Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Dota 2

Polecane posty

Ja tam się ciesze, że patch zrobił dużo dla supportów. Fajnie zrobili to ze stackami, że trzeba co najmniej 3 żeby coś golda wpadło.

Wychodzi na to, że support w early game też będzie miał trochę kasy - z farmy i z wardów, gdzie wyczytałem, że za zniszczenie wpada 25 golda.

Ale jedna rzecz jest przesadzona - Bloodseeker. Zamiast go "zniszczyć" oni go ulepszają, tego nie rozumiem.

Btw, co jeszcze uważacie o tym, że Bloodmother może chodzić po skałach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedna rzecz jest przesadzona - Bloodseeker. Zamiast go "zniszczyć" oni go ulepszają, tego nie rozumiem.

Btw, co jeszcze uważacie o tym, że Bloodmother może chodzić po skałach?

Bloodseeker: wcale nie jest tak bardzo wzmocniony. Nie ma teraz wizji wokół celu, więc można łatwo wpaść w pułapkę. Nie ma również pancerza, więc łatwiej paść przy pogoniach/towerdive. Zmniejszono również ms jaki dostaje, więc żeby osiągnąć taką prędkość jak przed patchem przynajmniej dwie osoby muszą mieć mniej niż 50%. Czasami to buff czasami nie, na pewno będzie dobrze działało przeciwko junglerom, bo ci w eralygame często mają mało hp więc, będzie więc ich widać i będą łatwą ofiarą ganków.

Broodmother jest bardzo ciekawa, możliwe, że trochę aż za mocna, będę musiał nią pograć żeby ocenić.

Ja tam się ciesze, że patch zrobił dużo dla supportów. Fajnie zrobili to ze stackami, że trzeba co najmniej 3 żeby coś golda wpadło.

To jest duży buff dla radiant, bo mogą dużo łatwiej zrobić double pull (przeciąga się creepy z dużego campa do pull campa), albo nawet triple pull, czego dire zrobić nie może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up A co tu sądzić? Matka Wylęgu może teraz skuteczniej uciekać :).

Natomiast filmik zwrócił moją uwagę na Aghanim Maga Niebiańskiego Gniewu. Nie gram tym bohaterem prawie wcale, wiec nie zauważyłem co u niego zmienili w nadchodzącym uaktualnieniu, ale czy aby nie przesadzili z tym zerowym odświeżaniem? RP Magnusa + kilka MF Maga = Ice Frog go to hell now!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedna rzecz jest przesadzona - Bloodseeker. Zamiast go "zniszczyć" oni go ulepszają, tego nie rozumiem.

Jak można "zniszczyć" najgorszego herosa w grze?? Tak Blood jest najsłabszym bohaterem w docie w tym momencie. Tylko na niskim poziomie ludzie od niego padają ale tam to nawet dazzle może zabijać. Ten buff mu się przyda i może ludzie zaczną nim grać, bo ogólnie fajny z niego bohater.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajęczyca wraz z patchem straci "buffer time", czyli będzie od razu tracić niewidzialność po opuszczeniu sieci, więc to dla niej duże utrudnienie. Dodając do tego brak możliwości zniszczenia drzew, wychodzi niemal na minus, w tym rozdaniu (gdyby nie powiększony obszar działania).

@fejron

Miałem napisać coś odnoście przydatności Poszukiwacza, ale postanowiłem tylko życzyć graczom, by nie trafili na Ciebie w pubie wink_prosty.gif

Jeszcze odnoście tango:

Can be targeted on an allied hero to create a 1 charge non-stacking tango item in their inventory. If the inventory is full, the item will be placed on the ground. This item has a 60s cooldown.

Czyli wciąż będzie można się nim dzielić, tylko w trochę inny sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fejron

Przecież Bloodseeker to jeden z mocniejszych bohaterów. Grałem nim tylko kilka razy (bo zawsze staram się grać jak największą liczba herosów) i za każdym razem bardzo łatwo mi się kosiło innych graczy. Ma świetny skill pozwalający na pochłanianie życia, co jest szczególnie przydatne na początku, kiedy może się bardzo szybko wyleczyć last hitami albo nawet zabijając własne creepy. Do tego przydatne ulti, które nie dość, że daje spory damage, to jeszcze pozwala szybko dopędzić ofiarę. Dodatkowo jeszcze szał, który może służyć zarówno do ataku, zwiększają obrażenia, bądź defensywnie jako uciszenie np. lisza podczas teamfightów. Oprócz tego jego standardowe ataki zadają bardzo poważne uszkodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednym z najrzadziej granych bohaterów przez pro graczy, wystarczy obejrzeć atoD turniej by się o tym przekonać (dla niezapoznanych z tematem, jest to turniej w reverse CM czyli bohaterów wybiera się dla przeciwników a oni dla ciebie) jak chętnie ludzie dają go innym. Jego ult nawet po ostatnim ulepszeniu jest zbyt łatwo kontrowany (wystarczy zwykłe TP, a każdy przy sobie takie nosi [jak tego nie robisz zacznij, dobra rada]) którego nie ma jak skontrować (mowa o bloodzie). Czyli gdzie taki blood ma być, teoretycznie na midzie bo to ganker, ale sam nikogo nie zabije więc ma farmić na easy lane? Też słabo bo nie ma ŻADNEJ umiejętności która czyni z niego carry (veng jest już lepszy bo ma aurę chociaż a jak wiadomo jest to suport). Oczywiście jak się wyfarmi jest silny ale to mnożna powiedzieć o każdym bohaterze.

Więc skoro uważacie że jest taki wykoksany to poproszę dowód jakiś ale tylko w pro grach, w pupach to mogę cm zabijać jak leci.

Co do Clinkza on ma modyfikator ataku i ult polepszający go. Więc jest zdecydowanie silniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fejron

Ok nie mówię, że bloodseeker jest super i w ogóle wgniata wszystko w ziemię. Jednak nie przesadzaj z tą jego bezużytecznością. Bloodrage to 9 sekundowe wyciszenie. Również 120% zwiększone obrażenia to nie takie zupełne nic. Rapture przechodzi bez bkb zmuszając cel to stania w miejscu lub przyjęcia sporych obrażeń na siebie.

Oczywiście istnieje wiele bardziej użytecznych i silniejszych carry, ale to jednak wyżej przytoczony clinkz nie przydaje się w teamfightach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że jest on przydatny (clinkz) ale że jest silniejszy, a to dwa odmienne pojęcia. On ma przynajmniej silny focus dmg więc mu nikt tp nie ucieknie. Ale tak ogólnie jest słaby.

Co do rapture, wystarczy blade mail i super to wygląda jak blood ginie od swojego skilla (niestety nie na każdym bohaterze to przejdzie). Co do 120% zwiększenia obrażeń jest to fajne ale niestety ucisza cel na spory czas, dlatego nie jest to jakieś super rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade mail za to jest blokowany przez bkb, które tak czy siak będziesz chciał złożyć. Nie blokuje on również obrażeń, więc twój cel będzie obrywać jeżeli zdecyduje się ruszyć.

Od clinkza też można uciec mając tp i wystarczającą ilość hp.

Silniejszy/przydatniejszy - szczerze w kontekście doty chyba jednak znaczy to samo. Np. dlaczego miałbym pickować pudge'a, gdy mogę picknąć nietoperza (zakładając, że bardzo zależy mi na wygranej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednym z najrzadziej granych bohaterów przez pro graczy, wystarczy obejrzeć atoD turniej by się o tym przekonać (dla niezapoznanych z tematem, jest to turniej w reverse CM czyli bohaterów wybiera się dla przeciwników a oni dla ciebie) jak chętnie ludzie dają go innym.

Jakbym miał patrzeć na to, który bohater jest najbardziej przydatny, bo najczęściej wybierają go pro gracze, to za bezużytecznego uznałbym Disruptora a nawet Dazzla. Pro gracze wybierają tego herosa, który w danej chwili może im dać największą przewagę. Dla mnie to jest malutka różnica, która zresztą sprawia, że dla mnie gry typu MOBA są idealnym przykładem, że e-sport nigdy nie będzie prawdziwym sportem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem bloodseekera jest taki, że jeżeli nikt nie wspomoże go stunem, to można go skutecznie skontrować teleportem, czyli z ganków nici. Taka łatwość w kontrowaniu gankera to bardzo duży minus. Jeśli nie zapewni swojej drużynie przewagi gankami, nie nafeeduje się w early/early-mid to niewiele zrobi.

Clinkz jest dość niebezpiecznym pickiem, bo jeśli nafarmi szybko orchida, to może w krótką chwilę zabić odizolowany cel.

W nowym patchu BKB nie blokuje już jego orba, więc wogóle super, bo przestanie być tak mocno kontrowany przez ten przedmiot.

Z drugiej strony jeśli się nie nafarmi i nie będzie miał leveli i kasy to się na wiele nie przyda (w przeciwieństwie do np. dark seera)

Od clinkza też można uciec mając tp i wystarczającą ilość hp.

A od kogo nie można? wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, jeśli się ma dużo hp to się ucieknie :P.

Oczywiście wiem, że są postaci od ktorych ciężko uciec, do twojej listy można dopisać jeszcze chociażby bristlebacka czy storma.

Chodziło mi po prostu o to, że argument "jak ma się dużo hp to się ucieknie" jest dość... uniwersalny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up Mam podobny wskaźnik chyba gdzieś od 3-4 tygodni. Nie jestem pewien czy mam racje i czy to w ogóle działa, ale chodzi o to jakiego stopnia rzeczy znajdujemy. Dla pocieszenia dodam, że mamy ogromnego farta, bo rzeczy o stopniu stopniu rzadkości "Arkana" (arcane w oryginalne - dziwne tłumaczenie) jest aż jeden. Nie wiem też czy to wpływa na ogólną ilość rzeczy, które znajdujemy i czy przez to mamy mniejszą szansę znalezienia rzeczy innego stopnia rzadkości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Bloodseekera: do niedawna faktycznie jego przydatność była dość niska, ale odkąd jego ulti zadaje obrażenia typu "hp removal", to mogą się schować omniknight, anti-mage i wszyscy z bkb oraz ostatnio huskar. Pipe - no problem.

Swoją drogą często (słabi) gracze zapominają o tym, że bkb nie ochroni ich przed rupture.

@Dirian

Wskaźnik ten poprawia się wraz z poziomem w Dota2 i im lepszy, tym większa szansa, że trafimy na lepsze przedmioty (więcej rzadkich, mniej pospolitych itd.). Tak się składa, że poziom arcane, to najwyższy jaki widziałem i prawdopodobnie jaki istnieje, a i tak dobre przedmioty wypadają nawet przy nim naprawdę rzadko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku grach na nowym patchu moje spostrzeżenia w punktach:

-BS w każdej grze i nawet coś tam robi, buff dobry, dmg mu sie przydaje

-Lich jest imba, jest za silny dostajesz expa za własne creepy. Najlepszy offlener w tym momencie

-PA z motylkiem jest silna, nie mogę się doczekać morpha z kilkoma motylkami :)

-Scepter na rubiku i distruptorze się sprawdza, można kilka spelli ukraść rubikiem, a silence na przedmiotach jest bardzo przydatny, nie ma bkb na carry.

-co do pullowania small campów to daje rade ale problem się zaczyna gdy mamy junglera który chce tego campa.

Na pierwszy rzut oka patch jest dobry, zobaczymy czy żadne imba taktyki się nie pojawią po jakimś czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem Królem Szkieletów i mocno się zdziwiłem, że jedną zdolność mu poważnie zmieniono. Wcześniej miał trzeci skill kradnący życie, a teraz zwykłe krytyki. Wydaje mi się, że może całkiem nieźle wymiatać po tej zmianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...