Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Przecieki do numeru 10/2006

Polecane posty

KodIGw HEYA-myslicie ze z tego cos może wyjść??? moze coś co podali w gamewalkerze albo coś z guild wars???

GW to także skrót od nazwy firmy Games Workshop.......... może jakaś gra w realiach Warhammera (było nawet o tym sporo w ostatnim numerze.....) albo Warhammera 40.000..........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Mr. młotka

jak masz zaznaczoną opcje we Fratorze XOR hex to na dole masz takie pole XOR key i jeżeli tam wpisałeś password to otrzymasz w okienku po lewej takie coś

PASSWOR¶PASSWORDPASÁWORDPASSWORµPA

ja natomiast wpisałem Frater i otrzymałem

FRATERFATERF.ATERF_ATERFRATERFRA•ĆR

a to nie jest rozwiązanie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, bedzie Frater =). Haslo odkodowane i tak nie ma sensu, bo go miec nie mialo, po prostu te znaki zostaly zakodowane programem o nazwie FRATOR, czegos Wam to nie przypomina? ;)

Skąd to możesz wiedziec?? Na pewno jest jeszcze troche takich programów i nie sądze żeby sie nazywaly wszystkie frator

PS.Frater jeszcze chyba nie wyszedl tak mi sie wydaje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luuuuudzie!!!

Alescie odkryli, obojetnie co wpiszesz to i ta wyjdzie PASSWORD, to zalezy jak dlugi jest ciag znakow jak wpiszesz krotki to bedzie uceite np. PAS, a jak dlugie to bedzie PASSWORDPAS itepe.

Ktos dal jakis lipny program i teraz Szerloki bzdury wypisuja :)

Najblizej mi do KaGeXa, dobrze mysli, choc jeszcze to nie to, trzeba jakos to poprzestawiac i odgadnac po co te powtarzajace sie lcyferki. I zauwazcie ze prawie wszystkie cyfry wystepuja z powtarzajacymi sie literkami ? hmm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trop z odkodowywaniem XOR-em jest błędny, bo nie znamy klucza XOR. Jak jako hasło wpiszesz password- wyjdzie ci

"PASSWOR¶PASSWORDPASS?ORDPASSWORDP°SS"

a jak jako klucz ustawisz np. słowo "kupa" to wychodzi:

KUPAKUPłKUPAKUPAKUPA?UPAKUPAKUPAK¤PA

Więc to nie jest dobry trop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, bedzie Frater =). Haslo odkodowane i tak nie ma sensu, bo go miec nie mialo, po prostu te znaki zostaly zakodowane programem o nazwie FRATOR, czegos Wam to nie przypomina?

czyzby mial racje??

Ghost?

Nie.

Potrzebne są wszystkie znaki z ciagu i w takiej kolejnosci jak jest. Zostały zakodowane za pomocą pewnego kodopwania.

Są programiki i strony internetowe z takim kodowaniem. Za pomocą takiej stronki w kilka sekund zakodowałem ten przeciek. Za pomocą tej samej stronki użyłem potem jeszcze jednego kodowania. Dlatego po pierwszym dekodowaniu wyjdzie nadal niezbyt zrozumiały tekst. Po drugim odkodowaniu wyjdzie już zrozumiały tekst. Z którym...

Ale to już dalsza część przecieku.

Jak będzie ciężko to trochę później podam adres tej stronki (polska nawiasem mówiąc).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ampqcWJncHFucGd2YmFxYmdjeWZ5bmZ1Y2VtcnB2cnhmeW5mdWJvZW5teHZxYmd1Z3p5

Wytłuszczony ciąg znaków może oznaczać Qn'ika - a = autor; m = Maciek p może być np. drugim imieniem Qńa. qc = wiadomo (Kuc).

Kolorem ciemnoczerwonym wyróżniłem ciąg znaków, który wg mnie na 90% oznacza Vietconga (może to jest właśnie rozwiązanie ??).

Czerwone B2 z kolei kojarzy się z Battlefieldem 2. Czyżby gra wojenna ? Czy Vietcong i Battlefield 2 są grami z jednej stajni ? Co je może łączyć ?

Spróbowałem też przypomnieć sobie podobny kod, który był przeciekiem do gry Bad Day LA. Może nam to w czymś pomoże ? Kod do Bad Day LA brzmiał: Diłneaeayze1GoMrigVenmXI*aollrCII+ati,nnodo/:nctmtmiaaz

Nie zauważam żadnych zbieżności, ale mam nadzieję, że ktoś coś znajdzie.

Pozdrawiam, miłego zgadywania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa za odszyfrowanie!

No dobra bierzmy sie za obrazek: co my tu mamy?

1.Okładka płyty Metallici pt. "Reload"

2. Koło zębate połączone z czymś ;)

3. Półnagiego gościa z drapaczką do pleców/ grabiami

4. Plakat z filmu o xmenach

no i ew. Google grafika jako pomoc.

Na razie nie widzę nic co łączyłoby te wszytskie obrazki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...