Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

Mniejsza o nowe zmiany - ciekawostka wygrzebana z plików klienta:

http://www.youtube.com/watch?v=DvGXU2iu3q0&feature=g-u - model nowego championa, Viktora

Skillset i reszta wyciągnięte z plików:

=Viktor: The Machine Herald=

Skins: Full Machine Viktor and Prototype Viktor

Passive: Evolving Technology Viktor starts with a Hex Core that provides him with stats and can be upgraded in the store to augment one of his abilities. The Hex Core can only be upgraded once, and cannot be sold back to the store.

The Hex Core (Can Not Be Sold) +3 Ability Power per level. This item can be upgraded into one of three augments that enhance Viktor's basic abilities. Click the item in the store to discover its upgrades.

Q: Power Transfer - Viktor blasts an enemy unit dealing magic damage, returning a portion of the damage dealt as a shield.

Augment: +3 Ability Power per level, +220 Health, +6 Health Regen per 5 seconds

Ability Augment: Increases Viktor's Movement Speed by 30% for 3 seconds

W: Gravity Field - Viktor conjures a heavy gravitational field, slowing all enemies and stacking a debuff every 0.5 seconds. At 3 stacks enemies inside are stunned for 1.5 seconds.

Augment: +3 Ability Power per level, +200 Mana, +10% Cooldown Reduction, +5 Mana Regen per 5 seconds

Ability Augment: Gravity Field has an additional 30% cast range.

E: Death Ray - Viktor uses his robotic arm to fire a chaos beam that cuts across the field in a line, dealing damage to any opponents struck in its path.

Augment: +3 Ability Power per level, +45 Ability Power

Ability Augment: Death Ray sets fire to enemies, dealing 30% additional magic damage over 4 seconds.

R: Chaos Storm - Viktor conjures a singularity on the field which deals magic damage and briefly silences enemies. The singularity then does magic damage to all nearby enemies every second. Viktor can redirect the singularity.

R (Chaos Storm Activated): Storm Control - Relocate the singularity to your cursor position.

Tips for Playing as Viktor: Death Ray is a powerful poke and a strong area of denial tool. Use it in combination with Graviton Field to control your enemy's position. Make sure you choose the right augment. Each augment serves to boost specific strengths in Viktor and can only be purchased once a game.

Tips for Opposing Viktor: Be careful about how close you let Viktor get to you. Viktor's control of the battle field increases with his proximity to his opponent. Be aware of what augment Viktor is using by looking at the color of the light on his staff.

Lore: Early in life, Viktor discovered his passion for science and invention, particularly in the field of mechanical automation. He attended Zaun's prestigious College of Techmaturgy and led the team that constructed Blitzcrank ? a scientific breakthrough that he expected to vault him to the top of his profession. Unfortunately his triumph was usurped by Professor Stanwick, who stole credit for developing Blitzcrank's sentience and later used Viktor's research to revive Urgot. Viktor's appeals for justice fell on deaf ears, and he sank into a deep depression. He withdrew from the College and barricaded himself in his private laboratory, cutting all human ties. There, in secret, he conceived a project for which nobody else could claim credit. Desiring both to revolutionize his field and to eliminate the jealous human emotions which festered inside him, he engineered parts to replace and improve his own body. When Viktor re-emerged, almost no trace of the original man remained. Not only had he supplanted the majority of his anatomy, but his personality had changed. His previous hope to better society was replaced by an obsession with what he called ''the glorious evolution.'' He saw himself as the patron and pioneer of Valoran's future ? a future in which man would renounce his flesh in favor of superior hextech augmentations. Though Viktor's initial appeals were met with heavy skepticism, scientists were confounded by the sophistication of his machinery. By integrating his mind with techmaturgical devices, he had been able to drastically accelerate the progress of his research. His transformation had stripped him of what he perceived as his emotional weaknesses, but there was some lingering residue of resentment against the Professor. Viktor joined the League of Legends to pit his inventions against the greatest opponents Valoran could offer, and to correct any weaknesses or inefficiencies that remained. ''In one's hand, techmaturgy is a tool. As one's hand, it is liberation.'' -Viktor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Tak samo w plikach gry odkryto nowy itemek.

New Item in the Language file: Death Ray- +3 Ability Power per level +45 Ability Power Augment Ability: Death Ray sets fire to enemies, dealing 30% additional magic damage over 4 seconds.

I guess I just feel like posting a bunch tonight. Sorry for blowing up your feed. LOLJK

-1ronLung

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wyjadaczy. Grałem sobie dzisiaj morganą na midzie przeciwko malhazarowi. Skończyłem z statami 3/7/3 , on z 6/1/3 . I tu pytanie , jak go kontrować ? Gdy próbowałem go zestunować to chronił się za minionami , a potem włączał ulti i po mnie. Czy jest jakaś skuteczna taktyka gry przeciwko malhazarowi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram Vladem nie od wczoraj, właściwie jest to jeden z championów które ogarniam najbardziej. Wiem dlatego, że jest dobry niezależnie od tego, co jakiś tam pan fajny mówi. Może to on nie potrafił go ogarnąć, a teraz umieszcza go w "tych słabszych", bo ma jakiś kompleks? Ale nieee, nierealne, wszystko to, co mówią ci pro, to świętość.

Nie tyle co świętość, co dobry obraz ogólnego poziomu zbalansowania gry na poziomie, na jakim tworzący listę gra. Szczególnie, jeżeli wiele list podobnie rozmieszcza championów.

Haha, 'walnę Veigara do T4 bo mnie pocisnął na midzie skurczybyk'. Yea, that seems legit.

Osobiście bym przeprowadził następujące zmiany

Q - Zmiana CD o 1 sekundę na 1,2,3,4 i 0,6 sekundy na lv 5 (co zapewni 2 sec cooldown z 40 % cd redukcji), zwiększył na 0,35 Ratio na heal efekcie oraz nałożył efekt stackowania ze skilla "E" o ideantycznych wartośiach

W - Bez zmian

E - Wyrzucić efekt stackowania zwiększyć bazowe dmg z 60/90/120/150/180 do 85/110/135/160/200

R - Cooldown 120/110/100 zmiana 14 % z wszystkich na lv na 10/15/20 % na 1,2,3 lv.

Pasyw bez zmian

Reworka imo wymaga właśnie pasyw.

Cytat Morello:

"Double-dipping passive snowballing: Vlad's passive (and Jax's, for example) give a ton of free gold by the end of the game and make them hard to starve or keep down. When offense builds into defense, you essentially limit the requisite gold to be effective and make them take over the game if they do get the gold."

Generalnie tego typu passive sprawia, że jeżeli idzie ci dobrze to jesteś nie do zatrzymania, a jeżeli źle - chodzącym wzmacniaczem obrażeń o 14% (Phreak). Do tego przez samą jego naturę strasznie ciężko go zbalansować.

Także ja zmieniłbym Crimson Pact i dopiero wtedy rozdawał nerfy/buffy do pozostałych skilli patrząc na to, jak Vlad się sprawuje.

Dodatkowe 6% na ulti w late? Samo to by go do T2 wrzuciło :P

I ciekawa opcja z mieszaną penetracją...

Nie mogę się doczekać, żeby sprawdzić je na niektórych junglerach.

Zimowa to moja ulubiona :D Chociaż śnieg trochę mi kompa przymula czasami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elfhelm, mógłbyś wrzucić to BEZ spoilerow? Bo nie mam dostępu do kompa, a z komórki się nie da odczytać...

@Vlad, przecież wiem, ze nie jest typowym APkiem, ale oni mi tu piszą, ze zadaje DMG większy od Anivi. I ja się zapytam jeszcze raz. DLACZEGO nikt go nie banuje, pickiem jest zadkim, a na turniejach nie występuje? Naprawdę sądzisz, ze Shusei po prostu nie potrafi grać Vladem? Proszę Cię....

Co do warmoga-wygrzebalem to z solomid'u. I sprawdzalo się całkiem niezle.

BTW to kupiłem Vlada po premierze. Jeeeeej jaki on był OP.... No ale na szczęście zrefundowalem go sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem, jest bez spoilerów.

Co do Vlada nie chcę się nawet zbytnio wypowiadać, bo to jeden z tych tematów, które tu powracają co jakiś czas; osobiście też jestem zdania, że bez zmiany pasywa ciężko będzie o zachowanie balansu. Z drugiej strony, podobny passive u Kayle stanowił podstawę jej siły - po reworku nie jestem zafascynowany jej osiągami - być może nowe runy coś tu pomogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że głownie Skarner i Maokai zyskają jako junglerze na hybrydowych runach na penetrację. W innych przypadkach myślę, że tak nagminnie nie będą stosowane. Akali potrzebuje jednak tego AD i AP do aktywacji pasywów

Drogi, kochany moderatorze. Mam malusieńką prośbę. Czasem jedno zdanie może być bardziej inteligetne niż kilka ton tekstu, a zazwyczaj tak bywa w moim przypadku i jestem jedną z najbardziej z obcykanych osób w prowadzonej tu dyskusji, więc łaskawie proszę nie usuwaj moich postów jeśli zdarzą się krótsze. I radzę usuwaj lepiej z tematu posty debili/osób wprowadzających innych w błąd.

@down

Lepiej być szczerym i świadomym własnej wartości niż być typowym zakłamanym polakiem z fałszywą skromnością. (ogólna myśl, nie kierowana do nikogo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]jestem jedną z najbardziej z obcykanych osób w prowadzonej tu dyskusji[...]

...i jedną z najskromniejszych...

[...] usuwaj lepiej z tematu posty debili/osób wprowadzających innych w błąd.

... a tutaj czuję aluzję do mnie.

Mój build na Vlada to - butki i 4 poty (dzięki masteries z goldem), Hextech Revolver, Sorcererki, Rylai's Scepter, Rabadon's Deathcap, Abyssal Scepter i Zhonya (kolejność zależna od tego, czy mają więcej AD czy AP), a jak mam pilną potrzebę, to zamiast jednego z ostatnich dwóch itemów składam Spirit Visage.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania to Wyszło mi, że Fiddle na combo zada ~5,5k mdmg, a Vlad nieco ponad 3,5k... Z tym, że u Fiddla mamy: AoE silence i AoE ulti (te AoE to 1625 dmg bez AP, a u Vlada 786 z AP). Ponadto z CC u Vlada mamy tylko slow, a u Fiddla silence i fear. Heala już nie liczyłem, bo i tak Fiddle miałby go dużo większy (jeśli się nie mylę to z samego W by się leczył za ~2k). Nie wiem czemu, ale tak mi sie wydaje, ze przy tym wszystkim Fiddle jest dużo lepszy :D No i cd na heal u Fiddla wynosi całą 1s. Fear na ostatnim poziomie wynosi 3s, co wystarczy na zniszczenie wrogiego AD carry czy tanka, albo kogokolwiek innego. Silence tra 1,2s więc to też wystarczająco długo, aby wyłączyć castera czy support. Bardziej szczegółową tabelkę niech zrobi ktoś inny, albo poczekajcie do piątku. Wtedy wrzucę, bo na razie muszę się uczyć...

@up

Proponuję jako core zrobić WotA i RoA- efekt baaaaaardzo widoczny (przynajmniej na Fiddl'u) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałeś TYLKO DMG i TYLKO CD. Jakbyś nie zauważył - ten "lepszy" heal i "lepsze" ulti u Fiddle możesz przerwać choćby ultem Lee, w przypadku Vlada nie ma takiej możliwości. Fiddle nie przeżyje takich bajerów jak ulti Karthusa za pomocą swojego fear'a. Silence nie pomoże mu w wypadku przerwania jednego skilla z combo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra w której teraz uczestniczyłem przelała czare goryczy. Ja nie wiem jak można być aż takim kretynem jak ci przedstawieni na poniższym screenie. Jednego jestem pewien to było premade 4osób, na samym początku morgana stwierdziła, iż sobie pojungluje niezbyt jej to wychodziło więc po wbiciu 3lvl'a poszła na lane... tu się zaczął flame, rage i dosłownie wszystko co zUe i nieczyste na tym świecie... po 5minutach gry odechciało mi się nawet farmić i po prostu sobie stałem i przyglądałem się temu cyrkowi. Przeciwny team jak zwykle pod koniec gry pisał jakie to z nas nooby itp itd nie będę więcej przytaczał bo to tylko się nadawało do rynsztoka. http://imageshack.us/photo/my-images/850/44649552.jpg/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- don't worry, nie jesteś sam. Ja miałem dzisiaj okazję podziwiać Vayne biegającą z Thornmailem i w każdym tf'ie atakującą jedynie Volibeara, o którego sama się zabijała, Khartusa, na którego build składały się dwa Archangele (bo ma runy tylko na ad i brakuje mu many) i który skończył z 1/13 wspaniale feedując Swaina, czy Akali, która skończyła lane z 0/6, ciągle zabijana przez wieżę (jakim cudem do 30lvl można nie zauważyć, że wieża atakuje, kiedy się pod nią podejdzie?) i Garena, który po napisaniu czegoś w stylu "i wanna to be fast" kupił 6 par butów.

W sumie ostatnio przestałem się przejmować i staram się grać w jak największej ekipie znajomych, jednemu trollowi trudniej jest przegrać mecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałeś TYLKO DMG i TYLKO CD. Jakbyś nie zauważył - ten "lepszy" heal i "lepsze" ulti u Fiddle możesz przerwać choćby ultem Lee, w przypadku Vlada nie ma takiej możliwości.

Heal tak, ulti muszą zobaczyć, ze rzucasz, potem co najwyżej mogą Cię odepchnąć w tył, a jak rzucasz się z ultem na inicjację to pogratulować ;) Tak w ogóle to co mam jeszcze porównywać? Dmg, cd, może jak się skaluje z AP czy coś jeszcze? Powiedziałem- bardziej szczegółowo będzie w piatek (jeśli mnie ktoś nie wyręczy ;p). Z hp wyszło mi różnica bodajże 600 punktów, ale to jest łatwe do nadrobienia. Jednak bez resów hp nie wiele zdziała w późniejszej fazie gry (to tak po mojemu),

Fiddle nie przeżyje takich bajerów jak ulti Karthusa za pomocą swojego fear'a. Silence nie pomoże mu w wypadku przerwania jednego skilla z combo.

Tak, a Vlad jak to przeżyje? Ma wbudowane anty-Karthus-ulti-tarcza? Vlad slowem nie wyłączy nikogo z TF, Plamka Vlada uniknie jednego skill'a z komba i sama zeżre 3 razy więcej hp. Fiddle fearem może łatwiej uciec 1v1, a 1vkilka dzięki uciszeniu. Fear/silence Fiddla pozwala przerwać ulta m.in Karthusa, Malzahara. Przerwiesz Vladem? Hm? Pokaż mi wyraźnie, że Vlad>Fiddle, a nie podajesz zarzuty takie, które tyczą się obydwóch postaci.

Skuszę się na Kennena. Przeglądałem sobie LoL recorder i znalazłem, jak ktoś grał Kennenem to miał dużo hp i kosmiczny dmg :D Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kasahara:

Po pierwsze - nie mówimy tutaj o kilku tonach tekstu. Tylko paru zdaniach więcej. W nich nikt się nie utopi. Nawet, jeśli odpowiedź jest krótka, to nie znaczy, że nie można jej rozwinąć. A miło, jak ktoś wyjaśnia dlaczego uważa, że to jest takie. Samo stwierdzenie "a jest b" to mało. I dlatego jeden post dzisiaj ci wywaliłem.

Po drugie - każdy ma prawo do własnego zdania. W kontekście lola - niejednokrotnie widziałem różne, mniej lub bardziej dziwne buidly, dzięki którym ktoś wygrał/przegrał. Jeśli komuś podoba się np. robienie Vlada na AD, to proszę bardzo. Nikt nikomu nie każe grać w dany sposób, a dzieli się jedynie swoim doświadczeniem. Które może być bardzo różne.

Do wszystkich:

Bez. Żadnych. Przepychanek. Nie zarzucajcie innym fałszywej skromności, a zarzucani - nie odpowiadajcie. Po prostu nie zaczynajcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiddle, ech...

Moj jedyny jungler(którym potrafię grać). Jedne z najlepszych(jeśli nie najlepsze)ganki w grze. DMG, heal, 2CC. Potężne AoE z flashem. Nie chce mi się rozpisywać nad buildem, ale wypisze itemki które składam

Zhonya

Sorce

Rabbadon

WoA

RoA

Rylaia

Suncap

Abbysal

BV

AoL

Archangel

Na linie chodzę rzadziej, ale mozna chodzić i na solotopa i na mida. W sumie, to bot tez daje radę

Jedyna postać do której mam dwa skiny

Jak uchronić się przed ultem karthusa?

Podbiegasz do dowolnego miniona i klikasz "W".

A teraz szybkie Vlad vs Fiddle

AoE -Fiddle wins

CC -Fiddle wins

DMG -Fiddle wins

Heal -Fiddle wins

Ganki -Fiddle wins

HP - Vlad wins

MS -Vlad wins

Escape mechanizm- Fiddle ma feara, ale Vlad ma plame. Plama IMO plamka wins

Przydatność kiedy nie jest nafeedowany -Fiddle wins

Snowball- Vlad wins

Inicjacja- obydwaj beznadziejni, ale jednak zdecydowanie wygrywa Fiddle

Prosz, faktycznie Vlad>Fiddle

@Bethzer

To o czym my mamy rozmawiać? Może ja czegoś nie zrozumiałem, ale nie możemy:

Opisywać swoich przeżyć jeśli nic konkretnego z tego nie wynika

Dyskutować na temat tego jak powinno się grać, bo "każdy gra po swojemu".

Pisać samych ważnych wiadomości, trzeba je ubrać w 4dodatkowe lesbijki dodatkowego tekstu(niepotrzebnego zreszta)

Serio, mógłbyś rozwinąć( :D ) myśl?

OMG przepraszam za" 4lesbijki". Miało być "4linijki". Głupia autokorekta(nie mogę edytowac na iPhonie, bo nie da się zjechać na dół posta) O.o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeczen150 - ty grałeś Vladem kiedyś? On ma taki magiczny skill pod W. I ten skill jest anty-WSZYSTKO, nie tylko anty-ad, anty-ap, anty-slow... A jak rzucasz fear na Karthusa który stoi w swojej "bazie" kiedy ty jesteś pod jego turretem - nie wiem, na jakich cheatach grasz, ale też takie chcę.

Dwa - jest o wiele, wiele większa szansa na to, że ty zginiesz pod koniec turret dive, albo zostaniesz zabity łatwiej pod swoim turretem, grając Fiddle. Vlad ma lepszy mechanizm obronny w takich sytuacjach.

Trzy - moim zdaniem ulti Vlada>ulti Fiddle. Bo, jak sam stwierdziłeś, Fiddle nie zainicjuje walki, Vlad - owszem.

maxlol - nie martw się, nie takie rzeczy się widuje. Mecz niedawno - Morde zrobił leave jak go zabili raz, nie wrócił wcale. Ryze, bo zgarnięciu 4 deda, opuścił mida i poszedł na topa. Skończył mając staty 2/14. Oczywiście to ja zostałem obwiniony o feeding (staty 10/7), o to, że nic nie robię i że jestem głupi.

Następny mecz - Swain po nafeedowaniu Kassadina stwierdził, że mu się nie chce. Leave. Kto winny? Ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dyskusja

Hmm,czy to jest takie trudne do zrozumienia że Vlad jest słaby??

Bo jest.SAD BUT TRUE

Ja potrafię przyznać że postać którą gram(czasem) jest słaba.Chociażby taki WW - na początku jest dobry,ale nie mam złudzeń że później miazgi nie robi.

@btw

Ciekawe czemu niektórym nie zależy na swoim ELO.Jak ja już wbiłem te 1300 to mi bardzo zależało na każdej grze..A tu Prosze - Support Trynda,Jungler Mordekaiser.Troche smutno że inni się bawią kosztem ludzi którym zależy na ELO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to takie trudne do zrozumienia że Vladem można ownić?

Bo można. SAD BUT TRUE.

maxlol - ja gram rok. Praktycznie równy rok. Doskonale pamiętam jak się grało. Teraz jest gorzej przez podział serwerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...