Skocz do zawartości
org

Chłodzenie i obudowy

Polecane posty

Brutus mi się podoba. Cena też nie wygórowana, ale na razie chcę kupić coś innego. Ogólnie myślałem nad zbieraniem kasy na nowego kompa zamiast tego ulepszać, więc pewnie z obudową też poczekam. Na razie tylko tak myślę. To zależy też od funduszy. Jakby co to będę Was pytał. Dzięki za pomoc.

EDIT.

Porządek w kablach ma jakiś większy wpływ na chłodzenie?

Tzn. czy będą niższe temperatury po porządku w kablach?

Może bym w takim razie coś wymyślił, choć nie wiem na ile mi na to pozwoli moja obudowa:D

Edytowano przez Hyper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ułożenie kabli może wpłynąć na temperatury, ale raczej w małym stopniu (no chyba, że z kabli była zrobiona prawdziwa barykada :P).

---

Youtube Video ->Oryginalne wideo
Pewnie wszyscy słyszeli o możliwości zalania komputera olejem. W tym przypadku posunięto się o krok dalej i zalano komputer płynem stworzonym specjalnie do tego celu. Ciekawa opcja, szczególnie, że ze względu na niską temperaturę wrzenia nie trzeba wymuszać przepływu płynu :P Szkoda tylko, że temperatury nie są bardzo niskie, przynajmniej jak na moje oko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, pomyśl o kosztach odgloniania całego kompa + kilkunastu/dziesięciu opatentowanego preparatu.

A zresztą, jak się robi niebieskie, to koszty są dużo niższe (mobo, gpu).

Nie trzeba też kupować przedłużek od Bitfenix'a pomijając, że darmacz robi dużo lepsze jakościowo), można samemu robić oploty, a koszt to oploty + pineska + czas.

Bloki samemu też można zrobić, acetal i też jest czarne, choć nie całe.

Można kupić podobny rez od Phoby'i, za mniej kasy.

A to zdjęcie, pokazuje układ bez ustępstw (nie trzeba przecież wydawać ~500zł na złączki).

Można kupić używane bloki/pompki/złączki/rezy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qlek

Serio - daruj sobie. Będziesz zapewne tylko żałował.

W ogóle to w Polsce będzie dostępne?

Ok, rozumiem osoby sprowadzające z Tajwanu grill na budę, ale żeby z Niemiec/Francji itd. takiego przeciętniaka...

Lepiej kupić Carbide, 500R, albo dopłacić do Fractala XL - to zupełnie inna klasa bud.

Ja bym, wolał od np. Brutusa, jakąś starą, pierwszą-lepszą serwerową budę (o Dragonie nie wspominając ;)), przynajmniej bym za te ~150zł pomalował budę na czarno itp. Przynajmniej, nawet w jakichś ***** tracer'ach mozna wyjąć koszyk na dyski, a dzisiaj to sprzedają jako super nowy pomysł specjalnie dla graczy.

Kiedyś, budę, można było rozebrać na części, bez problemu. A dzisiaj, producent tylko utrudnia (no, nie każdy) życie wymagającego usera.

BTW, tak się spytam - czy, była jakaś mniejsza wersja Dragon'a? Mam taką chyba jeszcze, ale jest dosyć daleko ode mnie, więc nie ocenie tego. Ale miała strasznie podobne drzwiczki itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że nie problem znaleźć dobre chłodzenie mieszczące się w Brutusie (Performa, Contac, Fortis...). A przewiewnością nie odbiega od innych obudów w swojej cenie, biorąc pod wagę że z bocznych wlotów się korzysta raczej rzadko ;)

Dla nie-entuzjastów i osób nie chcących wydawać zbyt wiele jest to idealna obudowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Brutusa i uważam,że w swojej cenie to świetna buda! Nie wiem czego czepiasz się przepływu powietrza. Wystarczy jako tako ułożyć kable, wsadzić jeden wentyl na trytkach do zatok, przełożyć przedni wentyl na dół i masz naprawdę niezły przepływ, całkiem niezłe temperatury i po ustawieniu obrotów wentyli całkiem mały hałas! Prawda, urodziwa może nie jest, nie nadaje się dla entuzjastów, ale dla ludzi, którzy nie otwierają kompa co dwa dni spokojnie wystarczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcane koszyki za ~130zł? Nie przesadzasz? ;)

Jedyną budą w tej cenie z wyjmowanymi koszykami jaką kojarzę jest Cooler Master 311, ale ona jest z kolei strasznie krótka. A wyjmowany koszyk jest umieszczony dość nisko, i przy takim np. ASRocku P67 Pro3 nie spowoduje że się uda włożyć dłuższe karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam obudowę NZXT phantom. Domyślnie posiada 6 wentylatorów przez co jest dobra cyrkulacja. Pomimo że gtx 480 rozgrzewa się nawet do 90 stopni obudowa skutecznie wyprowadza ciepło z pc więc jestem z niej bardzo zadowolony i polecam ją każdemu kto nie boi się zainwestować sporej sumki wzamian za trochę chłodu :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie byłbym taki pewien.

Jest przecież konkurencja - Carbide 500D, Graphite 600T, no i niewiele droższy Xigmatek Elysium, do którego Phantom nie ma startu.

@Crom3ll

Inna sprawa, to ilość miejsca, bo może być tam go za mało.

Zawsze pozostaje oplatanie, żeby zrobić porządne 90' :diabelek:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę taką ciekawostkę ; P

Posiadam obudowę Zalman Z9 (nie Plus) i Performę i co? Nie mieści się! Ale nie mieści się w tym wycięciu na chłodzenie. Oczywiście śruby, które przykręcamy do obudowy potrzebują ok. 1-1,5cm więcej ale na tzw. chama poszło ;P

Nie miałem z tym problemu przy AsRock P67 Pro3 SE a z AsRock P67 Pro3 B3 zaczęły się schody. Mimo to obudowa jak i płyta do siebie "dolgnęły" i póki co wszystko działa aż miło :)

Pytam z ciekawości ile można do Xigmatec Elysium wrzucić wentyli 120mm?

Edytowano przez makemebad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Elysium - daruj sobie (jeśli zamierzałeś ją kupić).

Ta buda jest ogromna. Ale nie po to, żeby wchodziły duże coolery, tylko HTPX i LC.

No, chyba że zamierzasz wodować kompa.

A poza tym, ta buda w Polsce jest niedostępna, nawet jeżeli w jakimś sklepie jest napisane, że jest w 1-3 dni, to i tak będą musieli sprowadzać od producenta, co może trwać nawet 4 miesiące.

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy fabrycznie wyciszane obudowy znacznie obniżają poziom generowanego hałasu? Możliwe jest złożenie wydajnego sprzętu chłodzonego powietrzem, żeby pc był cichy jak laptop? Od niedawna mam kompa i szczerze mówiąc na noc muszę go wyłączyć, bo spać się nie da. Miałem okazje spać przy 5-6 laptopach i one były niesłyszalne. Czy może zamiast cichej budy, lepiej wyciszy zestaw jakiś miernik obrotów?

Mam brutusa 410, thermaltake contact 29 BP, Asus gtx 570 DCII i OCZ Stealth Xstream 2 600W. Nie wiem co z tego powoduje najwięcej hałasu. Możliwe że wszystko razem się nakłada na raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciszona buda + cichszy zasilacz (ew. fanswap w obecnym jak Ci nie przeszkadza gwarancja) powinny załatwić sprawę. Różnica powinna byc spora. Nie sądzę, by Contac czy też GTX nadmiernie hałasowały.

Oczywiście nie zaskzodzi się też pobawić Speedfanem i np. wyłączać wentylatory z obudowy na noc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...