Skocz do zawartości

Gothic 3


marshall_91

Polecane posty

Po pierwsze - rewolucję możesz robić samemu. Nie musisz prosić o pomoc rebeliantów. Po prostu zaatakuj orków, a buntownicy sami się włączą do walki.

Po drugie - rozejrzyj się czy na pewno zabiłeś wszystkie krowy. Nie pamiętam ile ich było, ale komunikat się pojawiał. Jeśli jednak wszystkie padły, wczytaj save sprzed "krowobicia" i spróbuj jeszcze raz. Z tym, że pamiętaj żeby je zabijać jednym ciosem - inaczej najemnicy Cię zaatakują. To w ogóle jest ciekawy bug w grze, jeśli kogoś powalisz jednym ciosem, to otoczenie nie reaguje. Mógłbys nawet samego Kana orków tak załatwić, tylko że on nie padnie od jednego ciosu..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

OK. Dzięki tym razem zadziałało, lecz nie zawsze udało mi się zabić je jednym ciosem więc musiałem walczyć z najemnikami. Ale nadal mam aktualny problem o którym już pisałem. Da się z tym grać lecz troche denerwuje. Jakby ktoś wiedział o co chodzi to powiedzcie. Nie bendę jeszcze raz pisał tylko zacytuję to co już napisałem.

Witam mam taki oto problem, że gdy gram w Gothic III to niktóre tekstury mi tak jakoś dziwnie migają. Nie wszystkie, ale niektóre drzewa, domy czy nawet postacie. Oprócz tego gra chodzi płynnie nawet na wysokich detalach. Gra jest zaaktualizowana do najnowszej wersji.

Mój sprzęt:

Intel Core2 Duo E7200 2,53GHz

Radeon 4850

2 GB RAM

Windows Vista Home Premium (PL)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thug, mam podobną konfigurację sprzętu jak ty, ale u mnie gra smigała bez wiekszych problemów (chociaż zdarzało sie zwalnianie gry lub wywalanie w czasie zapisu do windy), ściągnij uaktualnienia do karty graficznej, przeinstaluj grę; jesli już ktoś ci to radził i nie pomogło to skontaktuj się może z pomoca techniczną CD Projektu (http://www.gram.pl/pomoc.asp)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sterowniki są najnowsze, ale jak komputer kupiony tydzień temu to pewnie tak. A jeśli nie to którą opcje mam wybrać przy ściąganiu tych sterowników? Pierwszą czy drugą? Bo ten program już mam, więć nie wiem czy jego też trzeba aktualizować? Nie znam się na tym. Tu link do strony:

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.../common-vista32

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz Viste to robisz tak: Panel sterowania -> System i konserwacja -> Menadżer urządzeń -> "rozwijasz" Karty graficzne -> wybierasz z listy swoją kartę i prawym przyciskiem wybierasz "Aktualizuj oprogramowanie sterowanika", w oknie które się pojawia wybierasz "Wyszukaj automatycznie..." System powinien sam wyszukać nowe sterowniki, ewentualnie możesz sam ściągnąc je ze strony producenta twojej karty, ale mi wystarczają akualizacje automatyczne :rolleyes: Możesz tez poszukać informacji o pdobnym problemie w necie (google sie kłaniają) lub tak jak napisałem poprzednio skontaktować się z pomocą techniczną... No chyba, że masz pirata, to mogłoby sporo wyjaśnić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gothic 3 nie działa mi płynnie nawet na średnich detalach, a wydaje mi sie, że powinien. Parametry mojego kompa:

Asus Geforce 8600 gt 512mb ddr2, intel core 2 duo 2x2.8ghz, 2gb mb ram ddr2 (kingston), najnowsze sterowniki i diretx. Gra jest oryginalna i spatchowana do najnowszej wersji. Proszę o pomoc, jeśli ktoś z Was zna rozwiązanie :)

Ps. W innych grach z dużymi wymaganiami typu Assassin's Creed czy PES 2008 nie występują takie problemy.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Qvist91

Wcześniejsze radeony (3xxx) miały strasznie problemy z G3, testy kart serii 4 prezentowały się już dużo lepiej, jednak wciąż zdecydowanie słabiej od nvidii. Mimo wszystko płynność powinna zostać zachowana nawet przy maxymalnych ustawieniach. Jeśli masz najnowsze catalysty 8.8 spróbuj zainstalować wcześniejszą wersję. Ostatnie stery od ATI powodują spadki wydajności w niektórych tytułach nawet o kilkanaście/kilkadziesiąt procent.

Inna sprawa to 2gb ramu w połączeniu z Vistą. Gothic3 jest strasznie pamięciożerny i 2gb to dla niego nie za wiele nawet pod XP. Jeśli chcemy grać na maxymalnych settingach rozsądną ilością jest 4gb...

@ Qvist91 & Jac(L)oR

Spróbujcie też zmierzyć ilość fps jakimś programem, np. frapsem. Gothic3 ma specyficzną 'manierkę' działania i może się wydawać, że animacja nie jest płynna mimo faktycznej wysokiej ilości klatek. Poza tym gra lubi drastycznie przyciąć framerate przy podróżach, z prostego powodu - streaming danych jest kompletnie zwalony, problem ten występuje nawet na totalnie high-endowych maszynach. Cały silnik G3, z resztą, zbyt dobrze zoptymalizowany i dopracowany nie jest (vide wspomniany już problem ram'u, 2gb to dla tej gry na prawdę nie za wiele), ciężko oczekiwać od niego perfekcyjnej płynności, mimo posiadania sprzętu nawet znacznie mocniejszego, niż ten podany w zalecanych wymaganiach.

EDIT: @poniżej

Czytaj co napisałem. Gothic3 może sprawiać wrażenie, że animacja nie jest płynna mimo, że ilość fps jest większa niż 30, nic wtedy na to nie poradzisz. Ot taki już ten silnik. Ja sam nie byłem zadowolony z płynności animacji, mimo dość mocnego sprzętu. Zmierzyłem w koncu ilosć klatek frapsem i okazało się, że nie spada ona poniżej 40, a średnio utrzymuje się w okolicach 70-80. Co wam to da? Zupełnie nic, poza świadomością, ze tego nie zmienicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam mam pytanie zastanawiam się nad kupnem oryginalengo Gothica3 tylko czy to będzie dobry zakup, jak myślicie? Pytam ponieważ wiem, że trójka jest pod względem fabuły najgorsza, o kompa sie nie martwie poniewaz uciągnie go, ale nie wiem czy nie wydac pieniędzy na coś innego??? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę uproszczeń, ale fabuła to najmniejszy problem, właściwie to jest nawet całkiem dobra. Fatalne jest za to wykonanie techniczne. Jak masz mocnego kompa żeby grać płynnie w sensownych ustawieniach detali to jeszcze najlepiej ściągnij demo, szczególnie żeby zobaczyć nowy system walki. I jak nie zwymiotujesz na widok miecza przechodzącego centralnie przez wroga i nie zaliczania wtedy trafienia albo dennych animacji i fatalnego składania się ciał zabitych to w sumie można kupić, szczególnie że poza Neverwinterem chyba od dłuższego czasu nie wyszedł żaden większy RPG fantasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie na temat trójki są różne. Ja tylko powiem że dla mnie to jedna z najlepszych gier RPG w jakie gralem. Musisz mieć jednak dość dobry sprzęt, żeby w pełni cieszyć się grą. W dziale komentarze, w temacie "Gothic (seria) cz.2" wypowiedzialem się szerzej na temat zalet Gothica 3. Tam tez są opinie innych ludzi, czasem pozytywne, czasem nie. Tylko dyskusja na temat G3 nie jest na ostatniej stronie, tylko parę stron wcześniej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o to że jest dialog z napisami np. witaj ale nie słychać dzwięku jest napis witaj ale co z głosem ? napis jest a gadania nie słychać :unsure: fatalnie z wieloma gostkami gadałem i są w niektórych dialogach błędy że jest napis ale nie słychać nic tylko gostek porusza ustami ten błąd odkryłem u paru osób jak np u zubena jak mu mówiłem wezmę udział w teście to był napis że wezmę udział w tym testku ale zuben miał dialog a dzwięku nie było poprostu tylko okienko z dialogiem ale dzwięku 0 a inne texty były normalne mimo iz mam gre w wersji 1.6 community patch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o to że jest dialog z napisami np. witaj ale nie słychać dzwięku jest napis witaj ale co z głosem ? napis jest a gadania nie słychać :unsure: fatalnie z wieloma gostkami gadałem i są w niektórych dialogach błędy że jest napis ale nie słychać nic tylko gostek porusza ustami ten błąd odkryłem u paru osób jak np u zubena jak mu mówiłem wezmę udział w teście to był napis że wezmę udział w tym testku ale zuben miał dialog a dzwięku nie było poprostu tylko okienko z dialogiem ale dzwięku 0 a inne texty były normalne mimo iz mam gre w wersji 1.6 community patch

nie masz aby pirata?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...