Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Wcześniej ktoś pytał o build dla Gangplanka. Tutaj jest całkiem ciekawy: http://www.mobafire.com/league-of-legends/...l-o-facts-98004 Sam z niego korzystam i muszę przyznać, że jest całkiem niezły (z tą różnicą, że biorę Bloodthirster zamiast Atmy).

Odnośnie Viktora: warto go kupić czy lepiej przeznaczyć te 6300 IP na kogoś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

IMO Build ten uważam za zły :P Ah, że argumenty jeszcze? Eeeeh... Ogólnie nie wyglada to tak źle ale autor buildu nastawił się na to że kompletnie zdominujesz lane, a twój team będzie zamiatał przeciwnikami także w innych częściach mapy, w takim wypadku możesz śmiało kupować co tu podali :P Ale proponuję Ci kiedyś złożyć:

1. Latarnia

2. Buty (do wyboru do koloru)

3. Tri force

4. Atma

5. Shurelia/banshe (im not kidding)

PS: Na screenie gościu pochwalił się wynikiem 38/5/25. Coś mi tu śmierdzi smerfem :P Zwłaszcza że u mnie rzadko cały team jest w stanie zdobyć tyle killi a często i oba na raz nie zdobywają 38 O.o

Poradnik na gp by Dyrus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezapelascyjnie przeznaczyc na cos innego. Poczekaj 2 tygodnie i bedzie we free weeku, a wtedy sam zdecydujesz. nawet gdyby byl super OP i nie wiadomo co, zawsze doradzam poczekac na rotacje, bo mozna sie na tym wylozyc, szczegolnie z championami za 6300 albo RP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, abyś po 6 lvl miał na sobie często blue buff. Swain jest dosyć manożerny, a najgorsze co może stać się w TFie to obudzić się bez many. Ogólnie Swain nawet mając niewiele AP potrafi mocno uprzykrzyć przeciwnikowi życie. Staraj się harrasować przeciwnika na midzie, jednocześnie lasthittując by uzupełnić manę.

W TFach odpalaj ult, by każdego nękać, a resztę "fabryki" wypalaj na przeciwnych carry. Wystrzegaj się ignitów i postaci, które mogą zredukować twój heal (MF/Tristana/Fizz)...

Sam staram się teraz wcisnąć Swainem na topa jako Offtank...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Pisałem to w wannie i z telefonu X.X

Chyba mi skasowalo post(albo nie wysłałem x3 )wiec jeszcze raz:

Na GP mozna budować baaaaaaardzo różnorodne buildy. Przedstawię pokrótce itemy które na nim składamy:

Buty:

Merce

Tabi

CDr(spam parrleya, spam spam spam).

Pierwsze źródło DMGu:

Brutalizer(b. fajny item na GP, duży głosy obrażeń i CDr)

Latarni(kolejny fajny item. Przydatny w lejnowaniu aktyw i lifesteal przydatny przez resztę gry)

2Dorany(najtańsze, składamy najszybciej, ale jednocześnie najgorsze. Budować tylko jeżeli zależy nam na bardzo szybkim Trinity)

Phage(nie lubię tego itemu. Jakoś nie daje żadnych zauwazalnych boostow. Ale możemy złożyć Trinity jeszcze szybciej wiec..)

Core:

Trinity(NIE składać jeżeli przeciwnik daje nam popalic!!!)

Atmog(OP OP OP. Składamy tak czy siak)

Frozen Mallet(całkiem fajne rozwinięcie Phaga. Slow i HP, bo DMG z tego marny)

IE(OK, ale pamiętaj ze masz mniej HP niż wasz mag z RoA)

PD(nie.)

BT(OK, ale jesteś b. Squishy, a nienadtackowany BT jest słaby)

Ghostblade(nie.)

Co składamy potem:

FoN(razem z Atmogiem jesteśmy prawie niesmiertelni :D)

Thornmail(jeżeli maja wiecej AD)

Sunfure Cape(całkiem fajne, ale pasyw sie nie przydaje ;/)

IE(Genialny item. Razem z Trinity i Atmogiem mamy squisha na 2 parrleye)

Ghostblade(jeżeli skladalismy brutalizera)

Frozen Heart(nie lubie tego na GP. Ale teoretycznie jest b. fajny)

BC(nie)

GA(tak)

BV(tak)

LW(tak. Z oczywistych powodów)

PD(może być jeśli wiecej bijemy z AA niż parrleya)

BT(fajny, ale ja wole IE)

Spirit of Visage(nie lubie tego ale boostuje nam W wiec droga wolna)

Wits End(nie. IMO beznadziejny (na GP)item i będę sie kłócić, ze tak jest)

Manamune (Właściwie to nie próbowałem, ale składam to tylko na Yoricku. GP nie ma problemów z Mana których nie rozwiazaly by runki)

Rageblade(ocb)

Lich Bane( O.o )

Gunblade(nie.)

Tiamat(nie.)

Nom, to tyle :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka taktyke zastosowac grajac Swainem?

Do gry Swainem musisz opanować do perfekcji Nevermove. To nie problem złapać 1 osobę. Sztuką jest łapać tak żeby być prawie niewrażliwym na ganki, a i podczas odwrotu wyłączyć ścigających. Za dużo widziałem beznadziejnych graczy żeby stwierdzić, że każdy może grać Swainem super od pierwszego razu, albo po kilku grach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o coś, z czym Swain może mieć problemy - według mnie na pewno będą to Ahri i Kennen z powodu ich szybkości (Kennen - E, Ahri - R), LeBlanc przez dmg i doskok, i Veigar, chyba, że będziemy często unikać jego stuna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze Swain moze miec spore problemy z dobrze grajacym Xerathem. Xerath boi sie tylko postaci z gap closerem i duza mobilnoscia, a Swainowi brakuje oby tych cech. Gram Xerathem od jakiegos czasu i choc jeszcze nie gralem przeciwko (ogarniajacemu) Swainowi, to wydaje mi sie, ze dosc latwo byloby go zaharasowac, bo przewyzszamy go znacznie zasiegiem. Dodatkowo last hitowanie tez jest bezpieczniejsze, wiec oprocz focusowania sie na farmie Swain raczej nie wiele moze zrobic. Problem w tym, ze krotki zasieg AA moze i to utrudnic, jesli Xerath kupi Tear of Goddess.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z postaci to trzeba się bać tylko kilku:

-Veigar

-LeBlanc

Chyba wiecie dlaczego ta dwójka jest najgroźniejsza?

Reszta postaci jeśli się uważa to może ci skoczyć :P Ale oczywiście jeśli dostaniesz z Ignite to już nie jest tak wesoło. Ignite to największy morderca podczas walki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam za sobą bardzo przyjemny mecz - najpierw próba Ahri na coopie, żeby ogarnąć jej skille a potem normal - piękny win z 11/1/7 i triple killem. Bardzo fajna postać - przeciwny Nunu nie był zadowolony, ponieważ przerywałem mu ulti z taunta, no i świetne obrażenia lisicy. Chyba Orianna musi poczekać i kupuje Ahri :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio na rankedach,wróciłem do jungle shaco i wymiatam,zawsze udaje mi się fb na junglerze + steal red.Potem jego morale opadają w znaczny sposób,a ja gankuje sobie w najlepse zgarniając kille.

Ostatnie rankedy :

-6/1/3

-31/11/9

-7/5/2

-21/3/4

-8/1/1

Naprawde mogę każdemu polecić shaco,początkujący mogą się uczyć nim junglować i counter-junglować,gdyż jest łatwy w jungli i nie potrzebuje smite'a.

Nie rozumiem czemu ludzie banują takiego amumu zamiast shaco.'

@down

Ja go buduję :

- butki + 3 potki

- Wracam i kupuję catalysta

- Wracam i Hextech oraz Sorcerki ( jeśli maja super heavy cc to merce )

- Rabadon

-WoTA

- RoA

- Rylai

- Deathfire jeśli mają squishy i idzie nam dobrze,coś do survi jeśli idie nie najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażeń z gry Viktorem ciąg dalszy. W sumie to kolejny, być może jak się okazuje największy jego problem, ewentualnie jakiś mankament mojej gry. Otóż postać ma albo bardzo trudny (i jeszcze go nie opanowałem) albo po prostu nieistniejący late game. W chyba większości gier, które nim zagrałem po prostu nic nie robiłem w late, nawet jeśli z early/mid game wychodziłem ze statami 4/1/x + farmą z mida. Mimo to nie poddaję się, dziś wyszedł do niego hotfix naprawiający kilka bugów i obniżający koszt ulepszenia pasywa.

EDIT:

Viktor wydaje się lepszym wyborem jako drugi, uzupełniający caster, grany np. na topie, lepiej mieć kogoś z burstem, na którym można bardziej polegać. Polecam obejrzeć First Impressions Colbycheeza dotyczące samej postaci, z większością mogę się w tym momencie zgodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim nowym zakupem został Lee Sin. Jestem po 2 meczach nim. 2 wygrane, ale strasznie nim padam. 10 deadow przy 3 killach i 12 asystach. W teamfightach caly team focusuje na mnie. Nie mam pojęcia jakie itemy zakładać, coś pokombinuje może uda mi się znaleźć dobry set

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec zakladajac, ze z przecenionych aktualnie championow moge kupic tylko jednego, kto bedzie najlepszy do carrowania gry ze slabym teamem? Niby wiem, ze 'grajac dobrze w elo hell carrowac mozna czymkolwiek', ale ktora z podanych postaci jest najlepsza?

offtopic:

Wlasnie wrocilem z najgorzej 'imprezy' w moim zyciu, wczoraj smialem sie z 'sylwestra na midzie', a teraz zaluje straconego czasu i expa -.- ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, rzeczywiście można się śmiać z sylwestra spędzonego przed kompem, ale po dzisiejszym przebudzeniu w stanie mocno wczorajszym i zobaczeniu jaki syf towarzystwo zrobiło w moim domu chyba wolałbym kaca moralnego że nowy rok przywitałem z kompem zamiast z kumplami :wink: .

@Professor00179

Chyba brałbym Lee ze względu na większą uniwersalność. Może iść zarówno na solo top jak i do jungli, no i gra nim się nie nudzi. Przynajmniej ja tak uważam.

Kupno Nasusa byłoby głupotą, bo nie jest taki drogi jeśli chodzi o cenę w IP. A Swain.... może i można coś nim ugrać, ale trochę za łatwo się go kontruje i nieco za bardzo odstaje od innych casterów. Niby to jest tanky caster, ale w tej dziedzinie lepiej sprawdzi się Rumble, Ryze czy Kennen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, mozemy zakladac klub na forum. Nastepnego sylwestra wszyscy spedzimy na midzie.O.o

@denar16

Moim nowym zakupem został Lee Sin. Jestem po 2 meczach nim. 2 wygrane, ale strasznie nim padam. 10 deadow przy 3 killach i 12 asystach. W teamfightach caly team focusuje na mnie.

Niestety, w tej grze kazdy zginie, jesli dostanie focus od 5 osob. Nie wiem, jaki build polecic, bo sam Lee Sinem nie gram. Z tego co piszesz wynika jednak, ze to wina Twojego teamu. Jesli wszystkich pieciu wrogow focusuje sie na Tobie, to Twoj team powinien to bardzo szybko wykorzystac. Jesli tak sie nie dzieje to musisz zmienic taktyke i nie tankowac. Najprawdpodobniej Twoi kompani niczego sie nie naucza podczas jednej gry, a jak bedziesz ginac, to posypia sie na Ciebie gromy, ze jestes free killem. Moja rada: jesli Twoj team nie jest w stanie wykorzystac tego, ze wszyscy focusuja na Tobie to zmieniasz taktyke i nie inicjujesz. Zamiast tego szukaj bledow przeciwnika w pozycjonowaniu i dopiero wtedy idz na atak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh widzę, że klubu Sylwestra na midzie raczej nie założę, bo nie wyobrażam sobie siedzieć wtedy przed kompem. To ja się pochwalę(A CO TAM!!!), że wczorajszy dzień był najlepszym Sylwkiem w moim życiu :trollface: .

No ale żeby offtopa nie było:

Powiedzcie mi czemu ten Viktor jest taki dziwny? Koncept jak dla mnie fajny, ale wykonanie niezbyt. Gra się ciekawie, ale co z tego, skoro do użyteczności w teamie trochę brakuje. Owszem jest ten slow/stun, ale żeby kogoś na linii tym trafić, to trzeba mieć upośledzonego(a najlepiej ślepego) przeciwnika. Przydaje się tylko w teamfightach w wąskich alejkach, nigdzie indziej. Q ma całkiem sensowny dmg, ale ta tarcza mogłaby trochę szybciej się uruchamiać, bo co to za harass, skoro zanim włączy się tarcza, dostaniemy skillem w łeb. E to chyba jedynie do farmy albo dobijania kogoś kto cudem wpadł w zasadzkę i ucieka z 10 hp. Całkiem zabawny skill(pozdrowienia dla Wardiego i kruzda). Ulti jest BARDZO dziwne, żeby nim sprawnie operować to tego Viktora chyba trzeba gdzieś w krzakach zostawić, żeby nikt nas nie zabił. Hexcore - bezużyteczny item, słabe ulepszenia i do tego nie można sprzedać. Szkoda naprawdę, oczekiwałem czegoś więcej. Ciekawe czy kiedyś uświadczymy jakichś fixów, lub reworka, bo w obecnym stanie na mida lepiej nie iść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub sylwestra na midzie to raczej nie , ale można by się zebrać i zagrać razem jakiś meczyk na rozpoczęcie nowego roku :D

Co do tematu , to ja też zakupię sobie lee sina. Jest mobilny , i ma escape mechanism ,a to właśnie cenię sobie najbardziej. Poza tym daje duży fun z gry. No i mam pytanie do was , jak zacząć przygodę z junglą ? Ja już 29lvl , a ani razu nie junglowałem :D Najwyższy czas zacząć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio kupiłem Lee Sina ze względu na mobilność - świetnie jest iść nim na topa i zakręcić przeciwnikiem. Dwa dashe do tego w zupełności wystarczą. Gorzej, jeśli przeciwnik nie ma junglera - wtedy już nie jest tak pięknie :/ W jungli też nim grałem, ale jednak jungla to nie jest moje naturalne środowisko. Fajna postać :) A jeżeli planujecie wieczorem dzisiaj lub jutro jakiegoś forumowego customa to (wstępnie) chętnie zagram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...