Skocz do zawartości

Dyskusje o NS


Qbuś

Polecane posty

Jeśli o muzykę do sesji chodzi, to mi pasuje głównie instrumentalna, np. Mike Oldfield. Kiedy chciałem zrobić mroczniejszą, cięższą i jednocześnie żywszą atmosferę, świetnie sprawdziłą się Apocalyptica...

Co do poprowadzenia sesji... Teoretycznie jestem mistrzem gry, ale jestem mistrzem improwizującym. Śmiertelnie nienawidzę pisania scenariuszy, więc rzaczej mało prawdopodobne jest, że poprowadziłbym taką zamkniętą, jedoepizodową sesję. Dużo lepiej mi wychodzą kampanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Szkoda, szkoda. Przydałby się ktoś chętny albo wreszcia ja się będe musiał przymusić :wink: A tego przecież nie chcecie...

A czy ktoś słucha Vangelis'a :?:

Ja się zgłaszam! Jak w fantasy to dobrze byłoby z kimś do pomocy, ale moge tez poprowadzić sam w Zew Cthulhu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgłaszam! Jak w fantasy to dobrze byłoby z kimś do pomocy, ale moge tez poprowadzić sam w Zew Cthulhu.

Nareszcie jakiś mądry się znalazł :!: Jeśli do pomocy to ja mogę się zgłosić. Tylko uprzedzam, że mechaniki nie znam, a Zewu nawet na oczy nie widziałem :wink: Pisz na GG lub mail'a.

Wisła do bojuuu!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, podczas sesji słucham tego co zwykle. Ostatnio więc będzie to Nightwish, Dimmu Borgir oraz In Flames... Ten ostatni świetnie (big IMHO) nadaje się do Fallouta, ale co tam...

Prawda, że chętnie zagrałbym w Zew Ciulu (to się tak czyta? :twisted: ), ale nie wiem o tym systemie nic ponadto, co przeczytałem w Magii i Mieczu. Jakoś nie wzbudził on mojej sympatii, ale w rzeczywistości chętnie spróbowałbym z czym to się je.

Qbuś! Ty mnie nie przestajesz zadziwiać! Skopałeś tyłki ludziom od SoFa aż miło, hehehe... :twisted: Good work. Może spróbujesz zessać ET i zagrać? Ja po prostu zakochałem się w tej grze i żaden żołnierz szczęścia mnie nie odciągnie... Eld miał rację. Jak zwykle zresztą :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sesja w Zewie Cthulhu?? Not bad, not bad :)... tylko tez nie znam mechaniki :).

wracając do NS - Brethil : imponujesz mi! "Magiczne" piosenki rulez! Tlko nie śpiewaj pieśni blach -metalowych, oki? ;) Chcę ciut jeszcze pożyć... A, a jakby było zimno, to zanuc prosze "Kashmir" Led Zeppelin :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooch... rozpływam się w rozkoszy słysząc te pochwały (Qbuś i k0nrad - thx!). Jeśli chodzi o muzykę, to owszem, zarówno Vangelis, jak i Oldfield się zdarzają. Stosuję też muzykę z gier np. BG2(w ed. kolekcjonerskiej była taka płyta) i NWN (ale jak na mój gust zbyt monotonna, praktycznie tylko do walki). Zdarza się też King Crimson, czasami coś z klasyki. W scenach bitewnych natomiast najlepiej się sprawdzało jak dotąd Rhapsody.

(Widzę, że mamy tu trochę fanów Led Zeppelin)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, zaczynam żałować, że na tym forum nie ma dźwięku!

Byłoby co posłuchać!

Na muzykę do sesji nadaje się też moim zdaniem (inni mają inne zdanie ;)) soundtrack z Incubation.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gry świetne też sąsymfoniczne kawałki grupy Therion. Niektóre są mroczne, inne wojownicze, w końcu część z nich tchnie patosem. Świetnie nadają się do systemu Świat Mroku...

Niezła może być też muzyka Pink Floydów, a konkretnie kawałki z płyty Dark Side of The Moon (73' to był dobry rok... 8) Szkoda, że go nie mogę pamiętać.)

Do scenariuszy bojowych całkiem dobrze nadawałaby się muzyka z Return to Castle Wolfenstein, a zwłaszcza marszowa z ET... Szkoda, że nie można z niej skorzystać.

Brethil - u mnie Rhapsody się jednak nie sprawdziłoby - kiedy tylko słyszę utwory (ten wokal!) to od razu zaczynam chichotać. To jest zupełnie ode mnie niezależne, taka reakcja. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Qbuś

Do gry w Zew Cthulhu nie będzie raczej potrzebna pomoc, ale dzięki za zgłoszenie. Niech ci Bóg w dzieciach wynagrodzi :lol: . Nie szkodzi, że nie znacie mechaniki - będzie bardziej story telling. Gra opiera się na współczynnikach (siła, inteligencja i tak dalej) i na procentowych umiejetnościach (okultyzm, historia, strzelanie z pistoletów i tak dalej). Niedługo podam linka do strony z kartą postaci - napiszecie wtedy e-mailem jakie mniej wiecej cechy i umiejetności chcecie mieć rozwiniete. Reszte statystyk ustalę juz całkowicie sam. Jesli ktoś umie sam zrobić postać niech przyśle gotową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he... wydaję mi się, że post Qbusia w ns (ten o stawonogu) wprowadził taką konsternację w drużynie, że nie wiedziała co z tym fantem zrobić (poza chRisem - chylę czoła!) i postanowiła przejść nad tym do porządku dziennego, zwyczajnie olewając całą sytuację :) . Całe szczęście zniknięcie koniuszego rozwiązało ten problem i chyba teraz sytuacja jest znacznie prostsza (adrenalina ułatwia myślenie :wink: ).

ZC - owszem, fajny, ale lepiej gra się scenariusze kryminalne niż typowo "zewowe". Po prostu groteskowość tych wszystkich potworów jest jak dla mnie zbyt duża (a te nazwy! :lol: ). Uważam, że komiks zamieszczony w 2 (bodajże) edycji dobrze oddaje pewne niuanse tego systemu. Po prostu w spotkaniu z praktycznie JAKIMKOLWIEK przeciwnikiem z bestiariusza bohaterowie nie mają nawet szans policzyć do dziesięciu (texty w stylu "czary - jakie tylko zechce"). Bardzo dobrze też, że nie traktujecie za poważnie mechaniki (bardziej storytelling), bo początkujący bohaterowie są strasznymi leszczami i np. próba pływania powinna się skończyć po statystycznie rzecz biorąc trzech kolejkach utonięciem (jeśli pływanie mają np. 35%).

BTW. The Dark Side of the Moon - jak najbardziej popieram! Zresztą to wg. mnie jedna z 3 najlepszych płyt, jakie w życiu słyszałem. Czy w ogóle można uwierzyć, że to 1973? Nie! Brzmieniowo to praktycznie nowa płyta (a wszystkie polskie słucha się przy niej jak by były z 10 lat starsze niż ona sama, no może "Dni wiatru" "Ścianki"...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spraw technicznych - ciąglę myślę, kiedy dawać swoje posty - chciałbym by wszyscy zdążyli napisać swoje kwestie. Na razie pierwszy ruch wykonujęć około godziny 12:00, a drugi 20:00. Powiedzcie, o jakich godzinach chcecie, bym uzupełniał posty, przynajmniej do czasu 1 września, kiedy to liczba dziennych ruchów spadnie do 1 - to jest akurat pewne. Wtedy są dwa wyjścia:

A - zostaje jak jest

B- przekazuję grę ponownie Qbusiowi, który akurat zacznie mieć dużo czasu.

Pytanie tylko, kto i ile czsu będzie mógł dziennie przeznaczyć na forum.

Do do Ciemnej Strony Xiężyca - heh, wiedziałem że to dobra płyta :twisted: Może nie jest w czołówce mojej top-ten, ale zawsze wracam do niej z przyjemnością. A brzmi ona w reczy samej nowocześnie - no bo Flojdzi grali nowoczesną jak na tamte czasy muzykę. W kuchni to się chyba nazywa haute couture. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mistrza gry nie powinno obowiązywać dzienne ograniczenie ilości postów w NS... Zgadzam się, że dwa wpisy są "obowiązkowe"- rano i wieczorem, ale w środku dnia czasem wypadałoby szybko zareagować na poczyniania graczy...

Zaś wracając do muzyki... Pink Floydzi to zespół ponadczasowy. Podobali się w latach '70, podobają się też teraz. Nic dziwnego, że Ciemna Strona zdaje się wciąż brzmieć nowocześnie. Jestem fanem Led Zeppelin, ale Pink Floydzi też są wysoko na mojej liście. Sądzę, że w roku szkolnym czas na NS znajdę, szczególnie, jeśli będzie to tylko jeden wpis na dzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej osoby to 2 wpisy pozostaną. Tak mniej więcej 14 - 15 po szkole mogęskorzystać z kompa w bibliotece i wieczotrem 20-21 w domciu. Tak więć dla mnie najllepsxym wyjściem byłoby, gdyby Cardi odpowiadał rano i po południu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Asthnerem,że MG niekoniecznie musi być ograniczony dwoma postami dziennie. Tzn. rzeczywiście najlepsze wyjście to koło południa i wieczorem, a właściwie na zakończenie dnia (ale przecież nikt nie będzie kogokolwiek zmuszał do niespania do północy!), chociaż jeśli akcja znacznie by się zaczęła zmieniać w wyniku działań graczy, to jakaś reakcja po południu też byłaby dobra (i wten sposób wychodziłoby 3posty dziennie, ale ofkoz nie zawsze).

Co do września - ja mam wolne do października :lol: , więc na razie problem mnie nie dotyczy. No chyba że wyjadę do stolicy "w celach zarobkowych" to wtedy baardzo małe szanse na jakikolwiek kontakt (rtaz na tydzień czy coś :cry: ). Ewentualnie mogę też zniknąć na parę dni w góry (No co Qbuś, też się lubię chwalić :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o ZC chodzi, proponuję przenieść tą dyskusję na nowy wątek - "Info o sesji 4".

Co do ilości postów w roku szkolnym - podobnie jak Radyan - 2 posty dziennie, po poludniu i wieczorkiem. Przychylam sie rownież do propozycji zniesienia limitów dla Mg, a jego posty powinny sie pojawiać pomiędzy postami innych (w przypadku Radyana i moim, między 16 a 20 i drugi w nocy/do południa, ewentualnie trzeci do południa, gdyby ktoś napisal rano.

Muzyka: Heh, ja jestem na etapie sluchania wszystkiego, co mi wpadnie w odtwarzacz, lecz w tej chwili ulubionym mym zespolem jest Myslovitz. Pink Floyda znam i lubię (genialne "Knocking on Heaven's Door" [wiem, że to Guns'n'roses] na koncercie Watersa w Polsce), Led Zeppelin też nie jest mi obce. Poza tym lubię Stinga, Pat Metheny Group, Marka Knopflera/Dire Straits

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k0nrad, mam nadzieję że Twój niziołek odwdzięczy się kiedyś mojemu "kapłanowi" za sprzątnięcie spod kopyt "wroga" :wink:.

Co do muzy - długo by gadać, ale myślę że w zasadzie to nie jest temat dla tego typu rozważań (podobnie, słusznie zauważyłeś, jak Zew).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się dziwić, że NS nieco zamiera - wszyscy są trochę zmęczeni, a poza tym przyszła szkoła rzuca cień na poczynania. Proponowałbym krótką przerwę w prowadzeniu działań, byście poczuli nieco brak NS i wrócili z nowymi pomysłami. Ja też jestem już zmęczony... A wątek do ZC znajdziecie jako 'Info do czwartej sesji - ZC'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiło nasycenie rynku... Jeśli nikomu nie przeszkadza to specjalnie propnuje małe wakacje do wtorku przyszłego tygodnia. Nie jest to może długo, ale na początek starczy. Może zdążycie zatęsknić. Cardi odpocznie, a potem ja mogę brać się znów do roboty. Dziś ostatnie posty, a od jutra będę już usuwał. Dam jeszcze stosowne info w samej sesji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, rzeczywiście parę ostatnich dni dało się zauważyć pewne przesycenie w sesji NS i zmniejszoną aktywność "tfurczą" graczy. Myślę że chwila przerwy dobrze wszystkim zrobi. Poza tym należałoby się zastanowić, czy przypadkiem pewne "wypalenie" graczy nie jest związane z tym, że już od pewnego czasu "idą na tę górę i idą". A może z tego, że ustaliła się pewna konwencja i chwilowo wyczerpała się jej formuła? Może dobrym rozwiązaniem byłoby przeniesienie NS do innych realiów? (inny świat, czy coś) Oczywiście nie należy też lekceważyć powodów czysto prozaicznych, jak zbliżający się WIELKIMI krokami początek roku szkolnego (choć nie dla wszystkich :lol: ) itp. Chociaż z tego, że mój się jeszcze nie zaczyna to nie mam co się aż tak bardzo cieszyć, bo jak już się rozpocznie to najprawdopodobniej nadejdzie przerwa w mojej działalności na forum (a zwłaszcza w NS - nie będę w stanie go śledzić na bieżąco :cry: ) aż do najbliższego okresu wolnego od nauki. Ale "o tem potem" :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...