Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Crom3ll

Rozwiązany: Słuchawki muzyczne

Polecane posty

Witam! Od jakiegoś czasu noszę się z zainwestowaniem w słuchawki wokółuszne przeznaczone tylko i wyłącznie do muzyki.

Narazie nie podaję konkretnej kwoty, chcę się właśnie zorientować ile by mnie to kosztowało (gdybym miał wydawać fortunę, raczej zrezygnuję... przynajmniej narazie).

Preferuję raczej miękkie brzmienie - nie potrzebuję ostrego jak żyleta dźwięku i dudniącego basu, tylko takiego "odprężającego" brzmienia. Ja wiem że to bardzo subiektywna sprawa ale jeśli to tylko możliwe szukałbym właśnie tak grających słuchawek :) Odsłuchiwałem między innymi HD201 i nie podobało mi się to jak grały, za to HD448 grały według mnie całkiem przyjemnie (chociaż raczej wolałbym coś sporo tańszego...) Oprócz tego, obawiam się że będę nieco wybredny, jeśli chodzi o ich wygląd.

Sprawy techniczne:

karta dźwiękowa: Asus Xonar DG

głośniki: Microlab FC-530

mp4: Creative Zen 4gb (o taki jak ten: http://allegro.pl/mp4-creative-zen-4gb-i1834736339.html)

Tak wiec przechodzę do sedna: jakie modele wchodziłyby w grę i na jakie koszty musiałbym się przygotować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuję raczej miękkie brzmienie - nie potrzebuję ostrego jak żyleta dźwięku i dudniącego basu, tylko takiego "odprężającego" brzmienia.

Wyraznie przypadloby Tobie do gustu brzmienie Sennheisera. Problem w tym, ze Sennheiser na wlasne zyczenie pozbyl sie HD595 i HD555, ktore bylyby tutaj oczywistym wyborem. A alternatyw w rozsadnej cenie nie widze. Jeszcze przed wprowadzeniem HD558 i HD598 uzywane sluchawki starszych wersji dalo sie kupic za bardzo niskie pieniadze.

Odsłuchiwałem między innymi HD201 i nie podobało mi się to jak grały, za to HD448 grały według mnie całkiem przyjemnie

Hmmm.... opisz dokladnie, co podobalo Ci sie w HD448, a co przezkadzalo w HD201. Sam posiadam HD448 i musze przyznac, ze zrelaksowany ton nie bardzo mi do nich pasuje. Co prawda gora jest spokojna, a bas bardzo luzny i zrelaksowany, ale jest go bardzo duzo.

Sluchales CAL!? Jesli spodobaly Ci sie HD448 jest szansa, ze CAL! wydadza sie lepsze, a do tego sa sporo tansze i wygladaja lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w Saturnie w którym odsłuchiwałem "nauszniki" nie było CAL! ...ani też AKG K44 które poniekąd mnie zainteresowały, ale nigdy ich nie słyszałem.

W HD448 właśnie podobało mi się to że grają całkiem miękko - wysokie tony nie były ani na chwilę nieprzyjemne, i fakt - basu (przyjemnego dla ucha z resztą) mają trochę dużo, ale to akurat chyba można zneutralizować equalizerem?

W HD201 natomiast dźwięk był dla mnie zbyt płaski, właściwie jedyne co mogę dobrego o nich powiedzieć to to że dźwięk był czysty - nie trzeszczały ani nic... ale brakowało mi tego "czegoś" - obecnie mam działające słuchawki (tyle że do grania/skype, do muzyki się nie nadają) więc jeśli mam w coś inwestować to chce poczuć różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezka sprawa. Dobrym rozwiazaniem moga byc UR40, ale one zbyt estetyczne nie sa i sa slabo wykonane. Ale dzwiekowo powinny spisac sie bardzo dobrze zwazywszy na Twoje odczucia wzgledem HD448 i HD201. Tanszej wersji HD448, niestety, nie ma, a trzeba przyznac, ze te sluchawki nie sa zbyt oplacalnym - finansowo - zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie niewiele mi mówi, będę musiał znaleźć je gdzieś w Warszawie do odsłuchania - nauczony poprzednim zakupem słuchawek, nie będę więcej brał w ciemno :P Tak więc na chwilę obecną poluję na CAL, AKG K44 (wypowie się może ktoś na ich temat? z wyglądu są ładne... ale wygląd to nie wszystko :P) oraz wspomniane KOSS...chętnie rozważę także inne modele.

W czym mianowicie przejawia się słabe wykonanie UR40?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z UR40 schodzi farba, maja slaby kabel, a plastik jest stosunkowo slaby. Jesli je szanujesz, to nie powinno sie im nic zlego stac, ale zawsze warto pamietac, zeby nie przygniatac lub nie rzucac plecakiem, jesli juz je do niego schowasz. Nie wiem tylko, czy nadadza sie do sprzetu przenosnego. Maja otwarta konstrukcje, wiec nie izoluja dzwiekow otoczenia w praktycznie zadnym stopniu.

Jesli chodzi o K44 to mialem z nimi doczynienia przez ok. 5 minut i nie pamietam nawet, jak graja. Wykonaniem mnie nie zachwycily. AKG slynie z duzo bardziej bezposredniej prezentacji niz Sennheiser, wiec to moze nie byc opowiedni wybor. Jesli jednak juz je rozwazasz i koncentrujesz sie tylko na muzyce to chyba lepszym wyborem bylyby K514.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah... to chyba odpuszczę sobie KOSSy... dość już w życiu miałem słuchawek z popsutym kablem lub grajacym tylko jednym głośniczkiem.

Z tego co wyczytalem o tych K514 to chyba rzeczywiście nie będzie to czego szukam, ale jak będę miał okazję to je odsłucham :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD448 nigdy nie miałem, ale CAL/K514 powinny się sprawdzić - CAL! ale raczej po recablingu. K514 są właśnie takie naturalne, ale mnie (lubie bas) brakowało w tym mocy. ostatnio nawet rozważam powrót do 'korzeni' ;) A CAL! po udanej wymianie kabelka powinny się bardzo spodobać - bo właśnie grają spokojnie i bez podkreślania (jakoś wyraźnie) basu czy góry. 'gołe' CAL! zachowują się już zdecydowanie kapryśniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak skomplikwana, że to była 1. rzecz w życiu jaką robiłem lutownicą x) kabel np sonleone 3014 - ile tam chcesz długość x2 (po jednym na muszlę) łączysz oplotem (chociaż ja po prostu co jakiś czas łączyłem koszulką termokurczliwą), do tego neutrik 3.5mm i tyle... poszukaj tematów o tym - wszystko jest w sieci (np audiohobby - tam jest sporo o recablingu CAL!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...