Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

@laress - moim zdaniem Malzahar jest przecietny. Ja sam zdecydowalem sie go oddac i poprosic Riot o refunda. Mam Annie, Ryze i Xeratha. Te champy posiadaja dobrego stuna, spamowalne skille, a 'Q' jest trudniejsze/niemozliwe do unikniecia niz skillshot Malzahara. W dodatku maja znacznie lepsze ulti. 'R' Malzahara jest super w 1v1, ale w team fight jest niemozliwe do uzycia lub bardzo ryzykowne.

Moim zdaniem jedyna wyrazna przewaga Malzahara jest silence. Jesli trafisz swoim 'Q' kilka osob w walce to na chwile staja sie bardzo latwym celem. Problem w tym, ze trafienie wiecej niz jednej osoby z tego skilla jest stosunkowo trudne nawet, kiedy wrogowie po prostu biegaja bez celu. A jak jeszcze maja trocbe oleju glowie i na siebie uwazaja to staje sie to naprawde sporym problemem.

Moze po prostu mialem za malo treningu, ale uwazam, ze troszke odstaje od kilku casterow w grze, przynajmniej przez wiekszosc czasu. Ma swoje momenty, ale poza nimi trudno mi bylo usprawiedliwic wydanie ponad 900RP na niego. Dodatkowo wydal mi sie postacia strasznie nudna. Mysle, ze 63000Ip lub tak duza ilosc RP to troszke za duzo. Nawet przy tej znizce nie kupilbym go jeszcze raz. Moze, jesli stanieje do 3150IP to ponownie rozwaze kupno tego champa, ale nawet wtedy powaznie sie zastanowie nad innymi postaciami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ja mam takie pytanko skierowane głównie do tych grających na EU N&E. Otóż ostatnimi czasy trochę mi się nudzi i wymyślam różne głupie pomysły. No i dzisiaj wymyśliłem, że można by pyknąć taką partyjkę w LoL'u. Mógłbym ją założyć. Tylko pozostaje pytanie ilu byłoby chętnych. Jak coś pisać na PW, żeby tutaj bałaganu nie było ;p Jak się zbierze wystarczająco dużo chętnych to założę temat w gramy w sieci.

Malza po nerfach to już nie ten sam Malzahar. Nie grałem nim dosyć długo, ale jak zagrałem to miałem okazję się przekonać, ze teraz jest sporo dużo lepszych AP jak chociażby Morgana, Ahri, Cassio, Kassa, Kennen (chociaż ten to taki raczej APtank ;p).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kasahara

Akurat co do jungle tier to Stonewall pisał bodajże, że Kayle ma szybkość czyszczenia campów porównywalną z God Tier, tylko sustain zerowy, dlatego tier jest jaki jest. Ale fakt, trochę im rework nie wyszedł i przydałyby się jakieś buffy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o early gank to Kayl zaczyna sie od reda, bo many ma wystarczajaco bez run. Red dziala na splashu , wiec mozna gankowac odrazu na 2 lvlu. Dmg jaki daje od samego poczatku moze przytloczyc. Szybkosc z heala + red daje jej jeszcze wiekszego bonusa. Ma swojego slowa wiec i bez reda moze namieszac. Jest ranged dzunglerem wiec nie musi podchodzic tylko bije po wejsciu w zasieg co nie jest trudne. Nie jest to shaco/lee/skarner/udyr , ale jak mowie mnie ta postac przekonala, a tiery mowia jedno a widze drugie. Nigdy sie tym nie kierowalem w zasadzie, czysta ciekawosc. Z shaco problemow tez nie mialem bo niestety ale jest to squishy champ i po dwoch hitach jest zmuszony do odwrotu. Ten dmg output jest naprawde wielki. Gra na 2x ad carry ma sens w przypadku posiadania jakiegos tanka. Dalem rade wygrac tf ( znaczy tf to bylo 1 vs 4 ) ale tylko wtedy gdy juz mialem 2x bloodthirster, infinity i phantoma , ale nie zawsze da sie to osiagnac. Dla przykladu druzyna Nasus/AP carry/support / Vaine / Kayl - wrog targetujac jednego z carry czy to ap czy ad , traci z targetu pozostalych dwoch ktorzy moga zrobic co im sie podoba. Jezeli nawet zabija ap carry i vaine/kayl jedna zostaje . Nie zapominajmy o ulti Kayl ktora potrafi dac nam kilka sekund ktore przy jednym bloodthirsterze daja nam full hp. Moim zdaniem Kayl jest dobra i niedoceniana i dla mnie moze tak zostac. Ludzie ignoruja ja a potem dziwia sie ze jest op. Nie moja strata :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bylo juz paru, ktorzy sadzili podobnie. Zapytaj Professora (bez cyferek^^) jak skonczyla sie jego historia z Kayle i jak uparcie przez dlugi czas uwazal ja za dobrego Championa.

Zeby uswiadomic sobie, iz kayle jest malo uzyteczna, trzeba ja analizowac nie pod katem tego, czy same sa dobre, a tego, czy nie ma lepszych pickow. Dodatkowy AD carry, ktory wytrzymac w walce i bedzie zadawac duzy damage? Urgot. Dodatkowy AP carry, ktory potrafi przezyc focus i wygrac teamfight? Gragas. AD carry do jungli? Sam stosuje Talona, ktory ma swietne ganki (takze early, zakladajac, ze early to 3lvl), szybka jungle, duzy damage output i pare innych zalet w zaleznosci od stylu gry.

Kiedys przeczytalem na forum NA, ze w tej grze nie ma slabych pickow, sa tylko lepsze od nich. Teoretycznie Kayle moze byc supportem, carry, solo top lub junglerem. W praktyce na kazda z tych pozycji znajdziesz kilka championow lepszych w tych rolach, a budowanie hybryd sie nie oplaca. Grajac ww przeciwko Kayle na solo top moge smialo przyznac, ze mam problemy do 3lvl. Tylko ze od 3lvl moj 2 poziom Q wystarcza, zeby caly dmg naprawiac i spokojnie ja ignorowac. Tak jest niestety z wiekszoscia championow, przeciwko ktorym kayle stanie do walki. Efekt zaskoczenia dziala tylko do pierwszej smierci...

EDIT:

Postaraj sie dzielic wypowiedzi na paragrafy, bo ciezko to czytac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się ładnie zapytałem w supporcie, czy jest jakaś szansa na przecenę Mordekaisera, to mi odpisali, że przeceny nie są wcześniej planowane i o najbliższej przecenie jest zawsze informacja na stronie LoL'a. Na forum widziałem tylko spis przedstawiający co i kiedy było w promocji. Jednak mi się wydaje, że mają przynajmniej na tydzień z wyprzedzeniem, tylko nie podają, żeby zarobić trochę więcej ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście nowy patch preview ? Nerf riven , nie wiem co o tym myśleć... Nowy jax bardzo mi się podoba , na pewno kupię , a poza tym to divine sword zamienia się w ionic spark . Może teraz ten item będzie chętniej kupowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się ładnie zapytałem w supporcie, czy jest jakaś szansa na przecenę Mordekaisera, to mi odpisali, że przeceny nie są wcześniej planowane i o najbliższej przecenie jest zawsze informacja na stronie LoL'a. Na forum widziałem tylko spis przedstawiający co i kiedy było w promocji. Jednak mi się wydaje, że mają przynajmniej na tydzień z wyprzedzeniem, tylko nie podają, żeby zarobić trochę więcej ;p

No to gruz,najwyżej kupie skina tylko dla Kennena a nie jeszcze kogoś.

A co do Nerfu Riven - Hmm,nie uważam że jest potrzebny.Jest ona mocna,ale nie OP.No ale zobaczymy,co z tego wyjdzie,może straci niewiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Z zakupem skina proponuję poczekać ;) Jak pograsz 1-2 bez skina to się nic nie stanie, a potem możesz kupić. Ja zazwyczaj tak robię jak mam ochotę na jakąś skórkę.

Btw. Jak się trzyma mój drogi Jarek po tych wszystkich nerfach? Da nim jeszcze radę grać tak, zeby nie osłabić drużyny, czy zniszczyli go całkowicie? Lubiłem go a dawno nim nie grałem i się zastanawiam czy jest sens odświeżyć przyjaźń ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek z ludzi na tym forum uwaza, ze nerf Riven jest faktycznie potrzebny? Sam nigdy nia nie gralem, ale grajac wiele razy przeciwko niej (roznymi championami) juz dawno uznalem, ze sa lepsze postacie tanky dps. Nerfia jej early game, w ktorym rzeczywiscie jest dosyc silna, ale taki Garen jest i tak silniejszy, a nawet jego nie uznalbym za OP (obie postacie traca na uzytecznosci w pozniejszej grze).

Poza tym, nadal nie dali informacji o nowym championie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ale zmiany sugerowane przez Riot raczej temu nie pomoga. Ogolnie nie podoba mi sie aktualna polityka Riot Games, zeby nerfic championow i dodawac nowych, zamiast naprawiac tych, ktorzy nie dzialaja na zadnym ELO, nawet na normalach sa cienkie (mordekaiser, leona, twisted fate).

Slyszal juz ktos, czy zamierzaja naprawic Viki? Champion naprawde oryginalny (biorac pod uwage jak podobne sa niektore postacie), ale za slaby, zeby sensownie nim grac. Szkoda, bo tylko popularyzuje trend standardowych championow i standardowych postaci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do riven , to mimo nadchodzącego nerfu nie mogłem się powstrzymać i kupiłem ją. Pierwszy mecz i quadra , 2 minuty po tym triple . Ale czy warto robić ją pod full ad ? Zaraz po wejściu w tf dostanie focusa i zginie. Ja używam własnego buildu , i idzie mi nieźle. Build ten prezentuje się następująco: doran blade , ionianki , brutalizer , frozen mallet , atma , yomuu gohstblade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viktor jest slaby na ile slabe sa jego umiejetności grania. Postac nie jest slaba, jest poprostu trudna i wreb powszechnemy przekonaniu, mozna z nia cos zrobic.

Morde . Leona i TF postaciami slabymi... to tez ciekawe :) Zalezy od buildu i roli w druzynie. Takze tutaj pojawia sie problem skilla danego gracza. Morde niejednoktornie potrafi wycarrowac gre sam, a Leona i jej stun set jest dobry w tf. TF natomiast jest specyficzny bo jest do wszystkiego i do niczego , bo mozna go robic na dwa sposoby i jako na ap sie sprawdza nawet ok, bo mane ma , uderzenie ma tylko w zasadzie te karty sa latwe do unikniecia , ale tez nie zawsze. Jako jedyny ad carry ma stuna jako hit, mozna go wykorzystac , co 4 karta magic dmg co tez jest fajne samo w sobie :)

Najslabszymi postaciami imo w tej chwili sa Eve, Mundo, Teemo i Katarina ( jest chyba najlatwiejsza postacia do scontrowania, zaraz po KSthusie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=1708537

No i skille Sejuani wypłynęły z pewnego źródła. Z tego co pamiętam to nie różnią się właściwie niczym(z opisu) od tych, które wyciekły wcześniej. Można z dość dużym prawdopodobieństwem założyć, że przeliczniki i cooldowny też się będą zgadzać.

Zwróciłbym uwagę na, moim zdaniem, przepiękny model postaci. Chyba jeden z najlepszych jakie wyszły do tej pory. Nie mówiąc już o tym, że to najprawdziwszy jeździec(JEŹDZIEC!). Wg mnie model jednocześnie przejrzysty jak i bardzo dopracowany.

No i tak jak mówiłem - bardzo łatwo można sobie wyobrazić combo jakie będzie się dało wyprowadzić skillami. Muszę przyznać, że lubię postacie, u których każdy skill ma swoje wyraźne przeznaczenie i które wzajemnie się uzupełniają. Mam wtedy takie wrażenie, że rzeczywiście pomyślano nad rolą postaci w drużynie. Z tego powodu nie mam np. ochoty wypróbować Twisted Fate'a bo jakoś nie widzę sensu jego E w odniesieniu do całości postaci. Ogólnie TFa buduje się na AP, a żeby ten skill IMO coś wnosił w late-game to pasowałoby na nim zrobić też trochę AS. Nie ma tej synergii z resztą skilli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - a akurat TERAZ ja jakoś nie potrafię się wczuć w sytuację tych, którzy są zalewani noobami :/ Akurat ja ostatnio zakochałem się w Dominionie i wczoraj zaliczyłem w tym trybie już wygraną numer 100. A o dziwo jeszcze jakiś czas temu było zupełnie inaczej :

Dzięki lol recorderowi wkurzałem się, gdyż najczęściej tylko ja z drużyny miałem przewagę porażek w tym trybie.. I na dodatek zdarzała się masa AFK'erów i leaverów*. Jednak od niedawna jakoś tak wszystko zaczęło się układać po mojej myśli - nieliczne problemy z teamem,współpraca i brak Flame'u. I obecnie mam jakieś 14 więcej winów.

* - jednak wczoraj zaliczyłem DC podczas gry i opcja Reconnect nie działała. Musiałem pozamykać wszystkie procesy LoL'a, aby mi się client odpalił, zrobić re-loga... I wróciłem... I jeszcze udało się wygrać xD Jednak patrząc na to chyba jednak z tym Dominionem coś jest nie tak - FPS'ów mam tam mniej niż na SR, jednak często mam wrażenie, że gram z Lagiem... A niedawna plaga gier 4vs5 możliwe, że jest tym spowodowana... Gracie może w Dominion ? Nie macie podobnych odczuć ?

A kończąc miałbym do was dwa pytanka:

1) Co powiedzielibyście o przedmiocie "Tiamat" ? Czy byłby niezłą propozycją dla junglera ?

2) Niedawno RIOT wydał nowe hybrydowe marki. Na jakich postaciach byłyby opłacalne ? I czy byłyby niezłe na np. Udyrku ? Bo on co prawda "bije z łapy", ale jego DMG z Q i R jest magicznymi obrażeniami... hmmm ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy bohater, a raczej bohaterka jest brzydki jak nie wiem co... I na dodatek jeszcze ta świnia między nogami. Chyba Riot nie ma już lepszych postaci bo można było by tam wstawić np. niedźwiedzia lub coś bardziej oryginalnego.

Co do skilli to trochę strach pomyśleć co będzie jak cię ta postać dopadnie. Bez Flasha pewnie nie zwiejesz bo zostaniesz zarypany na miejscu. "TONS OF DIMEJDŻ" + slow, stun i mamy piękne i łatwe kille. No przynajmniej na razie tak to wygląda. Zobaczymy jak będzie to wyglądało w praktyce. Pomysł fajny ale wygląd postaci i tak beznadziejny. Już lepiej jak by dali kostkę lodu wesoło podskakującą po planszy. Jedynie art im dobrze wyszedł ale Chińczycy i tak zrobią go lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Runy na Lifesteal, SpellVamp, Hybrydową penetrację, % HP są kompletnym shitem, nie opłacają się niestety na kogokolwiek. RIOT musi coś z tym zrobić, wszystkie wyliczenia to potwierdzają.

Co do Dominiona, nikt nie traktuje tego trybu poważnie jeśli to gra solo, więc sobie wychodzą. Z czasem możliwe, ze RIOT wyda ranked mode na Dominion, wtedy sytuacja powinna się unormować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do runek na Lifesteal to się nie zgodze. Są bardzo dobre do jungli i na solo top, dla postaci AD. Genialne kiedy gramy duo ad carry (top i bot, taka mało znana meta, kontrująca wszelkich nasusów i reszte meele top champów) bo mamy 21% life steala no topie na starcie. 15 hp za creepa. A zazwyczaj pobijemy troche dłużej co pozwoli się wyleczyć o 100-200 na jednej fali. Dużo. A w jungli wiadomo - według moich testów dają lepsze efekty niż Flat Hp, Arm pene, czy AD runki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Runy na Lifesteal, SpellVamp, Hybrydową penetrację, % HP są kompletnym shitem, nie opłacają się niestety na kogokolwiek. RIOT musi coś z tym zrobić, wszystkie wyliczenia to potwierdzają.

Czyli na Kennenie na co Quinty kupić?

w tym (http://solomid.net/guides.php?g=1691) poradniku gość je poleca to już nie wiem co myśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Runy na Lifesteal, SpellVamp, Hybrydową penetrację, % HP są kompletnym shitem, nie opłacają się niestety na kogokolwiek. RIOT musi coś z tym zrobić, wszystkie wyliczenia to potwierdzają.

Wyliczenia, wyliczenia. Praktyka, a nie wyliczenia. % HP owszem - shit, hybrydowa penetracja - może jedynie na kilku championach..., ale :

Life steal - IMO bardzo dobra opcja, i na junglerów( Riven itp. z Doran's Blade i nawet dwoma quintami na life steal na start(i3% z masteries) zyskują wystarczający do bezpiecznej jungli sustain, i w sumie wychodzą na początku na plus z dmg(więc też z szybkością jungli) i hp w porównaniu do tych co zaczynają z Vampire Scepterem. I do tego Life Steal w porównaniu do np. run na hp regen skaluje się przez całą grę. 10-12% więcej często pozwala wygrać i przeżyć walkę, a hp regen to tylko i wyłącznie na spokojny laning.

Spellvamp - dobry na niektórych championach, jak np. Kennen. 9% więcej(3% z masteries) daje w tym przypadku lepszy sustain niż runy na hp regen. Kennen, który nie używa many dużo last hitów może zdobywać dzięki Q, które ma niski cooldown, więc nie musi pushować żeby z tego spellvampa korzystać. No i Spellvamp, jak i Life Steal skaluje się przez całą grę w przeciwieństwie do hp regenu. Pomaga w early, później skaluje się z AP, a w dodatku gdy później mamy zamiar kupić np. Will of the Ancients, to 34% spellvampu będzie całkiem znaczną różnicą w porównaniu do standardowych 25%, zwłaszcza gdy mamy sporo AP. A z innych źródeł Spellvampu raczej nie zwiększymy, co tylko podnosi wartość tych run.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam runy na lifesteal i w jungli uwierz mi na słowo, że i tak standarowe z AS lub AD/Pene wypadają lepiej, próbowałem junglowania z Doranem i Lifesteal masteries to tak i tak cloth + potków wygrywa, niestety bolesna prawda. 12 % lifesteal to śmieszna liczba przy początkowym ~60-65 AD. Daje nam to ~7 lifesteal na hita. Po zadaniu około 20 hitów osiągamy wartość regeny z jednego z 5 potionów w przypadku opcji 5hp potion + cloth, co wymiernie jest jeszcze większą wartośćia za sprawą dodatkowego Armoru. Żadna kombinacja nie jest dzieki tym runom jakoś bardziej skuteczna. Jesli chcemy większy sustain w jungli, to trzeba po prostu szybciej ja zrobić za sprawą AS lub AD run, jeśli chcemy mieć mocniejsze ganki to bierzemy AD. Niestety nowe runy, w niczym sensownym nam nie pomogą.

Taki sam przypadek z spellvampem, zbyt śmieszne wartośći. Q Kennena powinno się używać na przeciwniku a nie do last hitu/pomocy w nim. A jeśli uderzamy w przeciwnika to ten posiada Mresa, więc wartość spellvampa jest odpowiednio pomiejszona. "Ktoś powie, no dobra, no to taki bajer dla Cassio/Karthusa", to niestety przeżyje zawód, poniewaz wartość spellvampa spadnie do 33 %, za sprawą AoE Efektu. Lepiej posiadac juz 15 dodatkowe AP, które w przeciągu wypadalenia w przeciwnika kilkunastu skilli/comba przeliczy się na o wieke wiekszą wartość, oraz zeskalluje mi się w większe wartości na sprawą masteries i rabadona. Nawet jesli mam wybierać Q Kennena to wolałbym uderzać o każdego 10 dmg więcej niż się leczyć po 5-18 HP (w zalenośći od lv Q, bo tyle wychodzi). Pozatym są inne równie dobre wybory lepsze od SV, w postaci M.Speed jeśli chodzi o skillshot przeciwnika, czy też zapomiane flat.mresist.

Mówisz jakieś głupoty o skalowania przez całą grę, czyli masz na myśli mid i late game. Czy Ty naprawdę myślisz, że runy są stworzone do mid, late scalingu i pomaganiu w tym etapie gry. Niestety lane phase, póki co jest 10 razy wazniejsze niż cokolwiek innego i w 95 % przypadkach runy muszą celować przeznaczeniem w early game.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam na kupieniu runek na Spell Vampa na AP casterow, ktorymi ide z reguly na mida (solo top jeszcze nie probowalem). Biorac pod uwage 'czestotliwosc' pojawiania sie minionow powinno to dac niezlego sustaina dla takiego Xeratha, jesli walniemy w cala fale z 'Q'. Co prawda to strasznie pchanie linii, ale przy zasiegu jego spelli moge last hitowac przy swoim turrecie. Jedyne, co mi sie nie podoba to cena... 2000IP za jedna runke? Jak bede mial kase na trzy takie, to rownie dobrze moge kupowac nowego championa...

@BombMarley - mi sie wydaje, ze quinty na spell vampa moga sie sprawdzic, w przypadku Kennen.

Odnosnie Viktora - wcale nie musi byc taki slaby, jak go niektorzy maluja. Owszem, jest trudny w ogarnieciu (na poziomie zrownojacym go do np. Annie, ktora tylko spamuje skillami na lewo i prawo), a jego skille maja spory cooldown, ale... Kiedy wyszedl Xerath ludzie tez mowili, ze jest UP. Po dwoch miesiacach sytuacja bardzo sie zmienila i teraz zdarzaja sie nawet ludzie krzyczacy o tym, jaki on OP. Moium zdaniem potrzeba jeszcze z dwoch tygodni, zeby zobaczyc ludzi, ktorzy buduja na nim odpowiednie itemy i dobrze nim graja. Sam ostatnio za glowe sie lapelem, jak widzialem streamy ludzi, ktorzy nagrali swoje poczynania z Xerathem, a komentujac mowili o tym, ze jest to raczej slaby pick. A sam ogladajac te streamy lapalem sie za glowe, kiedy widzialem, jak wykorzystuja skille tego champa (to nic, ze jego 'Q' i 'R' maja niemal chory zasieg, najlepiej podejsc na odleglosc auto attacku...).

EDIT: @Kasahara

i tak cloth + potków wygrywa, niestety bolesna prawda.

Z mojego doswiadczenia Vamp Scepter sprawdza sie na wiekszosci champow duzo lepiej niz Cloth i 5 potek. Tym bardziej, ze te 5 potek to spory wydatek, ktory zuzyjemy w ciagu bardzo krotkiego czasu. Vamp Scepter pozwala na zachowanie full hp przy jednoczesnym wykorzystaniu wiekszej ilosci gotowki na zbudowanie latarni (kasa na potki nie przepada). Testowalem to na Udyrze, Olafie, Xinie i Trundlu. Koncze calego route na prawie full hp (na Xinie full HP) i nie zuzylem ponad 100 golda na potki, ktore pozniej i tak 'znikna'. Z dodatkowym life stealem jest to pewnie gwarantowane full hp na skonczeniu jungli. Pojawia sie tez mozliwosc wybrania runek na LS, doran blade i masterek na LS. To tez powinno sie sprawdzic na tych champach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...