Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Huhu, panowie - cały LoLowy świat huczy od informacji o nowym bohaterze Viktorze, Zwiastunie Maszyn. Mamy pełen skillset, lore, nawet skiny! Po konkrety odsyłam TUTAJ!

Btw. W Pełni Mechaniczny Viktor diablo przypomina Lorda Nekronów z Warhammera 40k...

@Arcul

Runki AD boostują ci tylko early game, arm pen boostuje ci całą grę. Resztę dośpiewaj sobie sam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Help? Jakiego rodzaju pomocy oczekujesz? Napisz czym grasz, na jakich liniach, ile postaci typu AD carry ogarniasz, mid AP carry, solotop powiedzmy bruiser, jakich junglerów, ilu supportów. Jak Ci idą last hity, ile ich robisz w 15 minucie (poza supp i junglerem -100 liczba optymalna).

Pamiętaj, team Cię nie wycarruje, nawet jeśli wygrasz linię to nie wystarczy. Musisz mieć na tyle sprawną orientację na mapie i positioning w teamfightach, aby zawsze wychodzić z nich wygranym :P

Nie cytuje się w całości posta tuż nad swoim. - Bethezer

@Whoops, chciałem zacytować tylko drugą część posta do której się odnoszę, ale omyłkowo zacytowałem cały :P

W większości to ja carruje grę: np Brand 20/3, Cait 14/2 (podczas rotacji), Ashe też tak gdzieś około.

Ogarniam większość champów, jednak z AD carry mam jedynie Tristanę i Ashe. Zbieram na Gravesa.

Junglerem to gram shaco/gp (ale b. rzadko, po prostu nie lubię), supportem prawie w ogóle nie gram, a jak muszę to Alistarem.

Creepów przy dobrym supporcie ubiję spokojnie ponad 100 na 15 min.

Co do helpa to tylko takie narzekanie, bo na prawdę poziom niektórych gier to poziom szamba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do runek ( Na Vayne ) . Sam preferuję :

- Marki flat AD

- Seale flat Armor

- Glyphy flat Magic res

- Quinty Armor pene

IMO te marki znacząca polepszają last hit, a także harras w early ( Zwłaszcza gdy wrogi AD zaczyna z butkami +3 poty, kiedy jest na lane z supportem bez heala jak np. Blitz, Janna czy Leona kiedy my mamy Dorana ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież po to są normale, żeby eksperymentować i tworzyć metę, a nie trzymać się sztywno rankedowych reguł, które i tak się tam nie sprawdzają. Solotop może nie ogarnąć vs2, jungler może nie ogarniać, nie mówiąc już o supporcie, który naogląda się streamów, nie lasthituje i jest dosłownie freefragiem.W dodatku nie mówi po angielsku i wbił do gry 10 minut po minionach.

Bo normale to jest tym typ rozgrywki, że naprawdę wszystko może się zdarzyć, za dużo losowych czynników które nie występują w grach rankedowych. Nie będę wspominał o masie wygranych gier teamfullAP, teamfullRange czy 4vs5.

I na solo też za dużo jak na moje oko takich rzeczy jest, aniżeli na teamowych rankedach, dlatego sobie spokojnie będę na normalkach ze znajomymi trenował, a jak znajdziemy jeszcze z 2/3 ludzi chętnych do grania (coby jakaś rezerwa była na późne godziny) zaczniemy podbijać sezon 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, ale nowy bohater zapowiada się całkiem obiecująco i nawet nie wiem czy nie skuszę się na jego zakup. Myślicie, że sprawdzi się na rankedach, np na solo topie ?Póki co w rankedach przeżywam kryzys i spadłem z 1457 ELO prawie o 100 w dół. No cóż, miejmy nadzieję, że kiedyś się odkuje ^^ Czy ktoś zainwestował już w nowe runy ? Myślicie, że lifesteal w quintach lub seale na procentowe życie przebiją standardowe runy na ArmP/AD i Armor ? Kupił ktoś Ahri ? Jak się sprawdza? Na spotlighcie wygląda świetnie, ale i tak raczej nie będę jej kupował ( póki co ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulti prawie jak 3xflash? no comment. wydaje się ciekawa, skill z przyciąganiem fajnie wygląda :D przeraża mnie teraz liczba % dodatkowych hp z run, 4.5% z quint to dosyć sporo, a seale następne 8% mogą dać. zdenerwował mnie nerf warmoga, to i tak nie był op przedmiot.

a teraz mój problem: odpalając patcher wyskakuje błąd, że odnaleziono nieznany błąd oraz, że muszę zajrzeć do logów, ale tam nic nie pisze. gram na EU N&E, West i US normalnie mi się patchują, mogę grać, a North nie, ktoś wie o co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, ale nowy bohater zapowiada się całkiem obiecująco i nawet nie wiem czy nie skuszę się na jego zakup. Myślicie, że sprawdzi się na rankedach, np na solo topie ?

Myślę że z nowymi runami nawet na jungli. Ma AoE, nieco sustainu w pasywie, a ganki z jej mobilnością i całkiem mocnym CC nie powinny sprawiać żadnego problemu. Może i bez nowych run da radę. Ale 9% spellvampu z run i masteries+ jej pasyw brzmi jak dobre połączenie.

Czy ktoś zainwestował już w nowe runy ? Myślicie, że lifesteal w quintach lub seale na procentowe życie przebiją standardowe runy na ArmP/AD i Armor ?

I tak, mam zarówno zestaw quintów na life steal jak i na spellvamp. Sustain w early podobny do mojego starego zestawu na hp regen, przy czym w przeciwieństwie do hp regenu - life steal i spellvamp skalują się przez całą grę. I o ile na linii te runy są bardzo dobre, to w jungli dopiero teraz czuję wolność.

Testowałem junglę Riven. Wcześniej była dosyć krucha w jungli i przez brak sustainu na początku ciężko było gankować, ale z 10% life stealu na start z runami(jeden quint zastąpiłem armor penetration dla wiekszego dmg) i doran's blade jest po prostu o wiele lepiej.

Junglowałem też Renektonem z takim samym startowym buildem. Dzięki masie AoE idzie całkiem szybko, a z tym life stealem i healem z Q przez większość czasu miałem full hp.

Co więcej, junglowałem Singedem, z 9% spellvamu na start. Też bez problemu i całkiem szybko. Fajne jest to, że trucizna nie tylko zadaje ciągłe AoE dmg z małym kosztem many(trzeba pamiętac o "pulsacyjnym" aktywowaniu, przynajmniej do czasu zrobienia blue), ale też nieco leczy. Co więcej, spellvamp działa ze Smite.

A jeszcze tyle postaci do przetestowania ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o nowej postaci to chodziło mi akurat o Victora, ale fakt faktem, że po obejrzeniu spotlightu lisica też siedzi mi w głowie, a jako, że powinienem niedługo otrzymać zwrot IP za runki na dodga, to może zainwestuje w nią albo w runki : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zmienili wygląd interfejsu podczas przeglądania różnych postaci :P Jednak ja mam chyba jakiś bug,bo jak chcę sprawdzić inną postać,to gra powiększa się,i nie jestem w stanie dać krzyżyka.Po prostu wychodzi za ekran.

Co do Ahri to fajnie wygląda,jakaś nowość w skillach.Fajnie wygląda to CC,które każe wrogowi podejść.Przyda się w TF,jak rzucimy na jakiegoś papiera z enemy,pewnie jednak w 50% będzie kończyło się to flashem.Co do jej mechanizmu ucieczki to chyba Ahri nie da rady użyć ulti po raz drugi gdy nie ma wokół niej wrogów,w których mógłby uderzyć ten pocisk(?)

Edit: Zapomniałem napisać,że zimowa mapa sprawia,że oczy mnie bolą.Jest zbyt jasna :ninja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strategie Riotu coraz bardziej mnie zaskakują, najpierw dostajemy nerf flasha po czym robią bohaterkę z 3 dashami pod rząd z jeszcze większym rangem niż sam flash. Nawet mając Tri Force+obydwie masterki do ms Ahri dosłownie znikała mi z ekranu.

Zresztą, chyba tylko Riot każde sobie płacić za ich świąteczne "prezenty". Gratuluje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno z nowymi runami na lifesteam ludzie junglują z doranem

Prawda, spokojnie można. Sprawdzałem na Lee, Riven, Renektonie i Jarvanie. 10/12 % life stealu na start spokojnie zastępuje potki. Zwłaszcza że Doran's Blade daje jeszcze hp i dmg, a to przekłada się na szybkość.

Runy na Spellvamp dla casterów w junglii to też dobra opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale akurat leesingerem i riven nawet przy starych mastersach i bez nowych run dało się na luzie junglować z doranem. Teraz jest to po prostu łatwiejsze.

Ciekawe mnie za to jakie jest wasze zdanie na temat Ahri, Arhi czy jak jej tam?

Moje spostrzeżenia są takie, że doskonale nadaje się jako kontra na większość magów dzięki szybkości. Również nie widzę możliwości zabicia jej bez żadnego stuna i bursta równocześnie.Druga sprawa jest dosyć słaba przeciwko bruiserom z jakimkolwiek stunem. Renekton zjada ją całkowicie, więc domyślam się, że riven, irelia etc. również.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale akurat leesingerem i riven nawet przy starych mastersach i bez nowych run dało się na luzie junglować z doranem. Teraz jest to po prostu łatwiejsze.

Ciekawe mnie za to jakie jest wasze zdanie na temat Ahri, Arhi czy jak jej tam?

To że Lee się dało to wiem. Ale Riven była bardzo krucha i przez brak sustainu junglowanie i gankowanie czasem było ryzykowne. Zbyt ryzykowne.

@nowe runk-ile kosztują te na SV?

2050 zarówno za jednego kwinta na Spellvamp jak i na Life Steal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że tarcza nie daje sustainu oraz że gankowanie nią było w jakikolwiek sposób trudne. Odblokowałem ją przed nową junglą i mastersami i szczerze mówiąc na pierwszych levelach była jedną z lepszych postaci do walk 1vs1/2vs2. Aktualnie nie wiem jak jest, bo nie grałem z nią specjalnie za dużo w jungli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mamy 15 grudnia, a o zadnych promocjach - chyba - nic nie wiadomo... ehh. Troche szkoda, ze Riot nie pokusil sie na wrzucenie jakichs ciekawych ofert wraz tym patchem. Przynajmniej wiedzialbym, czy kupowac tego Xeratha, czy nie. A tak czlowiek wstrzymuje sie z kupnem czegokolwiek, bo nie wie, czy warto czekac.

Z tych wszystkich skinow, ktore wrzucono bardzo podoba mi sie LeBlanc. Szkoda tylko, ze sama postac traci duzo na znaczeniu w late game, bo moze bym kupil, i Leblanc, i skina. Inne skiny jakos nie wygladaja zbyt ciekawie. Ale najwieksza wada jest to co zwykle - champy, ktore najwiecej moglyby zyskac na nowych skinach, znowu nie dostaly niczego. No, moze poza wspomniana Leblanc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że tarcza nie daje sustainu oraz że gankowanie nią było w jakikolwiek sposób trudne. Odblokowałem ją przed nową junglą i mastersami i szczerze mówiąc na pierwszych levelach była jedną z lepszych postaci do walk 1vs1/2vs2. Aktualnie nie wiem jak jest, bo nie grałem z nią specjalnie za dużo w jungli.

We wcześniejszej jungli miała dobre inwazje na wrogą junglę. Teraz to już ma nieco mniejsze znaczenie.

A co ma tarcza do sustainu? Chyba nikt jej nie bierze na ani na pierwszym, ani na drugim levelu, czyli wtedy kiedy to ma największe znaczenie, bo jedynie by spowalniał sobie junglę.

Generalnie zacytuje zdanie Stonewalla przed dodaniem nowych run :

Riven - Don't know what to think of her. I actually feel she got worse. She relied on ganking and her ganking had a tendency of backfiring. She has no natural sustain and, as weak as the new jungle is, she can still get taken down if she's been left with low health after a gank. To make matters worse, if a jungler knows about this they can hit her hard. A single death can crush Riven. She still has a best late game but I certainly feel her cons may force her to lane.

I z tym się zgadzam. Z nowymi runami wreszcie ma jakiś sustain, i w nowej jungli dopiero teraz jest sensownym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...