Skocz do zawartości
org

Chłodzenie i obudowy

Polecane posty

http://pclab.pl/news50182.html

Zalman szykuje się do wprowadzenia na rynek chłodzenia o oznaczeniu CNPS14X. Jest to schładzacz dwuwieżowy z 6 heatpipe z jednym wentylatorem 140mm w zestawie (i możliwością instalacji dodatkowych dwóch). Chłodzenie ma wysokość tylko 160mm (jak na takie bydle to niezły wynik, pewnie do Brutusa by weszło), a kosztować ma... 189zł. Szykuje się poważny konkurent dla Macho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale poprzez zmniejszenie wysokosci, zmniejszy sie tez wydajnosc.

No i - Macho to olbrzym, niestety, ale troche lepszym przeplywem powietrza praw fizyki inzynierowie Zalmana nie oszukaja.

Jesli to bedzie chocby tak samo wydajne jak macho, bede mocno zaskoczony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do czyszczenia wentylarotków mojego laptopa z kurzu. Sprzęt posiadam rok.

Tylko mam dylemat, bo mam jeszcze jeden rok gwarancji na sprzęt. Czy po otworzeniu laptopa, nie uznają juz mi ewentualnej gwarancji? Czy warto czyścić te wentylaroki?

Mój znajomy, czyścił kompa bez rozkręcania - kupił sprzężone powietrze i puścił wlotem do powietrza laptopa, a kurz wyszedł wylotem. Nie jestem przekonany do tej metody.

Poradźcie mi proszę, odnośnie mojego rozkręcania kompa a gwarancji, oraz odnośnie metody kumpla.

Edytowano przez Gracz PC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest laptop MSI GE620 DX. Kupowany w X-COM. Nie wiem gdzie szukać tych pomb, ale jak patrzę od spou na laptopa, to tam normalnei śrubki widać.

Widzicie mam trochę dylemat, bo przedmuchiwanie kompa, jak przeczytałem powyżej nie czyści efektownie. Pozostaje rozkręcenie, ale tu jest prolem z gwarancją.

Z drugiej strony może sie komp nie zepsuje, albo zepsuje coś tuż po gwarancji bo nie był czyszczony.

Podkreślam, że gram na nim dużo i czyszczenie by się przydało (chociaż na razie sie nie grzeje).

Czekam na Wasze rady ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, z tym rozkręcaniem musisz uważać. Kwestia jest taka że jeżeli uszkodzisz, czy inaczej odkleisz plomby producenta to napewno tracisz gwarancje. A co do tych samych plomb w zależności od modelu są one różnie ulokowane, mój znajomy chciał również wyczyścić laptopa i odkręcił obudowe i przy samym tylko "rozchylaniu" tej obudowy odkleiły się plomby bo były celowo w takim newralgicznym miejscu zrobione. Tak więc radze ci uważać na takie rzeczy, chyba że masz do końca gwarancji 2-3 miesiące to można pomysleć...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok mi został od końca gwarancji. Ale grałem ostro przez rok, kurzu tam jest masa na pewno.

Bez sensu ta polityka firm, chcąc dbać o sprzęt, pozbawiam sam się gwaramcji. Po fakcie napisze, jak to z tymi plombami u mnie było. Dzięki za rady.

Najważniejsze że dowiedziałem się, że przedmuchiwanie laptopa to nic w porównaniu z czyszczeniem ręcznym.

Zapytam jeszcze na koniec, jak wyczyszcze wentylatorek z kurzu, to bawić sie jeszcze z wymianą jakichs past termoprzewodzących czy nie ma sensu?

Przypomniam że laptop na niecały rok.

Edytowano przez Gracz PC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsair Carbide 300R, nieco droższy Cooler Master 692 Lite, ew. Zalman Z11.

--- 5 VII 2012 ---

http://www.techpowerup.com/168625/Colorful-Shark-Bionic-Cooler-Detailed.html

Colorful wydał nowe chłodzenie dla kart graficznych. Jest to potężny potwór składający się z dwóch wentylatorów 80mm i dziewięciu (!) heatpipe o średnicy 8mm. Trzeba przyznac, że robi wrażenie, ciekawe jak z wydajnością ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od jakiegoś czasu używam Enermax Aeolus Premium CP003 i ponieważ doradzałem się w tym wątku odnośnie podkładki chłodzącej, czuję sie zobowiązany napisać jak się spawuje ona w praktyce.

Przede wszystkim chce podziękować użytkownikkowi tomsto100 ża wiele praktycznych rad. Dzięki!

Otóż podkładka nie jest cicha - ale ponieważ używam ją do gier, każda gra zagłusza ją i w zasadzie nie widzę różnicy. Niemniej jednak, gdyby z głośników nie wydobywał się dzwięk, to na najszybszych obrotach może przeszkadzać. Wygodne jest zasilanie z samego USB. Kabel do USB jest wystarczająco długi. Jest możliwość podświetlenia wiatraka ale wg mnei to nie potrzebny bajer.

Jednak co najważniejsze, wydajność znakomita. Grałem w ostatnie upalne dni, i podzespoły były chłodzniejsze w porówaniu z graniem w tempareaturze 20 st C bez podstawki.

Bardzo dobrze że pdostawka jest w ogóle niepoślizgowa - nawet bardziej niż mój sam laptop a tego się nie spodziewałem.

Każdy gracz powinien być zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.techpowerup.com/169096/Prolimatech-Readies-Cool-Blue-Megahalems-Rev.-B-CPU-Cooler.html

Dla wszystkich fanów niebieskiego koloru Prolimatech wprowadził nowy wariant kolorystyczny chłodzenia Megahalems. Mówiąc szczerze, to chyba niezbyt pasuje do tego chłodzenia ;) No i góra chłodzenia pozostała srebrna... ogółem kiepsko to wygląda. Choc trzeba przyznać że z mobasami od GB się komponuje ładnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...