Skocz do zawartości

Dyskusje o NS


Qbuś

Polecane posty

Robta se co chceta ;). Dodam tylko ze wlasnie zaczalem przygode bardziej (a w zasadzie zupelnie) powazna, bo akurat mam dobry pomysl. Zastoj jest prawie kompletny... Bogu dziekowac jeden z moich graczy wciaz dziala i chwala mu za to. A jak ktos z blue sesji chcialby sie przylaczyc to droga wolna. A co do kasowania, to czy nie daloby sie np. zachowac dwoch- trzech ostatnich stron a reszte wykasowac???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Hmm... Widzę, że szykują się reformy ^^. Uznajcie moje milczenie za zgodę na to, co mowi większość (vox populi - vox dei...). Tymczasem MG może zaopiekować się Buddym - mam zamiar zrobić sobie krótki odpoczynek od NS - tym razem oficjalny ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzę że potrzebne są tu jakieś WIELKIE zmiany. Moim zdanie wystarczyłoby zadbać o to by zawsze równolegle istniały dwie NS - Poważna i Absurdalna.

A eMGiemami niekoniecznie musieliby być Cardi i Rad.

P_aul mówił coś że jego sesja mogła by być poważna, a absurdalną poprowadziłby Cardi lub Ksiądz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludzie. Widzę, że mamy problem. Ale po kolei.

Usuwanie NS i zakładanie nowego wątku: absurd. Chcecie skasować kilka miesięcy pisania różnych ludzi? Czy Wy nie wiecie co tam na NS odchodziło? Toż to historia się nam tworzy! Myślałem nawet, żeby w rocznicę powstania Sesji, albo gdy osiągnie ona 100 stron zrobic takie małe jej podsumowanie? A skąd bym wtedy wziął posty, hę?

Tak więc jeden problem z głowy :) Lecimy dalej.

Dalsze losy NS: skoro tylko chcecie, to zaczynamy od nowa. Nie widzę problemu, skoro nie jesteście z obecnej sytuacji zadowoleni. Jeżeli chcecie dokończyć fabułę: proszę bardzo - róbcie finałową walkę, czy co tam mieliście przewidziane i voila!

Podział: najlepiej, abyście sami zdecydowali jaką sesję chcecie grać. Osobiście proponuje, aby nie robic całkowicie poważnej sesji, bo od tego jest Kampania. NS miało byc na luzie i takie powinno pozostać. Problem w tym, że każdego co innego bawi, więc trzeba się postarać aby dla każdego znalazło sie coś miłego. Zadanie jest wymagające i odpowiedzialne, więc przechodzę do następnej kwestii, czyli...

Mistrz gry: Cardiego coś ostatnio nie ma (ani na forum, ani na gg), tak więc nie wiem, jak on to widzi. Ja raczej prowadzić nie chcę, bo prowadzę już kampanię i najzupełniej mi to wystarcza. Poza tym, gdybym prowadził dwie rzeczy naraz, to rozdzielałbym siły i żadna z nich nie była by prowadzona z pełnym zaangażowaniem, a tego nikt chyba nie chce. Chciałbym sobie pograć i to najlepiej na wesoło, choć bez przesady. W żadną stronę przeginać nie wolno. Wyjście? Wybierzemy MG spośród wszystkich chętnych. Kto chce być Mistrzem niech się zgłosi i potem przeprowadzimy ankietę (albo tu, albo założy sie topic specjalny). Każdy będzie musiał uzasadnić wybór i to w miarę porządnie, żeby nie powtórzyła się sytuacja z pewnymi kołami itp. (zresztą zainteresowani wiedzą ^^). Dla pewności zgłaszam od razu Cardiego (jeżeli zostanie wybrany, a nie będzie chciał prowadzić, to poprowadzi ten, kto był za nim).

Choć powoli. Nie wiemy w ogóle ile osób gra i ile w związku z tym trzeba zrobić teamów.

Robimy tak: każdy, kto chce grać mówi to i przy okazji pisze, czy chce mistrzować, a jeżeli chce, to niech sie krótko zaprezentuje. Czyli jak będzie prowadził (powaga/humor), czego oczekuje od graczy, ilu ich chce itd. itp. Wszystko, co może się okazać istotne. Za jakiś czas (poniedziałek? wtorek?) zliczamy chetnych i zaczyna się głosowanie na MG. Gdy już zostanie (zostaną?) wybrani nowe NS czas zacząć.

Myślę, że do tego czasu dotychczasowi mistrzowie skończą swoje fabuły.

No, trochę się porządziłem, ale od tego tu w końcu jestem :P. Nie ma się co długo zastanawiać. NS ma bawić, a widzę, że tego nie robi, bo skupiacie się na problemach innych niż gra, więc trzeba coś zmienić. Jak ktoś ma inny pomysł, niech powie, coś wspólnie zadecydujemy. A jak nie macie obiekcji, to zgłaszajcie uczestnictwo.

Dziękuję, i dobranoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh aleś nam Radyan kazanko odprawił :D Ty sie tak namęczyłeś ale ja musze się do czegś przyczepić.

Osobiście proponuje, aby nie robic całkowicie poważnej sesji, bo od tego jest Kampania

Do tej kampani nie jest łatwo się wkręcić, w topicu USTALAMY TERMINY I LUDZI ( chyba w tym ) obywatel Ksiądz 666 ubiegał się o zgode na przystąpienie do kampanii. Jeżeli sie nie myle to w Kampani RPG nie uczestniczy. Moze gdyby stworzyć jeszcze jednego topica takiego klona Kampani RPG, ale to by był ronież sesja pełna powaga bez żadnych bzdur co wy na to ?? ??

Robimy tak: każdy, kto chce grać mówi to i przy okazji pisze, czy chce mistrzować, a jeżeli chce, to niech sie krótko zaprezentuje. Czyli jak będzie prowadził (powaga/humor), czego oczekuje od graczy, ilu ich chce itd. itp. Wszystko, co może się okazać istotne. Za jakiś czas (poniedziałek? wtorek?) zliczamy chetnych i zaczyna się głosowanie na MG.

W sumie pomysł dobry przecież nie będziemy w nieskończoność zamęczać Cardiego ale NS troszke straci na klimacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

tak więc mówię po raz trzeci, że chcę być MG. tydzień to za mało, żeby rozwinąć skrzydła, a chciałbym pokazać, na co naprawde mnie stać :twisted: . Szczegóły sesji - a prosze bardzo. Fabułę gry chciałbym umieścić w wieku XV-XVI i od razu zapewniam - nie miałałby ona nic wsplnego z historią prócz tego, że świat prezentowąłby się tak, jak wtedy. Nasi gracze zawsze działai w niedużej grupce - tu byliby częścią wielkiej machiny zębatej, w której to zaczynaliby od zera. Od szeregowego do hetmana... rozumiecie :D . Do tego każdy wybrać by mógł, po czyjej stronie się opowie i jaką jednostką chce być. Fabułę już mniej więcej przygotowałem. Chciałbym poprowadzić ją mimo wszystko na poważnie, bo potem NS wróci do stanu z dzisiaj - krókie posty typu "podnosze kartkę i czyszczę nią miecz" raczej za pięknie się nie prezentują. Pamiętacie, jak to było na początku...? Każdy musiał rozpatrzyć kilka możliwości danej czynnosci, pisał dość szczegółowo. Do czego prowadze - NS zeszło na psy :D . Nie żebym tu kogoś obrażał, broń boże, tylko po prostu chyba nieco za dużo luzu.

Kampania RPG - przede wszytskim nie wziąłem w niej udziału, bo przygotowąłem kartę postaci którą Cardiusz mi usunął i nie chciało mi się przygotowac drugiej :D . Pozatym się ociągałem, więc to mopja wina, że mnie tam teraz nie ma. Mam nadzieję, że o tym, co mówił Manieq (dryuga poważna kampania RPG) to będą właśnie sesje diabołka, ale muszę czekać na chętnych.

Cóż dodać... czekam na rozpatrzenie moejj kandydatury na MG :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już mamy pierwszego fraj...chętnego (no dobra, sorka, te text jest taki oklepany, ale nie mogłem się powstrzymać) i to wprost kipiącego energią.

Tak więc niniejszym informuję: będę grał i popieram Księdza na pierwszego eMGiema...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

Chwila - ja nie miałem zielonego pojęcia, że Ksiądz chce grać w Kampaii. Ale jestem usprawiedliwiony, bo kandydatury zgłasza się w Dyskusjach o Kampanii RPG, a nie w Ustalamy termin i ludzi.! W tym drugim wątku umawiamy sie na sesje on-line i ja tam w ogóle nie zaglądam! (No, prawie).

manieq - NS nie straci na klimacie, bo raz: podobno na razie wcale go nie ma. Dwa: inni poradzą sobie równie dobrze jak Cardi, jeżeli się postarają.

Ja oczywiscie też jestem zgłoszony (gdyby ktoś miał wątpliwości) i popieram Księdza, choć poczekam sobie na kogoś, kto zechce poprowadzić coś luźniejszego. Jak tego kogoś się nie doczekam - gram u 666. (666+Shift = ^^^ ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

Khe, 3 graczy bo jeszcze nie ma konkurencji :)

Bez urazy Ksiendzul, ale ja poczekam. Wolę jakiś świat fantasy niż interaktywną historię.... poza tym nie zamierzam zmieniać postaci^^ Tzn. zamierzam, hehe, ale i tak nie bedzie pasoawc do historycznego świata (zakladajac, ze bedziesz prowadzil serio?).

Dawno nie mgowalem, wiec milo by bylo poprowadzic, gdyby nie to ze jestem cholernie zajety (nowa karta graficzna + KotOR to zabójcze (dla czasu) połączenie :wink: ) No ale jezeli sie bedziecie naprzykrzac... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zglaszam swoja kadydature na MG, a wlasciwie na kontynuacje tego co zaczalem w zielonej sesji. Poziom powagi bedzie zalezny od graczy, ale nie sadze aby byl to calkowity absurd, lub powaga jak w chalupie Smierci. Raczej cos posredniego ;) . Ostrzegam jednak ze dzis wieczorkiem wyjezdzam na ferie i nie bedzie mnie caly tydzien co znaczie oslabia moja kandydature. Jesli nie zostane wybrany, zawsze moge przywrocic postac Gucia i pograc ;) . Acha, szczegoly sesji: swiat full fantasy, przygoda sama w sobie raczej powazna, ale z odrobina humoru sytuacyjnego ( :D ). Ilosc graczy calkowicie dowolna (ale wiecej niz 0 :D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Khe, 3 graczy bo jeszcze nie ma konkurencji

E tam, jkoś z Wołkiem i tobą radzielm sobie, trzech graczy - nie jest tak źle! :D .

Bez urazy Ksiendzul, ale ja poczekam. Wolę jakiś świat fantasy niż interaktywną historię.... poza tym nie zamierzam zmieniać postaci^^ Tzn. zamierzam, hehe, ale i tak nie bedzie pasoawc do historycznego świata (zakladajac, ze bedziesz prowadzil serio?).

Spox, no problem. Szczególnie, że jesteś cięntki z historii (która może się w niedużym stopniu przydać) :twisted:

Dawno nie mgowalem, wiec milo by bylo poprowadzic, gdyby nie to ze jestem cholernie zajety (nowa karta graficzna + KotOR to zabójcze (dla czasu) połączenie ) No ale jezeli sie bedziecie naprzykrzac...

Taaa... ciekawe, od kogo go masz...? :D

Tak swoją drogą mi kotOR'ek sięwali, tzn. wyskakują mi ponadprogramowe, porozciągane na całą plansze tekstury, które tworzą siatkę i po jakimś czasie nie dość, że gierka straszliwie się tnie to jeszcze nie mogę postaciami gierowac. Milutko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yager

Ksiądz >> Oczywiście rozumiem że w twoim świecie będzie miejsce na magię. Chociaż mógłbym się obejść i bez niej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yelonek

Hey guys! Za wszelką cenę próbowałem się do was dołączyć gdzieś tak w połowie października. Niestety, nastąpiły problemy: njapierw były problemy z otwieraniem waszej strony (wyskakiwał error 404, lub coś z URL), potem jeszcze problemy z dostępem do sieci, tornada, bandy dresów, ale I'M BACK! IN ONE PIECE! :) Z tego co czytam to znowu trafiłem na okres reorganizacji (tjaaa.. ma się tego farta :? ) ale mam nadzieję że jakoś mogę pomóc. Nie liczę na jakiś wielki come back, ale mam nadzieję że znów będę mógł uczestniczyć w sesjach... No może nie znów, po raz pierwszy bo jeden post ciężko zaliczyć za udział :wink:.

BTW: pozdro dla całej ekipy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Ksiądz >> Oczywiście rozumiem że w twoim świecie będzie miejsce na magię. Chociaż mógłbym się obejść i bez niej.

JAnse, że będzie magia! Jak pojedziecie do afryki i pokażecie tubylcom broń palnom :D .

A tak na serio - nie będzie. Za to będzieicie mieć w/w broń palną, proce, miecze, broń drzewcową... no :D .

A widział ktoś, żeby była magia w XV? Niech no łapkę podniesie, będzie co zciąć :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz onufry tak się dzieje gdyż mam mało czas w tym czasie ale ferie mam niedługo a wtedy sesja rozwinie skrzydła :D, jak widzisz odpowiadam nawet sporadycznie.....

feo no mi się właśni skończyły ferje łeeeeeeeeeeeee :cry: :cry: :cry:

Mi się nawet jeszcze nie zaczeły.... może za 2 tygodne -_- <---- tu robi muie jak sailorka wykożystana przez ślimaka perwerta....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yager

Hmmm...no ale to upośledzenie musisz jakoś mi zrekompensować.

Proponuje następujące zmiany:

a) zamiast mej leczącej ręki – umiejętności lekarskie

B) zamiast zdolności przemiany w zwierzęta – zdolność naśladowania oraz tropienia zwierzów (no może nie jakiś egzotycznych)

PS. Jest jeszcze jeden problem. Co z innymi rasami. Nagła mutacja elfów na ludzi, a co z hordami orków/goblinów/koboldów/itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Nie martw się, wybór rasy będziesz miał zastąpiony czymś innym, ównie ciekwym i bardziej rozbudowanym :D . Jeśli szukasz czegoś podobnrgo - wybierzesz sobie rasę (negroidalna, mongoidalna itp. :D ).

Magii nie będzie. Dlaczego? patrz wyżej :D .

Pozatym to będzie inna sesja niż wszystkie... zbliżona do tej z drugiej wojny światwoej, z tymzę w innym okresie :D .

Pozatym - Na NS cały czas była osadzona w świecie fantasy, czemuś to by od tego szlaku nie odskoczyć? :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Flakers

hmmm ja zaczynam sie gubic

ksiadz powiedz czy w twojej sesyji bedzie mozliwy moj koles?? (no szalony saper )bo skoro jest proch i tego typu rzeczy to nawet nawet

. jak tak masz moj glos :lol: :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
ksiadz powiedz czy w twojej sesyji bedzie mozliwy moj koles?? (no szalony saper )bo skoro jest proch i tego typu rzeczy to nawet nawet. Jak tak masz moj glos :lol: :lol:

Hmmm... saperów chyba w XV wieku nie było, prawda? :D Nie było min, wiec nie mieli co rozbrajać :D . Ale szalony być możesz. Ale jeśli nie jest człekiem to to też się zmienić musi :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh, jak się obyliście beze mnie te 5 dni? Widzę, że mimo braku mojej interakcji sesja wesoło się rozwija... Niestety, wciąż jestem w niejakim dołku czasowym i jeżeli znajdzie się chętny, to mogę mu zwolnić pole. (Znowu nie uda się zakończyć fabuły, ale co tam^^ Jak na razie chyba nikomu się nie udało definitywnie skończyć, może prócz Rada :) ) Teraz chciałbym troszkę pograć i się powydurniać, więc... Kto chętny do objęcia roli? :wink:

Czy ktoś mógłby mi streścić nad czym tak ostro debatujecie?^^ Co prawda przeczytałem co tam jest, ale - jako że jestem po konwencie - ni w ząb nie zrozumiałem :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Tak więc dorgi Carmagedońcu pępoliny żuchwaczki, doszliśmy do wniosku, iż na NS BAZJEL JEST (Stranger - :wink: ) (by my wuefiasz :D ). Podjęto plugawa decyzję, iż trzeba zmienić MG, zmieszać graczy i w ogóle poodkurzać. A debatujemy obecnie nad moją sesją osadzoną w XV wikeu (poważną). Rozumiesz? :D

Yager - of coz, postaxie będziecie musieli zrboić nowe (oprócz starcy hnazw). Jak dostanę oficjalne pozwolenie na prowadzenie sensji to wam uściślę, co i jak :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...