Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomox1140

Jaki telewizor?

Polecane posty

Witam!

Chciałbym kupić w najbliższym czasie telewizor. Chciałbym się też spytać czy wybrać LCD, Plazme czy LED? Jaka firma produkuje dobre telewizory? i czy led w tej cenie jest dobrym rozwiązaniem?Jeżeli chodzi o mnie to będę grał w pokoju w którym będzie na ogu jasno, lecz czasami będzie ciemno, gram głównie w FPS- y i gry wyścigowe. telewizor najlepiej jakieś 40-46 cali. A odległość w jakiej będę oglądał to 2-3 metry.Cena to 2500 - 3000 zł. Prosiłbym o nie wzorowaniu się na najnowszym numerze PLAYBOXA, ponieważ go mam i już czytałem;) A i jeszcze chciałbym się spytać czy telewizory podane w PLAYBOXE(dzisiejszym) są dobre jakościowo( czyli że ogólnie są dobre jakościowo?)

Z góry dziękuje za pomoc

Dobra, a nie jestem za bardzo przekonany do Toshiby;/ istnieje jakiś inny telewizor, bez obrazy;) ostatnio widziałem PHILIPSA 42PFL4606H, albo droższego PHILIPSA 47PFL7404H i obraz wył super, i chciałbym się od was dowiedzieć czy ten telewizor jest dobry;)

Posty zostały scalone.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam telewizory LCD firmy LG. Maja bardzo dobry stosunek ceny do jakosci i dodatkowych elementow (zlacza usb itd). Odradzam za to Sony. Jakosciowa sa dobre, ale niestety kupujac produkty tej firmy sporo sie przeplaca za sama marke - telewizory konkurencji o praktycznie identycznych parametrach kosztuja sporo taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A telewizor będzie Tobie w ogóle służył do oglądania TV, czy tuner to tylko taki dodatek? :D

Jeśli będziesz czasem robił na nim coś więcej, niż tylko grał, to z całą odpowiedzialnością za taką cenę polecam Tobie plazmę. A jeśli już wybierać plazmy, to TYLKO Panasonic. Od lat robią świetne plazmowe TV ze świetnym stosunkiem jakość/cena.

Panasonic TX-P50U20 - wybrałem trochę większe, niż 46 cali, ale i tak cena jest bardzo dobra. Ten model niestety posiada gorszy tuner DVB-T - bez MPEG 4, ale za to jego częstotliwość odświeżania to 400 Hz.

Panasonic TX-P50U30E - na tym za to można oglądać TV w MPEG 4, ale jego odświeżanie, to 100 Hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Philipsem nie mialem jeszcze do czynienia, a takze zaden z moich znajomych nie posiada TV tej firmy (dominuja Sony, LG i Samsung), wiec nie jestem w stanie przedstawic Ci opinii ich uzytkownika odnosnie jakosci, obslugi i niezawodnosci. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok

To więc tak w salonie mamy starą plazmę (LG 42 cale, nie wiem jaki model) która pobiera jakieś 250 watów :rage:

Odległość od telewizora to 5 metrów!! A ze względy że mój ojciec ma lekkie problemu ze wzrokiem to chce duży telewizor z ekranem o dobrej jakości. Cena max to 13000- 13500zł MOGĄ BYĆ NAWET TROCHĘ DROŻSZE BO Z JEGO KUPNEM SIĘ NAM NIE SPIESZY I NAPEWNO GO KUPIMY ZA PARĘ MIESIĘCY A DO TEGO CZASU POWINIEN STANIEĆ;)

Edit: Jeżeli chodzi o typ telewizora to NIE CHCE PLAZMY ponieważ słyszałem że jak się ogląda na plazmie to trzeba troche bliżej siedźieć;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Jeżeli chodzi o typ telewizora to NIE CHCE PLAZMY ponieważ słyszałem że jak się ogląda na plazmie to trzeba troche bliżej siedźieć;)

A to niby dlaczego? :ohmy:

Odnośnie samych telewizorów, to nawet nie wiem jak tutaj szukać, żeby znaleźć coś tak drogocennego. Dlatego też poszperałem na forach i w oparciu o opinie znalazłem dla Ciebie 3 telewizory. Wybierzesz sam, bo nie wiem co konkretnie chcesz. Każdy z nich reprezentuje inny "gatunek".

1. LG 55LW4500. TV w LEDzie (LCD za tą cenę byłoby nieporozumieniem ;)) z funkcją 3D i innymi bajerami. Pełno tego tam ma, więc można poczytać. Jeden z najlepszych LEDów, obraz w Full HD będzie piękny ;)

2. Sharp LC-60LE925 Ten telewizor to prawdziwy bajer. Co prawda za taką cenę trochę się to nie opłaca, ale jeśli ma się tyle do wydania, to czemu nie. " Posiada subwoofer o mocy 15 W. Funkcja pauzy na żywo umożliwia zarejestrowanie do 150 minut nagrania SD lub 60 minut nagrania HD." W telewizorach takie coś nie jest raczej powszechnie spotykane...

3. LG 60Pz950. Wbrew Twojej woli o plazmach wybrałem telewizor także z tego rodzaju. Te wszystkie mity, jakie narodziły się w przeciągu wielu lat skutecznie odciągają ludzi od takich telewizorów. A to błąd, bo właśnie w takich wymiarach/cenie plazma to idealny wybór. Taki TV ma służyć przez lata, więc jak najbardziej polecam plazmę.

I już tłumaczę, dlaczego nie polecam Panasonica w takim pułapie cenowym - ma dość stare technologie, w dodatku kosztujące ponad 10 kafli. Lepiej w takich wymiarach dać sobie odpust ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z takim Samsungiem Smart TV 55 cali? Albo Soniakiem KDL- 60EX900( wiem że jego cena obecnie jest duża ale my się nie spieszymy i nawet nie wiem czy w tym roku go jeszcze kupimy;)? lub 700?

Edit: jeszcze chciałbym się spytać odnośnie telewizoru do mojego pokoju którego też prawdopodobnie nie kupie w tym roku( więc nie wiem czy nie lepiej poczekać z tematem) czy jest sens kupować telewizor 3D i czy jeżeli będe grał/oglądał telewizję z odległości 2.50m - 3.20m to czy kupowanie telewizora o przekątnej 40 cali ma sens?

Dobra wybór telewizora do salonu już padł teraz tylko czekać;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeżeli będe grał/oglądał telewizję z odległości 2.50m - 3.20m to czy kupowanie telewizora o przekątnej 40 cali ma sens?

To zależy. Głównie od tego jakie kanały będziesz oglądał. Wiem, to śmiesznie brzmi, ale w tabeli przedstawia się to tak:

TABELA

Odnośnie gier - rozdzielczość najwyższa, bo przez kabel HDMI (chyba, że grasz na starej generacji konsol). Przy odległości 2.5 m zalecane jest "trochę" więcej, niż 42 cale do gier, kanały w TV lecą w większości przypadków w SD, więc tu problemu nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to żebym mógł komfortowo oglądać telewizje to muszę mieć 55 calowy ekran;/ A co z marką czy ona ma znaczenie bo z tego co wiem to samsung, philips, sony(trochę za drogie) robią dobre LCD- iki, a plazmy panasonic. I miałem parę miesięcy temu

na uwadze Samsunga LE40(C/B)650

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazmy to domena Panasonica od dłuższego czasu, ale ze względu na braki tańszych produktów w niektórych rozmiarach można spojrzeć na coś innego.

LCD/LED to już co innego i jeśli chodzi o dobre telewizory, to warto oglądać się za LG, Samsungami, Philipsami i od biedy Sharpami. Sony od jakiegoś czasu faktycznie ma drogie telewizory, więc raczej odpada. Na brak alternatywy płakać nie możemy ;)

Wychodzi na to żebym mógł komfortowo oglądać telewizje to muszę mieć 55 calowy ekran

No niby tak, ale zauważ, że na razie nie mamy dużo kanałów w HD, a nawet jeśli niektóre mają w logo "HD", to wiele z nich ma niski bitrate. Co oznacza, że są tylko trochę lepszej jakości, niż zwykłe kanały SD. Do grania tak jak wcześniej wspominałem - to już inna bajka. Ale myślę, że wtedy można po prostu podstawić jakiś fotel bliżej telewizora. Chyba, że wolisz się rozsiąść wygodnie na kanapie :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest już wałkowany na necie, że aż głowa mała. Fachowcy, dla których jakość i parametry są najważniejsze, zawsze powiedzą: Plazma, mimo że jest zdecydowanie droższa, a na to się zgłosi cały tłum ludzi i powie, że plazma pobiera za dużo prądu, wypala się szybko, i trzeba z nią cudować i najlepesze są LCD telewizory... i nikt nikogo nie przekona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony,Sharp,Samsung, tym bym się kierował.

Żadne LG,żaden Philips,żaden Panasonic.

Ja bym wziął LEDa, bo cieńszy, po prostu.

Bajery typu 3D => fajne, ale:

1)trzeba mieć okulary

2)oczy bolą po dłuższym czasie

Masz więcej kasy: Bierzesz Sony, głównie dlatego,że ma świetną współpracę ze wszystkimi innymi urządzeniami (nie tylko od Sony'ego).

Samsungi też są dobre (w końcu Sony od nich matryce kupuje), jednak tutaj większość serii ma "lustra",czyli źle dobrane ramki, przez co jeśli masz pokój zbyt mało zaciemniony, to będziesz miał hollywood.

Sharpy to interes tańszy, aczkolwiek wcale nie wiele gorszy, mają ciekawe technologie wyświetlania obrazu, jak i niezłe parametry.

Wszystkich fanboyów LG itp odsyłam do rankingu potentatów,jeśli chodzi o tv, lub po prostu statystyk sprzedaży.

Philips to przeszłość, przyszłość tej firmy stoi pod znakiem zapytania,więc po co się w to pchać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHILIPS 47PFL7404H myślę ze ci spokojnie wystarczy ;)

Dobra jakość Obrazu i w gierki też mozna wygodnie pograć ;P

Taak, a ciekaw jestem gdzie go potem będzie reklamował ;]

Radzę poczytać trochę o kondycji finansowej Philipsa i zagrożenia bankructwem a potem polecać jego produkty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki takiemu podświetleniu ściany za TV Twoje oczy mniej się męczą i wolniej psują - kontrast pomiędzy jasnym ekranem a ciemną ścianą jest mniejszy. Nawet naukowo udowodnione. Co nie zmienia faktu, że takie "uber podświetlenie" można zastąpić zwykłą lampką nocną ustawioną za TV...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...