Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

@up

Akurat Graves to zwyczajnie couter Vayne wiec calkowicie sie z tym nie zgodze (tym bardziej z moich doswiadczen).

Ma ktos rady, jak grac supportem? Nie mam pojecia o runkach, taktyce i ogolnym supporcie dla druzyny a postacie, ktore mam i moglbym uzywac do tej roli to Galio i Alistar (oczywiscie ten drugi lepszy, ale zazwyczaj jest wybrany).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Po co Ci AoE do last hitowania? LOLz a potem chodzi Brand i laduje pilarami w miniony...

Graves ma faktycznie krótki zasięg, dlatego lubię mieć trochę survi(WL, zastanawiam sie tez nad Wit's Ends)

Odnioslby sie ktoś do APAlistara?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż chyba za dużo ludzi ma teraz wolne i teamy na jakie trafiam są a) dziwne b) ze sporym CC/sustainem i do tego jeszcze zgrane. Pierwsze z brzegu przykłady: Eve+Malza top, mid Veigar, bot Riven+Amumu albo top Fiddle, mid Ahri, bot Vayne+Graves i junglujący Trundle lub jungla Rammus, top Cho, mid Swain i Yi z Olafem na bot.

Xerath: ma potencjał, choć mi nie do końca przypadł do gustu. Gdy widze go na drafcie pickuje sobie Fizza i robie hybryde AP Tanky buty na m.pen, rod of ages, rabbadon i warmog/fon. Wiem dziwny build, ale zarazem dość uniwersalny. Zdziwienie Xeratha, który pada pod swoją wieżą bezcenne, zwłaszcza gdy ta nie zdąrzy zaatakować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej podoba mi się Vayne.

O tyle last hitowanie Tristaną czy Ashe,nie wiem czemu,ale szło mi jak krew z nosa,może to była wina niezbyt płynnych animacji czy czegoś.Tak Vayne last hitowanie idzie mi świetnie,jest przyjemne i łatwe.Ktoś powiedział,że brak AoE to minus w farmie,owszem jest to minus,ale na pewno nie przy farmieniu jako AD Carry.W Early nie mamy zbyt dużo many przez co nie możemy pozwolic sobie na last hitowanie spellami non-stop,więc używamy aa.A taki Brand ciśnie z pillara w falę minionów bo jest nukerem,ma dużo many i dimejdżu w late,więc może sobie na takie coś pozwolić.Za to jako AD Carry w late gamie,mamy sporo AS i DMG więc czyścimy fale minionów równie sprawnie.Więc brak spelli AoE na pewno nie jest problemem w farmieniu.

http://imageshack.us/f/855/beztytuulxy.png/ - Vayne Power :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: co sądzicie o Trundle? Myślę nad jego kupnem (za PZ nie RP) ale nie wiem jak wygląda gra nim, ponieważ nie grałem nigdy z ani przeciwko niemu. Gram głównie wojownikami, spodoba mi się Trundle? Ostatnio kupiłem Udyra i całkiem fajnie (chociaż statystyk genialnych nie mam) mi się nim gra, tak samo Shyvaną. Czy mając doświadczenie w grze tą drugą ogarnę Trundle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiro12

Trundle-Jungle Only.

Posiadam Trolla i moim zdaniem jest on świetną postacią,lecz nie sprawuje się dobrze jako laner,gdyż ma szybką jungle i ŚWIETNE ganki,Słup + W = Conajmniej flash waste.Chodzenie trollem na lane'a się nie sprawdzi,będzie tylko last hitował,cały jego potencjał leży w mocnych gankach.Jest to rzadki pick,więc rzadko spotkasz się z sytuacją "OMG I WANTED TO PLAY TRUNDLE DUDE LET ME".Ogólnie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupilem Trundla i jest super. Granie nim na lane podoba mi sie nawet bardziej niz w jungli. Pasyw zapewnia niezly health regen (pomijajac to, ze base health regen tez nie jest niski), a do tego trundle ma skille, ktore pomagaja junglerowi z Twojego teamu gankowac, a ratuja zycie przed wrogim junglerem. Last hitowanie minionow jest latwe.

Wiekszosc graczy uwaza go za junglera ze wzgledu na skille, ktore bardzo pomagaja przy gankach, ale na lane tez jest super. W jungli zas wystarczy upic Vamp Sceptera i cala jungle konczy sie w bardzo krotkim czasie przy pelnym HP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

pograj nią dłużej, ja na początku jak nią grałem to na rankedach miałem noty rzędu 15/3 albo więcej :) tak zwany fart nowicjusza :P

Graves ma faktycznie krótki zasięg, dlatego lubię mieć trochę survi(WL, zastanawiam sie tez nad Wit's Ends)

ale to nie jest caitlyn, on nie potrzebuje 700 range... to jest coś na zasadzie ezia, rzucasz combo E/Q/W/2-3 aa or R i się cofasz o.O WL się opłaca jak jesteś na linii z janna np

Odnioslby sie ktoś do APAlistara?

widziałem kilka razy coś takiego, robił W/Q + LB i spadało 3/4 hp O.O ogólnie cholernie silny, na supporta się nie nadaje, prędzej na jungle/może solo top

Ma ktos rady, jak grac supportem? Nie mam pojecia o runkach, taktyce i ogolnym supporcie dla druzyny a postacie, ktore mam i moglbym uzywac do tej roli to Galio i Alistar (oczywiscie ten drugi lepszy, ale zazwyczaj jest wybrany).

runy:

1 set

marki - m pen

seale - m regen /lvl

glyphy - m regen /lvl

quinty - m speed (na supportach [w/o janna] z tymi quintami i 0/1/29 masz 380 spd, czyli mniej wiecej tyle co na butach 2)

ja mam takie i spisują się świetnie, dużo gram soną i bez mana regenu się po prostu nie da

2 set

marki - m pen

seale - m regen /lvl

glyphy - gold /sec

quinty - gold /sec

tych nie mam i nie mam zamiaru ich miec :>

top supporty:

sona - po prostu chodzący buff, dobry harass, ulti BARDZO przydatne w TF

soraka - duży heal, ponoć dobry harass ^^

janna

alistar

taric

@jako że przez święta wpłynęło trochę RP to chciałem sobie kupić jakieś skiny, ale zdałem sobie sprawę że gram tylko soną i soraką praktycznie :D

mółgby ktoś zasugerować jakiś lane+postać pod nią ? najbardziej interesuje mnie solo top albo jungle ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo top WW jest jednym z najlepszych mozliwych pickow. NIe warto brac do na junglera, bo z nowa dzungla to pomylka.

Na junglera spoko jest Rammus i GP. Moglbys pewnie wybrac lepsze picki do samych gankow (no moze oprocz Ramusa ^^), ale dla teamu te dwa beda najlepsze. Jesli macie GP junglera i WW solo top, to czasami mozna nawet uratowac gre z kiepskim AD carry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor00179

A co oferuje taki WW w porównaniu do innych solo top picków? Oprócz sustainu dokładnie NIC. Właściwie nie ma dmg. W late game właściwie tylko jedno CC na wrogiego carry. Wybacz, ale jestem w tym momencie ogromnym przeciwnikiem Warwicka jako postaci w ogóle. Może kiedyś był dobry(jakiś rok temu), ale teraz w porównaniu do innych postaci się nie umywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci AoE do last hitowania? LOLz a potem chodzi Brand i laduje pilarami w miniony...

Zacytuj jakiekolwiek moje zdanie w którym napisałem, że potrzebuję AoE do last hitowania. Widzę, że sens wypowiadania się na niektóre tematy LoLa tutaj nie przejdzie, bo elyta zaraz wychodzi z cienia i pożera na surowo ;) Z wieloma rzeczami się z wami zgadzam, ale na pewno nie z tym że AoE dmg nie jest przydatny na bocie dla ad carry, nikt mi nie będzie zresztą zarzucał że mając 5+ minionów pod turretem, przynajmniej 4 perfekcyjnie "zlasthitujemy", dlatego właśnie na takie sytuacje wolę mieć zapewnione "wspomagacze" w postaci skilli aoe. Choć i tak już przewiduję waszą kontrę, "jeśli dopuszczasz takiej ilości creepów podchodzić pod wieżę, to albo jesteś noobem, albo zbyt często wracasz się do miasta", nie każdy ma w głowie x przeliczników i refleks pro gejmerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo na Warwicka nie idzie sie teraz w AD tank tylko AP tank. Jego Q ma 275 lub % magic damage i to wystarcza, szczegolnie jezeli wezmiesz abysal scepter i sorcerers shoes. Reszta itemow na tank i nie beda mogli cie zabic (szczegolnie, ze Q zwraca hp), a nadal bedziesz robic ogromny dps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuj jakiekolwiek moje zdanie w którym napisałem, że potrzebuję AoE do last hitowania.

Mowa byla o last hitowaniu. Wmieszales brak AoE do tego watku, wiec oczywistym wydaje sie, ze zasugerowales nam, iz brak AoE utrudnia last hitowanie. Niby w jaki sposob? Odepchniecie fali od turreta? Owszem, wtedy mozna sie posluzyc AoE, ale do takiej sytuacji po prostu nie powinno dojsc. Tym bardziej, ze przeciwnik nie pcha linii na sile, bo wtedy naraza sie na gank. Tu nie chodzi o bycie ultra pro gamerem lub nie bycie nubem, a zwykla logike. Jesli przeciwnik przepchal sie pod Twoj turret (mimo, ze to stwarza dla niego ogromne zagrozenie, wiec pewnie mu na tym nie zalezalo) to znaczy, ze robisz cos zle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś był dobry(jakiś rok temu), ale teraz w porównaniu do innych postaci się nie umywa.

Buduj WW jak GuardsmanBob -> wygrywaj gry. Ten build jest niesamowicie skuteczny, a w temafightcie naprawdę trudno takiego WW ubić - a wciąż zachowuje przyzwoite dmg ze względu na bardzo rozsądny wybór itemów.

ym bardziej, ze przeciwnik nie pcha linii na sile

Nie zawsze jest to prawda - czasem warto na chama przepchnąć linię, zwłaszcza gdy przeciwnik recallował/padł, a przed planowanym zaraz b do bazy - a) zabieramy gold/xp przeciwnikowi, na który mógłby wrócić b) resetujemy układ linii. Oczywiście nie zawsze, ale opanowanie 'flow of waves' rozróżnia plebs i high elo (sam jeszcze tego nie potrafię za dobrze, ale trzeba się uczyć).

Widzę, że sens wypowiadania się na niektóre tematy LoLa tutaj nie przejdzie

Nie obrażaj się bez potrzeby, bo nie ma po co i o co, a nie jesteśmy na forum dla delikatnych dwunastolatek (nawet jeżeli niektórzy nas tu tak traktują, ekhm :rolleyes:); po prostu część z nas nie widzi sensu w potrzebie AoE przy farmieniu (a prawda jest taka, że nie farmisz per se do 20~ minuty a last-hitujesz, aby nie narażać się zbytnio na ganki; potem zaś pushujesz i jest to wtedy inna kwestia - masz już jednak itemy, które umożliwią Ci to nawet na postaciach bez AoE), gdy miniony padają na 1-2 hity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś kiedykolwiek trynde AP?!!

Ja widziałem. Dwa razy. Wiesz, jak ciężko ubić takiego skubańca? :D Heal po 1000 (to było jeszcze przed nerfem), ciągle wali kręcioły i ulti, a jak już go zabijesz, to pewnie ma już złożonego Guardiana. Z drugiej strony mierzyłem się z nim w trakcie takiego jednego troll game'a, kiedy sam grałem Kassadinem na AS/lifesteal, ale nawet te nieco skuteczniejsze postaci miały z nim problem. Zresztą drugi raz zobaczyłem coś takiego w normalnej grze i też potrafił się dość długo trzymać, choć nie ulega wątpliwości, że to jednak trollowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem chyba kontre w early na ad siona O.O mianowicie ap nunu...

dostawał kulke która mu zbijała całą tarcze i naruszała hp... nawet jak on dostał kulke a ja stuna to albo do mnie nie dobiegał albo dobiegł i wsadził jednego AA z którego leczyłem się dzięki Q o.O

nunu 7/0 113 cs

sion 0/3 79 cs

ciekawe jak by się to sprawdzało z bardziej ogarniętymi ad sionami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ym bardziej, ze przeciwnik nie pcha linii na sile

Nie zawsze jest to prawda - czasem warto na chama przepchnąć linię, zwłaszcza gdy przeciwnik recallował/padł, a przed planowanym zaraz b do bazy - a) zabieramy gold/xp przeciwnikowi, na który mógłby wrócić b) resetujemy układ linii. Oczywiście nie zawsze, ale opanowanie 'flow of waves' rozróżnia plebs i high elo (sam jeszcze tego nie potrafię za dobrze, ale trzeba się uczyć).

Bo prawda jest taka, że w większości przypadków (o ile przeciwnik nie ma bardzo silnych gankerów typu rammus czy shaco), najlepsza pozycja w jakiej można znajdować się jako AD carry to właśnie pod turretem wroga. Przeciwnik traci trochę csa, nasz support ma jedno miejsce do wardowania mniej (krzaki na linii), pushujemy turreta, co jest zawsze bardzo korzystne, no i mamy dobrą pozycję do zrobienia smoka. A jeśli mamy wardy, to większość junglerów nam niegroźna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem kiedyś w teamie z AD Soną. Co dziwniejsze, poszła na lane z Soraką (!) i rzeźniły, że uwierzyć nie mogłem. Sona bardzo szybko wbiła first blooda z double killem, laning phase skończyła z ~7/0, a potem z górki. Wycarrowała nas ładnie i szybko. Enemy team był dość słaby, ale sam fakt, heh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda jest taka, że w większości przypadków (o ile przeciwnik nie ma bardzo silnych gankerów typu rammus czy shaco), najlepsza pozycja w jakiej można znajdować się jako AD carry to właśnie pod turretem wroga. Przeciwnik traci trochę csa, nasz support ma jedno miejsce do wardowania mniej (krzaki na linii), pushujemy turreta, co jest zawsze bardzo korzystne, no i mamy dobrą pozycję do zrobienia smoka. A jeśli mamy wardy, to większość junglerów nam niegroźna.

Eee... nie. Jak będziesz cały czas okupował przeciwnego turreta to nie wycofasz się w porę przed gankiem, chyba, że masz wizję rozciągniętą na pół mapy, ale wardowanie takiej przestrzeni jest za drogie żeby ją cały czas utrzymać (+ maraton co 3 minuty). Wardy stawiane 'standardowo' są zbyt blisko linii żeby stanowiły sensowne zabezpieczenie.

Do tego będziesz prowokował junglera jak diabli i ganki otrzymywać będziesz częściej niż normalnie. Na pierwszym pewnie spalisz flashe, za to kolejne przy takiej taktyce zaowocują szarym ekranem. Twoim, żeby nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją również inne typu ganków:

1) Agresywny (wjeżdżasz Flashem zza wieży przeciwnika AP nukerem lub przemykasz po prostu bruiser/tanky junglerem od momentu gdy ma się odrobinę Armora

2) Teleport gank

3) Gank rozpędzonego junglera zza pleców teammate

4) Gank z krzaków przy brzegu mapy

Ludzie są coraz bardziej cwani (ja :trollface:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...