Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

maxlol - po prostu masz to nieszczęście grać z Rosjanami. Niestety, też na nich trafiam. Trzeba to przeboleć i liczyć na to, że w następnym meczu ich nie będzie, bo Riot mimo narzekania 90% ludzi z serwera nic z nimi nie robi. Jesteśmy z Tobą!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Za to mi ostatnio przytrafiają się w grze głupie błędy. Ale teraz już wiem, że nie jestem zbyt dobry na midzie i lepiej oddać tego lane'a komuś innemu ;).

3/8/4 twisted fate'm ap oraz 2/10 karthusem - no cóż, na mida będę chodził rzadko, ale przynajmniej teraz wiem, jakie błędy popełniałem na midzie i wiem że nie mogę ich popełniać w przyszłości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was taką prośbę. Moglibyście podać mi jakąś postać, która: daje dużo frajdy z gry, jest dobra w swojej roli. Najlepiej, żeby to był jakiś solo top albo mid. Do tej pory najlepiej mi się gra: Olaf, Fiddlesticks. Zastanawiało mnie czy nadają się Xerath albo Voilbear. No i co myślicie o Rammusie w dżungli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Rammus w dżungli sobie radzi, nie wiem. Ale wiem, co potrafi robić potem - prędzej zabijesz siebie uderzając o niego, niż zjedziesz mu 50% hp. Dlatego staram się go banować, jeśli mogę.

Postać dająca dużo frajdy i jest dobra w swojej roli - jak dla mnie Vladimir. Przez długi czas mój main champ, jeśli ogarniesz kombinacje skilli i ich sytuacyjne użycia, to mid jest twój. Solo top także, bo i tam się świetnie sprawdza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vlad, jasne założenia ciekawe tylko... właściwie to nic nie robi. W wątku jest jedna z gorszych postaci. Jego DMG w porównaniu z DMGem innych magow jest śmieszny(combo zjada 1/6HP carry, combo Anivi zjada 7/10HP carry). Niby ma większe survi... ale co z tego skoro mozna go w TFach radośnie ignorować. Jasne niby trudno go zabić(tons of HP+SV+plama), ale nic z tego nie wynika. Nie mówię, ze Vlad jest jakiś strasznie UP, ale nic do drużyny nie wnosi(brak DMGa, brak CC, brak support skilli, genialnym pusherem nie jest).

I są zdecydowanie lepsze picki.

Xerath jest świetnym magiem ale trudnym do ogarniecia.

Voli robi sobie z DMG mniej wiecej tyle co Rammus(nic), a robi większy DMG

Od siebie dodam Singeda, Garena, Kassadina, Udyra, GP i Anivke ;D Tak na solotop i mid

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty chyba nigdy Vladkiem nie grałeś. DMG potrafi skosić większy niż ta twoja Anivia razem z Xerathem. Ale trzeba wiedzieć, co składać, a nie brać np. Thornmail i Frozen Heart ;)

A Kassadin jest jeszcze bardziej UP w teamfight'ach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nie zgodzę co do kwestii Vladka, co prawda nie wygląda zadowalająco i z wierzchu jest niby słaby ale jak się zagłębimy to jest na prawdę dobry, oczywiście musi być nafeedowany odpowiednio bez tego nie ma co mówić o Vladzie, trzeba mieć wprawę żeby umieć nim grać i grać dobrze, mówisz że nie robi nic, w team fightach spowalnia np., daje te swoje ( jak dla mnie śmieszne ulty) i coś tam dmg zrobi, często nawet zabija :) Osobiście widziałem dobrego vladzia, dużo hp miał, bardzo ładny dmg, jest to postać rzadziej widywana bo niedoceniana.

Inna sprawa z Xerathem, niby mocny mag bo z stunem, ale jakoś nie trafiło to do ludzi moim zdaniem, rzadko widuję Xeratha, a nawet bardzo rzadko, nie pamiętam kiedy go ostatnio widziałem, sam w sobie jest nawet ciekawy biorąc pod uwagę jego zasięg przede wszystkim, ma dobrego stuna( w tym momencie kojarzy mi się Brand <3) 2 skile i gościu stoi, dobić ulty to nie problem, co prawda mało grałem Xerathem bo tylko wtedy kiedy był w rotacji ale za to często, nie przypadł mi specjalnie do gustu ale grzech nie zagrać nowa postacią i jeszcze tymczasowo darmową, ale są też minusy tego zasięgu, często jak się trzymamy za daleko, przeciwnika mamy na skraju praktycznie to ucieka i stuna nie ma :) Więc wydaję mi się że Xerath to postać bardziej do ludzi takich hmmm... lubiących walkę na zasięg ( nie żeby w tym było coś złego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kehen - Ty piszesz to specjalnie, czy wynika to z Twojej niewiedzy? Vlad zabiera duzo HP... minionom. Z pewnoscia nie jest silnym pickiem, ktory moze poprowadzic team do zwyciestwa (zakladajac, ze gramy na ludzi, ktorzy mysla). W chwili obecnej mam 23lvl ina normalach Vlad juz teraz jest dobrze kontrowany lub (jak to opisuje c00rtka, zupelnie ignorowany, bo mozna go dobic, jak sie wyeliminuje champow stanowiacych zagrozenie). Na wyzszym levelu, a tym bardziej grach rankowych, gracze na pewno radza sobie jeszcze lepiej.

@czeczen150 - wydaje mi sie, ze Xerath bedzie odpowiednim champem. Nie wiem, jak silnym pickiem jest w praktyce, ale w teorii jego gameplay wyglad na 'ciekawy'. Zas sama uzytecznosc w znacznej mierze wynika z tego, co zrobi sam gracz. Na papierze z pewnoscia nie wyglada to na slaby pick lub taki, ktory nie wniesie nic do teamu.;) No i chyba nie jest taki latwy do ogarniecia, wiec szybko sie nie znudzi.

@up

musi być nafeedowany odpowiednio bez tego nie ma co mówić o Vladzie

I to jest, moim zdaniem, najwieksza slabosc Vlada. Nie mozna wybierac champa z zalozeniem, ze bedzie rozwalal, jak zostanie nafeedowany. Faktycznie, nafeedowanego Vlada widzialem i robil poploch. Ale nafeedowana Annie to tez zlo wcielone, a kosztuje tylko 450IP. Dodatkowo bez feedowania tez sobie radzi i ma mocne CC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz narodził się we mnie spór Kennen vs. Xerath :D

Co do Vlada, to osobiście mam mieszane zdanie co do niego. Z jednej strony fajny heal i w ogóle, ale nigdy nie miałem problemu, żeby go roznieść na midzie Fiddlem. No i tu z jednej strony Fiddle ma dużą przewagę, bo: też ma heal no i wiecej CC- silence i fear. No i dużo lepszy potencjał do gankowania (zwłaszcza po 6 lvl'u :D). Jutro zrobię takie mniej-więcej porównanie w dmg i zobaczę co z tego wyjdzie. Dzisiaj nie chce mi się już ;p Ofc nie omieszkam podzielić się tymże zestawieniem z wami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Professor - 23 lvl i się wypowiadasz... Vladem grałem duużo na rankedach, bardzo dużo. 95% meczów z nim to totalna dominacja linii, czy to mid przeciwko Kassadinowi/Annie/Anivi/(wpisz swojego ulubionego champa na mid), czy też solo top przeciwko Irelii czy Garenowi i zerowe powodzenie ganków u przeciwnika. W teamfightach jest morderczy z racji swoich 3 AoE, które razem tworzą świetne combo. Z dobrych rzeczy u Fiddle - jest ulti do teamfightów i fear + drain do 1v1. Ale kto grywa 1v1 w late? Nikt, wtedy chodzi się teamem. Jeśli mi nie wierzysz, mogę ci w wolnej chwili pokazać, co Vlad może, ale do tego trzeba by było zagrać teamem.

czeczen150 - Kennen jest mocny, ale trzeba do niego sporo praktyki i praktycznie ciągłego grania, bo łatwo zapomnieć co i jak, czego sam doświadczyłem. Xerath jest takim easy champem jak Trynda - walnie 3 skille i ma tripple, ale radości to na długo nie dostarcza. Chyba, że lubisz sobie stać pod swoim turretem i hobijać wroga z twojego ulta pod jego turretem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz narodził się we mnie spór Kennen vs. Xerath :D

Polecam Kennena. Zawsze wniesie sporo do teamu, jest całkiem mobilny, ma masę AoE jak i dobry nuke. 1vs.1 z ulti łatwo wygrać.

Do tego jest wszechstronny. Możesz iść na mida i być AP Carry, możesz iść na top i być AP semi-tankiem (Kennen to świetny inicjator, a i nawet bez masy AP ma ładny dmg).

To zawsze był i będzie mój AP nr.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xerath jest takim easy champem jak Trynda - walnie 3 skille i ma tripple, ale radości to na długo nie dostarcza. Chyba, że lubisz sobie stać pod swoim turretem i hobijać wroga z twojego ulta pod jego turretem.
'

Hah, opanowanie użycia comba w odpowiednim czasie nie jest zbyt łatwe. No i Xerath jest łatwo kontrowany przez assasynów.

Co do Kennen vs. Xerath, to zależy jaki styl gry preferujesz. Obydwaj są bardzo dobrzy, jednak dla mnie Kennen jest minimalnie lepszy (co nie zmienia faktu, że i tak kupię Xeratha :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ja do ciebie nie przemawiam(moje ELO 1100-1200 faktycznie nie poraża)to ok. Ale powiedz mi jedno. Dlaczego na DC, ELO 2000, turnieju CDA, ELO Kasahary, Tier liście Rain Mana, Dyrusa, Elementza, nawet Kasahary-wszystko mi mówi, ze Vlad to Tier 3/4 casterow? Masz tu pełna rozpiętość ELO.

ELO 1000-1200 moje skromne Mua. I myśle, ze Echelon mnie tutaj poprze(siedzi na tym samym ELO)

ELO 1400-1600:Kasahara i jego tierlist.

ELO 1700-1900: CDActionowy turniej LoLa(finały). Takie tam było ELO i nikt Vlada nie zbanowal, ani nie picknal.

ELO <2000: Streamy wszystkich topowych graczy, ich tierlisty, wszelkie lolowe contesty

AoE słow w TFach? PLZ, to nie jest śmieszne. DMG większy niż Xerath/Anivia? Jasne o ile Vlad ma 4poziomy wiecej. Masakry w TFach? Niby jak? DMG z E jest symboliczny, ten z W jeszcze mniejszy, a Q czyli główne źródło burstu Vlada to mniej wiecej tyle, co Q Soraki(BTW to fajnie, ze SUPPORTEM idziecie na mida....).

Xerath ma świetny burst(I wymaga ogromnego wyczucia.), a kennen spamuje stunami i ma niesamowita mobilnośc.

Do tego jest bardziej tanky niż Xer

Aha, mój build na Vlada to mniej wiecej tak(bez zachowania kolejności)

WoA

Warmog

Buty na CDr

Deathcap

SoV(czy jakoś tak)

Rylaia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xerath jest dobry, aczkolwiek takiemu Brandowi raczej sporo ustępuje.

Co do Vlada, ładnie tankuje nawet, ale dmg w porównaniu do innych ap carry jest wręcz śmieszny, co usprawiedliwia fakt, że praktycznie jest na wymarciu.

Btw, co myślicie o Ezrealu jako AD Carry i przydatność w TFach? Zbiłby taką Caitlyn na 1v1?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soraka jest supportem to prawda, ale widziales jej aoe dmg jak jest na ap? Malo tego widziales jakiego ma mocnego heala? Jakie mocne ulti, ile hp zbija silence? Nie jest typowym ap carry, to prawda, ale jest naprawde mocna, i radze nawet na normalu pojsc nia na mida i wyprobowac. Mozna sie zdziwic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c00rtka - z takim buildem to ja się nie dziwie, że ci słabo idzie.

A te wszystkie tierlisty, nie ważne czyje, czy to od HotShot'a, czy od Kasahary, czy innego zajepro, to dla mnie nic nie warte [beeep]. Jakby ktoś nagle powiedział, że Anka jest słabsza od Vlada, to powiedziałbyś, że zaczynasz grać Vladem, bo jest dobry, a Ankę oddajesz, bo jest słaba? Widzę, że tak.

Gram Vladem nie od wczoraj, właściwie jest to jeden z championów które ogarniam najbardziej. Wiem dlatego, że jest dobry niezależnie od tego, co jakiś tam pan fajny mówi. Może to on nie potrafił go ogarnąć, a teraz umieszcza go w "tych słabszych", bo ma jakiś kompleks? Ale nieee, nierealne, wszystko to, co mówią ci pro, to świętość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kehen, podaj w takim razie Twój build na Vlada, skoro w tamtym coś konkretnego ci nie leży.

Btw, jeśli twoje konto na EU/NE też ma nick Kehen to nic nadzwyczajnego w Twoich wynikach Vladem tam nie widzę.

Sam plasuję obecnie Vlada w nisko/średnich stanach użyteczności. To prawda, że można z niego zrobić chodzący postrach, który ma 5k hp i ~600 AP, jednak jego bardzo słabe early/mid game sprawia, że jest to co najmniej trudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanika Vlada jest przyzwoita i nie wymaga ona reworka, jednak potrzeba jest zmiana przeliczników i cd. Z pewnością nie na taką, gdy robiło się 5vs1 pentakilla przy lekkim snowballu za jego najlepszych czasów, ale z pewnością coś pomiędzy sytuacją z dziś, a tą dawną.

Prawda jest taka, że Vlad nadal dobrze snowballuje, i kiedy uda mu się złapać killka killi to możliwe, że w stanie bycia wyfarmiony jest b.dobry i dorównuje osiągom innym casterom. Problem z nim jest taki, że trudno ze snowballować ponieważ jego early a nawet mid game jest porażką i może zostać zjedzony/gra się skończyć.

I nie ma tu nikt prawa napisać "naucz się defensywnie/jakokolwiek vladem" grasz defensywnie-> masz mniejszą farmę -> czas mija, mija, a Ty nie uzyskujesz poziomu przyzwoitości jak Sion/Annie/Morgana/Karthus/Xerath i kilku innych castrów, który bez tej farmy mogą w early game już przesądzać o wygranej.

Obecną rolą/miejscem Vlada jest raczej top lane przy graniu na x 2 AP jako counterpick na pure malee championów, co jak wiadomo jest strategią stosowaną w przypadku 10 % gier czyli mało popularną, ponieważ wystarczy niewyfarmiony jungler typu bruiser i jest GG. Posyłanie go na mida to katorga dla niego samego jak i dla teamu.

Osobiście bym przeprowadził następujące zmiany

Q - Zmiana CD o 1 sekundę na 1,2,3,4 i 0,6 sekundy na lv 5 (co zapewni 2 sec cooldown z 40 % cd redukcji), zwiększył na 0,35 Ratio na heal efekcie oraz nałożył efekt stackowania ze skilla "E" o ideantycznych wartośiach

W - Bez zmian

E - Wyrzucić efekt stackowania zwiększyć bazowe dmg z 60/90/120/150/180 do 85/110/135/160/200

R - Cooldown 120/110/100 zmiana 14 % z wszystkich na lv na 10/15/20 % na 1,2,3 lv.

Pasyw bez zmian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soraka

Ostatnio grala z nami soraka na rankedzie i wlasnie poszla grac na mida. W przeciwnym teamie mid lane mial swain gdzie w early byl tak odsyniety od farmy, ze w momencie tf na midzie ona miala 3x ty le creepow niz biedy swain

@vlad

dobry pick i nie raz widzialem jak vlad sie feeduje na midzie i wygrywa gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlad nie ma takiego damage ponieważ nie jest on typowym AP Carry. Nie polega on combie jak inni. Taka Annie czy Xerath wywali combo i przez resztę TF jest praktycznie usless. Vlad robi damage cały czas. Przy okazji nie składa się w 0.5 sekundy. No i robienie warmoga na vladzie na imo głupota. Ja stosuję taki build:

- Will of Ancients

- Sorcerki

- Rylai

- Rabbadon

- Abyssal Scepter

- Zhonya

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś grający na US wie czy patch już tam jest?

Bardzo ciekawią mnie runy gold/10, dlatego chciałbym - jeśli ktoś jest w stanie, żeby podać ich statystyki. Zapowiada się kolekcja run dla supporta :3.

Oczywiście o ile nie przesłyszałem się w patch preview, ale wydaje mi się, że wspominali o czymś takim.

edit:

OK, chyba znalazłem

Greater Seal of Avarice

+0.25 gold / sec.

Zapowiada się Soraka do robienia kasy :3.

@down

Tak tak, quintów mam już całą kolekcje. Teraz czas na seale do kasy. Jestem ciekaw tego całego przypływu kasy z masteries i runami.

Nie wiem tylko czy nie ma tu jakiegoś błędu - 0.25/sekunde to dość dużo, biorąc pod uwagę, że kupie takich 9 = 2.25 dodatkowego golda na sekundę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Vlad był potęgą i wystarczył Ci jeden kill żeby wszyscy uciekali gdzie tylko się da jak Cie zobaczyli, teraz natomiast jest on słaby (nie bezużyteczny) i raczej jeśli nastawiasz się na to, że grę będziesz carrował to nie opłaca się go brać.

@Kehen- już Twoja wypowiedz, że Vlad zada dużo więcej dmg od takiej Anivi jest śmieszna. Dlaczego? Otóż Anivia to nuker z jednym ze zdecydwanie największych burstów w tej grze, który nawet bez przedmiotów potrafi bardzo dużo zabrać. Vladimir bez przedmiotów ewentualnie posmyra nieco przeciwników co kilka sekund.

@NoiTuLove- owszem ja też kilka razy widziałem jak Rammus z 5 phantomami niszczy przeciwników, co jednak nie znaczy, że ten build jest słuszny, a postać wszechpotężna tylko, że:

A- dali mu się nafeedować

B- kompletnie nie potrafili grać

Co do samego wątku to Xerath nie jest słabszy od Branda. Ja osobiście uważam, że są na równym poziomie. Jeden i drugi ma bardzo duży burst i jeśli umiejętnie się nim gra to spokojnie można wycarrować grę. Jedyna różnica dla mnie to fun, ponieważ Brandem jakoś zdecydowanie mam większy, a na plus idzie także sam wygląd postaci, który u Xeratha leży i kwiczy.

@up- jeśli się nie mylę to Quinty zawsze były obecne. Zresztą tak mnie myśl naszła czy jest sens ich kupowania na support, który jednak przede wszystkim zgarnia kilka przedmiotów per 5 (hearts of gold+ philo to niemal standard), więc jakiś armor plus kilka innych rzeczy zawsze były przydatne :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patch na US jest.

1.Fajnie, że wróciła zimowa mapa.

2.Myślę, że nerf Warmoga mogli odpuścić, a znerfic Atme

3.Nerf Fizza chyba nieco za duży.

4.Nowe runy są ciekawe i już zastanawiam się czy zaraz kupić. 6% life stealu z zestawu quintów + masteries + doran's blade(o vampire scepterze nie wspominając...)= 12%(21% z vamp scepterem) life stealu na start.

Albo 6% spellvampu z quintów + masteries= 9% spellvampu na start.

Chyba mój zestaw na hp regen odejdzie w zapomnienie. Life steal i spellvamp powinny być boskie dla szybkich, ale pozbawionych sustainu junglerów, jak i dla postaci na solo lane.

I ciekawa opcja z mieszaną penetracją...

5. Reszta zmian jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...