Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawello12

Matura z informatyki

Polecane posty

Witam

Zacząłem się zastanawiać nad maturą z informatyki. Problem w tym, że w szkole informatyki już nie mam. (była tylko w 1 klasie, ale to tylko office)

Jestem w 2 klasie LO. Nie znam języków programowania, ani nic takiego. Co musiał bym opanować, jakie ewentualne książki zakupić? Do matury mam jeszcze mniej więcej 1,5 roku, więc myślę, że jeśli starczy mi samozaparcia i chęci do nauki, to powinienem dać radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informatyka liczy sie na niektore kierunki studiow. Poza tym, jest to "jaki-taki" sposob, na okreslenie swoich umiejetnosci (jesli ktos chce isc na kierunek zwiazany z informatyka).

Wiem, ze programowanie na studiach jest od podstaw etc. ale trzeba naprawde ciezko pracowac, zeby dac rade, jesli ktos pierwszy raz ma stycznosc z programowaniem.

Z ostatnie zdania wniskuje, ze uwazasz, ze ta matura jest b. trudna. Nie jest. Po prostu jest slaby poziom informatyki w szkolach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób się nie zgodzić.

Milczeniem pominę fakt, że zaczynamy naukę od schematów blokowych i kształtujemy zbędne/szkodliwe nawyki (liczyć indeksy tablic od JEDYNKI?), jedyne co mam do zarzucenia samej maturze to czasami dziwnie napisane zadania - trzeba nad nimi przysiąść, żeby załapać, co autor miał na myśli, choć na dłuższą metę nie jest to niemożliwe, ani nawet trudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ineksowanie tablicy od jedynki - wielki problem jak widze. Niektorym tak jest wygodniej, na "zerowym" elemencie czesto stawia sie jakiegos guarda. Nie widze w tym zadnego problemu, a zeby to nazywac szkodliwym nawykiem ? o.o

Te kilka bitow mozemy poswiecic, jesli ktos tak lubi ;)

A jeszcze wracajac do samego pytania - oczywiscie napisanie tej matury jest mozliwe (dla autora tematu), ale nie ukrywam, ze bedzie wymagalo troche wysilku. Trzeba miec troche doswiadczenia z programowaniem/bazami danych, zeby zmiescic sie w czasie ze wszystkimi zadaniami w II czesci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem... Może nie aż tak straszny, jeśli się wie co się robi. Klasa moja jest jaka jest i wydaje mi się, że kazać im uczyć się jednego a potem to zmieniać nie jest najlepszym wyjściem. Ja zresztą jakimś master koderem nie jestem, a jakoś łatwiej mi zapamiętać jednak, że liczy się od zera... Tak czy siak, paradoksalnie dla kogoś, kto jak zdecydowana część mojego rocznika kontakt z kodem nie tylko miała do tej pory, ale i po maturze mieć będzie zerowy, to nie jest najlepsza rzecz do nauczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca rozumiem, o co ci chodzi. Co do numerowania tablicy, to uwazam, ze jak komus wygodnie to i od 7 moze sobie numerowac, zaden problem. Bylebym nie musial potem sie tym kodem zajmowac :D

Ale roznica miedzy 0 a 1 ? Praktycznie zadna.

Natomiast reszty Twojego postu niestety nie rozumiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylebym nie musial potem sie tym kodem zajmowac :D

Do tego też piję, że w programie mamy m.in. pisanie programów. Ludzie się naumieją najpierw tablic indeksowanych od jedynki, a potem będzie szok, bo system liczy od zera, podobnie zresztą oddzielne deklarowanie zmiennej i jej wartości. Znaczy, jasne, można. Tylko po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kogo znam, i wybrał maturę z informatyki żałował strasznie. Np na politechnice wrocławskiej na kierunki informatyczne, matura z inf W OGÓLE nie jest brana pod uwage przy punktacji ;p Weź matmę rozszerzoną i fizykę rozszerzoną a wszędzie cię będą chcieć o ile dobrze je zdasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie znam nikogo, kto zalowal podejscia do tej matury.

Oczywiscie, sprawdzenie zasad rekrutacji do podstawa, ale matura tak naprawde nie jest tak trudna, juz mowilem, dlaczego (moim zdaniem) wyniki sa takie slabe - wiele osob oczekuje, ze matura bedzie z tego czego "sie na informatyce uczyli", jednak po opanowaniu na przyzwoitym poziomie tego co napisalem w pierwszym poscie, + jaki pakiet office (o czym wtedy zapomnialem) nie jest to zaden problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejść zawsze można, podejść można tak samo do geografi,chemi czy biologi tylko po co ? Tyle samo pomoże w dostaniu się na studia matura z informatyki co z biologi, bo ani ta ni ta nie zostanie wzięta pod uwagę. Nie dziwie się uczelniom, w końcu jak można brać na poważnie takie banalne i idiotyczne zadania jakie wymyślają do arkuszy maturalnych z informatyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, jak ktoś startuje np. za granicę. Są też takie uczelnie jak UW, która liczy sobie informatykę (swoją drogą, niech ktoś mi wytłumaczy, jak mam liczyć rozszerzoną matmę - waga 10%, 50% czy 60%?). Wniosek? Najpierw sprawdzić warunki rekrutacji, później decydować co się zdaje i na jakim poziomie, zamiast z marszu skreślać jakiś przedmiot na maturze. Jeśli nie została zlikwidowana historia sztuki czy nauka o tańcu, to znaczy, że komuś jest potrzebna, i podobnie jest z informatyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam nihilizm :P

Po co zdawac mature z informatyki ?

- Niektore uczelnie biora ja pod uwage ( matma i do tego fiz/inf, w zaleznosci od tego, z czego mamy wiecej pkt.)

- Zobaczyc czego moga od nas oczekiwac na studiach informatycznych

- Dla zabawy ( bo np. zalozyl sie z kolega o 5 zl. Tez dobry powod )

Skoro te zadanka sa takie kretynskie i banalne, to czemu wyniki sa takie slabe ?

Na UW liczy sie matura z inf., zdaje mi sie, ze na PW tez. Gdzie indziej - nie wiem, ale wydaje mi sie, ze tez mozna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle samo pomoże w dostaniu się na studia matura z informatyki co z biologi, bo ani ta ni ta nie zostanie wzięta pod uwagę.

Gdzie indziej - nie wiem, ale wydaje mi sie, ze tez mozna.

Finanse i rachunkowość, informatyka, informatyka i ekonometria, logistyka, zarządzanie. Chyba wszystkie, które pamiętam i wymagają informatykę w rekrutacji na SGGW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga dla przyszłych maturzystów wybór nawet najlepszej uczelni w Polsce nie gwarantuje i nigdy nie będzie gwarantować szczęścia i dostatku. Znam osobiście osoby po UZ które pomimo ukończenia studiów pracują jako referenci w biurze, osoby które po UW pracują jako sprzedawcy w sferis, osoby po PWR pracujących jako serwisanci w prywatnych sklepikach. Żeby być dobrym fachowcem trzeba się czymś pasjonować. Ktoś kto chce być informatykiem powinien zdawać maturę z informatyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto chce być informatykiem powinien zdawać maturę z informatyki.

Właśnie rozsmieszyłeś wszystkich studentów Politechniki Wrocławskiej gdzie wiecej liczy sie matura z angielskiego niż z informatyki. Ktoś kto chce zostać informatykiem powinien już od liceum kształcic się sam w tym kierunku a mature powinien pisać z tego, czego wymaga od niego uczelnia na którą chce iść. Na PW np. liczy się tylko mat,mat-roz,fiz,fiz-roz i angielski. Oczywiście mówię o kierunku informatyka, skoro mówisz o byciu "informatykiem"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...