Skocz do zawartości

Chłodzenie i obudowy


org

Polecane posty

Mogą to zrobic, tyle że zamiast dobrej pasty, nałożą Ci np. majonez - tempy niezłe (przez parę godzin), ale później zeżre chłodzenie (dosłownie) i procesor.

Nie ufałbym serwisom, w czymś, czego ja sprawdzić nie mogę.

Majonez oczywiście w przenośni. Ja padłem ofiarą oszustwa w serwisie. Tej pasty tyle było że od coolera odstawała na prawie na 0,5 cm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Nyewiem... może. Jeszcze wzięli 20zł+ za zbędne czyszczenie czystego kompa.

Będę miał swój serwis, to będę uczciwy. Choć nie będzie łatwo z cenami.

Jeszcze oszukali mnie z "czyszczeniem" karty graficznej, bo naklejki, a tym samym plomby były nienaruszone, a moją kartę się czyści rozkręcając ją, bo to "czyszczenie" sprężonym powietrzem kurzu nie wydmucha. Czemu? Bo z kurzu robią się "koty"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w komputerach stacjonarnych wymiana tej pasty co ok 2 lata powinna mieć miejscie czy w innym przedziale czasowym?

W ogóle zastanawiam się na czym wymienić tą pastę, jak ma laptopa z zintegrowaną kartą graf? Na procesorze i RAMie? Na zintegrowaniej karcie się nie da chyba, nie?

Ja pastę wymieniam... jak zmieniam procka lub grafikę. Nie należy terminów traktować dogmatycznie. Jak temperatury są OK to nie ma co grzebać. Producenci past to by pewnie chcieli by co miesiąc zmieniać.

Gdzie pastę wymieniać? No to proste akurat... tam gdzie jest :)

Ja padłem ofiarą oszustwa w serwisie. Tej pasty tyle było że od coolera odstawała na prawie na 0,5 cm.

Nie do końca rozumiem.. co to zanczy że odstawała na 0,5 cm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAZOR26

Będę miał swój serwis, to będę uczciwy.

Szczerze, to będzie bardzo trudno.

Lepiej zacznij jako "informatyk" (serwisant bez serwisu) - oferuj uczciwe ceny, rozwiązuj problemy w sposób, nie "coś tam kupić" kiedy to nie jest potrzebne, a wystarczy wykorzystać obecny sprzęt (tyczy to się również firm), to działa tak, że jeden zadowolony klient, to ten sam klient w przyszłości plus trzech nowych.

A serwis to lokal, reklama, bez dobrej opinii byś miał małe szanse.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes i know that, sir!

Mam czas na zabawę w informatyka ; >

A kaska musi z czegoś być na kompa lepszego.

Na razie jestem w pewnym sensie serwisantem na Tym forum.

Ale nie tylko ja.

Swoją drogą... dziwna woń płynie z mojego nołnejm PSU.

Takiej ciepłej elektroniki. Mam się bać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pastę wymieniam... jak zmieniam procka lub grafikę. Nie należy terminów traktować dogmatycznie. Jak temperatury są OK to nie ma co grzebać. Producenci past to by pewnie chcieli by co miesiąc zmieniać.

Tyle, że Ty raczej używasz past wysokiej jakości, a mogło chodzić o np. tą dołączaną do coolera boxowego.

@RAZOR26

Na razie jestem w pewnym sensie serwisantem na Tym forum.

Mi nie o doświadczenie chodziło, a o to, żeby na lokalnym "rynku pracy" Cię rozpoznawali (pozytywnie oczywiście).

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość kontroli obrotów wentylatorów w gtx 570 dc2? Bawię się trochę speed fanem i zredukowałem hałas wentylatora na chłodzeniu (contact 29 bp) i doszedłem do momentu, w którym dalsze wyciszenie nie jest możliwe bo hałasuje co innego. Zmniejszenie obrotów wentylatorów w obudowie (Aux 1 ,2 ) nic nie daje. Chciałem spróbować zatem wyciszyć gpu ale w speedfanie nie znalazłem tego. Możliwe też, że gpu jest ciche a za hałas odpowiada zasilacz (ocz stealthxtream 2 600w), ale nie wiem jak to sprawdzić. Ewentualnie da się jakoś wyciszyć zasilacz nie wymieniając go ani obudowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym fanswapem. Przeczytałem kilka poradników w internecie i mam kilka pytań.

1. Czy wentylator w moim zasilaczu jest podłączony przez wtyczkę czy będę musiał obciąć kable i potem przylutować te w nowym wentylatorze?

2. Jaki wentylator polecasz i na jaką redukcję hałasu mogę liczyć (zakładając te same obroty)?

3. Czy może lepiej sprzedać ten zasilacz (jeśli tak to na ile mogę liczyć, kupiony w styczniu) i kupić nowy? Jeśli tak to podaj kilka modeli jak najtańszych i jak najcichszych.

4. Czy może lepiej wymiana obudowy będzie najlepszym rozwiązaniem? Tylko że wyciszone budy to koszt pewnie z 400 zł a za brutusa 410 to dużo nie dostanę pewnie. Które wyjście będzie najtańsze i najbardziej efektywne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wentyl w zasilaczu jest podłączony tak jak w np. Karcie graficznej. Czyli do płytki drukowanej.

2. Jakiś dobry wolnoobrotowy.

3. Jaki masz zasilacz, jeżeli chcesz sprzedać trzeba ocenić jego wartość

4. Nie trzeba przepłacać 400zł. Można zakupić maty wyciszające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Będę szczery że nie wiem, na szybko przejrzałem recenzje i nie znalazłem o tym wzmianki. Niby już standardem powinna być wtyczka...

2. Przy tych samych obrotach to na dużą redukcję hałasu nie ma co liczyć, w fanswapie właśnie głównie o to chodzi by obroty ograniczyć. Na jaki wentylator się zdecydować - tu nie pomogę, najlepiej by się było zapytać tutaj na forum w odpowiednim dziale, albo na np. PCLabie.

3. Myślę, że 150zł to śmiało za niego wyciągniesz, może do 200zł. Z bardzo cichych zasilaczy masz np. Be Quiet L8-CM-530 za ~280zł. Nie tylko z porządnym wentylatorem, ale i kontrolerem tak zestrojonym by nie osiągał zbyt wysokich obrotów.

4. Tak naprawdę wyciszona obudowa to tylko "wisienka na torcie", jak już masz dość cichy sprzęt to ona pomoże go maksymalnie wyciszyć. Lepsze efekty da zmiana zasilacza/fanswap, i wyjdzie to taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAZOR026

1. Rozumiem że jesteś pewien tego modelu czy po prostu w większości psu tak jest więc zapewne i w tym będzie?

2. A Konkretny model? Wiem że należy zwrócić uwagę na wielkość czyli 12cm bo taki mam obecnie i głębokość czyli 2,5 cm. Odnośnie obrotów to nie są one automatycznie dobierane przez zasilacz? Gdy się nagrzewa to nie zwiększą się? Nie chciałbym żeby się spalił kupując zbyt wolny wentylator.

3. OCZ StealthXStream 2 600W (pisałem w poprzednim poście)

4. Dziękuję za zwrócenie uwagi na maty. Zaraz spróbuje obczaić coś więcej w googlach.

Edytowano przez Kolnid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze jedną prośbę. Możecie podać jakiś link gdzie jest porównanie poziomu hałasu poszczególnych zasilaczy. Najlepiej, żeby znalazł się tam też mój zasilacz żebym wiedział mniej więcej na jaką redukcję mogę liczyć. Sam szukałem w googlach i poza http://www.au-ja.de/...30w-cm-11.phtml nic nie znalazłem. W tym porównaniu nie ma zbyt wielu zasilaczy które obecnie polecacie w innych tematach. Na szczęście jest ten BQ i wypadł całkiem nieźle.

@tomsto100

Tak żeby wymiana wentylatora była bardziej opłacalna od wymiany zasilacza. Jeżeli wymieniłbym na tego BQ to będzie mnie to kosztować około 100zł. Myślę że za więcej niż 50zł z przesyłką to nie opłaca mi się wymieniać tego wentylatora. Chyba że przekonasz mnie że będzie to lepsze wyjście od wymiany całego PSU :).

Edytowano przez Kolnid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kitguru.net/components/power-supplies/zardon/ocz-stealthxstream-2-600-w-power-supply-review/4/

http://www.kitguru.net/components/power-supplies/zardon/be-quiet-pure-power-l8-630w-power-supply-review/6/

Przy czym chyba w miedzyczasie zmienili metodologię pomiarów i różnica jest większa, niż wynika z testów (teraz testują w wyższych temperaturach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa na korzyść BQ? Porównując testy to BQ zyskuje przewagę dopiero przy znacznym obciążeniu. Szczerze mówiąc częściej mam komputer nie obciążony, więc nie wiem czy w ogóle jest sens tej całej zamiany jeżeli za wiele nie zyskam. Z drugiej strony to nie widzę żadnej różnicy między hałasem w spoczynku, a w stresie. Czy jest ona niezauważalna czy może trafiłem na wadliwy model i wentylator pracuje na maksymalnych obrotach cały czas?

@tomsto100

120mm x120mm x25mm

Edytowano przez Kolnid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomsto100

Edytowałem poprzedni post dodając rozmiary, gdyż mają być 120 x 120 x 25. Jeżeli miałeś na myśli http://www.ceneo.pl/7725251 to z przesyłką wyniesie mnie ponad 70zł. Szczerze mówiąc chyba lepszym wyjściem będzie sprzedaż obecnego, dołożenie tych 100zł i kupienie czegoś cichszego.

@yojo2

Ten Be Quiet L8-CM-530 wystaczy do mojego zestawu? (gtx570, i5-2500k, Asrock Pro3). Poradzi sobie też z podkręcaniem? Jeszcze nie robiłem, ale mam zamiar. Różnice na razie są na korzyść BQ (cisza, modularność). Co z długością kabli? Ten ocz ma strasznie krótkie i szczerze mówiąc znacznie opinają się o GPU. Krótszych już nie dam rady podłączyć. I jakość wykonania? Ta sama klasa co ocz czy lepsza/gorsza? Fakt że ma mniej mocy, ale jeżeli wystarczy to chętnie bym wymienił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...