Skocz do zawartości
org

Chłodzenie i obudowy

Polecane posty

@up

Przez tego linka będę bał się zasnąć :laugh:

Ja rozumiem, gust.

Ale niech ktoś da linka, do trzech projektów full plexi, które były estetyczne. W których kable, były układane z jak największą precyzją.

Bo większość plexi to, za przeproszeniem, wywalenie kabli w stylu Feel II na wierzch, danie dwudziestu katod i sklejania budy kropelką, która pleksę niszczy (wygląd).

Przeciwko materiałowi, absolutnie nic nie mam - świetna sprawa, jak ktoś chce sobie zrobić choćby custom top, czy blok wodny.

Czy choćby cover z czarnej pleksy.

Ale, do budy się nie nadaje, prędzej bym wolał budę ze szkła, pomijając wszelakie kwestie techniczne tego materiału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gracz PC: http://allegro.pl/filtr-weglowy-mata-do-ok...2375081127.html - używam takich filtrów, sprawdzają się w miarę dobrze. Przy czym, one są strasznie grube, nawet po przerwaniu na pół.

Dzięki za linka. Widzę, że w opisie grubość ma 5 mm. Ciekaw jestem, czy podczas stosowania tego - ze względu na grubość - powietrze będzie dużo wolniej napływać do laptopa i nie zwiększy to jego temperatury?

Czy efekt ten jest znikomy i można go pominąć?

@RAZOR26

CO do podkładek to są to zwykłe podkładki - takie izolujące temperaturę od nóg użytkownika? Bo coś takiego to nie ma sensu dla mnie, bo zawsze używam laptopa na biurku.

Chyba, że to jakiś bajer zasilany pradem i w ten sposob chłodzacy.

Jeśli masz coś godnego polecenia to chętnie zobacze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rozrywania na pół tych filtrów ani rusz, 5mm to stanowczo za dużo. Ba, nawet połówka będzie ograniczać przepływ powietrza. No ale coś za coś, jeśli masz dobrą wentylację to temperatury nie powinny skoczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podkładek to są to zwykłe podkładki - takie izolujące temperaturę od nóg użytkownika? Bo coś takiego to nie ma sensu dla mnie, bo zawsze używam laptopa na biurku.

Chyba, że to jakiś bajer zasilany pradem i w ten sposob chłodzacy.

Na podkładce chłodzącej (chyba, że on o czymś innym mówił...) jest z reguły wentylator, wspomagający chłodzenie, aczkolwiek, dopiero po jego wydostaniu się z laptopa, czyli to raczej niezbyt pomaga.

Niektóre podkładki mają zintegrowane stacje dokujące (dodatkowe porty usb, czasami RJ-45 itp).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chłodzi powietrze po wydostaniu się z laptopa to bez sensu - lepsze by było coś co chłodzi powietrze wchodzące.

A najlepszym rozwiazaniem bylaby podkladka, ktora jak sie rozgrzeje sama zaczyna siebie chlodzic - wtedy mozna by obnizyc temperature spod laptopa. Nie istnieje coś takiego? ;)

@yojo2

A 4 razy grubość zmniejszyć nie da się? ;) Zawsze to mniej niż 2,5mm.

Czym to w ogóle przyklejałeś do obudowy?

Ciężko mi stwierdzić czy mam dobre chłodzenie, nie wiem jaki mam wentylator i na necie nie mogę tego znaleźć (model MSI 620DX http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-G...DX.66676.0.html ). Instrukcja jest daleko ode mnie.

Temp dysk podczas grania jednak nie przekracza 48 st C. Najczesciej jest to 46-47.

Edytowano przez Gracz PC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeczze raz przerwać na pół raczej nie da rady. Wcale nie przyklejałem, bo je wstawiłem zamiast oryginalnych filtrów (buda CM692).

Czyli ty do laptopa chcesz te filtry, tak? IMHO filtry węglowe będą dla nich zbyt grube.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za pomoc.

Raz na 3 miesiace wystarczy takie gruntowne czyszczene przeprowadzic?

To w ogole najlepiej czyscic glowny wentylator, czy jeszcze jakies na karcie, procesorze itp?

Jesli przyjdzie Wam do glowy jakis pomysl jak w kwestii chlodznia wydluzyc zycie laptopa to piszcie tutaj, albo smialo PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać bandaż jako filtr przeciw kurzowy. Bandaż Elastyczny.

Dasz pod kratkę to nie widać.

A podkładka chłodząca chłodzi laptopa tzn. Stawiasz lapka na takowej podkładce a wentylatory dmuchają pod lapka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bandazem to nie jestem przekonany...

Mozesz polecic konkretny model takiej podkladki chlodzacej?

Czyscic raz na 3,4,5 miesiecy? Na ile najlepiej?

Czy warto czyscic jeszcze jakis wentylator poza glownym?

Edytowano przez Gracz PC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tle, co wentylator, a wewnętrzną stronę wlotu powietrza - tam, powinno być najwięcej kurzu.

Nie poleciłbym tej podstawki - sprzedawca ewidentnie oszukuje klienta.

Ambient na poziomie 12db jest wręcz niemożliwy, więc jak to niby mierzyli?

Zresztą, 3 małe wentylatorki na pewno nie będą ciche.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba jeszcze wyczyścić jakies wentylatory proca lub karty?

I porsze o odp, jak czesto "odkurzac" kompa, jaki czas jest najlepszy ;)

Co do podstawiki, to ciesze sie za podany przyklad i kontrargument. Jak juz kupowac to cos dobrego.

Polecilbys cos innego tomsto100?

Co do hasalu to nie jest problem, liczy sie wydajnosc ;)

Edytowano przez Gracz PC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, mówisz o trzech małych wentylatorach.

One, nie mogą być do tego ciche, to przeczy prawom fizyki. I nie tylko.

Jeden cichy wentylator 120mm kosztuje tylko trochę mniej niż ta podstawka, a jeden Enermax Vegas/Apollish, kosztuje dwa razy tyle, co ta podstawka.

A zresztą - wystarczy przeczytać uważniej.

Jeśli otoczenie będzie miało 30dB, to te wentyle będą generowały ~40dB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...