Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

FotoSmuggler

Polecane posty

te zdjęcia są fajne, tylko że mogło by być ich trochę więcej

ZGADZAM się Z przedmowcą W zupełności chyba ze trzeba dopisać żeby częściej wysyłano go na urlopy aby mógł więcej robić ich(ale żeby miał czas na AR:))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugg-pytanie do Ciebie.

Interesuje mnie fotografia cyfrowa-zacząłem od SONY DSC-H5 [niestety, to jeszcze nie lustrzanka, ale już niezły kompakt z obiektywem CARL ZEISSa].

I teraz uwaga:

Co myslisz o tej cyfrówce ?

Czy to kicz ?

Czy jak na pierwszy raz to b.dobry wybór?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugg-pytanie do Ciebie.

Interesuje mnie fotografia cyfrowa-zacząłem od SONY DSC-H5 [niestety, to jeszcze nie lustrzanka, ale już niezły kompakt z obiektywem CARL ZEISSa].

I teraz uwaga:

Co myslisz o tej cyfrówce ?

>>>Niewiele, bo nie mialem w reku ale z tego co slyszalem to nie jest zla.

Czy to kicz ?

Czy jak na pierwszy raz to b.dobry wybór?

Wiesz, tzw. ultrazoomy, czyli aparaty o duzym zoomie, to jak NA POCZATEK moim zdaniem nie za dobry wybor - lepszy bylby dobry kompakt, a dopiero potem, jakbys juz WIEDZIAL, ze np. bedziesz specjalizowal sie w polowaniach na ptaszkoi/zwierzeta dopiero wtedy kupil sobie taki aparat. Bo za ten zoom sie placi - jakosc obrazu w takim sprzecie jest gorsza niz w kompakcie za podobna cene, (szumy, aberracje, dystorsje).

Ale zebys nie wpadl w depresje - to nie jest zly aparat i zly wybor. W skali CDA dalbym mu tak 7-8/10.

Tu masz zreszta recenzje

http://www.dcresource.com/reviews/sony/dsc_h5-review/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plazmaster

Czy się dział podoba?? To mało powiedziane, pierwsze co robię po kupieniu CDA: wstępniak, a potem DVD i od razu kierunek --> FotoSmuggler. Bardzo inspirujące, bardzo ciekawe, całkiem profesjonalne zdjęcia (jak na moje oko) :D. Może wynika to z faktu, że bardzo lubię grafikę komputerową, tyle że nie jestem w tym taki dobry jak bym chciał :(... Widząc po komentach większości się podoba, to może pomysleć o dorzuceniu do CDA jednej ze stronki z jakimiś trickami fotograficznymi? Pewnie mało realne, ale co o tym myślisz, Smugg?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarła do mnie nowa porcja fotek Smuggi'ego. Niektore dosyc ironiczne (heh, "nadziany turysta" :) ), wszystkie jak zawsze trzymaja dobry, wysoki poziom. (ktoras fotka sie powtarza, chyba ta z "brakiem stringow"; kiedys juz byla w bonusie) Zdjęcia z WOŚP też fajne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Smugg, wszystko fajnie i gites..., ale ja mam mały pomysł, może byś tak zamieszczał niektóre, wybrane przez siebię (takie które uważasz za najlepsze) zdięcia w lepszej jakości... taka mała PROpozycja :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugg... Ja cię widziałem... Na wośp... Jak to możliwe że jeszcze żyję... To na bank byłeś ty... OMFG! TO STRASZNE... Ale zdjęcia ładne.

Jakie programy do obróbki cyfrowej polecasz? Gimp? Photoshop? A może inne?

PS. Pytanie takie pewnie już było ale nie mam siły sprawdzać (40 stopni... UMIERAM! To na bank przez to że cię zobaczyłem! Aaaaaaaaa! Niestety serio mam 40 stopni... Więc jeśli nie będzie mnie przez tydzień to znaczy że siedzę w izolatce a lekarze podejrzewają tężec...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugg... Ja cię widziałem... Na wośp... Jak to możliwe że jeszcze żyję... To na bank byłeś ty... OMFG! TO STRASZNE... Ale zdjęcia ładne.

>>>Niejednemu psu Burek, niejeden fotograf na WOSP byl. :)

Jakie programy do obróbki cyfrowej polecasz? Gimp? Photoshop? A może inne?

>>>kazdy, ktory masz, Nie jst wazne narzedzie, a reka, ktora go trzyma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede oceniał smugglerowych fotków, bo nie mam zielonego pojęcia o fotografii. Ale skoro Smuggler zdecydował się zaprezentować próbkę swej twórczości na łamach cda, myślę iż nie popełnię niczego zdrożnego, jeśli napiszę co na niektórych fotach zobaczyłem.

Na zdjęciu zatytułowanym 'widok z okna' widzimy bardzo charakterystyczny budynek na tle innych bloków. Jeśli kogoś to interesuje, to blok ów wznosi się przy ul. długiej, nieopodal skrzyżowania z ul. inowrocławską. A jakieś 'dwiesta' metrów dalej, przy ul. młodych techników, jest kościół, który można rozpoznac na kilku zdjęciach.

Ciekawi jesteście z jakiegoż to okna widok :-?...

Fajne to całodobowe tesco mamy smg, nie ?;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia mają dobrą jakośc. Nie ma co - Smuggler ma duszę artysty (choc niektóre zdjęcia ciężko zrozumiec ze względu na ich banalnośc). Może by tak zacząc je robic w górach? byłyby jeszcze lepsze!!! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede oceniał smugglerowych fotków, bo nie mam zielonego pojęcia o fotografii. Ale skoro Smuggler zdecydował się zaprezentować próbkę swej twórczości na łamach cda, myślę iż nie popełnię niczego zdrożnego, jeśli napiszę co na niektórych fotach zobaczyłem.

Na zdjęciu zatytułowanym 'widok z okna' widzimy bardzo charakterystyczny budynek na tle innych bloków. Jeśli kogoś to interesuje, to blok ów wznosi się przy ul. długiej, nieopodal skrzyżowania z ul. inowrocławską. A jakieś 'dwiesta' metrów dalej, przy ul. młodych techników, jest kościół, który można rozpoznac na kilku zdjęciach.

Ciekawi jesteście z jakiegoż to okna widok :-?...

Fajne to całodobowe tesco mamy smg, nie ?;)

Na inowrocławskiej to ja mieszkałem z 10 lat, teraz to tam mieszka ma babcia i siopstra więc czesto tam bywam, i okolice znam...

...nie trzeba być mistrzem by wywniskować zę Smugg mieszka w okolicy, pozatym na kilku zdjęciach było widać fragmenty mieszkania (domyślam się że Smugglera) co pomogło mi rozpoznać jego układ (za dużo nie było widać ale mieszkałem w takim więc wiem...), myślę że mieszkanie jest 2 lub 3 pokojowe... na jakiej ulicy?? Chyba już napisałem... :wink:

MAM RACJE... :?: :?: :!: :!: :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzichu - dobrze kombinujesz ale ja tam juz nie za dlugo bede mieszkal :)

Peiter - widzisz, nie jest sztuka pokazac ladnie np. K-1 czy inne Kilimandzaro. Ja staram sie wlasnie ladnie pokazywac BANAŁ. A dokladniej - niebanalanie pokazywac rzecz banalne.

Ps. Ale jak zasponsorujesz mi pobyt w gorach to z mila checia. najchetniej Andy ale nie bede grymasil i na Himalaje, a nawet Apeniny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie bardzo podobaja te zdjecia i z wielka checia je ogladam. A i na tapetke sie nadadza... tak, ze pelny wypas!

A tak poza tym to jakiego sprzetu uzywasz? Wiem, ze to lustrzanka, ale moze podalbys dokladny model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej smugg 3 pytania:

1. Jak zaczeła się twoja przygoda z fotografowaniem??

2. Jakim aparatem robiłeś pierwsze zdjęcia??

3. Co sądzisz o pomyśle konkursu na najlepszą fotke czytelnika??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, w takim razie bede sie musial uwijać. Obszar poszukiwań zawęziłem do 2 bloków, co daje mi 2 klatki. Jeśli ok 6:30 bądz 7 bedzie sie ktoś czaił koło twej kwatery, a w ręku dzierżył któryś tam nr cda, to bede ja ;)

Myśle ze nie bede mial problemu z rozpoznaniem.

Wg mnie jesteś na zbiorowej fotce redakcji w numerze 100, niepozorny gostek w okularach, z lewej strony, w głębi, zapatrzony gdzies poza kadr.

Także 'szczeż' się Smugglerze bowiem dni pozostałe do twej wiekopomnej demaskacji są policzone :):):)

pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można chciałbym teraz zadać pytanie z innej beczki.

Jakich używacie akumulatorków do aparatu? Ja osobiście używam Uniross ale nie działają jak należy tzn. po każdym ładowaniu jak włożę do aparatu (Fuji S5600) działają może z 20min i aparat oznajmia że baterie sie wyczerpały. Ale to nie koniec, bo gdy ładuję akumulatorki i 3 sie naładują do pełna (wtedy lampki nie migają ale świecą ciągle) to 4 miga jakby jeszcze się ładowała. A kiedy już wszystkie 4 się naładują to działają ok 20/30 min i kaplica. Czy to wina ładowarki czy akumulatorków? Jeśli jest ktoś w stanie pomóż to byłbym wdzięczny. :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer
Jeśli można chciałbym teraz zadać pytanie z innej beczki.

Jakich używacie akumulatorków do aparatu? Ja osobiście używam Uniross ale nie działają jak należy tzn. po każdym ładowaniu jak włożę do aparatu (Fuji S5600) działają może z 20min i aparat oznajmia że baterie sie wyczerpały. Ale to nie koniec, bo gdy ładuję akumulatorki i 3 sie naładują do pełna (wtedy lampki nie migają ale świecą ciągle) to 4 miga jakby jeszcze się ładowała. A kiedy już wszystkie 4 się naładują to działają ok 20/30 min i kaplica. Czy to wina ładowarki czy akumulatorków? Jeśli jest ktoś w stanie pomóż to byłbym wdzięczny. :roll:

Nie znam firmy Uniross, nie wiem czy cechuje ją dobra jakość produktów czy nie. Osobiście używam aku Ni-MH firmy GP i jestem zadowolony. Najpierw wcześniej używałem ich do pojemność 1300mAh, a po kupnie aparatu kupiłem kilka sztuk 2500mAh. Z ich jakości również jestem zadowolony. Mam też dobrą (choć tanio można ją kupić, do 25zł na Allegro i prawie 50zł u producenta) ładowarkę mikroprocesorową MW8168 z funkcją rozładowania.

Razem z aparatem (kompakt Sony DSC-S90) w komplecie była zarówno ładowarka jak i dwa akumulatorki Sony 2100mAh. Niestety od samego początku miałem taki sam efekt jak Ty, czyli niby świeżo naładowane aku, a w aparacie wskaźnik prawie na zero. Po włożeniu aku do nie firmowej ładowarki i wstępnym rozładowaniu, a następnie naładowaniu aku do pełna efekt ustąpił. Akumulatory mają efekt pamięciowy (poszukaj w necie wyjaśnienia), choć teoretycznie tych typu Ni-MH nie powinno to dotyczyć, więc prawdopodobnie moja firmowa ładowarka Sony jest zwalona i źle przebiega proces ładowania.

Jeśli nie masz starych akumulatorów lub nie są to akumulatory Ni-Cd to prawdopodobnie masz zepsutą ładowarkę, w ostateczności coś nie tak z aparatem (ale to łatwo sprawdzić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...