Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Haxigi

Rozwiązany: ASUS 6850 nie wykrywa Windows7

Recommended Posts

Witam. Kupiłem na allegro niedawno uzywkę Asus6850. Koleś wydawał się pewien do tego juz z nim rozmawiałem i odda mi kasę, jeżeli karta jest rozwalona, ale on twierdzi że u niego działała. Zapakowana była w oryginalne pudełko więc nie mogłą się uszkodzić podczas transportu.

Kupiłem tez nowy zasilacz 620W Meodecom Carbon bo na początku myślałem, że to wina zasilacza. Karta jest podłączona dobrze, CPU-Z ją wykrywa, ale windows 7 nie i daje komunikat że Standardowa karta VGA. Wgrałem sterowniki ze strony ATI, ale nie dostałem żadnego komunikatu że uruchomić komputer, albo że wgrały się sterowniki. Wcześniej miałem GS7600 od nvidii. Usunąłem sterowniki przez Dodaj/usuń a potem dla pewności DriverCleaner'em. Właśnie piszę z tej karty, więc nie wiem co jest nie tak. Niestety sprawdzenia na innym kompie nie mam możliwości ;/

Może to być wina Biosu że nie wykrywa ? Czy może strzelić formata ?

Link to comment
Share on other sites

Guest lynenhynenh
Kupiłem tez nowy zasilacz 620W Meodecom Carbon
Kupiłeś fatalny zasilacz, co prawda to nie Feel ale i tak słaby.

Sprawdź podpięcie karty, reinstal systemu może pomóc, niemniej pierwszym winowajcą dla mnie jest zasilacz. Podaj resztę konfiguracji.

Link to comment
Share on other sites

Zasilacz przedtem miałem 450W i było tak samo, dlatego zmieniłem go na inny.

P4 3ghz, 2gb Ram, 1hdd, 2xDVD. Zasilacz nie może być winny bo wczoraj polecali mi użytkownicy kupić XFX450W i byłby spory zapas mocy, a tutaj jest 620W więc nawet gdyby to był bubel to i tak mocy daje wiecej.

Spróbuję reinstall okna.

P.S. reszta jest do wymiany bo wiem że słaby konfig, ale teraz powinna ta karta tak czy siak ruszyc bo nie mam nic pradozernego ;/

Link to comment
Share on other sites

Guest lynenhynenh

Nie chodzi tylko o moc (która zresztą tutaj jest mocno naciągana), ale także o stabilność napięć. Rozumowanie więcej watów=lepiej jest błędne.

Link to comment
Share on other sites

Guest lynenhynenh
Wgrałem sterowniki ze strony ATI, ale nie dostałem żadnego komunikatu że uruchomić komputer, albo że wgrały się sterowniki.
Swoją drogą, u mnie tylko nVidia żądała restartu kompa po instalacji sterowników, u nowych AMD to normalne.
Link to comment
Share on other sites

Dobra format pomógł, a zasilacza pozbędę się najszybciej jak to możliwe. Już nie zaufam więcej komputronikowym sprzedawcom bo się znają na sprzęcie tak jak ja na chińskim. Kupie tak jak mialem w planach tego XFXa

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...