Skocz do zawartości

Gothic 3


marshall_91

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Jeżeli nie wiadomo gdzie jest ktoś, coś, gdzie się czego można nauczyć, kto daje jakie questy itd. to polecam ściągnięcie Gothic Interactive map. Jest to program w polskiej wersji językowej zawierający interaktywne mapy Myrtany, Nordmaru i Varantu. Poza tym program jest wyposażony w interaktywne księgi z zaklęciami i skillami, przez co można zobaczyć co ile kosztuje, u kogo i gdzie można się tego nauczyć. Są w nim też także wszystkie kody do tej gry. W linku na mapce jest zaznaczone czerwonym kółkiem z strzałką położenie artefaktu, trzeba wejść tam na tą górę i w ruinach jest ten artefakt.

LINK

Pomoże teraz i przyda się na przyszłość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, często jak czegoś nie umiałem znaleźć to zrzucałem grę na pasek, włączałem Mapę i szybko można na niej było wyszukać pożądany obiekt/osobę. Link do ściągnięcia Interaktywnej mapy jest tu=> CLICK Mapa jest do ściągnięcia po prawej stronie w ramce "Downloads", pierwszy link od góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pożyczyłem koledze Gothica 3 i chciałbym go odzyskać przed wakacjami (zanim się wszyscy po świecie rozjadą). Problem w tym, że on chciałby go przejść. czy można zrobić tak, żeby gra działała bez płyty?

Kolego, poczytaj licencję użytkownika. Jeden egzemplarz gry = jeden użytkownik w danym momencie. Zdecyduj, czy zostawisz koledze płytę, żeby mógł grać, czy zabierzesz, żebyś mógł grać Ty. Granie we dwóch z jednego egzemplarza to przestępstwo, więc nie pytaj się więcej o takie rzeczy, bo szybko pożegnasz się z tym forum. - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Mój problem jest następujący.

Kolega pożyczył mi Gothica 3. Zainstalowałem wszystko bez problemów. Wchodzę w menu główne i daje "nowa gra". Następnie wszystko się na pasku załadowało i pojawia się czarny ekran i po chwili taki oto komunikat:

http://img168.imageshack.us/img168/6161/gothicgp6.jpg.

Słyszę dzwięki z gry. Nie wiem czego to wina. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi jak grałem też takie coś wywalało. Ale po ponownym włączeniu gry błąd mijał.

A to nasz problem;

W mieście Ben Erai człowiek Vagos kazał sprowadzić niewolników do miasta Lago. (Wychudziałego niewolnika i jego towarzyszy). Towarzysze ruszyli wprost do kopalni a "Chudzielec" za mną. Tylko problem tkwi że nie wiem dokąd mam go doprowadzić. Zaciągnełem go tam gdzie ta kopalnia i jego towarzysze i nic sie nie dzieje. Do miasta Lagos też nic. Gdzie mam go zaprowadzić i z kim porozmawiać żeby zadanie zaliczyło sie. (Żeby zaliczyło to z Vagosem pewnie ale jak zostawiam niewolnika w Lago to przy rozmowie z Vagosem jest dostępna tylko opcja <kradzież kieszonkowa>)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zadanie z niewolnikami było wykonane trzeba ich zaprowadzić do kopalni w pobliżu Lago. Stań tyłem do miasta, obróć się trochę w lewo i idź. Trafisz na małe stado szakali, które warto ubić przed przyprowadzeniem niewolników. A żeby zaliczyli questa to należy wprowadzić tego głównego niewolnika do środka kopalni i kazać zabierać się do pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta część jest zryta pod względem wykonania.Mam Q 6600,4 GB RAM OCZ 800,XP SP 3,8800GT 512 ,a to dziadostwo ścina się niemiłosiernie <_<

Jeszcze jedno.Jaki patch wg was jest najlepszy pod względem poprawy wydajności.Community Patch 1.6 odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy, mam problem z grą... Otóż w niektórych miejscach dzieją sie takie dziwne rzeczy... Otóż..

Stoimy przed miastem... Patrzymy przed siebie.. Kiedy obrócę się myszką obraz z przed chwili czyli miasta zlewa się z tym aktualnym... Gra ma wtedy dziwne artefakty i strasznie się tnie, ogólnie komputer zwalnia, dopóki nie wcisnę ESC i wejdę ponownie do gry...

komp:

C2D E8200

2 x 1GB 1033Mhz

ZOTAC 9600GT AMP Edition

Grafa oczywiście na max i wyciąga średnio 70 fps..

Pomocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.gothic.phx.pl - na tej stronie ściągałem patcha oznaczonego numerkiem bodajże 1.8 ( oficjalny Jowood ) - poprawiło to trochę wydajność gry, grając na miej-więcej średnich ustawieniach :)

Chyba warto spróbować .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jakie są REALNE wymagania gothicaIII? bo jak sie gra na minimalnych, (sprzętowe) to zbroje przypominają sweterki z pikseli, na średnich mi sie tnie, a niedługo będe kupował nowy komp, i chce wiedzieć ja czym mi będzie chodził gothicIII na max detalach jak najbardziej płynnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jakie są REALNE wymagania gothicaIII? bo jak sie gra na minimalnych, (sprzętowe) to zbroje przypominają sweterki z pikseli, na średnich mi sie tnie, a niedługo będe kupował nowy komp, i chce wiedzieć ja czym mi będzie chodził gothicIII na max detalach jak najbardziej płynnie

Żaden komputer (chyba) nie jest w stanie uciągnąć GIII na full detalach tak by się w ogóle nie wieszał. A jeżeli takowy istnieje to prawdopodobnie jego cena oscyluje mniej więcej na poziomie samochodu osobowego. Z nowym kompem "full wypas" GIII powinien Ci chodzić na high details po wyłączeniu kilku opcji. Ale GIII zawsze będzie się ciął, bo taka jego zabugowana natura i tu nawet komputer z NASA nie pomoże. Sądzę, że jeżeli kupisz kompa nówkę sztukę, to GIII spokojnie będzie Ci chodzić na średnich i prawie wysokich. Chyba, że kupujesz składaka, wtedy musisz podać jakieś wstępne progi cenowe dla poszczególnych podzespołów. Wiadomo, że najlepiej kupować najlepsze rzeczy za możliwą cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kettle18 mylisz się. Gothic III u mnie nie tnie się. Co prawda komp mam już nie z pierwszej młodości, bo z grudnia 2007 roku. Nie da się ukryć, że autorzy spartaczyli(żeby nie mówić nie ładnie) optymalizacje G3 przez co wczytywanie gry po ewentualnej śmierci/wpadce długo trwa. G3 by chodził dobrze wymaga co najmniej(w przybliżeniu):

2rdzeniowego procka zbliżonego do wydajności jaką daje Athlon X2 4000+, 2GB RAM, Grafiki z serii:(ATI)x1900 lub lepszej, (Nvidia) GF 7xxx lub lepsza. I to by było na tyle. Oczywiście płynnie może już chodzić na gorszym sprzęcie, ale nie dam sobie ręki uciąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprzęt spełniający wymagania kolegi co pisał wyżej,

C2Q6600 podkręcony na 2,7(dalej nie podkręcam bo boje się, nie mam rozeznania w O/C a mam pamięci na 800 mhz)

4GB ramu DDR 2(2x2)

no i do tego GF8800 GTS-512 od gigabyet'a(nie podkręcany).

I właśnie mam problem, mam szczegółowość ustawioną nie na max(miej więcej na 3/4 wszystkiego, średnio) i nie zależnie od tego czy ustawie właściwości na minimum czy na max to spotyka mnie jeden problem:

przynajmniej raz na minute fps spada mi na (ok. na oko:P) 1-2sekundy do 1FPS po czym wzrasta. Zdarza mi się to w różnych odstępach czasu. Grałem w gothica już w lutym i maiłem ten sam problem ale zaktualizowałem swój system operacyjny i cały czas to się dzieje. Podejrzewam że to może by przez Windowsa(Vista Home Premium SP1 32bit). Może to również dziać się przez pamięci, ale w innych grach fochów nie stroją. Gothic'a 3 mam do wersji 1.6 "spaczwoanego" w Viście na bieżąco sprawdzam aktualizacje. Więc trzeba zrobi coś innego niż robię teraz. Aha, gram w rozdzielczości 1680X1080(16:10), ale i tak zmiana nie powoduje zmian w działaniu gry(tzn. problem nie znika ale FPS spada-to oczywiste). Nie wiem co zrobić aby FPS nie spadł sporadycznie. Proszę o pomoc, z góry THX:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zrobić z tym nic, o ile mi wiadomo, taka to już natura Gothica3. Twórcy nie popisali się optymalizacją, a, że w grze nie uświadczymy żadnych ekranów ładowania, mamy właśnie te pojedyncze spadki fps, bo spartolony jest streaming danych. Sam gram na c2d e6750 @ 3.2ghz, 4gb(na xp 3.25...)ram, gtx 260 i problem występuje niezależnie od ustawionych efektów czy rozdzielczości. Gra również spatchowana do wersji 1.6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...