Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BARON

Neostrada TP

Polecane posty

Zmiana Kabla odpada

hmm w moim liveboxie są 2 porty do ktorych wchodzi wtyczka ale jeden od neta a drugi od tv tyle widzialem ale mogę się mylić

A ze sterownikami nie wiem ale mógłby ktoś podać linka do nich bo tą płytkę z neo gdzieś posiałem niestety x.X

l=hbtw w menadżerze urządzeń znalazłem takie coś i możę to ma coś wspólnego z moim problemem bo ja sie nie znam na kompach i częściach tongue.gif

1. kabel kosztuje jakieś 1 zł z groszami za metr, więc nie widze problemu. A jeśli to nie problem z kable, to i tak takie coś często się przydaje :)

2. Drugi port też jest do podłączenia komputera, ale funkcja tv musi być wyłączona. Żeby to zrobić musisz wejść do panelu administracyjnego liveboxa, z lewej strony w zakładce moje usługi kliknji na tv przez adsl. Następnie sprawdź czy ta opcja jest wyłaczona. Jeśli nie to wyłącz ją. Następnie wyłącz też wideofonie przez adsl. I już możesz podpinać kabel.

3. Nie przejmuj się płytką. Jest ona potrzebna tylko jeśli podłączasz liveboxa przez usb lub wifi przez dołączony do zestawu adapter.

4. Sterownik, którego ci brakuje dotyczy dysku twardego (potrzebny jest jeśli chcesz zrobić macierz dyskową) więc to

nie jest źródło problemu

5. Przywracałeś ustawienia domyślne liveboxa?

6. Może doradzę ci jeszcze spróbowanie podłaczenia innego kompa pod liveboxa. Nie masz jakiegoś kumpla z laptopem, który mógłby przyjść do ciebie i podłączocyć kabelek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belens>>>

1) Zwyczajowo nie podaje swojego gg ludziom których nie znam. I prędzej możesz mnie złapać tu na forum, niż na gg. Jeśli zależy ci by wszyscy nie widzieli naszej rozmowy to pisz PW, czyli prywatną wiadomość.. Bo szczerze mówiąc siedze na necie wyrywkowa i nie mam czasu na rozmowy w czasie rzeczywistym..

2) Jeśli nie chcesz, mieć różnego spamu na gg, typu "chcesz zarobić" "kliknij tu", to lepiej usuń swój numer z powyższego posta.

3) Nie cytuj całego posta, który jest bezpośrednio nad tym, który piszesz, bo modki będą krzyczeć :)

Aha. Próbowałeś pisać na innych forach, typowo komputerowych, czy związanych z sieciami komputerowymi? Może tam znajdzie się ktoś, kto zna rozwiązanie problemu,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież 8 megaBITÓW (czyli jednostka najczęściej podawana przez operatora) na sekundę nie jest równe 8 megaBAJTOM o które pewnie chodzi Patryq92.

1 megabit na sekundę równa się 128 kilobajtom na sekundę i z prostego mnożenia wynika że 6 megabitów to 768 kilobajtów a 8 megabitów to 1megabajt na sekundę czyli przy 8mb pobierzesz 100 megabajtowy plik w 100 sekund :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale megabit pisze się Mb, a megabajt MB. Wies.niak troche moze złośliwie :P odpowiedział na pytanie jakie będzie ściaganie na łączu megabajtowym :P

Złośliwie? Ani trochę! :P Jakie pytanie, taka odpowiedź...

[wies.niak]

Edit: jeju a mnie ta czerwona czcionka przestraszyła... Myślałem już, że kara na mnie spadła :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mam problemy internetem. Posiadam modem Neostrady TP Thomson speed touch 330. Jako że mam Vistę Home Edition 64 bity oprogramowanie TP nie działa. Więc ściągnełem sterowniki do modemu, skonfigurowałem połączenie (wprowadziłem nr telefonu jako * oraz login i hasło które mam na kartce od Neostrady). Internet ładnie chodził ale pewnego dnia gdy chciałem się połączyć źle wpisałem hasło. I od tej pory zaczynają mi się problemy. Skonfigurowałem połączenie, i cały czas mam "Trwa weryfikację użytkowanika i hasła" i nie mogę się połączyć. Nie wiem czemu ale czasami jak kliknę "połącz" udaje mi się połączyć. Jednak gdy rozłącze się od neta to już nie mogę się połączyć ponownie. USB i ADSL świecą mi się na zielono. Nie mam pojęcia co jest grane. Wszystko było dobrze dopóki nie wprowadziłem źle hasła podczas łączenia do neta. Chyba zmienie system na XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam Neostrade, i nie ma miesiąca bez przygód :).

A co do problemu. Gdy nie chce się połączyć, wyłącz wszystkie okna, odłącz modem od USB, poczekaj pare sekund i podłącz ponownie. Jeśli to nie poskutkuje możesz zresetować kompa i podczas tego resetu podłączyć modem pod inne USB w kompie. Na moje problemy to zawsze skutkowało, może okaże się skuteczna i teraz. Wiem, że te rady mogą brzmieć idiotycznie, ale na prawde mogą pomóc. Jeśli nic nie poskutkuje radzę pobawić się metodą prób i błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niestety neo nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać....

No cóż pobawię się i zobaczę co z tego wyjdzie...Dzięki za odpowiedź. Piszę tego posta z domu i nie odłączam się od neta bo boje się że już mogę nie wrócić :) Edytnę posta i napiszę czy zadziałało.

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam neostrade 512 wiem że jest możliwość zakupu pakietu telewizji za darmo płaci się tylko 12zł za liveboxa. Wiecie nie jestem pewien czy nie ma w tym ukrytych opłat, pytam się bo nie wiem proszę o odpowiedż jeśli temat wydaje się wam zbyt głupi zignorujcie go z góry dziękuje za pomoc.Wole być ostrożny co do tych ich promocji. Proszę o w miarę szybką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie czegos dowiedziec mam modem neostrady tp Fast 800 i wszystko chodzi jak nalezy ale przewaznie co 2 godziny pojawia sie ''twoja usluga zostala przerwana czy odlaczona" oczywiscie kontrolka ADSL i PWR swieca światłem ciaglym a gdy sie lacze jeszcze raz to znow wszystko dziala Slyszalem ze to normalne Czy to prawda ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest normalne. Winny może być Twój komputer, winna może być tpsa.

Upewnij się, że nie są włączone mechanizmy oszczędzania energii dla tego modemu.

Możesz też mieć uszkodzone usb / za słaby zasilacz i pewnie jeszcze troche innych przyczyn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysio

Znalazłem Ci coś :P

http://neostrada-net24.prv.pl/

może coś tam znajdziesz...

Nie wyświetla Ci czasem błędu 1717??

Nie nie wyświetla mi. Ale cały czas mam ten problem z połączeniem. Raz sie udaję a raz nie. Przymierzam się do kupna routera może to coś poradzi. A jak nie to Xp instaluje bo zaczyna mnie to irytowac powoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter czyli to małe dziadostwo wifi pod usb? Tak może być za ścianą. Ja miałem kompa dwie ściany plus drewniany strop i kiepsko bo kiepsko ale działało. Teraz mam lapka i ze zintegrowanej karty sieciowej w nim sygnał jest ok.

Zresztą po to dali ci ten adapter żebyś nie musiał się kablami ciągać, np. gdybyś sobie z laptopem do kibla chodzil :P

EDIT: spóźniłem się z odpowiedzią.. Powinni coś zrobić z tymi bootami :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam neostrade 1mb. Gdy się połączę pisze 1,3mb(nie zwracam na to uwagi).

I tu zaczyna się problem, podczas pobierania jakichkolwiek plików transer naprawdę żadko i na krótko przekracza 70kb/s.

Co jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pentagrama cerberus p6331-42 przy neo 1mb. pierwsze 2 tygodnie wszystko bylo ok, ostanio net wariuje. jak gram/przegladam strony lapie na 2-3sec freeza [diody caly czas tak samo, ale niestety w kazdej grze konczy sie do dc ;/] i pozniej dziala znowu. w pasku stanu polacznie sieciowe pokazuja stan 'polaczono, siła sygnału znakomita', zadnych oznak nie pokazuje tez ralink [program od sieciowki]. myslalem, ze to zmiana ip neo codzienna, ale to zdaza sie losowo ;/ czasami 2 dni mam spokoj, a czasem co godzine potrafi.

to wina routera/windowsa/sieciowki czy tepsy?

ustawienia

connection: always on

Encapsulation: PPPoA VC-Mux

adsl mode: G.DMT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam neostrade 1mb. Gdy się połączę pisze 1,3mb(nie zwracam na to uwagi).

I tu zaczyna się problem, podczas pobierania jakichkolwiek plików transer naprawdę żadko i na krótko przekracza 70kb/s.

Co jest?

Sprawdź prędkość neta speedtestem (wpisz speedtest w google..) Jeśli będziesz miał wynik w okolicy 1Mb/s to wszystko jest ok. Przy jeden mega łączu maksymalna prędkość ściągania to 128KB/s. Ale należy też wziąść pod uwagę prędkość serwerów z których ściągasz dane, czy ściągasz z ftp, czy masz jakiś program do ściągania plików itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...