozycjonować tak dobrze jakbym chciał. 30 fps jak mam to się cieszę a w spokojnych momentach nawet dochodzi do 40. Jednak o takiej gze jaką możemy obejrzeć np. na filmikach na YT mogę zapomnieć na moim celeronie 2,66. Najczęściej jest to około 20 fps albo nawet trochę poniżej. To samo jest z Ezrealem. Widziałem jak kolego nim grał na normalnej ilości fps i było dobrze bo ta postać wymaga sporo timingu.

Sorry, ale teraz niezbyt kumam, co w takim razie zarzucasz Vayne. Wcześniej pisałeś, że jest totalnym śmieciem. Teraz mówisz, że to przez to, że masz słabego kompa. Mam rozwiązanie problemu - nie graj Vayne. AD carry jest najtrudniejszym typem postaci, wymaga bardzo dużo skilla, timingu, pozycjonowania. Jeśli nie masz tyle umiejętności i kompa będącego w stanie utrzymać większe walki na stabilnych 30 fpsach, po prostu tym nie graj.

Jeśli oceniam jakiegoś championa, że obsysa to znaczy, że obsysa jak DLA MNIE. Nie znaczy to, że zawsze mam dziadowskie staty tym championem. Po prostu źle lub trudno MI się nim gra. Z różnych przyczyn. Problem może być w championie, w moim procesorze lub we mnie - nie ważne. Zastanawiam się tylko czy znowu poćwiczyć Vayne po długiej przerwie czy całkiem ją odstawić do kąta.

No właśnie, obsysa DLA CIEBIE. Championi, którzy wymagają więcej skilla, zawsze dla takich ludzi obsysają. Szkoda, że od razu piszesz, że to śmieć, zamiast po prostu stwierdzić, że jest dla ciebie za trudny/słaby komp sprawia, że nie jesteś w stanie płynnie grać i dobrze się pozycjonować. Radzę wstrzymywać się od tak ostrych werdyktów, bo jak sam widzisz, budzą one spore kontrowersje. I nie powinieneś się dziwić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frozen Malleta zacząłem kupować
może drugie IE

Panu już podziękujemy : ) Vayne to czołówka AD Carry i w walkach pomiędzy tymi z Tier 1 decydują zazwyczaj tylko umiejętności gracza i czasem support. Vayne to potwór w walkach 1na1 a w czasie TF dzięki dobremu pozycjonowaniu, a w razie kłopotów ucieczką dzięki ulti, także potrafi siać spustoszenie.

Coś mało widuję tych Sejuani. Bohater niewypał czy może mam pecha ? Co o nim sądzicie ?

BTW, na 30 FPS to ja moge sobie pograć Tryndamere, a nie zależnym od prawie każdego ruchu Ad carry : o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amumu

ale bardzo łatwo jest mu zespuć tą junglę

To, niestety, prawda. Jezeli team nie zapewni Amumu bezpiecznej jungli to bedzie ciezko. Ja Trundlem soluje Amumu spokojnie od pierwszych leveli. Po zrobieniu Blue po prostu ide do jungli Amumu. Bez niczyjej pomocy skonczy sie to dla niego zle.

@Sauntus Faustus

Tym się właśnie różni takie gadanie na forum od gania w praktyce.

Tyle tylko, ze w praktyce Vayne jest jednym z najczesciej wybieranych i carrujacych AD carry. Postac, ktora jest banowana w meczach, dostala niedawno nerfa (chodzi mi o sam fakt, a nie szczegoly, bo ten nerf bardzo nie bolal) i potrafi sama wygrac na gre przy stosunkowo nieduzym feedzie, ma byc na poziomie smieciowym? Wydaje mi sie, ze gdyby byla taka slaba, to ludzie wlasnie na forum by ja krytykowali w pierwszej kolejnosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Vayne to się mogę zgodzić, że jest śmieciem jak się ją buduje na tanka. Ona nie ma przyjmować obrażeń tylko je zadawać. Kiedyś zagrałem nią kilka meczy i co mogę stwierdzić to tyle, że po zrobieniu E i przybiciu przeciwnego carry zsyłamy na niego śmierć, a nawet jak zacznie uciekać to nie uda mu się. Vayne grałem może ze 2-3 razy i mi się nie spodobała zbytnio taka trochę dziwna jest i ponura.

Btw. ktoś tam wcześniej pytał o J4 imho to postać dobra, ale nie warto ją brać na solo Q, bo użyjesz ulti, żeby powstrzymać przeciwników, a potem taka pr0 Riven pisze Ci, że skazałeś na nią zagładę, bo nie mogła uciec (ofc. na pewno wiedziała, że jej E pozwala przechodzić przez ściany jak ta Anivi czy J4). Z tego powodu postać tą polecam tylko jak grasz z kumplami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już kupione runy na tanka ale nie mam żadnego pomysłu co kupować do dpsów (np do ashe lub ww) i coś do magów (lux i inne nukery :P). Jakieś rady?

Dla magów czerwone runy na magic penetration, żółte na mana regen per level, reszta AP. Dla dpsów czerwone na armor penetration, quinty na movement speed, reszta według uznania, flat AD albo więcej armor pena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ją buduje na tanka? Frozen Malet to był mały eksperyment i w dodatku budowałem go na końcu. Niedawno miałem nią staty 16/7/14. Może i bez rewelacji, ale też bez tragedii. Zrobiłem jej Dorana, butki bersekra, phantom dancera, infinity edge, black cleaver i nie dokończyłem frozen maleta. W takiej kolejności. Kiedyś eksperymentowałem z Mandredami. Można choć nie jest to jakiś obligatoryjny przedmiot dla niej. Podobnie jak trinity force które również swego czasu robiłem. Być może po wymianie płyty głównej i procesora wrócę do Vayne. Bo takim Ezrealem zagrałem raz kiedy był na free weak poczym postanowiłem sobie całkowicie odpuścić tą postać. Nie wiem jakby mi poszło na lepszym sprzęcie. Za to Warwickiem trochę wymiatałem niedawno. 22/3, potem 15/3, później jakieś badziewne staty bo miałem współpracujących ze sobą Fiddlesticka i Blitzkranka - łapa i fear pod wieżą. Potem żeby zmyć tą hańbę zagrałem jeszcze raz. Staty 10/4/15 są do przyjęcia.

Odnośnie Kayle jako carry jeszcze: jak mówił Forest Gump - głupi ten co głupio robi. Na nasze - carry ten co carruje grę. Czyli ten kogo najbardziej boją się przeciwnicy i/lub ma najwięcej killi. Kiedyś udało mi się wycarrować Jaxem. Przegraliśmy bo mi na chwilę prąd wyłączyli a jak wróciłem to padła już 1 wieża przy nexusie i było właściwie po grze. Ale najbardziej się mnie bali przeciwnicy. Ja wiem, że Riot nie przykazał Jaxowi być carry i to nie koszer było, ale tak mi się udało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jej Dorana, butki bersekra, phantom dancera(...)W takiej kolejności.

Taaak, i tutaj mamy problem. Ktoś tutaj kiedyś dał dobry tekst na ten temat: Wolisz co chwila dźgać palcem, czy robić większy, wolniejszy zamach, ale uderzać pięścią?

Nigdy nie robi się Berków + Phantoma nie mając AD. Tego Dorana nie liczę, bo to znikoma ilość. Najwyżej dwa Dorany, Berserki, z Phantoma tylko Zeal, IE i dopiero Phantom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie musisz budować od razu dużych itemów, możesz je składać stopniowo. Dla przykładu, zamiast rushować tylko IE a potem całego Phantom Dancera, można zrobić takie coś: BF sword -> Zeal -> IE -> Phantom Dancer. Szybciej masz mocniejszy efekt, nie potrzebujesz milion kk golda żeby być efektywnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GuardsmanBob miał taką fajną tablekę, gdzie opisał ile AD vs Crit jest efektywniejsze, np przy 113 AD należy zacząć budować jakikolwiek crit, bo dodatkowe AD przestaje być mniej opłacalne... etc.

Swoją drogą... Kayle jest taaaaaaaaaaaaaka wspaniała... Że dostanie kolejny rework, tym razem full:

http://na.leagueoflegends.com/board/showth...45#post19975845

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie robi się Berków + Phantoma nie mając AD. Tego Dorana nie liczę, bo to znikoma ilość. Najwyżej dwa Dorany, Berserki, z Phantoma tylko Zeal, IE i dopiero Phantom.

To ciekawe bo to mi się przez długi czas sprawdzało i często sprawdza się nadal. Chyba, że mam gorszy dzień. Robi się pakując w srebrne bełty. Phantoma robię dla 2 rzeczy: szybkość ataku i szybkość poruszania. W przypadku Vayne to "uderzenie z pięści" to co trzeci strzał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ~2 tyg temu kupiłem Vayne. Jest świentym carrym, zwłaszcza jeśli dostaniemy ogarniętego supporta, najlepiej alistar/sona/taric, wtedy możemy grać bardzo agresywnie, i bez większych problemów zgarnąć kilka killi. Vayne świetnie snowballuje, już po pierwszym killu możemy bez większych problemów odciąć wrogów od farmy. A potem jest tylko lepiej ;)

Oczywiście nie mówię, że jest to insta-win, bez lasthitów, pozycjonowania i pomyślunku generalnie nie pójdzie.

Skille rozdaje tak: zaczynam od Q dla mobilności, chyba, że odbędzie się walka w jungli na lvl 1 , wtedy E (czekam z przydzieleniem pkt.).

Generalnie na 3. lvl mam Q na lvl 1, W na 0 i E na 2. Na 4. biorę jeden pkt w W, a później taki algorytm:

- Jak się da ulti, to biorę

- Jeśli nie ulti, to E

- jeśli nie ulti i nie E, to Q

- w przeciwnym razie W.

Itemy: zależy od supporta, jeśli wiem, że niedokońca ogarnia, lub jeśli support nie ma nic do leczenia (janna), to wtedy zaczynam buty +3 potki, w przeciwnym razie: doran.

Później butki, BT,zeal->PD,IE,LW (kiedyś składałem Black Cleaver, ale odkąd się dowiedziałem, że debuff jest nakładany dopiero po uderzeniu zmieniłem zdanie i uznałem, że to bardzo słaby item), GA.

Build działa świetnie, polecam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na 3. lvl mam Q na lvl 1, W na 0 i E na 2. Na 4. biorę jeden pkt w W, a później taki algorytm:

- Jak się da ulti, to biorę

- Jeśli nie ulti, to E

- jeśli nie ulti i nie E, to Q

- w przeciwnym razie W.

Czyli w skrócie: R>E>Q>W ;)

Według mnie E najlepiej dać na początku tylko rank 1 i maksować na końcu. Kolejne ranki nie dają dłuższego stuna (zawsze trwa 1,5 sekundy) więc o wiele lepiej sprawdzi się maksowanie Q a potem W (większy damage bez utraty dużej ilości many), a E ma mały damage z racji słabego przelicznika.

A Last Whispera nie opłaca się kupować jak przeciwnicy nie kontrują cie armorem (LW daje % armor pen), bo im mniej armora mają, tym LW jest mniej efektywne. W takim wypadku o wiele lepiej sprawdzi się właśnie Black Cleaver lub Stark's Fervor (redukują armor) albo nawet Youmuu, który daje flat armor pen, dużo AS no i CDR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wardi, od kiedy 1:1 bonus AD to słaby przelicznik? :P Plus 370 dmg jeśli zaznajomimy przeciwnika ze ścianą daje stanowczo wysoki base dmg.

Tumble nie daje zwłaszcza na początku zbyt fascynującego dmg, a Condemn wraz z następnymi lvlami zyskuje b. dużo na linii koszt many-dmg.

A Stark's jest shitty, carry nie powinien marnować tyle golda na coś takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Stark's jest super, ale carry ma inne priorytety. Berserki + IE/BT + Phantom Dancer. Wtedy mozna dopiero zaczac myslec o Stark's. No i item raczej dobry, ale czapki z glow nie zrywa, jesli korzystamy tylko my. Przydaloby sie dwoch high AD champow w teamie, zeby ten item byl naprawde cost-effective.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wardi, od kiedy 1:1 bonus AD to słaby przelicznik? :P Plus 370 dmg jeśli zaznajomimy przeciwnika ze ścianą daje stanowczo wysoki base dmg.

"Physical Damage: 45 / 80 / 115 / 150 / 185 (+0.5 per bonus attack damage)"

Wydaję mi się, że to jednak 0.5 AD a nie 1.0 AD :)

@down

A no tak, lol. Sry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...