Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartek9401

problem z Windows 7 x86-bluescreeny, błędy i inne cuda

Polecane posty

Pomiędzy jednym a drugim zanotowaniem SMART znacznie wzrosła ilość błędów trybu UDMA (tylko nie widać tego na pierwszy rzut oka bo w jednym jest szesnastkowo w drugim dziesiętnie pokazane).

Przeliczyłem wartości 2 razy i są takie same. W pierwszym odczycie jest 61357 błędów i w drugim jest tyle samo, tylko w formie szesnastkowej. Chyba, że się pomyliłem w liczeniu, ale w to wątpię, bo kalkulator systemowy pokazuje mi to samo.

MBR jest ok, nie ma rootkitów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak. Skanowalem pamieci(kazda osobno) jedna 0błedow po 2h, ale druga... Po godzinie testowania wyszedlem na chwile z pokoju i gdy wrocilem, zobaczylem tylko jak komp sie restartuje. Wyglada na to ze cos jest z nia nie tak, tylko nie jestem pewny czy to jakis blad czy mu sie po prostu cos odwidzialo. A wiec czy memtest zapisuje jakies logi czy cos? Czy musze przez 2h siedziec i gapic sie w monitor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, przepraszam za zamieszanie, źle to policzyłem. Wartość jest taka sama. Co do problemu wydaje mi się, że w przypadku błędów pamięci komputer się raczej zawiesi a nie restartuje. Podmieniłbym jeszcze pamięć dla sprawdzenia (swoją do kogoś i na memtest86 i od kogoś do siebie, czy będą problemy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemy pojawiaja sie najczesciej podczas grania gdy pamiec jest mocniej obciozona( deus ex chodzil zazwyczaj ok 2h bez problemow ale np. shift juz po 15min wariowal) wiec moze sprobuje na jednej kosci(druga wydaje sie w porzadku). Jesli bedzie dobrze to znaczy ze z tamta jednak jest cos nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problemy będą nadal, to niestety, ale raczej to będzie procek lub płyta główna. Procki rzadko padają, ale jednak to się zdarza. Generalnie rzecz biorąc, to tak czy owak będzie to trudne do zdiagnozowania w warunkach domowych. Moim zdaniem serwis, choć sprawdź najpierw co będzie, gdy odłączysz tą jedną kość. Jeśli będzie ok, to sprawdź jeszcze, czy ta feralna kość będzie sprawiać problemy po przełożeniu do innego banku pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem znów tą kość tyle że w innym slocie i tym razem 2h bez błędów... Jeszcze przetestuje obie osobno na jakieś grze, tylko że obecnie nie mam za bardzo na jakiej. Jeśli dalej będzie źle to sformatuje wszystko jeszcze raz i zobaczę co się będzie działo na XP. Może przyczyną jest jakiś software albo ten slot szwankuje. No a jak nie to oddam do serwisu. Jakim programem mógłbym przetestować procesor.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony w sumie nie ma powodu dla którego procesor mógłby szwankować. Nie kręciłem go temp. też mam w normie więc raczej jest w porządku. Jak narazie główny podejrzany to ta kość ram, pożyczę od kogoś jakaś grę i zobaczymy co się będzie działo.

Edit:

Hmm juz po 1 min OCCT wykrył mi błąd i test został przerwany. Wyświetlił mi kilkanaście wykresów tylko nie mam pojęcia o co w tym chodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma sensu bo już zidentyfikowałem problem. Błąd wywalał ze względu na rosnącą temperaturę. Już na samym początku testu temp. wzrosła o kilka stopni i dlatego przerywał test. Zmieniłem rodzaj testu z Large data set na Small i już skanuje ponad pół godziny. Więc wydaje się że z procesorem wszystko w porządku. Zaraz odpalę grę na jednej kości Ram i zobaczę co się będzie działo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...