Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sencord

Nowa płyta główna

Polecane posty

Witam,

chciałbym abyście dobrali mi płytę główną pod LGA1155, i SLi 2 gtx'ów. Cena ok 600zł+.

W mieście polecają ASUSA, natomiast zauważyłem, że na tym forum polecacie ASrocka. Jestem tu podzielony, gdyż czytałem, że ASrocki poszły pod względem jakości w górę i są mniej awaryjne(kilka osób potwierdziło), a Asusy się pogorszyły. Natomiast dużo razy słyszałem, że jest odwrotnie.

Ogólnie chciałbym dobrą, nieawaryjną płytę główną.(niekoniecznie z Asusa, czy ASrocka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz test kilku płyt pod SB.

W takiej cenie dobrym wyborem będzie Asrock P67 Extreme4 (B3) lub Extreme 6. W trybie SLI porty PCI-E działają w trybie x8, natomiast różnią się one tym, że Extreme 6 ma mocniejszą (16+2 vs 8+2 u Ex. 4) sekcję zasilania CPU.

Asus w tej cenie oferuje SaberTooth P67 Rev.3.0 (SLI w trybie x8, sekcja zasilania taka sama jak w o 100 zł tańszym Extreme 4) oraz P8P67 EVO oraz P8P67 PRO (sekcja zasilania lepsza niż w Extreme4, ale gorsza niż w Ex. 6).

Co do wyboru - Asrock w dużej części przypadków oferuje podobne możliwości co Asus za mniejszą (przeważnie o 100 zł) cenę. Stąd polecanie tych płyt.

Poniżej 600 zł wybierałbym pomiędzy Extreme 4 a P8P67 Pro, powyżej - bardziej skłaniałbym się ku Extreme 6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...