Skocz do zawartości

League of Legends v.3


Bethezer

Polecane posty

  • Odpowiedzi 13,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Mi bardzo spodobała się gra Vladimirem. Mam ochotę go kupic lecz poczekam aż stanieje do 3150 IP jak było z Anivią :)

No to sobie poczekasz :) Najprawdopodobniej w następnej obniżce będzie Ezreal, o Vladzie nic nie słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawię już tego Shena w spokoju, bo fakt najlepszy to on nie jest (ale lubię nim grać) i w jego miejsce lepiej picknąć Singeda (^^). Takie pytanko mam. Jak zrobię refy (zostało mi jeszcze 6) to lepiej zainwestować w skórkę primal Udyr+ Wukong czy lepiej zakupić Kennena/Gravesa/Lee Sina/Wukonga?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej w następnej obniżce będzie Ezreal,

Skąd posiadasz takie informację? Chętnie bym go kupił, ale nie kupuje starych postaci za 6300 gdyż w każdej chwili mogę spodziewać się ich obniżki ;]

Od dawna na forum gry się o tym mówi. Poza tym to raczej jedyna aktualnie droga i raczej useless postać z najwyższego Tiera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ezreal useless? Polemizowałbym, chyba że chodzi ci o jakość/cena. To mój main i gra się nim bardzo przyjemnie. Nieraz kończę ze statami 15/2 albo 10/0. Czy jest 'useless' to kwestia ostrożnej gry na początku (przed zbudowaniem tri force) i nauczenie się skillshotować. Poza tym częśc ludzi robi go pod AP, co nie jest wg mnie dobrym pomysłem. Zauważyłem też, że niewiele osób co nim gra zdaje sobie sprawę z tego że W przyspiesza/spowalnia w zależności na kogo poleci, a że nie zatrzymuje się na jednym celu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zesz coorvach match jak to anglicy mówią - 20/4/18 na ranku sionem i przegrana. To jest nie do opisania, co team odwalał. Po prostu brak mi słów na to jak debilnie mogą grać ludzie. I ktoś ci powie że nie umiesz grać to spadasz w elo hell. Jasne, 989 elo. I dalej nie spadnie bo nie będę więcej grał w rankedy. Tylko 1 grę strolowałem bo mi nerwy puściły, reszte grałem dobrze, część po prostu genialnie ale co z tego.

Idę po melise do sklepu.

@down

Tak AP, w teamie było już 2 AD więc.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ezreal

Pobawiłem się nim dziś więcej, jako iż przygotowywałem do niego guide i znowu (o czym zapomniałem) uderzyło mnie to, że AD Ez traci dps przez używanie Mystic Shot. I nie mówię tu nawet o pudłowaniu - ino cast time vs efekt sprawia, że kontynuując auto atakowanie mielibyśmy wyższy DPS. Poza tym to jedyny carry tak mocno polegający na red buffie w early, bo inaczej... Well, ani CC, ani szalonego dmg.

Essence Flux zaś ssie. Ani to dmg, ani użyteczne CC, ani samemu się nie buffniemy gdy trzeba, a many żre okropnie jeśli próbować harassować.

Ez nie jest useless, ale wolę Vayne/Gravesa/Ashe/Cait jako mojego AD carry.

@UP - AP Sion?

Imo w late game Sion zaczyna ssać i czasem warto przerzucić się nagle na AD - Twoi przeciwnicy mogą się bardzo zdziwić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ortheon

Kiedyś poszedłem na rankedzie pobunszować Udyrem. Zostałem oskarżony o to, że przeze mnie team przegrał mecz, bo to moja wina, ze oni pchali pod turret i płakali jak byli gankowani, a co z tego, ze ja zgankowałem top->mid->bot i cały wrogi team poszedł na respa. No to moja wina przecież, że Teemo w 5 minucie miał 1dpm (death per minute), Irelia w 7-8 minucie rozwaliła top turret bo nie szło jej zgankować, ponieważ w ciągu 3 minut nabiła sobie 4 kille (yntelygenty WW gonił za nią pod turreta w celu fb no i było fb i WW 0-1 ;]). Co z tego, ze ja sobie miałem 8-1, jak trochę później team nic nie potrafił zrobić i wygranie walki pod naszym turretem było ciężkę, bo każdy łaził gdzie mu się podobało. Osobiście im dłużej gram w tą grę tym bardziej mam ochotę zacząć trollować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś nie wyrobiłem, gdy pewien Niemiec zaczął się na mnie wydzierać w lobby że mam wziąć to co potrzeba i że on lekko mówiąc, ma w czterech literach co każdy o tym sądzi - ja moge iść na ustępstwa, no ale jeśli piszę że gram np. Solo Top or support, wszystko ok, wszyscy się zgadzają i taki delikwent bierze postać zarezerwowaną przeze mnie i każe mi grać czymś innym...... Pal licho, moge grać, ale jeśli ktoś wyzywa mnie, moją rodzine przez to że napisałem "dlaczego więc nie napisałeś że grasz tym i tym" to mogą mi puścić nerwy. Wziełem sivir z revieve i rally i radośnie feedowałem. Razem z kolegą, bo nam obu puściły nerwy. ;)

Wyzywanie - nie sprawdza się

Udzielanie porad - nie sprawdza się

Niszczenie swojej lini i gankowanie innych - sprawdza się, ale niestety nie w przypadku gdy wieżyczek na innych liniach nie mam w 6-8 minucie.....

Gankowanie junglerem - nie sprawdza się bo albo pchają linie jak furiaci, albo czepiają się że postanowiłeś zgankować topa, miast ich ciemiężonego bota.

Granie supportem razem z kolegą który gra AD Ranged Carry - nie sprawdza się, bo 2 linie muszą sfeedować i Carry zamiast się farmić musi lecieć w 8 minucie ratować mida.

Imho to loteria - wczoraj graliśmy 5v5, obie drużyny to premade, kolega niestety stracił połączenie i było 4v5 ale na szczęście wygrana. Z EVE w teamie, która z 4 razy padła w lesie -_- Imho było super bo luźna atmosfera i potrafią wyjść super akcje.

Jak trzeba mieć naryte w bani by raz za razem atakować wrogiego tanka, mimo usilnych próśb? Widocznie po prostu mam pecha do drużyn na rankedach, dużo przyjemniej gra mi się na normalach, wydaje mi się że grają tam ludzie którzy chcą pograć na luzie a nie ostro sfeedować. Choć tych też nie brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie zagrałem jednego rankeda, i to w sezonie pierwszym - do teamu dostałem dwóch trolli i odechciało mi się grać. IMO dużo ciekawiej się gra nie z randomami, a ze swoimi znajomymi - dlatego właśnie dużo częściej gram normale - najczęściej w trzy - cztery osoby premade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli: w przypadku postaci AD wygląda to następująco:

jeśli dajesz quinty arm pen, boostujesz sobie mid i late game (który i tak należy do ADków)

jeśli dajesz quinty flad AD, boostujesz sobie early

Pamiętaj, że różnica nie jest jakaś miażdżąca w nich. Jeśli masz jeden komplet, IMO nie warto kupować drugiego (o ile nie jesteś ELO 2000, ale skoro o to pytasz to pewnie nie jesteś :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem po raz kolejny Udyrem (rajciu z każdą grą lubię go coraz bardziej i tak bym chciał mieć primal Udyr'a, no ale chyba się nie uda jeszcze 5 refów do zrobienia :(). Postanowiłem, że przetestuję sobie feniks-udyra. Efekt? Na tygrysku cała dżungla od blue do red'a w 4:17, na feniksie w 4:00 siedziałem w bazie i kupowałem itemki po całej dżungli i to nie padłem :D Staty na koniec 11-2-17. Kupa double kill'i a stwierdzenie Annie od przeciwników "Nie cierpię w solo Q trafić na pre"było bezcenne (mimo, ze obydwie drużyny były solo Q). Na prawdę chyba zostanę przy nim na dłużej :D Jest dużo fajniejszy od Nocturne'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armor Pen to praktycznie %ntowy increase obrażeń. Osobiście wolę, by mieć pożytek z run przez całą rozgrywkę - choć naturalnie opinia wśród "fachowców" jest taka, by boostnąć early.

I yep, fenix-udyr jest b. szybki, zwłaszcza jak drużyna Ci zafunduje hard leash.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się dopiero-co-kupiony udyr szybko znudził. Stwierdziłem, że junglerzy nie są dla mnie jednak.

Podnieciłem się oglądając Top5week zagrywek w lola i stwierdziłem, że sobie kupie Wukonga, Akali albo Kataryne i będę wymiatał jak osoby z tego filmiku. Wukonga kupiłbym najbardziej, ale 6k to jednak masakrycznie dużo dla mnie, więc wybór pada na wymienioną dwójkę.

Co polecacie? Wiem, że Karyna jest raczej hejtowana, ale mam zamiar grać normale + mam dopiero 27 lvl. Podoba mi się reset CD doskoki i oczywiście ulti. Wydaje mi się jednak, że ulti właśnie i to, że Kat totalnie na nim polega, może być największą jej bolączką, zważywszy na to, że jest tak łatwe do kontry.

Akali natomiast ma chyba wszystko to, co lubię w postaciach w lolu i aż się dziwię, że wcześniej jej nie miałem. Stelcz, burst dmg, doskoki, escepe, robienie ludzi w konia itd. Boje się jednak, że bez fullrunek dla niej jest niegrywalna, a przynajmniej mocno traci na wartości.

Ah, no i jest jeszcze Talon, ale tu sprawa podobna jak z Wukongiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie Akali>Katarina. Nerf Gunblade'a bardziej dotknął tą drugą niż pierwszą, przez co stała się jeszcze mniej użytecznym pickiem, nasza ninja zaś jest uważana za bycie OP. Na Akali nie potrzebujesz całej strony run, możesz mieć 10 ad na start z run + Amplifying Tome, lub 20 ap z run + Doran's Blade. Był też jakiś motyw z Masteries, niestety nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło. W podany wyżej sposób możesz zaczynać grę Akali z odblokowanymi oboma pasywami. Będzie ci na pewno trudniej niż z runami, jednak na pewno dasz radę.

Katarina moim zdaniem ma ciekawszy zestaw umiejętności i wymaga trochę więcej od gracza. Jeśli potrzebujesz jakichś wskazówek/porad co do katariny, wpisz w google'u "champion discussion of the day: katarina" i kliknij w pierwszy odnośnik. Poczytaj zwłaszcza komentarze od niejakiego Scarry, jest on chyba najlepszym graczem Katariny.

Tobie jednak poleciłbym Akali, podejrzewam że bardziej podpasuje do twojego stylu gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile refów dostaje się RP? Dziś z kolegą wbiliśmy wspólnie po dwa.: ) Przy okazji potestowałem Olafa na noobkach z 1 lvl'ami. Zabawnie było biegać z 15/3/17 i patrzeć na ustawienie 1-2-2, nasusa ad (grającego na midzie), teemo z atmą...Zagrałem też raz Shenem. I szczerze mówiąc chciałbym wiedzieć, skąd bierze się jego siła. Skończyłem mając staty 21/0/27 i choć gra była z ludźmi na 4-6 lvl'ach to jednak zbyt łatwo było mi nim o killa. Chciałoby się jednak, aby E zadawało obrażenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa uzyteczne picki za 3150? Powoli sie zblizam do tej sumki i nie wiem, na co ja przeznaczyc. Chcialbym, zeby postac byla uzyteczna, a jednoczesnie miala ciekawy gameplay. Mam 15lvl i do tej pory nie spotykam zbyt wielu postaci za taka kase, wiec sam nie wiem, ktora postac z tych bedzie najlepsza. W chwili obecnej zastanawialem sie nad GP, bo chcialbym junglowac, ale na 15lvl runki sa bardzo slabe i jest ich malo, wiec nie wiem, czy to ma sens. Zastanawialem sie tez nad Blitzcrangiem, ale jeszcze nie widzialem go w akcji. Fajnie tez wyglada Karma, ktora podobno jest bardzo silnym supportem dla melee championow. Tak przynajmniej wynika z opisu na wiki, ale raczej nie jestem dobry w ocenianiu na podstawie takich danych, bo wczesniej myslalem, ze Kayle jest 'ok'. A moze jeszcze jakies inne propozycje?

W kazdym razie jestem szczegolnie ciekaw tych trzech champow i bylbym wdzieczny, jesli moglibyscie cos powiedziec nt ich uzytecznosci dla kogos z moim lvl. Wybralbym GP, ale boje sie, ze skonczy sie to wykanczaniem mnie przez wroga za kazdym razem, kiedy bede szedl po blue buffa. Co jak co, ale runki na 15lvl sa niemal bezuzyteczne. A na lane postac nie jest juz taka ciekawa.

BTW: Ostatnio mialem gre, w ktorej Twitch rozwalal wszystkich wokol. Na koniec przeszedl w sealth i zakradl sie, zeby rozwalic nexusa, kiedy wszyscy byli na midzie... Istny pomiot. Szkoda tylko, ze zeby osiagac takie efekty potzzebny jest przeciwnik chetny, zeby feedowac w early.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

"Zwiększa początkowe złoto o 2040 szt." WUT?

Nie podoba mi się to.Namieszali z tym wszystkim,z tego co widzę to teraz jungler będzie musiał ładować w ultility bo 5% expa jest na końcu 3 drzewka.Reszta nawet może być,ale nie widzę za bardzo sensu zmienianie czegoś co jest dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...