Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wloch95

Rozwiązany: Wybór telefonu z Windows Phone 7 do 1300 zł

Polecane posty

Witam,

Chciałbym kupić telefon komórkowy z w/w OS, mam do wydania mniej więcej 1300 zł (około 300 euro), telefon może być też używany do kupienia najlepiej z Ebaya za euro. Ja myślałem nad LG Optimus 7 ale może jest coś tańszego, lub lepszego z tym systemem operacyjnym? Telefonu używałbym głównie do grania, przeglądania internetu, słuchania muzyki i sms-owania . Telefon nie może mieć sim locka jako iż muszę go używać przede wszystkim za granicą.

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows Phone sam w sobie nie jest zły, ale w Polsce praktycznie bezużyteczny. Nie wiem, jak sytuacja wygląda we Włoszech - musisz się rozejrzeć, czy jest tam dostępny Windows Marketplace z płatnymi aplikacjami, jeśli tak - możesz zastanowić się nad WP, jeśli nie, wybierz Androida lub iOS.

W 300 Euro powinieneś dać radę złapać iPhone'a 4G, a już na pewno 3GS - do gier nie ma w tej chwili lepszych maszyn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We włoszech jest dostępny Windows Marketplace i App Store do tego Xbox Live który pozwala grać w gry kupione na telefonie także na Xbox 360 którego posiadam, jest też zune dostępne ale nie wiem czy jest to jakoś specjalnie przydatne. Chciałem Windows Phone szczególnie dlatego że bardziej mi się podoba estetycznie jako system operacyjny w przeciwieństwie do iOS ...

Mam takie pytanie, a czy Iphone 3GS nie jest już taki za stary, ponieważ chciał bym telefon z najwyższej półki (Chociażby żeby się do niej zbliżał). Telefony z WP 7 są chyba nowsze i wydają mi się jakoś ładniejsze i lepsze od iPhone 3 a co do iPhona 4 to nie bardzo mnie stać ponieważ we włoszech nowy kosztuje około 700 eruo a używane chodzą po minimum 350 (Na Ebay) .

Możecie mi wymienić najważniejsze różnice pomiędzy WP 7 i iOS ?

A co do Androida to mam już dwa telefony z tym OS ale za bardzo mi on nie podchodzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mi Iphone'y jakoś nie podchodzą. Mam do nich mieszane uczucia, wgl nie podoba mi się ogólny kształt i system. No ale jeśli autor chce to ja absolutnie nie odradzam. Osobiście bym wybrał coś z półki HTC.

Co do różnic to możesz sobie poczytać:

http://pl.wikipedia.org/wiki/IOS_%28Apple%29

http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_Phone_7

ale główną napewno jest wygląd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną wygląd? Hah, dobre :P

Różnica jest taka, że Windows Phone to Windows Phone, a iOS to iOS - ot dwa kompletnie inne systemy operacyjne. Ale jak bardzo chcesz, to można to krótko rozpisać:

Na pierwszy rzut oka mamy inny interfejs, ten z WP zrobił na mnie spore wrażenie, jest estetyczny i przejrzysty (zupełnie inaczej niż było to przy urządzeniach z WM, fuj fuj), ale ten z iOS też jest bardzo ładny. Kwestia przyzwyczajenia.

Największą różnicą i to na to proponuję zwrócić uwagę, jest 'doświadczenie' systemu. iOS jest na rynku od dobrych kilku lat, ma potężną bazę aplikacji, kontrolowanych przez Apple, ogromne wsparcie społeczności i jest to system 'jednomodelowy'. To ostatnie ważne, ponieważ każda aplikacja wydana na iPhone'a będzie na nim po prostu działała, przy WP nie jest to już tak oczywiste. I fakt, 3GS to poprzedni sezon, teraz na topie jest 4G, ale ciągle daje radę i nie ma zbyt wielu aplikacji, których nie uruchomi. WP dopiero wkracza na rynek - nie mam wątpliwości, za parę lat osiągnie zapewne pozycję podobną do iOSa i Androida, ale na chwilę obecną nie ma do nich startu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru między tymi telefonami dodaje też Samsunga Galaxy S2 z Androidem. Czy ten telefon jest w jakimś zakresie lepszy od iPhona 3GS lub od telefonu HTC 7 Mozart? I czy na takich telefonach nawigacja po internecie jest płatna jeżeli w domu posiadam Router z Wi Fi? I czy mogę używać takiego telefonu poza domem jako Router Wi Fi ? Jest to płatne? Przepraszam za takie pytania ale do tej pory miałem marne telefony ze starym Androidem i nie znam się za bardzo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteśmy pewni że, jeżeli bym miał takiego WP7 albo iPhona 3GS to mógł bym wyjść z domu i tak np. na dworze mieć dostęp do app store / windows marketplace bez problemu i bym mógł np. przeglądać sobie strony internetowe np. wikipedie itp. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości... Darmowy internet z Routera WiFi masz tylko w granicach jego zasięgu. Pozostaje korzystanie z sieci publicznych, lub pakiety internetowe u operatora.

GPS - to akurat jest free, jeśli masz bazę map i nic się nie ściąga na bieżąco, acz niektóre programy do nawigacji współpracują z Internetem, wtedy płacisz za transfer.

SGS 2 będzie najlepszym sprzętem z tego zestawienia - powinno starczyć mu mocy na długi czas, a teraz Android przeżywa boom na gry wymagające mocnych bebechów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kupiłem nowego HTC HD7 w ofercie za 280 Euro i muszę powiedzieć ze jestem bardzo zadowolony, jedyna rzecz której mogę się czepić to jest długość trwania baterii w tym telefonie (332 godziny w standbay i 9 godzin rozmowy) ...

Chciałem się jeszcze tylko zapytać czy ktoś wie kiedy będzie najnowsza aktualizacja do WP7 (Mango) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...