Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

piotrekn

Braki w płynności wideo

Polecane posty

To swoją drogą, pakiet CCCP mam zainstalowany. Pytam o powód, dla którego podobno lepszy VLC się dławi.

I tak wogle to szukam odtwarzacza bez własnych kodeków, który nie będzie miał większych problemów z MKV i ASS (MPC-HC dołączony do CCCP zbyt przyjazny nie jest) i pozwoli mi wybrać urządzenie wyjścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrioszka jest kontenerem, a nie formatem, a kodek H264 ma różne implementacje. Obydwie te rzeczy oznaczają, że może się zdarzyć, że jeden plik danego typu będzie działał prawidłowo, a inny nie przy zastosowaniu tych samych kodeków. Dosyć prawdopodobne, że tak jest u Ciebie. Zakładam, że masz najnowszą wersję VLC, w takim przypadku sprawdź jak wygląda zużycie pamięci i czasu procesora podczas odtwarzania filmów, które się zacinają. Generalnie rzecz biorąc VLC oferuje bardzo dobre wsparcie dla formatu MKV i jest jednym z programów polecanych na stronie projektu, dlatego warto sprawdzić, czy przyczyna nie leży gdzieś indziej.

Z innych programów, które nie wymagają zewnętrznych kodeków i mogą działać warto spróbować SMPLayera oraz KmPlayera.

Jeśli chodzi o programy, które kodeków wymagają, to masz tutaj bardzo szeroki wybór. Sporo osób chwali sobie programy CinemaPlayer oraz SubEdit Player, jednakże obydwa programy nie są już od dawna rozwijane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrioszka jest kontenerem, a nie formatem

Tyle akurat wiem i nie nazywam MKV formatem, jednak czymś musi się od reszty różnić, więc chyba warto wspomnieć, czym dokładnie te filmy są. Chyba, że się mylę, a takiej opcji nie wykluczam...

dlatego warto sprawdzić, czy przyczyna nie leży gdzieś indziej.

I w zasadzie stąd moje pytanie czy to bardziej RAM czy może VRAM, bo wygląda to, jakby się nieco dławił, zaś jakichś drastycznych spadków w wydajności komputera ogółem nie zauważam. Sprawdzę jak się zachowuje VLC jednak pod obciążeniem.

Z SubEdita chętnie bym skorzystał, gdyby dał się zmusić do współpracy z Siódemką... Używałem go na XP i mam bardzo dobrą o nim opinię.

Zużycie zasobów przez VLC to ~95MB RAM oraz >20% procesora. Mimo ustawienia priorytetu na wysoki (jakby to cokolwiek miało dać...) podniosło tylko zużycie pamięci z 90MB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...