Skocz do zawartości

Gothic 1 - kilka pytań dot. gry


MnichUzKlasztorU

Polecane posty

Witam

Mam taki otóż problem.

Jestem w drugim rozdziale i mam zadanie żeby iść do tej kopalni żeby zdobyć tą wydzielinę z pełzaczy ALE nie mogę zabić pełzacza nie zabieram mu ani odrobiny życia :(

Dołączyłem do Starego Obozu i noszę na razie cięższą zbroję taką co ma Diego , miecz 33obrażeń który wymaga 13siły.

Moje statystyki:

siła 15

zręczność 10

kieszonkowiec mistrz

włamywanie adept

broń jednoręczna mistrz

lvl 8

I mam kilka pytań:

1. Jaki powinienem nosić miecz jednoręczny ?

2. Jak szybko nabić do 14lvl ?

3. Czy da się usunąć umiejętność kieszonkowca i odzyskać punkty doświadczenia ? Bo mi się to nie przydaje a 30punktów za to poszło :(

4. Jak z siłą co mam zrobić ?

5. Czemu nie ranię pełzacza ?

6.Jak i kiedy mogę zabić Bliznę podobno ma on dobry miecz

I co wogólę powinienem zmienić żeby było dobrze ?

Proszę o pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ten który najlepszy :tongue:. Po prostu w miarę postępu gry będziesz znajdywał lepszą broń. Ale najłatwiejszym sposobem zdobycia dobrej broni jest "obicie mordy" komuś kto takową broń posiada. Szukaj tu postaci, które mają imię bo większość z nich ma unikalne bronie. Najlepszy miecz jednoręczny posiada magnat Blizna na zamku w Starym Obozie.

2.Emm, no w Gothicu to za bardzo nie ma sposobu na szybkie natarcie 14 lvl. Spróbuj może się trochę powłóczyć i powybijać takie potwory, które możesz pokonać.

3.Nie da się tego zrobić. Niestety nie odzyskasz tych 30 pkt. nauki.

4.Nie do końca rozumiem to pytanie. Siłę możesz rozwijać np. u Diega.

5.Nie ranisz pełzacza, bo masz zdecydowanie za mało siły. Musisz ją znacznie podszkolić.

6.Już w II rozdziale powinno ci się to udać, ale musisz mieć zdecydowanie, zdecydowanie więcej siły. Miecz i tak wymaga 70 pkt. siły żeby móc go używać.

Ogólnie żeby było dobrze to musisz podszkolić siłę i to bardzo. Jak na taki etap gry masz przynajmniej z 40 pkt. siły za mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z komórki, więc odpowiem tylko ogólnie i bez odpowiedniej numeracji i odstępów. Pełzaczy nie ranisz bo jesteś za słaby, poza tym one robią uniki, ewentualnie blokują ciosy. Umiejętności nie możesz wycofać. Miecz Blizny do niczego w tej chwili Ci się nie przyda, gdyż wymaga on 70 punktów siły. Ogólnie na początku gry, moim zdaniem nie opłaca się robić mistrza w walce, prawie nic to nie daje. Musisz zwiększyć siłę bo jesteś bardzo słaby. Proponuję na razie olać zadania i wybrać się na "łowy", aby zwiększyć swój poziom. W Gothicu można stosować różne triki i zabijać stwory dużo mocniejsze od naszej postaci, np. wchodzić na skały i stamtąd szyć z łuku, bądź z kuszy do wroga. Ponadto możesz bić ludzi w obozach, jak i poza nimi.

EDIT: Spoznilem sie, u mnie w przegladarce, w telefonie, funkcja podgladu posta kiepsko dziala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zaczalbym gre od nowa, Gothic jest dosc trudna gra, szczegolnie dla tego, ktory zasiada do niej po raz pierwszy.

Wedlug mnie pakujac cenne punkty w umiejetnosci zlodziejskie popelniles duzy blad, szczegolnie nie rozwijajac zrecznosci, ktora decyduje o szansie okradniecia NPC'a i chyba na szanse zlamania wytrycha. Umiejetnosci zlodziejsckie na tak wczesnym stadium gry sa raczej bezuzyteczne, tylko otwieranie zamkow warto dac na ten pierwszy poziom i rozpracowywac zamki metoda prob i bledow, wczytujac stan gry gdy juz rozpracujemy zamek, zeby nie stracic zbyt wielu wytrychow.

Najlepiej od poczatku skupic sie na rozwinieciu umiejetnosci walki bronia jednoreczna na pierwszy poziom, a pozniej wiekszosc punktow pakowac w sile, zeby byc w stanie przebic sie przez obrone przeciwnika (tak jak w podanym przez ciebie przykladzie z pelzaczem).

Jesli dopiero zaczales gre w Gothica i czegos nie rozumiesz/nie umiesz, to sie nie martw. Ja, kilka lat temu, gdy dostalem Gothica od kuzyna wolalem go, zeby mi pokazal jak otworzyc skrzynke i przenosic przedmioty do wlasnego ekwipunku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam wszystkim na prawdę mi to pomogło :)

Gry chyba raczej nie zaczną od nowa cóż nie chcę mi się znowu tego przechodzić ;(

Spróbuje nabić 6leveli więcej czyli do 14 będę miał wtedy 75siły.

Co do okradania ludzi rzeczywiście straciłem 30punktów :/

Ale zamki przydały się ponieważ włamałem się na górę tam w tym budynku gdzie Gomez siedzi i okradłem wszystkie skrzynie w takiej jakby wieży i zdobyłem kilkanaście artefaktów , 30 skór cieniostwora wiec naprawdę było warto bo jeszcze inne cenne rzeczy ;) Mam jeszcze 1 pytanie ostatnie. Do czego służą monety ? Nie mają wartości ale ja mam ich aż 11000 (ukradłem xD)

I dziękuje za pomoc wszystkim :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

1. Ten co aurat pasuje do twoich statow i jest najlepszy.

2. Expic na wilkach i czym tam jeszcze.

3. NIE!!!

4. Co lvl wbijasz w sile pare pkt.

5. Jestes za slaby.

6. Zasada w ,,gotikach" jest bardzo prosta: bijemy NPC'ow jak musimy. A jak nie musimy to ich nie ruszamy. Oczywiscie jezeli gramy zeby przejsc gre a nie dla jaj. A co do lepszej broni, to poszukaj w jakichs grotach, lasach itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...