Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aztek

Rozwiązany: Resident Evil 5 - LAN, Nie widzi hosta

Polecane posty

Witam, posiadam Resident Evil 5 z CDA oraz dwa konta Xlive z dwoma różnymi kluczami (także z CDA). Komputery są połączone bezpośrednim kablem oraz znajdują się w tej samej grupie roboczej.

Podczas próby dołączenia do gry założonej przez PC1, PC2 nawet jej nie znajduje. Zna ktoś przyczynę błędu? Niestety RE5 nie posiada opcji dołączenia do konkretnego IP, co ułatwiłoby sprawę.

Z góry chciałbym powiedzieć, że rozwiązanie z założeniem serwera w Internet odpada, mam wolne połączenie - nie udźwiga online dwóch komputerów jednocześnie (tutaj przy okazji zrobię antyreklamę - unikajcie iPlusa jak ognia).

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. Treść problemu piszemy w tytule - Kawalorn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może system jakoś blokuje dostęp gry do sieci?
Wszystko jest odblokowane...

Oscark - wygląda na to, że coś jest w tym co mówisz. Na PC1 (host) sytuacja wygląda tak, że za kartę sieciową jest podstawione połączenie z Internetem, a IP tego połączenia jest wykorzystane zarówno jako Internetowy Adres IP oraz Lokalny Adres IP. Niestety nie widzę możliwość edycji ustawień i przestawienia lokalnego adresu IP na połączenie lokalne (PC1<>PC2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem - PC1 ma IP zewnętrzny i lokalny na tej samej karcie sieciowej? Czy hostując grę, zakładasz grę LAN (nie XLIVE)?

Czy PC2 ma ustawioną dobrą kartę sieciową.

Nie można przestawić IP, możesz natomiast wymusić używanie innej karty sieciowej.

Jesteś w stanie oba komputery podłączyć do sieci? To bez znaczenia że połączenie będzie wolne, szybkość powinna być wystarczająca, jeśli użyjesz programu Hamachi (działa on w sieci lokalnej).

Pobierasz go, instalujesz, dołączasz oba komputery do tej samej sieci. Dla pewności - po wykonaniu tych czynności sprawdź ping. Jeżeli będzie niski - pobierasz następującą zawartość:

http://www.mediafire.com/?8jmlut3bzxy2rq3

W środku powinien być plik ConnectionOverrideHamachi. Uruchamiasz go, następnie gra będzie wykorzystywać sieć Hamachi jako sieć lokalną. Po tym wystarczy, że oba komputery będą miały pingi poniżej 30ms, by gra była możliwa.

Napisz, jaki masz ping. Jeżeli powyżej 30, a poniżej 100 będzie się dało grać. Powyżej 100 -> szukamy dalej rozwiązania.

Hamachi zablokuje grze dostęp do internetu, uprzedzam :). Da się to łatwo cofnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dam informacje o sieci, powinienem to zrobić na początku, w PC1 wyglądają tak:

Karta sieciowa: Nokia 6300 USB Modem (OTA) - tak, korzystam z telefonu do połączenia się z Internetem

Internetowy Adres IP: 77.XXX.XXX.45:13723

Lokalny Adres IP: 77.XXX.XXX.45:13723 (Tutaj jak zgaduję powinno być 192.168.10.1 - adres używany dla połączenia lokalnego)

Adres połączenia systemowego: 77.XXX.XXX.45:3074

UPnP: niedostępny

A dla PC2:

Karta sieciowa: Połączenie lokalne

Internetowy Adres IP: 77.XXX.XXX.45:3074

Lokalny Adres IP: 192.168.10.2:3074

Adres połączenia systemowego: 192.168.10.2:3074

UPnP: dostępny, używany

Co do pytań: Tak, hostuję grę na LAN. Tak, wygląda na to, że PC2 ma ustawioną dobrą kartę sieciową. Tak, mam podłączone oba komputery do sieci - PC2 łączy się za pośrednictwem mojego połączenia.

Szukając rozwiązania na necie wszystko do tej pory sprowadzało się właśnie do Hamachi/Tunngle (z tym drugim niestety mam problem z portami, co uniemożliwia mi podłączenie dwóch komputerów o tym samym IP do jednej sieci).

No więc, zainstalowałem Hamachi, uruchomiłem plik o którym wspomniałeś, PC1 stworzyłem sieć, a PC2 do niej dołączyłem. PC2 udało się się uzyskać adres IP z Hamachi, PC1 niestety nadal łączy się za pośrednictwem połączenia internetowego.

Zresztą... wszystko jak widzę sprowadza się do połączenia offline. Można to zrobić po prostu logując się kontem lokalnym (tam nie ma wpisanych kluczy). Już tak robiłem - niestety nie poskutkowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PC1 też uruchomiłeś to ConnectionOverride?

PC1 łączy się z PC2 za pośrednictwem jakiego połączenia? Zedytuj za pomocą notatnika plik connectionoverridehamachi, i zamiast "Hamachi" wpisz nazwę połączenia służącą do połączenia obu komputerów (bedzie to nazwa typu "Połączenie Lokalne" czy jakoś tak).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Na czas łączenia musiałem wyłączyć połączenie z Internetem oraz usunąć inne połączenie, które przechwytywało RE5 po wywaleniu połączenia z Internetem. Dzięki za wskazówkę, co do istnienia 'Informacji o sieci', nie doszedłbym do tego, gdyby nie twoja pomoc.

Temat ewidentnie do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...