Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

1) GA zawsze będzie lepszy w late game w którym AD postacie dominują nad tymi AP, benshee lepsze w early game. Problem w tym, że jest tak drogie i złożenie go jako 3,4 itemu to samobójstwo dla carry i jego dmg.

2) A robiąc 5 item, gdzie moglibyśmy sobie na nie pozwolić jest late game w którym GA daje ogromną przewagę.

3) Jeśli boimy się CC to bierzemy 100 razy tańsze QSS lub cleanse summoner skill

Mam nadzieję, że to argument dobijających wszystkich twierdzących inaczej,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Jak to nie ma takich? I nie zależy od stylu gry, zależy od postaci jaką bierzemy pod uwagę i jej funkcji w drużynie.

Mamy prostą i oczywistą sytuację: carry z 30 mr vs LeBlanc. Weźmy Ashe, która wpisuje się w schemat.

1781 hp base @18; dodajmy 375 hp z Banshee - 2156 hp.

Z Banshee 30 bazowego + 50 MR - 80.

Potencjalne HP z 2156 przy 80 mr to 3880. Plus należałoby tu doliczyć liczbę w zakresie 300-700~, pochłonięcie spella przez bańkę.

Teraz bierzemy 1781 hp przy 30+38MR z guardiana - 2992.

Post-resurrection dostajemy kolejne 1260. Sumarycznie wychodzi więcej efektywnego hp (nie licząc banshee pochłaniającego silnego nuke), jednakże efektywność tego przedmiotu jest bardziej sytuacyjna od banshee vail: a) czy team będzie w stanie umożliwić Ci ucieczkę; b) czy masz skille, które umożliwią Ci szybkie odzyskanie hp/wzmocnienie/jesteś efektywniejszy na niskim poziomie hp.

To drugie najczęściej nie tyczy się ranged carry.

Nie mówię, że to zły item, o nie - Irelia, Olaf, Renekton, Nasus i prawdopodobnie jeszcze kilku innych tanky DPS bez dwóch zdań bardzo na nim skorzysta.

~~~~

O takie sensowne argumenty mi chodzi.

@UP - dlatego w przypadku silnego focusu magicznego dmg na ranged carry ewentualnie można zdecydować się na mercury+negatron dla dużej dawki mr - 2/3 typowe na carry doran's blade dadzą nam hp świetnie z nim współdziałające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawie się w moda, po prostu dbam o komfort swój i innych. Te posty czyta mi się koszmarnie i tyle.

Eufemizm w czystej postaci. :)

Swoją drogą sam napisałeś to w taki sposób, że czytanie sobie odpuściłem.

Wiem, że wy(Kasahara, ty, Elfhelm, Wardi, Pewker i EDIT: jeszcze latas, jak zwykle o tobie zapomniałem ^^)piszecie odemnie ładniej(prościej i przejrzyściej), ale przynajmniej używam wielkich liter(i zbyt dużej ilości nawiasów tak BTW). :D

Ale koniec tematu, nie lubie flameowania(nie twierdze, że to robisz).

Dlatego też, nie odpowiem na argumenty NoITu(BTW to gdzie ty widzisz te suchary, ja Ci tylko wytykam to co mnie wkurza.)bo to nie ma sensu. Zresztą ja nie lubie ani GA, ani LB :ninja:

@lisica-Pierwszy champ w którego mechanikach się zakochałem(a nie w wyglądzie). Prawdopodobnie kupie bundla :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfhelm

Błagam Cię, Carry z Mercury+Negatronem+2-3 Doranami, nie żartuj. Nie widziałem czegoś takiego nigdy zarówno na 900 ELO, które robię do projektu ani na 1600-1700, na którym gram normalnie. Od razu bym zreportował takiego carry za item build jeśli nie rushuje AD.

Na jakimkolwiek ELO od 0 do ELO HSGG nie składa się na AD carry benshee tylko GA nie dlatego, że ludzie mają taki kaprys a dlatego, że jest skuteczniejsze. Jedne i drugi item składa się w late game, jeśli w tym etapie ktokolwiek stawia na MR a nie na Armor to niech się nie dziwi dlaczego przegrywa latając z benshee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się zastanawiam, czy to ja jestem takim idiotą, że zdarza mi się przegrać mida, czy to ty trollujesz :ninja:

Mam nadzieje że ani jedno ani drugie :)

Miałem na myśli,że Brandem sie łatwo gra na midzie i NAJTRUDNIEJSZYM(nie mówie ze jedynym mogącym mnie skosić,bo dużo zależy od umiejętności oczywiście)jest Kassadin.

A ostatni raz kiedy przegrałem mida był w niedziele - pomimo że anivie zabiłem 2 razy,top mnie zgangował (trynda+ktoś),szybki push i wieżyczka leżała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Twoja logika jest zerowa.

Jest mid game.

Jest nafeedowany przeciwny AP caster, nafeedować musiał się prawdopodobnie na midzie, bo tam siedział, nieprawdaż?

Twój AP caster robi 0 dmg, ponieważ na feedował przeciwnego

Twój top w mid game zadaje 0 dmg

Twój jungler jesli poszedł w latarnie/wits to robi średnie dmg jeśli w tanky to robi 0 dmg

Twój Support - Wiadomo

Jeśli w tym momencie polecisz w defensywę zamiast w dmg podczas mid game to przyczyniasz się do przegranej zespołu i zapewne usłyszysz od zespołu próbującego ratować sytuację słuszne "ocb carry without dmg". Mówię Ci to jaki doświadczony gracz, że kontrowanie gry w przypadku nafeedowanego przeciwnego AP castera w przypadku gdy grasz carry to rush Zeal + BT a nie składanie śmiesznych rzeczy jakie wypisujesz.

Cześć jestem Vayne z 3x Doranem, Mercury i Negatronem

Cześć jestem zła Annie 5/0, zamiast zdjąć Cię na combo zostawiam Ci 200 hp. Vayne to twój czas, możesz się wykazać! Vayne 2-3 AA = 180 dmg w Annie :).

W tym przypadku pozbawiasz się szans na jakikolwiek snowball, na jakiekolwiek carry gry, ponieważ nikogo nie zabijesz, kompletnie nikogo. W mid game bez dmg ani się nie wyfeedujesz na przeciwnikach, ani nie nafarmisz na mionach (bo z 0,8 AS i 120 dmg to GG) = carry bez farmy/killi = not carry = lose. Jeśli musisz nadrabiać wynik ranged carry to z pewnością nie nadrobisz tego defensywa w mid game. Na Boga, to są podstawy gry.

Twoje argumenty są tak bezdetne i zerowe, że szkoda gadać, mam nadzieję, że nikt się nimi nie zasugeruje z początkujących graczy inaczej możesz mu pomóc dobić dna w ELO Hell pisząc takie wywody. Zresztą z tego co sprawdziłem Twój profil to masz ranking w okolicach startowego i na rankedach nie grałeś/mało grałeś AD carry, więc proszę nie ośmieszaj się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasahara ma rację, ranged AD carry nie ma prawa budować czegokolwiek innego niż Zeal + BT/IE lub BC. To bruiserzy i tanki (ew. supporty w niektórych przypadkach) są od defensywnego kontrowania przeciwnych carry, a nie sam carry. Skoro grając np. Caitlyn widzisz, że przeciwna Annie z mida ma 6/0, ty siedzisz na bocie i FARMISZ, FARMISZ, FARMISZ, rushujesz Zeala i BF-a i FARMISZ. To supportci, junglerzy, bruiserzy z solotop i tankowie są po to, żeby opanować złą sytuację na mid (no chyba że jest naprawdę źle i cały przeciwny team rushuje mida, wtedy oczywistym faktem jest, że tam idziesz), a ty robisz wszystko żeby wyciskać jak największy damage. Jeśli ogarniasz, powinieneś nafarmić i/lub nafeedować się na wrogach i starać się dorównać nafeedowanej Annie z przeciwnego teamu. Co do BV vs GA, to dla postaci bez dobrego escape mechanismu polecam GA, jednak dla takiej Cait (która ma slowa i dasha w jednym, no i trapy) wg mnie lepiej sprawdziłby się BV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o Frozen Mallet na ranged AD carry? Najczesciej ludzie biora go na koniec (lub w ogole), po tym, jak zapewnia sobie odpowiednio wysoki damage. Zastanawia mnie tylko, czy jest sens brac FM wczesniej (np. grajac Tristana mam juz buty i BT/TBC i wtedy buduje FM) po to, zeby pomagac juz w pierwszych teamfightach slowem. Mowie tutaj przede wszystkim o normalach, gdzie mamy w teamie innych carrych i osoby od dmg. Na rankach z reguly kazdy ma swoja role zas na normalach czesto zdarza sie mi miec dwoch AD carry (ba, nawet trzech), wiec poswiecenie swojego dmg nie jest chyba takie straszne dla teamu. Co myslicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biore Frozen Malleta nawet na Ashe :O Może to głupie, ale Ashe ma najmniej HP ze wszystkich carrych i lubie sobie dopakować troche survi(GA ma niespecjalnie sens, bo jeżeli odrodzimy się przy przeciwniku to padamy na 2hity :()

I CC nigdy za dużo ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakis sposob raportowania graczy kiedy juz sie wyszlo z pomeczowego lobby? I jak przekonac ludzi ze First Time Picki to nie jest dobry pomysl w PvP, a od takich rzeczy sa boty?

Wlasnie mialem gre, ktora byla do wygrania, a wszystko zrujnowal Amumu, bo uparl sie grac championem, o ktorym jedyne co wie, to fakt ze jest OP a ludzie banuja go na rankach... Ja rozumiem, ze mozna uwazac iz inicjator/tank/support jest potrzebny, ale jak dotrzec do ludzi i powiedziec im, ze lepszym pickiem jest champion, ktorym UMIESZ GRAC?!

Niby gram na normalu, ale wlasnie zbliza sie 30lvl i moje hidden ELO jest dosyc wysokie, a mimo to wyskakuja takie bubki. Za kazdym razem, kiedy ktos ma w grupie first timera, caly team oprocz takiego nooba/trolla/nie-wiadomo-czego powinien dostawac Loss Forgiven...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do waszej dyskusi na temat BV i GA na ad carry, to mogę powiedzieć że według mnie zdecydowanie lepszy jest BV

- Banke masz co 45 sekund a nie ressa co 5 minut jak w GA (nie pamiętam dokładnie czy takie są)

- GA nie uchroni się przed wrogim assasinem czy inym championem który ma za zadanie zabić się w pare sekund, ok jest tank ireszta teamu aby cię chronić ale nie jest możliwe uchronić AD carry w 100%

- Co do mówienia że w tf bańke byle co ci zabierze, nie ma tak że AD carry jest w środku TF, wchodzi po tym jak pója już skille z inicjacją i trzyma się z daleka więc fizycznie nie ma kto mu tej bańki strącić (no może oprócz assasina ale o ty zaraz).

- Jak wpadnie na ciebie assasin to imo właśnie bańka daje ci ochrone, zobacz że bańke traci się jeżeli ktoś użyje na ciebie "negatywny efekt", jakiś stun albo slow, a najczęściej to one są używanie przciwko tobie, np taki warwic na dzień dobry pownien wejść w ciebie z ulti ale nie może, więc trzeba skminić jak tu jej / mu bańke strącić, udyr stun nie działą etc, nie mówie że jest to skuteczne w 100% nie ma sytuacji idealnych i złotych środków, ale BV daje ci większą szanse przeżycia

- sytuacja: wpada na ciebie assasin dostajesz bęcki wchodzą wszystkie jego skille nie jest dobrze powiedzmy umierasz;( GA daje ci ressa po ilu? 3 sekundach? w takiej sytuacji cały wrogi team ma jedna zadanie, wpaść na ciebie tam gdzie jesteś, dajesz wrogiemu teamowi 3 sekundy na przenieśienie sie do ciebie kiedy to ty siedzisz bezbronny . BV da ci szanse na ucieczke kiedy to jego stun slow etc nie wejdzie, możesz go kitować, flashnąć się, dashować, no poprostu cały potencjał twojego escape mechanizmu zadziałą

Nie wiem jak grasz Kasahara(nie ma nic do ciebie po prostu podałeś za argument jaki ty masz elo czy tam ile masz winów czego nie lubie) może na 2k elo albo na twoich 2k winach grasz full premade, ale dla osób co nie grają z protosami albo premade BV daje możliwość ucieczki, przeżycia z cięzkich sytuacji i błędów teamu

NIE gram rankingowich gier i prosze nie oceniać ludzi po ich elo (nie gram rankinów bo nie lubie draft picków i nie przepadam za tych całym furious faping jakie to ja mam elo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jacy Assasini i BV? Jest w tej grze tylko jeden AP assain - Akali, która i tak jest po nerfach słaba, każda inna postać typu assasin lub bruiser/assasin to postacie na AD, więc nie wiem co Ci da te 350 HP i mr jak Cię będą okładać z AA. At last Fizz to AP assasin, ale imho to zwykły nuker.

- Jeśli masz problem z CC jest takie coś jak cleanse/qss

- Zapewniam Cię, że nawet na 500 ELO i na normalach wypadnie Ci lepiej GA niż BV i to nie jest tylko moje subiektywne zdanie, a zdanie obiektywne potwierdzone przez każdego rozsądnego gracza od 1500 do 2500 ELO z pewnymi wyjątkami ofc.

- Gram najczęściej solo Q zarówno na 900 jak i na 1600 ELO właśnie najczęściej AD carry i to, że nie dostaję tons of CC oraz osiągam tak wysokie KDA grając tym typem postaci to zasługa pozycjonowania się a nie BV.

- Jeśli ktoś chce nauczyć się grać dobrze, niech gra z GA oraz QSS/Cleanse oraz nauczy się ustawiać/wchodzić w TF w odpowiednim momencie jako AD carry. Na dłuższą metę zapewniam, że każdy dojdzie to tego samego wniosku.

And BTW

Statystyki po pierwszy etapie (from 900 to 1000 ELO)

Ogólnie:

Gier ogółem: 21

Wygrane: 16

Przegrane: 5

Gier AP Carry: 8

Gier AD Carry: 6

Gier Junglerem: 4

Gier Bruiseren: 3

Kills: 243

Deaths: 77

Assists: 243

Kills per game: 11,6

Deaths per game: 3,6

Assists per game: 11,6

KD Ratio: 3,2

KDA Ratio: 6,4

Minions slain: 3673

Minions slan per game: 175

Szczegółowo AP carry:

Gier ogółem: 8

Wygrane: 7

Przegrane: 1

Kills: 99

Deaths: 26

Assists: 97

Kills per game: 12,4

Deaths per game: 3,2

Assists per game: 12,3

KD Ratio: 3,9

KDA Ratio: 7,7

Minions slain: 1637

Minions slan per game: 205

Szczegółowo AD carry:

Gier ogółem: 6

Wygrane: 4

Przegrane: 2

Kills: 69

Deaths: 18

Assists: 32

Kills per game: 11,5

Deaths per game: 3

Assists per game: 5,3

KD Ratio: 3,8

KDA Ratio: 5,6

Minions slain: 1088

Minions slan per game: 181

Szczegółowo Jungler:

Gier ogółem: 4

Wygrane: 4

Przegrane: 0

Kills: 59

Deaths: 12

Assists: 61

Kills per game: 14,75

Deaths per game: 3

Assists per game: 15,25

KD Ratio: 4,9

KDA Ratio: 10

Minions slain: 469

Minions slan per game: 117

Szczegółowo Bruiser:

Gier ogółem: 3

Wygrane: 1

Przegrane: 2

Kills: 26

Deaths: 21

Assists: 53

Kills per game: 8,6

Deaths per game: 7

Assists per game: 17,6

KD Ratio: 1,2

KDA Ratio: 3,75

Minions slain: 479

Minions slan per game: 160

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad sie wzielo 5 przegranych? Hm hm? Imo ten projekt jest smieszny , bo byl juz przeprowadzany przez xx osob i dowiodl tego samego. Dlaczego sie nie wezmiesz za wbicie elo 1800? Jestes dobry, ogarniasz, z tego co widze z teori jestes pr0 wiec co jest?

Co do 9 ogoniastej. Jak dadza skina w wersji nude to kupie ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne 5 przegranych wzięło się z tego, że 1v9 Kasahara nie wygra : ) Ja w sumie, podobnie jak pod konie sezonu pierwszego, znowu nakręciłem się na rankedy i gram tylko je. Mam już nawet swój zestaw championów na każdą pozycję: Mid - Brand ( Kassa jest w odwrocie ale zawsze jest banowany ), Jungler - Skarner, AD carry - Vayne ( muszę tylko popracować nad farmą, za bardzo przyzwczaiłem się do farmienia Cait, u której jest to banalne ) no i Solo - Irelia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ma pokazać, że średni gracz, może wybić się z niskiego ELO do średniego. Projekt ma na celu edukację, pomoc słabszym graczom i udzielanie im porad, a nie pokazanie to czy jestem dobrym, bądź słabym graczem :). Oczywiście, przegrane są wliczone w projekt. zapewniam Cię, że nawet Shusheiowi na tym ELO zdarzyłyby się przegrane. Pozdrawiam jakże śmiesznego użytkownika plującego jadem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić runki na crita dla Gp, ale mam mały dylemat. Czy lepiej kupić je na Crit Chance czy Crit Strike oraz czy lepiej brać Marki czy Quinty. Jakby co to mam tylko Marki na Armor Pen. wiec chyba lepiej się bardziej skłonić w stronę Quintów. Staram się też grać nim bardziej na offtanka, ale nie mam jak na razie wypracowanego dobrego buildu. Czy ktoś z grających Gp w takim stylu mógłby mi coś doradzić, żebym w końcu znalazł coś co będzie mi w miarę odpowiadać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Runki na CH ogólnie są bardzo słabe, ale jeżeli już musisz to z pewnością critical chance

Apene->Critcal chance->Critical damage

Osobiście bym grał

Marki Apene

Seale Armor

Glyphy Mres per lv

Qunty Apene

Mercury

Latarnia-> zmana na BT lub IE

Warmog

Atma

Trinity

Guardian Angel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko jest jeden problem wtedy. Jak wiadomo Gp ciągnie mocno z Critów i wydaje mi się, że oprócz buffa z E i okazjonalnie Ulti nie wniosę nic do drużyny przed zdobyciem Atmoga. Może się mylę ale z bardzo podobnym buildem nie raz miałem takie wrażenie, dlatego pomyślałem nad zakupem run.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...