Skocz do zawartości

Dyskusje o NS


Qbuś

Polecane posty

Gość Ksiądz666

Mała sprawa apropo NS. Kurcze, Xan dobił mnie tój post :D . Przecież trzeba było już pociągnąć do przodu fabułę i samemu wymyślić, co się będzie dziać na placu treningowym, no litości! :D . Przecież nie będę Wam za każdym razem pisał w nawiasach (od MG - ...), co macie robić :D .

Wy rusiczki cętkowate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Wole rosiczki -Rosiczka okrągłolistna (Drosera rotundifolia), roślina z rodziny rosiczkowatych (Droseraceae), znana przede wszystkim jako roślina owadożerna. Do chwytania owadów służą jej specjalnie do tego przystosowane włoski na liściach, wydzielające lepką ciecz podobną do kropel rosy. Siadające na powierzchni liścia owady zostają oblepione włoskami z lepką wydzieliną. Następuje proces trawienia – włoski zaczynają wydzielać kwas mrówkowy i enzymy, które po pewnym czasie rozkładają ciało owada. Produkty trawienia są wchłaniane za pośrednictwem tych samych włosków i wykorzystane przez roślinę do budowy własnych tkanek.

To dodatkowe źródło azotu umożliwia rosiczkom egzystencję na torfowiskach wysokich, ubogich w ten składnik. Jednak główne zapotrzebowanie na związki organiczne rośliny te zaspokajają w procesie fotosyntezy.

Rosiczka okrągłolistna jest gatunkiem najczęściej spotykanym spośród rosiczek. Jest drobną byliną z przyziemną różyczką liściową. Liście ma okrągłe, na długich ogonkach. Rośnie wśród torfowców w lasach i na trawiastych łąkach. Ma właściwości lecznicze – wchodzi w skład ziół moczopędnych i przeciwmiażdżycowych. Wszystkie rodzime gatunki rosiczek podlegają ochronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaa... Niech żyją rosiczki!!! :P

Na tronie w Minas...... hmmmmm powiem ci ze strzelam... pewnie sceny batalistyczne, ewentualnie obraz Akallabeth.....

Bwahaha! Feo, dałeś się wrobić nieziemsko :D. Gdybyś dokładnie czytał CDA (a konkretnie reckę "Drużyny Pierścienia, autorstwa EGM), wiedziałbyś, że nie wiadomo, co tam jest wyryte (t.j. Mr Tolkien nie napisał, co tam się znajduje...) :D

Brawa dla Strendżera za zapędzienie w kozi rog takiego tolkien-asa jak Feo :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Tjaa... Niech żyją rosiczki!!! :P

NIE! Niech żyje HOMICK, bo on moze nas ZJEŚĆ! Miiiiiiiiii :D

A moja rusiczka zjadła by twoje rosiczki - bo rusiczka to moje nowe (wymyślone) zwierzątko roślinożerne (mały dinozałr) :D ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla ciebie zabieram się do czytania 2 części Wp aby się przekonać co tam jest...... wieże że tam nic niema ale jestem faryzeuszem ^^ musze zobaczyć zanim uwierze.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksiądz: Nie ma litości dla MG, nie ma litości. :twisted:

Ale oto chodzi, że ja się na tych sprawach kompletnie nie znam, gdybym wiedzał co mogłobybyć, to bym to napisał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Ksiądz: Nie ma litości dla MG, nie ma litości. :twisted:

Ale oto chodzi, że ja się na tych sprawach kompletnie nie znam, gdybym wiedzał co mogłobybyć, to bym to napisał...

Trzeba było improwizować, jak też tak często robię :D . Ty myślisz, że wszystko ja wiem z XV wieku? Ano właśnie :D . Dlatego nie martw sie, katowany za niewiedzę nie będziesz (co najwyżej cię pogryziemy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Księdzu skąd ty tylu wieśniaków wziołweś !! <<< odnośnie NS >>>

chociaż w sumie Rosja wielki kraj ale bez przesady.

Pocżatkowo ja czytąłem posa patrze napisane jak byk WIELKA RAMIA juz sie ujarałem z idize odsiecz a tu jak dokładniej przeczytałem to widze ze to armia wieśniaków (sic !!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieże że tam nic niema ale jestem faryzeuszem ^^ musze zobaczyć zanim uwierze.....

Huh (zimno ;)), to mi przypomniało pewien utwór slowno-muzyczny p.t. "Nerwy"... ale się to fajnie spiewało przy ognisku na obozie żeglarskim ^^. "I wrócę milczącym faryzeuszem/-- Po zabawie"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy mi tu z imprezami nie wyjeżdzajcie bo o 1 wróciłem wczoraj z mokcertu....

Niema to jak półtorej godziny zapylać 8 czy 9 kilosów potem do domciu... prez.. LAS.......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

Ksiądz - jestem na 90% pewien, że Ci ludzie mnie złapią i zabiorą do Europy, gdzie spotkam resztę. Podejrzewam to od samego początku, a Ty swoją decyzją, aby sprawy nie rozwiązywać dyplomatycznie tylko mnie w tym utwierdziłeś. Jeżeli tam będzie, to mam moralne prawo nazywać cię Królem Różowych Framug Okiennych! ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Właśnie, na NS mnie też żeś pominął Księdzu.... To dywersja! :P
Księdzu chyba się na mnie obraził za porażkę na Poligonie, bo nie uwzględnił Basila w swoim ostatnim poscie

Eh, sorry. wsztsko to przez to, że taki chaos dziwny jest... napisałem pierwszą połowę tego posta w jeden dzien, drugą - drugi (bo for padł) i dlatego was pominąłem :P . Sory! :D

Ksiądz - jestem na 90% pewien, że Ci ludzie mnie złapią i zabiorą do Europy, gdzie spotkam resztę. Podejrzewam to od samego początku, a Ty swoją decyzją, aby sprawy nie rozwiązywać dyplomatycznie tylko mnie w tym utwierdziłeś. Jeżeli tam będzie, to mam moralne prawo nazywać cię Królem Różowych Framug Okiennych! ^^

Nie... po dordze ukąsi cię Fonsh, zobaczysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeżyje to jestem pewien że urządze sobie polowanie na innowieróc z teamu ^^...... to tak jak w BG niezgodność charakterów :D..... już widze ten strach..... obym nie trafił do Hiszpaniii Obym nie trafił do hiszpaniii :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Tak, avik fea jest taki "życiowy"...

i tak dalej będę utrzymywał, że roftlujący homick byłnajlepszy :D .

tAk swoją drgoą to poszukuję tańczaćego h9omicka, żeby sobie za avka wstawić, ale nie moge znaleźć.. pomozcie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem zawsze jak chce sobiezrobić zdięcie pojawia się ten długowłosy pajac i zaczyna mnie gryźć w szyje, początkowo wydało mi się że to jakiś pies (po oddechu poznałem) ale potem zobaczyłem że nosi buty, a psy butów nie noszą.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yelonek

Kurka, księdzu..... rozbroiłeś mnie tym sztormem, ale byłem niemal pewien że tak będzie... Co mam zrobić? w garnku do morza wskoczyć??? :D

Feanor-> załóż obrożę z kolcami i ogólnie pieszczochy na każdy staw, może nie dziabnie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawy mam 2 i do tego za małe na tego typu rozrywki :D pozostaje długi na sałą szyję nabijany gwoździami pod prądem pieszchoch z gwoździami ^^ wtedy ten długowłosy pajać nie przyjdzie..... <aaa nadchodzi......... :wink: >

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...