Skocz do zawartości
Sevard

Bezpieczeństwo komputerów

Polecane posty

Wiadomo, nie wszystko może w takim słowniku być, tak samo jak bardzo skomplikowane słowa z zakresu biologii, chemii, informatyki etc...

Dobrym sposobem jest też wybrania pierwszych liter jakiegoś zdania, znanego cytatu etc.

Inna sprawa, że jeśli znana jest liczba znaków, to atak słownikowy zyskuje bardzo dużo, natomiast brute force... no cóż.

W zasadzie prawidłowa liczba kombinacji dla hasła n znakowego to suma liczb kombinacji ciągów o długości 1,2,3,...,n-1,n, przyjmując, że nie znamy liczby znaków.

Zapomniałeś jeszcze o tych, co mylą system czwórkowy z trójkowym tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem otóż ostatnio wkradł mi sie na kompa wirus ze skype którego to nieświadomie wysłał mi kolega...

Używam avasta ale on nic nie wykrywa a wirus dalej sam wysyła wiadomości znajomym na skype....

Robiłem pełny skan przywracałem system ale dalej gdzieś siedzi....

Nie usmiecha mi sie robic formata bo system instalowałem tydzien temu....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej napisz na specjalistycznym forum (geekstogo.com lub bleepingcomputer.com).

@up & down

To nie jest temat do udzielania pomocy, tylko do dyskusji, porady jak i pytania tego typu proszę umieścić w stosownym temacie w dziale "Programy".

Przy okazji chciałem zaznaczyć, że samo przeskanowanie antywirusem nie zawsze w pełni usuwa infekcje - zwłaszcza, jeśli nie wiemy cóż to za wirus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O antywirusach nieco inaczej.

Parę dni temu na Wikileaks pojawiły się rzekome przecieki o tym co o antywirusach myśli CIA. Informacje są o tyle prawdziwe, że twórcy oprogramowania zabezpieczającego potwierdzili, że mieli tego typu luki, więc i tak daje to ciekawy obraz sytuacji na tym rynku.

Dobra wiadomość jest taka, że darmowe COMODO zostało nazwane "a colossal pain in the posterior".

http://europe.newsweek.com/best-antivirus-protect-cia-spies-hackers-computer-security-565710?rm=eu

 

Edytowano przez Sevard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby dopłacili, to może bym się skusił (jak coś chce mnie szpiegować, to niech chociaż za to płaci). W momencie kiedy za darmo jest dużo lepszy BitDefender, to średnio widzę sens instalowania jakiejkolwiek wersji Kaspersky'ego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...