Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzesiek1306

Rozwiązany: Supreme Commander - Błąd CRC (oraz RSV2)

Polecane posty

Witam

Na początku chciałbym przeprosić, jeśli temat umieszczam w złym dziale.

Mój problem polega na tym, że instaluję grę Supreme Commander z płyty CDA (wszystko idzie dobrze) i w pewnym momencie wyskakuje błąd CRC (screen poniżej). W tej sytuacji mogę kliknąć jedynie "OK" i wracam do pulpitu.

Podobnie, podczas próby instalacji Rainbow Six Vegas 2 (również z płyty CDA) wyskakuje kolejny błąd CRC (screen poniżej).

Płyty wsadziłem po raz pierwszy do napędu (ta z Supreme Coomander ma kilka krótkich rysek, obie płyty są czyste).

Napęd działa, wszystkie płyty widzi, bez problemów ładuje wszystkie na nich zawarte pliki.

Podobnych sytuacji nigdy nie miałem, pierwszy raz spotykam ten błąd.

ew. - http://imageshack.us/photo/my-images/20/bdcrc.png/

Mój Sprzęt:

Windows XP SP3

AMD Athlon 3200+ 3,19Ghz (normalnie 2500+ 2,19Ghz)

Ati Radeon x1650 512mb

RAM - 1,5GB

DirectX 9.0c

Napęd DVD (nie znam modelu, a na przedniej stronie napędu widnieją napisy informujące o ty, że jest to napęd DVD)

Bardzo proszę Was o pomoc, bo pierwszy raz spotykam się z takim błędem i nie wiem, co z nim zrobić, a zależy mi na zagraniu w gry zwarte na tych płytkach.

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosił się i przenosił, ale i tak w końcu wyskoczył błąd (przenosił z 15min.)

screen z błędem - http://imageshack.us/photo/my-images/705/b...instalacji.png/

Wynik z HDTune:

http://imageshack.us/photo/my-images/508/hdtuned.png/

I najważniejsze jest to: "Health Status"(nie korzystałem wcześniej z tego programu) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie gorący masz dysk zacznijmy od tego.Tak nie może być.Otwórz obudowę albo dokup wiatrak np. SilentiumPC Zephyr.Możliwe że przez to występuje problem i w ten sposób można rozwalić dysk, ale sam dysk w sobie jest ok z tego co widzę.Zgłoś reklamację płyty albo spr. płytę u kolegi lub Ty weź od kolegi jego kopię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matidop

Niezupełnie ok, bo jest 9 relokowanych sektorów i 3 czekające na relokację. I być może to one są winne (te trzy), ale błędy CRC pojawiające się podczas kopiowania plików też dobrze nie wróżą (jak pojawiają się często, to oznacza zazwyczaj, że dysk umiera, w sumie ten dysk ma już przepracowane ponad 37k godzin, pewnie do tego w nieciekawych warunkach, więc ma prawo wariować). I nie widać wszystkich parametrów, wypadałoby zrobić drugi zrzut, z tym, co jest poniżej parametru CA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie udalo zainstalowac tego SupComa wreszcie. Nie kopiowalem go na dysk z plyty bo to nie mialo sensu(za kazdym razem ten sam blad, co u wszystkich), ale po prostu instalowalem go w kolko. Za kazdym razem pasek szedl dalej, az wreszcie sie udalo. Teraz chcialem zaisntalowac r6 vegas 2 i coz... tu juz tak rozowo nie jest. nie da sie wlaczyc nawet cda menu, a jak wchodze na plyte zeby recznie uruchomic setup gry caly komputer dostaje czkawki i pomaga tylko wyjecie plyty. Kopiowanie tez na nic bo naped nie moze sie chyba przegryzc przez jakies pliki, a komputer nie potrafi okreslic jak dlugo to moze potrwac o.O i watpie zebym mial uszkodzony naped czy dysk bo komputer kupowalem nieco dluzej niz miesiac temu, wiec watpie zeby cos sie mialo juz w nim uszkodzic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem miałem ten sam... Błąd danych ciągle na jednym pliku przy instalacji, i tak w kółko... 10 prób i to samo. Dziś mnie tknęło, wziąłem tą płytę, wsadziłem normalnie pod bieżącą wodę wycierałem bawełnianą ściereczką do sucha, wrzuciłem w napęd i... Zainstalowałem jakby nigdy nic. Nie wiem czy to rozwiązanie czy porostu miałem farta, ale jak bym nie spróbował to bym za cholerę nie uwierzył, że coś takiego może pomóc. Dodam że płyta zarówno przed "myciem" jak i po, była w stanie idealnym (żadnych zabrudzeń ani rys), więc nie wiem skąd ta zmiana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że niektóre problemy z instalacją są spowodowane... (uwaga, uwaga...) SYSTEMEM! Dlaczego tak sądzę? Ponieważ zauważyłem, że większość problemów z instalacją jest na systemach Windows Vista i 7. Na moim starym, lecz ciągle jarym XP-ku instalacje przebiegły bezproblemowo. Ale widzę, że ty masz XP, więc poradzę Ci to co matidop : wymianę dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...