Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gwynbleidd11

diablo 2 LoD vista

Polecane posty

Dobra mój problem wygląda tak że zainstalowałem sobie d2 na starszym laptopie na którym mam obecnie viste 32bit a gra nie chce mi działać. Wcześniej kiedy nie miałem visty tylko XP diabełek działał bez problemów więc wiem że normalnie powinien zadziałać. Wiem również że po instalacji najnowszego patcha d2 powinien działać na viscie dlatego (jeszcze przed zainstalowaniem dodatku) spróbowałem odpalić go z płytki. Gra w ogóle mi się nie włączyła(podczas włączania był jakiś błąd) . Ostatnia nadzieja była że instalując lorda patch również się tam znajdzie (myślałem tak bo płytka z dodatkiem mi pękła i przestała działać a że klucz został to ściągnąłem sobie lorda ze stronki battle.net'a). Patch był razem z dodatkiem a diablo 2 LoD mi się włączyło. Po minucie grania ekran zrobił się czarny a w menadżerze zadań pisał mi jakiś błąd i gra się wyłączyła ;/. Gdy włączyłem ją znowu ujrzałem że mam patcha 1.12 a nie 1.13 a próba połączenia się z battle.net'em w grze nie powiodła się bo nie może mi rozpoznać wersji(ale multi mnie mało obchodzi a wystarczy mi sam singiel). Ściągnąłem więc 1.13 z neta a podczas instalacji mi pisało że mam nowszą wersje patcha(nie wiem czemu). Po teście grafiki wykazało mi że mogę grać w diablo w 3D bez przeszkód. Więc w czym problem?

Napisałem Wam wszystko(w szczegółach) więc proszę o pomoc lub jakiś sposób żeby mi D2 LoD działał na viscie :unsure:

Z GÓRY DZIĘKUJĘ!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście gram na XP, jednakże myślę, że mogę chociaż kilka rad udzielić - kto wie - może pomogą.

Po pierwsze można spróbować uruchomić grę w trybie zgodności z XP (Prawy na ikonkę gry, właściwości, zgodność i wybrać XP) dodatkowo można zaznaczyć w tym samym oknie "wyłącz kompozycje wizualne" oraz "wyłącz kompozycję pulpitu".

Po drugie zamiast Direct3D w Video Teście można spróbować wybrać DriectDraw.

Po trzecie można spróbować zmniejszyć jakość kolorów z 32 na 16 (prawy na pulpit, właściwości, ustawienia)

EWENTUALNIE jeśli nic nie pomoże powinno się dać odpalić grę w oknie - wystarczy do ścieżki adresu na końcu dodać "-w" (bez ") (ścieżka adresu jest we właściwościach ikonki, jest podpisana "element docelowy") Czyli powinno to wyglądać standardowo tak: "C:\Program Files\Diablo II\Game.exe" -w Granie w oknie może jednak nie być na tyle komfortowe co pełnoekranowe.

D2 z Vistą się nie lubi - cóż poradzić. Jak coś jeszcze wymyślę to edytuję post, chyba że problem się rozwiąże.

E:

Może to być też spowodowane tym, że jeden z plików .dll w folderze z grą jest wadliwy. Można to sprawdzić w pliku D2kilkacyfr.txt - nie wiem jakie dokładnie cyfry ma w nazwie, ale w folderze z Diablo musi się znajdować taki plik. Zapisywane są w nim błędy - w tym przypadku powinien widnieć tam:

UNHANDLED EXCEPTION: BREAKPOINT (80000003)

a w linijce niżej ewentualny plik który powoduje wysypywanie się gry, wyglądający mniej więcej tak:

Fault address: (jakieś cyfry) C:\Program Files\Diablo II\Nazwa wadliwego pliku

Warto sprawdzić, bo może wina leży właśnie po stronie wadliwego pliku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale nie wyszło ;/. Powyższe rady już próbowałem lecz d2 wciąż nie działa. Może trzeba coś porobić z tymi exe itd. Sam nie wiem bo nie jestem w tym dobry. Przypomnę tylko że jedyna zmiana jaka zaszła na moim laptopie to zmiana z XP na viste. Nie zmieniałem żadnych kolorów, 3D, napisów we właściwościach ani nic ;(. Na wszelki wypadek zamieszczam wycinkę jak wygląda błąd

post-280950-1311540866_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze takich rzeczy: zamiast Direct 3D ustaw 2D, ustaw rozdzielczość ekranu (pulpit) na 800x600, jeśli dawno nie aktualizowałeś Visty- zrób to. Poza tym wyczytałem, że taki błąd jest związany z programami i procesami działającymi w tle, więc powyłączaj to co mozna, po kolei i sprawdzaj czy gra działa, na początek radzę wyłączyć antywirusa itp. programy, oraz proces dwm.exe. BTW DirectX 9.0c zainstalowałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcpunk'u jak już mówiłem nie jestem za dobry w szukaniu ty plików( jakieś exe jakieś txt itd.) ale w folderze z grą klikłem plik zgodności i pokazały mi się te txt. W nich były takie cztery(D2110722, D2110723,...24,...25). Każdy z nich obejrzałem i w każdym z nich był ten mój błąd. A dalej pisało tak Fault adress: (numery) C:\Windows\system32\ntdll.dll

No i dobra mam to ale jak teraz to naprawić??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem o co ci chodzi. Ja mam Windows 7 i LoD działa bez przeszkód.

Na początek zrób tak: wejdź w właściwości skrótu gry i spróbuj po kolei ustawiać znajdujące się tam opcje, tj. tryb zgodności z Win XP itp. Może pomoże. :)

@EDIT:

A wyłącz kompozycje pulpitu i inne takie. Nigdy nic nie wiadomo.

A tak na marginesie.

Może zrób obraz płyty z Diablo? Ja tak zrobiłem, bo z płyty niestety czasami po wczytaniu chodziło woooooolnoooo wszystko i grać się nie dało. A obraz płyty na dysku przyspieszył grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się że jeśli jakiś plik będzie felerny to w folderze z grą, a ntdll.dll wydaje mi się że jest systemowym. Nie jetem jakoś specjalnie obeznany w informatyce - gdyby chodziło o plik gry doradziłbym podmienić go, a w tym przypadku nie wiem za co odpowiada ten plik, wiec ciężko mi coś zaproponować. Niby można by go było ściągnąć z Internetu i podmienić, albo spróbować chwilowo usunąć (kopiując go gdzieś indziej na ten czas na wszelki wypadek) - ale tak jak już mówiłem nie wiem od czego on jest, wiec nie wiem co by spowodowało jakiekolwiek manipulowanie nim.

E:

Może warto by było założyć osobny temat w dziale Programy - powinni się znaleźć ludzie którzy będą wiedzieć od czego jest ten plik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już zgodności z XP, wyłączania wizualnych, wyłączania aplikacji startowych itd. Mojemu bratu na forum w battle.net'cie z działu obs. klienta m.in. radzili usunąć jakiś crash w plikach d2. Znalazłem go i usunąłem lecz to też nic nie dało. Teraz to po prostu nie wiem co zrobić żeby działało :icon_cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy ta wersja ci działa na innym kompie? Może skopiuj na pendraka tego zainstalowanego Diablo i spróbuj uruchomić to z tego gdzie indziej. Jak zadziała to już będziesz wiedział, że to nie wina gry tylko coś z kompem lub jego oprogramowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Diablo działa gorzej przy mocniejszym sprzęcie, jest według mnie bardzo subiektywną opinią. Opinia taka krąży ze względu na to, iż teraz raczej wszyscy mają "mocniejszy sprzęt" w rozumieniu tej gry - czyli jeśli występują jakieś problemy to głównie przy komputerach nowszych, bo tych starszych już nikt nie używa, a co za tym idzie nie ma z nimi problemów. Diablo 2 to dość stara gra, ale i tak ma na chwilę obecną ogromną rzeszę fanów, że wsparcie dla niej i problemów z nią jeszcze powinno być przez kilka najbliższych lat (już nie takie jak kiedyś, ale zawsze).

Uruchomienie Diablo na nowszych komputerach często powoduje problemy, ale też nie zawsze. Najlepiej wiec sprawdzić po prostu czy zadziała - może na Windows 7 nie będzie tego problemu co na Vista.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra działa gorzej na nowszym sprzęcie, ale tylko w Direct3D. W DirectDraw i 3Dfx (jak ktoś zainteresowany, to poszukam linka - gra wygląda w tym trybie lepiej niż w D3D, ma świetny tryb windowed i w ogóle miód, malina) nie ma żadnych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...