Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

- Dlaczego? Napisałem Ci w poprzednim poście więc chyba nie muszę się powtarzać

- Jaki Ty robisz build, że jesteś w stanie solować Barona (o_O LoL)

@ Tak offtopowo, ktoś chce zagrać 2-3 normale teraz na West? - Nick - Kasahara w grze. Jesli ktoś chce proszę dodać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Kilka gier Shyvaną rozegranych, zarówno w jungli jak i solo top, czas na podsumowanie.

1 gra - 11/2/5 - moja pierwsza gra nią, trafiłem na solo top przeciwko Ashe i komuś jeszcze. Łatwa gra, bo Ashe chyba nie wiedziała o dość dużym dmg nowej postaci, także wykarmiłem się jak dziki osioł. Niezbyt wiarygodna gra do oceny prawdziwej siły postaci.

2 gra - 1/7/3 - tu po raz pierwszy przekonałem się, jak bolesny jest brak choćby slowa na postaci. I nie, przyspieszenie siebie w większości przypadków nie jest równie dobre. Tym razem junglowałem, ogólnie bardzo nieudana gra całego teamu. I znów, jak ocenić, czy postać jest dobra w warunkach, gdzie nawet znany, mocny pick by oberwał? Neeext.

3 gra - 3/6/5 - kolejna jungla, kolejna porażka, choć tym razem szło nam trochę lepiej. Coraz bardziej zaczyna doskwierać brak wspomnianego CC czy choćby jakiegoś gap closera. Ulti jest w tym pomocne, jednak wiadomo - to ulti, do użytku raczej oszczędnie i nie zawsze pod ręką.

4 gra - 11/7/6 - tutaj cały team zaliczył potężnego faila, bo przegraliśmy wygrany mecz. Przy okazji przekonałem się, że Shyvana dość skutecznie zabija Talona na topie, chociaż to może kwestia jego mało rozważnych skoków na mnie. Dość powiedzieć, że kiedy niszczyłem wieżę miałem 5/1/0. Zająłem się tym co zwykle, czyli pushowaniem na maxa topu, żeby mój team miał luzy. Niestety, coś się nie zgrało i kiedy przeciwnik ganiał mnie w 5 moi koledzy akurat junglowali bądź zebrało się im na zakupy. Po tej grze coraz bardziej zacząłem przekonywać się, że chyba wolę smoczycę na topie.

5 gra - 4/5/13 - kolejna jungla, tym razem lepsza. Shyvana jungluje bardzo szybko, całkiem możliwe, że w tempie zbliżonym do Skarnera. Problem jak już pisałem leży w gankach. Colbycheeze i kilka poradników poleca tu rozwiązanie podobne do Shaco, czyli zamiast zestawu Smite+Flash brać Smite+Exhaust. Mam co do tego mieszane uczucia, bo jesteśmy kompletnie bezradni bez ulti, podczas gdy klaun ma swojego Deceiva.

Największy problem Shyvany to jak widać kompletny brak CC, który stara się rekompensować zadawanym dmg. Na ile to skuteczne rozwiązanie okaże się, kiedy pogram nią jeszcze trochę, chwilowo wydaje się pickiem bardzo losowym. Wydaje mi się, że w podobnej kategorii postaci przegrywa choćby z Riven. Z drugiej strony pozostaje kwestia tego, czy z CC nie byłaby OP, w końcu dmg robi swoje ^^

Sam design i skille bardzo mi się podobają, nie mam nic do jej człapania w formie smoka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Nasus- nie jest to prawdą, że na wysokim elo nie jest on dobrym pickiem na solo top. W ostatnich kilku IEM'ach był widoczny kilkukrotnie i robił niemałe zamieszanie. Poza tym możliwości pushowania przy odpowiednim last hitcie z q są wręcz kosmiczne (chociaż solo baron wydaje mi się przesadzony).

@Felessan- zdecydowanie bardziej Shy w Twoim wykonaniu na solo topie. W sumie jakoś nie szczególnie jestem przekonany do niej w jungli, bo owszem jungluje bardzo szybko i dobrze, ale strasznie ciężko żeby wyszedł jakiś na prawdę porządny gank. Bez ulti ciężko jest doskoczyć, a przeciwnika z butem raczej też nie dogoni. Natomiast w tej grze na topie talona praktycznie nie było.

@RaxusV- hmm, powiem Ci, że osobiście mało kiedy miałem sytuację kiedy team nie pickował championów w zgodzie z wszechobecnie panującą metą ^^ w sumie tylko raz mi się zdarzyło, kiedy jeden powiedział, że on nie potrafi kompletnie grać supportem i pickował talona, z tym że on akurat grał nim jako support. Pomagał, ale minionów moich nie ruszał. Zresztą czasami znacznie bardziej przerażające jest to jak na siłę właśnie do tej mety próbują się stosować i grają niezbyt dobrze postaciami, zamiast pickować coś czym są dobrzy. Zresztą zobaczysz, że na West tak różowo też Ci nie będzie, względnie do pewnego poziomu jest tyle samo noobów co i u nas. Jedyny plus, że być może znacznie mniej flame'u jest dookoła, ale tego nie wiem. Poza tym nie zakładaj, że masz takie elo więc jesteś słaby bo to jest bezsensu. Na solo q trzeba mieć też dużą dawkę szczęścia. Poza tym w zeszłym sezonie miałem elo ok 1400 (max niewiele większy od tej granicy), a na go4lolach biłem czasami gości, którzy mieli po 1900-2000 elo i bynajmniej nie wydaje mi się żebym był od nich w jakikolwiek sposób słabszy.

@ Trolls- czy Wy również zauważyliście znacznie większą liczbę trolli jaką teraz można spotkać? Dosłownie w prawie każdej grze, w której nie gram full premade, trafiam na jakieś dziecko (dzięki bogu jak jest tylko jedno ... ) które już na starcie zaczyna się wyzywać, próbować mnie pouczać, a na końcu jeszcze obwinić mnie za przegraną... przed chwilą miałem Katarine, która stwierdziła, że to moja wina, bo ja nic nie robie, a ona cały dmg zadaje. Grałem cho na topie. Rozwaliłem jedyną wieżę właśnie tam, skończyłem mając najwięcej dmg zadanego w całej grze, jako jedyny miałem staty na plusie i zdecydowanie więcej minionów od całej reszty ale co ja mogę zrobić jak katarina rzuca się na przeciwników (w tym galio i morgane) i reszta teamu ginie próbując jej pomóc (ale to i tak moja wina bo ja nie zabiłem tanka?!- jak napisała mi na chacie). Poza tym jakbym przytoczył co się działo na chacie pomeczowym, to najpewniej za słowa zarobił bym perm bana ... Naturlanie team przeciwny stwierdził, że jako jedyny coś próbowałem robić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś coś komentuje to błagam, niech czyta go końca to co pisze. Napisałem, że Nasus jest z pewnością b.dobrym pickiem do solo Q, gorzym do premade. Na IEM był pickowany, tylko mało i nie wypadał jakoś szczególnie dobrze.

Na Solo Topie Smoczyca ma mało z kim szanse z braku jakiegokolwiek sustain. Jak przyjdzie nasz jungler na ten solo Top to nie możemy zaoferować jakiegokolwiek CC, by łatwiej przeciwnika obić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alistar - Pasyw

- 12 sekund musiałbyś być obok wroga

- Bardzo mały zasięg działania

- Zależny od aktywacji innych skilli

- Musiałby następować idealne 3 sekundowe przerwy między castami

- Nie nakłada CC

Cassiopeia - W

- 7 sekund działania

- Skill zasięgowy

- Duży obszar działania od 3 sekundy

- Nie zależny od czegokolwiek efekt działania

- Nakłada własne CC - slow

Co by nie mówić, to jednak Alistarem łatwiej wykręcić full duration. Trample działa wokół niego co sprawia, że przy przeniesieniu teamfighta w inne miejsce nadal może być skuteczny, czego o Miasmie powiedzieć nie można.

Yep, też dorzucę sobie, że przy Alistarze akurat mam amumu, galio, morgana i ryze i trzymają mojego przeciwnika w ryzach, so wpadnie całe 2.4

Hehehehe

- Dlaczego? Napisałem Ci w poprzednim poście więc chyba nie muszę się powtarzać

- Jaki Ty robisz build, że jesteś w stanie solować Barona (o_O LoL)

Ulti zjada tego robaka bardzo szybko, nie trzeba być specjalnie nafeedowanym, żeby go wysolować.

Nie jest on aż taki słaby, szczególnie po buffie slowa. Zresztą chyba na ostatnim IEMie ktoś nim grał i całkiem niezłe wyniki miał.

A problemy z byciem kite'owanym ma nie tylko on.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Solo Topie Smoczyca ma mało z kim szanse z braku jakiegokolwiek sustain. Jak przyjdzie nasz jungler na ten solo Top to nie możemy zaoferować jakiegokolwiek CC, by łatwiej przeciwnika obić.

Hm, nie wiem, czy mogę się zgodzić. Zakładając standardowy początek na top czyli cloth armor + 5 pot ma wystarczający regen, by przeżyć do kupna choćby vamp sceptera. A wtedy ma z górki. Tym bardziej, że jej dmg w bezpośrednim starciu niewielu champów powinno móc skontrować. Jasne, że zapewne na Cho, Yoricka czy Gangplanka nie dałaby rady, jednak przy ostrożnej grze ma szansę się wyfarmić. A z jej dmg przebicie reszty przeciwników levelem może być bolesne.

Kolejny raz grałem nią w jungli, 12/6/18, chociaż tutaj rzeczywiście zadziałał snowball. Dwa double kille na początku skutecznie przekonały przeciwnego Malza i Anivię, że lepiej uciekać, kiedy smok wpada na imprezę :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje zagrac normala ( normal jak normal , zwykly) przeciwko graczom dwom z TOP 10 Solo Q EU Nordic/East. Powiem tak... jakimś specjalnym skillem nie zabłysnął, ale widac, cholernie widac ogranie u nich , nabyte zachowania o które na elo hell ciężko i w zasadzie przez to każda linia byłe niebezpieczna. Tam nikt nie mogl nic zrobic. Bot, top , dżungla no poprostu robili sobie co chcieli. ZNaczy kontrowaliśmy ich niekiedy, ale na jedna udana obrone dwie przegrane .... łatwo się domyslec jaki wynik.

Co do Shyv jeszcze ... ma troche przegiete te swoje resisty i w pewnym momencie , przy odpowiednim buildzie , wbija sama w 3 i spokojnie może dwoch zabic i odejsc.

PS. Z nudów obejrzałem stream Dyrusa jak gral Shyv właśnie... pocieszny koles. Miałem zbite jak co użycie Ulti darł się "FIIIRRRREEEE!!! AAAAAA!!! AAAAA!!! FIIIREEEE!" ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 6,3k pz , nie mam runek. Zastanawiam się nad kupnem dobrego hero. Aktualnie mam Talona, którym niezbyt dobrze mi się gra.. Zastanawiałem się nad kupnem nocturne, czy wukonga. Tylko, że jak bym kupił wuko to runki do obrony, a takie nie pasują do Talona i Jaxa. A Nocturne to jungler, a na razie bez runek nie wiem czy by się dobrze spisywał.

Chcę dobrego Championa, który nie jest jakimś papierkiem, dobry jest w teamfightach. Doradźcie mi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mną już nawet jeden wygrany ranked z Shyvaną. Zająłem solo top i nie miałem większych problemów z przeciwnym Talonem. Co do przydatności dla drużyny, to po doczepieniu się celu potrafiłem go dość sprawnie wyeliminować, a padałem tylko pod naporem ostrzejszego focusu. Po tej grze doszedłem do wniosku, że lifesteal jest do niej konieczny, a już na pewno w late game. Czy faktycznie Vampiric Scepter na starcie daje jej mocnego buffa do survi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jungluje Jarvanem. Mimo tych nerfów, które na niego spadły, ja nie mam problemów z karowaniem gry na normalach (rankedów nie gram, nie jestem try hardem). Szkoda, że nie można zobaczyć szczegółowych statystyk normali, bo tym champem grałem ok 150-180 meczy, z czego, na moje oko, 60-70% wygranych.

Jungle robię w ten sposób:

Plusy junglującego J4:

- jedne z najlepszych ganków w grze, zarówno przed jak i po 6 lvl

- przyzwoita szybkość robienia jungli

- dobry w każdej fazie gry

minus jest jeden: musi pierw iść na blue

Wiem, że teraz mało kto gra Jarvanem, ale niech tylko dostanie małego buffa, zwiększa mu dmg o 5% czy coś i znów będzie w co drugiej grze. Po prostu community lola gra tylko tym, co jest obecne na streamach/ w tier 1 listy Elementza. Mnie to nie przeszkadza, bo jak pisałem: gram tymi postaciami, jakie lubię. Nie zmierzam grac "topowymi" tylko dlatego, żeby wygrywać rankedy i mógł sobie tym podwyższać swoje ego. Ale co kto woli.

Co do Warwicka - jungla mega szybka, za to ganki fatale. Udyr jest najlepszym w grze junglerem, więc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WW ma NAJBEZPIECZNIEJSZĄ junglę za wszystkich. Ale niestety strasznie wolną no i gank ma fatalne przed 6 lvl. Z junglerów polecałbym Lee Sina i Trundla. Ten ostatni według mnie jest jednym z najlepszych tylko nie wiem czemu strasznie niedoceniany. Łatwo można nim carrować gry bo rzadko kiedy ktoś go pickuje i ludzie zupełnie nie wiedzą jak sobie radzić z trollem :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do junglerów na rankedy polecam Amumu, Lee Sina, Nocturna, Udyra i Gankplanka. Dobrych junglerów jest cała masa, polecam Tier List Jungle Stonewalla tak i jak i jego kanał na yt (stonewall008 chyba). Dobre też są poradniki TheOddOne'a na solomid.net .

A ja spróbuje zagrać kilka rankedów olafem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam:

Mam 6,3k pz , nie mam runek. Zastanawiam się nad kupnem dobrego hero. Aktualnie mam Talona, którym niezbyt dobrze mi się gra.. Zastanawiałem się nad kupnem nocturne, czy wukonga. Tylko, że jak bym kupił wuko to runki do obrony, a takie nie pasują do Talona i Jaxa. A Nocturne to jungler, a na razie bez runek nie wiem czy by się dobrze spisywał.

Chcę dobrego Championa, który nie jest jakimś papierkiem, dobry jest w teamfightach. Doradźcie mi smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - Obawiam się, że nawet jeżeli będziesz junglował Nocturnem, to będzie to dość powolny proces, a na dodatek na ganki będziesz wychodził z niską ilością HP.

Wukong powinienen spisać się i bez jakichś specjalnych run - poza tym defensywne runy pasują także do tamtych postaci, jeśli nie masz żadnych innych. Talon wbrew pozorom z takich korzysta ze względu na podatność na harass w linii. W razie czego, by nie zaśmiecać tematu, ślij pytania do mnie na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jungli to ja polecam Nocturne'a. Próbowałem wielu postaci na to miejsce: Xin'a, Udyra, Yi, GP, Tryndego, WW, J4, Amumu, ale najprzyjemniej mi się jungluje Nocturnem. Jest na prawdę super. Imho skuteczność ganków jest bardzo dobra na wczesnych poziomach (ms i AD buff z Q + fear z E no i ofc+ tarcza anty CC), a potem dodatkowo rośnie dzięki ulti. Według mnie postać naprawdę warta swojej ceny. Jak ktoś ma dylemat to mogę polecić tego bohatera ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę, mógłby mi ktoś polecić jakieś dwa zestawy run? Już niedługo dobije 20 lvl, i chciałbym złożyć sobie dwie strony z runami. Takie jakieś w miarę uniwersalne, bo na razie nie planuje kupować dodatkowych stron. Najczęściej gram jako AD Garen, Ezreal, Fiddle, Taric, i czasami Alistar (jeszcze Pantheon, ale nim praktycznie tylko w Dominion). Praktycznie w ogóle nie gram junglerami, więc przynajmniej na razie nie jest mi potrzebny zestaw pod dżungle. W chwili obecnej mam ponad 10k IP, więc przynajmniej na uzupełnienie jednej strony powinno starczyć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WW jest dobry. Nie skreslajcie go bo ktoś tak powiedział. Bazowy as ma wolny, a czy przypadkiem nie pod ww sie robiło runy full as ? :) Dzungle ma wolna? Myslcie sobie tak, kiedys możecie zostac zaskoczeni. Ok nie jest to Shaco/ Nunu czy ktokolwiek ( nie znam sie na dzunglerach) ale porownal bym ja do GP. Ganki przed 6 da sie robic i to skuteczne. Ok kazdy ma flasha / ghosta / exhausta i moze uciec , ale... nie gankujesz kogos 1 na 1. Gankujac kogos robisz 2vs 1 albo 3 vs 2. Nie gankujesz zeby wysolowac, tylko zeby zabic z kims. Reda ww zdobyc to nie problem nawet na 1 lvlu. Jest slow ? Jest. Smieszy mnie takie gadanie , że jakis champ jest teraz slaby. Jest slaby w slabych rekach co zapewne nie raz zostalo wam udowodnione :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well. Ja dla Garena mam coś takiego:

Armor Pen Marks

HP per level Seals

Magic Resist per level Glyphs

Movement Speed Quints

I praktycznie używam to na każdym AD. HP per level można zamienić na tańszy bodaj Flat Armor seals. Quintesencje to kwestia gustu.

Druga strona... Well, skoro nie grasz junglerami, to prawdopodobnie coś okołomagowego:

Magic Penetration Marks,

Mana Regeneration per level Seals

Ability Power per level Glyphs

Flat Ability Power Quint albo znów Movement Speed Quints (prawie na każdego je wrzucam - nawet z 300 ms Anivii robią wraz z masteries 333ms~).

@UP - slow to nie twarde CC. Co innego, gdy WW wbije 6 lvl, wcześniej jednak - nope, złe ganki są złe. Większość dobrych WW robi level 2 "gank" tylko po to, by spalić przeciwnikowi summoner spells jak się uda i potem do 6 poziomu jungluje.

Attack Speed runy też nie są najsprytniejsze bez żadnego armor pena chociażby. Zależy też jak się robi - nieco szybsze jest startowanie z long swordem dla tego +10 dmg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto nadeszła ta chwila: http://na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=1446373

Nerfią Flasha i CV.We flashu mają zmniejszyć range i zwiększyć cd natomiast w cv zwiększą cd i zmiejszą czas trwania.Przy okazji buffną heala i cleanese.Co o tym myślicie?

Edit:My bad! Źle przeczytalem.Buff Cleanese nie Clarity :P Będzie zdejmować Ignite i Exhaust :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Elfhelm :happy:

Mam pytanka:

1.Czy kombinowaliście z zapraszaniem 10 znajomych, aby wbili 5 lvle ? Wiecie o co chodzi .

2.Więc, czy robiliście to sami ?:P ( wbijać lvle na tych kontach i samemu zakładać)

3.Czy można za to dostać bana ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Wbijałem sam na 3 kontach, gdy pusto było w portfelu i nikomu nic się nie stało, a dodatkowo dostajesz IP boosty na 40 gier.

I dobrze, że nerfią Flash. Jak dla mnie mogliby go usunąć na dwa tygodnie, by zobaczyć jakie efekty to przyniesie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...